انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 716)
دوشنبه 22/3/1391 - 13:33 -0 تشکر 460801
چگونه رابطه عاطفیتان را تقویت کنید؟


 اگر از بحث، اختلاف یا بی اعتمادی خسته شده اید، و یا اگر احساس می کنید رابطه تان دچار یکنواختی شده است، حتما این 5 نکته را بخوانید.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:34 - 0 تشکر 460802

به مسائل و مشکلات گذشته بپردازید
جروبحث ها و اشتباهات گذشته می توانند رابطه عاطفی ما را به چالش بکشند و بر آن تاثیر بگذارند. اگر اختلافات و بحث های قدیمی مرتب تکرار می شوند، یا کوچکترین چیزی خشم شما یا همسرتان را بر می انگیزد، علت این امر شاید این باشد که بعضی مسائل مربوط به گذشته هنوز حل و فصل نشده اند. دفعه بعدی که این اتفاق افتاد، سعی کنید آرام باشید و علت بروز چنین واکنشی را پیدا کنید. اگر فکر می کنید که از چیزی که در گذشته اتفاق افتاده عصبانی و ناراحت هستید، زمان آن رسیده که شجاع باشید و در مورد آن با هم صحبت کنید. هرگز همسرتان را محکوم نکنید بلکه راجع به مشکلات صحبت کنید. احساسات خود را تا جایی که می توانید شفاف و بدون ابهام بیان کنید. مستقیماً به چشم های او نگاه کنید، این کار به ایجاد اعتماد و صیمیت کمک می کند. وقتی در مورد احساستان صحبت کردید، سعی کنید با کمک هم راه حلی بیابید. طرفتان را ببخشید چون در غیر این صورت بحث ها و اختلافات قدیمی دوباره و دوباره تکرار خواهند شد.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:34 - 0 تشکر 460803


با هم بیرون بروید
این روزها خیلی از زوج ها آنقدر مشغله دارند که نمی توانند به اندازه کافی کنار هم باشند. مثلاً آمار نشان می دهد که در انگلستان یک زوج معمولی بدون فرزند، به طور میانگین تنها 2 ساعت و نیم را در کنار هم سپری می کنند که البته 1 ساعت آن روبروی تلویزیون سپری می شود. اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید، زمان آن رسیده که تغییراتی ایجاد کنید.  اول از همه، تلویزیون را ممنوع کنید و با هم بیرون بروید. سعی کنید مثل روزهای اول آشنایی رومانتیک و جذاب باشید و مکانی را انتخاب کنید که اگر در روزهای اول آشنایی به سر می بردید به آنجا می رفتید. بهتر است به جایی بروید که می توانید راحت با هم صحبت کنید، و ترجیحاً مکان های تازه را انتخاب کنید. تجارب تازه و مشترک می توانند حیات عاطفی شما را ارتقا بدهند و شما را به هم نزدیک تر کنند. یادتان باشد هدف خوش گذراندن است پس از این ساعات لذت کافی را ببرید.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:34 - 0 تشکر 460804


تفاوت های بین زن و مرد را بپذیرید

جنس مخالف به مثابه یک گونه متفاوت است. زنان و مردان عادت ها، ایده آل ها و نیازهای متفاوتی دارند، بنابراین تعجبی ندارد که گاهی نمی توانند با هم کنار بیایند. کلید موفقیت یک رابطه این است که بپذیریم زن و مرد متفاوت هستند. بنابراین، دفعه بعد که شوهرتان به شما می گوید "بیش از حد حساس هستی، عکس العملت اغراق آمیز است" یا خانمتان به شما می گوید "تو بی تفاوت هستی، تو به من اهمیت نمی دهی" ، به جای خشم و ناراحتی، از او بپرسید که چرا این طور فکر می کند. سپس با آرامش و به طور کاملاً شفاف، به او بگویید که چرا اینطور فکر نمی کنید. البته این به این معنا نیست که جنسیت طرفتان بدرفتاری او را توجیه می کند، بلکه نفوذ به ذهن همسر و دانستن اینکه چرا او رفتار خاصی را بروز می دهد، به شما کمک می کند که بعضی موانع را از سر راه بردارید و به دعواها و اختلافات پایان دهید.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:35 - 0 تشکر 460805


به روابط جنسی بیشتر اهمیت بدهید
روابط جنسی، اگر به دفعات مناسب صورت بگیرد، می تواند از طرق مختلف به سلامت انسان کمک کند. در عین حال این روابط باعث آزاد شدن داروی عشق یعنی  اکسی توسین در بدن شود. اکسی توسین به ما کمک می کند تا با پیوندهای عاطفی بهتری با همسرمان برقرار کنیم و اعتماد و عشق بیشتری بر روابطمان حاکم شود. بنابراین هرگز از اهمیت روابط زناشویی غافل نشوید و آن را در اولویت قرار دهید.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:35 - 0 تشکر 460806


بعضی اوقات از هم دور باشید
رعایت تعادل و پرهیز از افراط و تفریط یکی از عوامل اصلی موفقیت یک رابطه است. بنابراین اگرچه لازم است زمان کافی را در کنار همسرتان سپری کنید، ولی در عین حال بیش از حد با هم بودن و محدود کردن روابط انسانی هم می تواند به روابط عاطفی ما با همسرمان لطمه بزند. اگر بیش از حد در کنار هم باشیم نه تنها هر حرکت و صحبت طرف مقابل باعث ناراحتیمان می شود، بلکه کم کم رابطه مان دچار یکنواختی خواهد شد. بنابراین بهتر است گاهی از او دور باشید و به فعالیت هایی که دوست دارید بپردازید. مثلاً با دوست هایتان به سفر بروید، در دوره های آموزشی شرکت کنید و ... .

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:38 - 0 تشکر 460807

آیا اختلاف داشتن با همسر طبیعی است؟برترین ها به نقل از ماهنامه سپیده دانایی: شاید این آرزوی بسیاری از همسران باشد؛ داشتن زندگی مشترک عاشقانه، آرام و بدون دردسر که در آن همسران با هم هیچ اختلافی ندارند، آیا دستیابی به این آرزو امکان پذیر است؟

شما هرچقدر هم در مدیریت اختلافات مهارت داشته باشید، اما به هر صورت از رو به رو شدن با این اختلافات احتمالا لذتی نمی برید؛ چراکه این تجربه برای همه ما با لحظاتی ناخوشایند همراه است؛ لحظاتی پرتنش که دوست داریم زودتر از آنها گذر کنیم.

شاید هم در پس ذهن شما تصویری از زندگی ایده آل وجود دارد که البته برای خودتان در نظر اول شناخته شده نیست. تصویری از یک زندگی آرام و عاشقانه با همسر، درست مانند صحنه آخر کارتون سیندرلا و یا دیگر کارتون هایی که ما در بچگی دیده ایم، بدون اینکه بدانیم بر تصورات ما در رابطه با زندگی مشترک اثر گذاشته اند. اما آیا واقعا این آرزو یا تصور که زندگی مشترک ایده آل را از هرگونه اختلاف و تنشی دور می سازد، تصور درستی است؟ اصلا آیا سیندرلا هم بعد از مدتی همین تجربه را از زندگی مشترک خواهد داشت که برخی از ما برای او تصور می کنیم؟


گاهی اوقات ما فراموش می کنیم فرایند ازدواج به چه صورت است و همسران چگونه همدیگر را انتخاب می کنند. واقعیت این است که دو انسان بزرگسال که به حدی از رشد رسیده اند، دست به انتخاب زده و با هم ازدواج می کنند. شاید با خود فکر کنید این مسئله که امری بدیهی است، اما بگذارید کمی درمورد شرایط این افراد در زمان ازدواج دقیق شویم و ببینیم آنها در چه وضعیتی با همدیگر ازدواج کرده اند؟

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:38 - 0 تشکر 460808


از دو سیاره متفاوت؟

همسران از نظر سرشت و توارث قطعا با همدیگر تفاوت هایی دارند، چراکه پدر و مادر هرکدام از آنها جدا و سابقه ژنتیکی خانواده آنها نیز مختص خودشان است. از سویی یکی از این دو نفر خانم و دیگری آقاست و این موضوع ساده به آن معناست که تفاوت های جنسیتی بین آنها وجود دارد.

علاوه بر توارث و جنسیت، آنها در حوزه های دیگری هم با همدیگر تفاوت دارند. این دو نفر از دو خانواده متفاوت آمده اند و در نتیجه در سال های کودکی و نوجوانی و اوایل جوانی خود تجارب متفاوتی را پشت سر گذاشته ودر معرض روش های تربیتی متفاوتی بوده اند.

حتی زمانی که همسران از اقوام نزدیک هم هستند، اما باز تفاوت در این حوزه مشهود است. همین تفاوت در تربیت باعث می شود تا همسران اهداف و انتظارات متفاوتی را نیز برای خود تعریف کنند و تعریفی خاص خود از زندگی داشته باشند. حالا خودتان قضاوت کنید با این همه تفاوتی که میان همسران وجود دارد، آیا وجود اختلاف نظر میان آنها امری کاملا طبیعی نیست؟ اصلا اگر همسران با همدیگر اختلاف نظر پیدا نکنند، نباید به رابطه آنها شک کرد که شاید رابطه آنها نه رابطه ای برابر و اصولی، که رابطه ای است که چیزی در آن لنگ می زند؟

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:38 - 0 تشکر 460809


اختلاف یا دعوا

شاید با خود تصور کنید که قصد از بیان این مسائل، اثبات این موضوع است که پس وجود دعوا هم میان همسران امری طبیعی است و اصلا اینکه می گویند دعوا نمک زندگی است هم از همین جا ناشی می شود. باید در این زمینه توجه داشت که وجود اختلاف میان همسران به دلیل وجود تفاوت های بسیاری که میان آنها وجود دارد، کاملا طبیعی است. اما اینکه این همسران در مواجهه با این اختلافات چه برخوردی داشته باشند، داستان دیگری است.

هرچند متاسفانه به دلیل ناآشنایی با مهارت مدیریت اختلافات، در اغلب زندگی ها، همسران به سوی دعوا سوق پیدا می کند، اما واقعیت این است که دعوای میان همسران آن قدرها هم که ما تصور می کنیم، امری طبیعی و یا غیرقابل اجتناب نیست؛ چراکه به جای انتخاب دعوا با همسر، می توانیم برخوردهای دیگری در قبال این اختلافات داشته و البته از مزایای آنها نیز برخوردار شویم.

یادتان باشد تا زمانی که این اختلافات بیان نشوند، شما متوجه آنها نشده و البته شناخت دقیق و کاملی از همسرتان نخواهید داشت. از سویی زمانی که شما بتوانید برای کنارآمدن با این تفاوت ها و اختلافات راهکار درستی پیدا کنید، در آن صورت می توانید تجربه جدید و لذت بخشی از رابطه با همسرتان داشته باشید که تا به امروز از آن محروم بودید.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 13:39 - 0 تشکر 460810


سیندرلا در دادگاه خانواده

و نکته آخر اینکه هرچقدر هم در حال حاضر عاشق همسرتان باشید و زندگی تان به نظر خوب و بدون مشکل باشد، اما فراموش نکنید که سیندرلا هم اگر همین ارموز فکری برای افزایش مهارت ها و دانش خود نکند، به زودی به مشکل برخواهد خورد و رابطه او نیز با همسرش دچار مشکلات فراوانی خواهد شد؛ مشکلاتی که شاید باعث شود پای آنها هم به دادگاه خانواده باز شود!

به امید ظهوراقا

دوشنبه 22/3/1391 - 14:4 - 0 تشکر 460832


چطور با هم می توانیم اختلافات را حل کنیم؟

آشنایی با «مهارت حل اختلاف» به ما کمک می کند تا دعواهای زن و شوهری را به شکلی درست مدیریت کنیم.بسیاری از زوج های جوان نمی دانند چگونه باید دعوا کنند و یا چگونه به دعوا فیصله دهند. واقعیت این است که به رغم تصور بسیاری، دعوا کردن با همسر می تواند تجربه وحشتناکی نباشد و البته پایان دادن به آن نیز آن قدرها سخت نیست. توجه به برخی نکات می تواند هم عوارض دعوا را در رابطه شما کاهش دهد و هم آن را به موضوعی سازنده و نه مخرب تبدیل سازد.

در دعوا این کارها را انجام دهید :

استراتژی های مقابله به این معناست که زن و شوهر در چه واقعی از چه مهارت های ارتباطی استفاده کنند. درواقع در بسیاری از موارد، زن و شوهرهای جوان مهارت های ارتباطی را به خوبی می شناسند، اما نمی دانند کی و کجا باید از آن استفاده کنند. این استراتژی ها بیش از اینکه عقلانی و تئوری باشند، باید در عمل آموخته شوند. هرکدام از چهار استراتژی زیر می توانند به زوج های جوان برای حل مشکلاتشان کمک کنند:


به امید ظهوراقا

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی