انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 142)
يکشنبه 21/3/1391 - 13:47 -0 تشکر 460562
شهرک صنایع دستی

ایجاد شهرك صنایع دستی بین تهران و ساوه

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه سراسری صنایع دستی در تهران كه عصر چهارشنبه برگزار شد، از تشكیل كارگروه ملی حمایت از گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی در سطح دولت خبر داد. سیدحسن موسوی درباره‌ كارگروه ملی حمایت از گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی گفت: یکشنبه درباره این موضوع تصمیم‌گیری می‌شود و مصوبه دولت نیز در آن روز صادر خواهد شد.او همچنین اضافه كرد: قطعا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از سوی دولت و نظام، بخشی از این مأموریت بسیار مهم را برعهده دارد و ما امروز در نوك پیكان جبهه جنگ، نرم قرار داریم، چون ظرفیت عظیمی داریم.اكبرپور ـ مدیرعامل شركت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ـ نیز در این مراسم گفت: شركت نمایشگاه‌ها با رویكرد توسعه صادرات، این آمادگی را دارد كه اگر شركت‌های صنایع دستی خواستند در نمایشگاه‌های خارجی شركت كنند تا 50 درصد هزینه حضور آنها را به عنوان تخفیف پرداخت كند تا این عامل تشویقی برای حضور هنرمندان ایرانی در كشورهای خارجی باشد.ما هنوز یك شهرك مستقل برای صنایع دستی نداریم، قرار است بین تهران و ساوه، شهرك صنایع دستی ایجاد شود.در مراسم افتتاحیه، اعلام شد :در این نمایشگاه، آثاری از 210 رشته در سالن‌های 6، 7، 8، 9، 10 به نمایش گذاشته شده است. همچنین یك سالن تخصصی به پیشكسوتان صنایع دستی برای دادن مشاوره اختصاص یافته است.این نمایشـگاه در 8 سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران تا 23 خردادماه از ساعت 15 تا 21 برپاست. منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی