بهداشت و سلامت (بازدید: 180)
چهارشنبه 10/3/1391 - 0:21 -0 تشکر 458257
مصرف محصولات دخانی در هر6 ثانیه یکنفر را به کام مرگ می کشاند

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دو تا سه برابر هزینه های مصرف دخانیات نیز صرف درمان بیماریهای وابسته به آن می شود.

براساس این گزارش، حدود یک چهارم کل افراد بالغ جهان مصرف کننده سیگار و سایر مواد دخانی هستند.

این گزارش می افزاید، صنایع دخانی محصولی را تولید و عرضه می کنند که اعتیادآور و مرگ آور بودن آن از نظر علمی اثبات شده است و ترفندها و تاکتیک های صنایع دخانی برای تامین منافع سرشار خود در حال تغییر است و تبلیغات مستقیم و غیر مستقیم صنایع دخانی مانعی برای تحقیق اهداف سلامتی است.

مصرف محصولات دخانی در هر 6 ثانیه یک نفر را به کام مرگ می کشاند

بر پایه این گزارش، فروش محصولات دخانی به افراد زیر 18 سال ترفندی از سوی صنایع دخانی است و صنایع دخانی سالانه دهها میلیون دلار صرف تبلیغ، ترویج و حمایت مالی از مناسبت های مختلف با هدف گسترش مصرف دخانیات می کنند.

بر اساس این گزارش، دبیرخانه ستاد کشوری کنترل و مبارزه دخانیات مرکز سلامت محیط و کار اعلام کرد: از آن جایی که تنفس هوای پاک حق اساسی همه مردم است و هیچ سطح ایمنی در مواجهه با دود دخانیات وجود ندارد لذا به کار بردن عبارات غلط و فریبنده ای همچون لایت ( سبک )، کم قطران، معطر ترفندهایی دیگر از سوی صنایع دخانی از مخاطرات سیگار برای سلامتی کم نمی کند.

بر پایه این گزارش، ممنوعیت کامل استعمال دخانیات در اماکن عمومی موجب کاهش مخاطرات سلامتی شده و ممنوعیت جامع تبلیغات و فعالیت های ترویج کننده، موجب کاهش اغواگری و ترفندهای صنایع دخانی می شود.

بر همین اساس، با افزایش قیمت محصولات دخانی می توان موجب محدود کردن توان جوانان در خرید این محصولات شد و منافع صنایع دخانی در تناقض آشکار با اهداف سلامت عمومی است و این صنعت نباید در هیچ یک از ابتکار عمل های مربوط به سیاست های سلامت عمومی دخیل باشد.

بر اساس این گزارش، سهم دخانیات درتوسعه اقتصاد کشور از طریق به کارگیری مشاغل و درآمدهای مالیاتی دولتها نسبت به هزینه هایی که بر دوش خانواده ها، سلامت عمومی، محیط زیست و اقتصاد ملی وارد می کند بسیار ناچیز است.

"چهارم تا دهم خرداد ماه هفته جهانی بدون دخانیات است و شعار روز جهانی بدون دخانیات "دخالت های صنایع دخانی چند ملیتی را متوقف کنیم" اعلام شده است.


               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
شنبه 13/3/1391 - 16:42 - 0 تشکر 458942

سلام
خوش اومدی عزیز
خوشحالیم که یه خراسانی دیگه هم تبیانی شد!!
بزنید به افتخارش اون کف قشنگه رو!!!!!!!!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی