انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 233)
يکشنبه 21/3/1391 - 13:54 -0 تشکر 460563
سالن «مسرح الدسمه»

اجرای « ای ایران» را در كویت

اركستر ملی ایران پنجشنبه شب نوای «ای ایران» را در میان سیل مخاطبان كویتی و ایرانیان ساكن این كشور، در سالن «مسرح الدسمه» طنین‌انداز كرد.اركستر ملی ایران كه به منظور حضور در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی كویت به این كشور دعوت شده بود، شب گذشته قطعاتی از روح‌الله خالقی از جمله «حالا چرا»، «رنگارنگ»، «یار امید»، «می ناب»، «ای ایران» و... را به رهبری بردیا كیارس و خوانندگی علیرضا قربانی اجرا كرد.حضور اركستر ملی ایران كه مورد استقبال رسانه‌‌های كویت نیز قرار گرفته بود، مخاطبان را به سالن «مسرح الدسمه» آورده بود كه به گفته مسوولان جشنواره و مقامات سفارت ایران بی‌سابقه بوده است.این استقبال تا جایی بود كه تعداد زیادی از علاقه‌مندان به دلیل كمبود جا امكان حضور در سالن را نیافتند.حضور قابل توجه برخی سفرای خارجی، مقامات كویت و هنرمندان از حاشیه‌های این مراسم بود.

هنر ایران در كویت با استقبال زیادی همراه است

همچنین دبیر كل فرهنگ و هنر كویت در دیدار روز گذشته با معاون هنری وزارت ارشاد از استقبال هنر ایران در آن كشور سخن گفت.حمید شاه‌آبادی در این دیدار گفت: در حال حاضر زمینه گسترش فرهنگی برای هر 2 ملت فراهم است و در ایران این فرصت وجود دارد تا گروه‌های هنری كویت در جشنواره‌های مختلف هنری ایران شركت كنند تا مردم ایران هم با هنر كویت آشنا شوند.معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای دیدار با علی الیوحه دبیر كل فرهنگ و هنر و ادب كویت كه عالی‌ترین مقام فرهنگی هنری این كشور به شمار می‌رود، ضمن تقدیر از اقدامات وی در برگزاری رویدادهای فرهنكی گفت: تردیدی نیست كه برگزاری هفته‌های فرهنگی و اقداماتی از این دست از نیازهای اساسی دو ملت است.شاه‌آبادی گفت: در جشنواره‌های ایرانی جای هنرمندان كویت خالی است و به نظر می‌رسد برگزاری هفته فرهنگی كویت در ایران می‌تواند معرف خوبی برای هنر كویت باشد. منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی