ورزش و تندرستی (بازدید: 1304)
سه شنبه 9/3/1391 - 11:1 -0 تشکر 457987
اداره ها و ورزش

هنگامی كه صحبت از ورزش، ورزشكار و تیم های ورزشی به میان می آید، كمتر كسی به این فكر می افتد كه شاید سازمان، اداره كل و اداره ای هم تیم ورزش داشته و یا قهرمانی را به دنیای استعدادهای ورزشی معرفی كرده باشد.

  این در حالی است كه فواید ورزش و نشاطی كه انسان پس از ورزش كردن پیدا می كند بر كسی پوشیده نیست و این مهم به خصوص برای كارمندان ادارات كه ساعت ها پشت میزهای خود در حالتی ثابت می نشینند ضروری تر است و به قول معروف غذای روح انسان 2 چیز است، هنر و ورزش و روح سالم در بدن سالم است.

سه شنبه 9/3/1391 - 11:3 - 0 تشکر 457989

ورزش در ساعات کاری سبب ارتقای بازدهی کارکنان می شود. 
  هدفی چند وجهی در این باره مدنظر است که در وجه نخست آن ارتقای سلامتی کارکنان است ، زیرا برای ارائه عملکرد مطلوب باید کارکنان در سلامتی جسمی و روانی مطلوبی باشند.

سه شنبه 9/3/1391 - 11:6 - 0 تشکر 457992

ساعت ها نشستن پشت میز موجب می شود كه احساس درد عجیبی در گردن داشته باشیم.

 اگر 30 دقیقه از وقت روزانه  را به ورزش و انجام حركات ورزشی اختصاص دهیم ، پس از مدتی متوجه خواهیم شد  كه نه تنها دردی در شانه احساس نمی كنیم بلكه به ورزش و به خصوص نرمش های ساده ای كه در روز انجام می دهیم علاقه مند می شویم.

سه شنبه 9/3/1391 - 11:7 - 0 تشکر 457993

هر مسئولی اگر نسبت به ورزش  مثبت باشد در همان اداره امكانات ورزش نیز مهیا می شود و در غیر این صورت، امكان ورزش كردن برای كارمندان به سختی فراهم است.

سه شنبه 9/3/1391 - 11:8 - 0 تشکر 457994

ورزش كارمندان باعث می شود كه روحیه همكاری و تعاون در آنان شكل گیرد و نشاط و سر زندگی به زندگی خانوادگی نیز سرایت كند.

  كارمندان به وسیله ورزش می توانند خانواده ای را تشكیل دهند كه روحیه همكاری در بین آن ها بالا برود.

سه شنبه 9/3/1391 - 11:10 - 0 تشکر 457995

ایجاد محیط شاداب و پر نشاط، توجه جدی به سلامت كاركنان و كارمندانی كه برای ساعت های متوالی از انجام حركات مناسب ورزشی باز می مانند و پیشگیری از بروز بیماری هایی كه علت آن ها نداشتن تحرك هست باید از اهداف كمیته ورزش ادارات باشد.

سه شنبه 9/3/1391 - 11:11 - 0 تشکر 457997

در حالی كه باید ادارات یك درصد از درآمدهای خود را به ورزش اختصاص دهند و از این یك درصد 30 درصد سهم تربیت بدنی است متأسفانه ورزش كاركنان ادارات مورد بی مهری قرار گرفته است و با توجه به علاقه مندی هر مدیر، ورزش در ادارات شكل می گیرد.  دستورالعمل های خوبی در رابطه با ورزش ادارات وجود دارد كه متأسفانه بر روی میز رؤسای برخی ادارات خاك می خورد و توجهی به آن ها نمی شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی