سينما و تلویزیون (بازدید: 1337)
چهارشنبه 12/4/1387 - 13:59 -0 تشکر 46168
دو قدم مانده به صبح ( انیمیشن )

 

انیمیشن

    

در این قسمت تمامی قسمتهایی را که در این برنامه به انیمیشن پرداخته می شود قرار خواهیم داد .

 این برنامه ی زیبا هر شب ساعت 11 و سی دقیقه تا 1 بامداد پخش می شود و تقریبا از ساعت 12:15 تا یک بامداد دومین مرغزار گفت و گو به انیمیشن می پردازد حتما روزهایی بامدادهایی که به انیمیشن پرداخته خواهد شد در اینجا گذاشته خواهند شد و هدف بنده آشنایی شما و خودم با علم انیمیشن و خبرهای آن از طریق این برنامه پر علم و دانش است .

چهارشنبه 12/4/1387 - 14:59 - 0 تشکر 46187

جلسه ی چهارشنبه اختصاص داشت به جشنواره ی زاگرب و مکتب زاگرب که با حضور سعید توکلیان مهمان برنامه و بهرام عظیمی کارشناس اجرا شد .

جشنواره ی زاگرب بیشتر به نکات هنری توجه دارد تا تجاری و به همین دلیل آثار بسیاری از کشورهای مختلف در این جشنواره شرکت می کنند که شاید از لحاظ فنی در رتبه ی خوبی نباشند ولی از لحاظ هنری در جایگاه خوبی هستند ، سعید توکلبان از ایران به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران انتخاب شده بود و او دلیل انتخاب را ارتباطات خود با جشنواره های خارجی دانست و افزود جوانان ما باید زبان انگلیسی را فرا بگیرند تا ما بتوانیم آثارمان را به خارج از مرزها ببریم او گفت توجه بیشتر آنها به کشور ماست و او واقعا از اینکه دانشجویان ایرانی در این جشنواره حضور نداشتند احساس تاسف کرد .

او حضور در جشنواره را افتخاری دانست که بسیاری به همین دلیل در جشنواره شرکت می کنند و جایزه ی ناچیز1500 یورویی نمی تواند باعث جذب شرکت کننده بشود . از امسال زاگرب از دو سالانه به سالانه تبدیل شده و یک سال به فیلم کوتاه و سال دیگر به فیلم بلند اختصاص یافته است .

او جشنواره را در غرب طوری دیگر معرفی کرد ، او جشنواره را محفلی برای ملاقات انیمیشن سازان جهان معنی کرد در حالی که در ایران جشنواره محلیست برای فیلم دیدن . تنها تفاوت جشنواره ی پویا نمایی با زاگرب را در محل پخش فیلم برای داوران دانست و گفت در زاگرب ما مجبور بودیم به همراه شرکت کنندگان در سالن بنشینیم و به فیلمها امتیاز دهیم و این در حالی بود که سالن تاریک نمی گذاشت من یاد داشت برداری کنم در حالی که در ایران داوران در جایی جدا گانه به همراه سیستم صوتی و تصویری به فیلمها نمره می دهند ، او دلیل این کار را از زبان مسئول جشنواره چنین بیان کرد : داوران باید در حین امتیاز دادن با احساس تماشاگر نیز روبرو شوند و همچنین نشان دادن یک فیلم با تلویزیون و مدیوم آن برای یک فیلم 35 میلیمتری کار درستی نیست و ارزش های فیلم از بین می رود و صدا نیز در سالن با کیفیت تر است .

استاد صالح اعلا در مورد حضور خانم ها از استاد توکلیان پرسید و ایشون توضیح دادند که امروزه در جهان 50 درصد انیمیشن سازان را خانمها تشکیل می دهند و در ایران نیز عزیزانی در دانشکده ی صدا و سیما مشغول هستند .

بهرام عظیمی در مورد داوری جشنواره و پرسید و استاد چنین جواب دادند : جشنواره از سه بخش دانشجویی مسابقه ی بزرک و کودکان تشکیل شده بود و هر بخش پنج داور از کشورهای بوسنی و کرواسی و هلند و پرتغال و ایران داشت . یکی دیگر از تفاوتهای داوری نشست توجیهی اول جشنواره بوده است که به چگونگی نگاه به فیلمها پرداخته و ایشون به این مشکل بزرگی که گریبان ایران را گرفته اشاره کردند که ما نمی خواهیم بیاموزیم و آموخته هایمان را به دیگران بدهیم و ایشان گفتند باید این کار انجام شود و دانشجوهای ما بیاموزند و به دیگران آموزش دهند .

با تشکر از همه ی دوستان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.