انجمن ها > انجمن انگليسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
انگليسي (بازدید: 4962)
يکشنبه 9/4/1387 - 11:22 -0 تشکر 45793
-:-گفته های اهالی انجمن انگلیسی-:-

هوالحق 

سلام  

در این بحث قصد دارم نکته هایی رو که طی دو سه سال گذشته هر یک از بچه ها به مناسبت های مختلف برای تقویت زبان اشاره کردند رو بیارم و بعد از این اگه کسی نکته ای داشت همینجا ذکر کنه

 
يکشنبه 9/4/1387 - 11:37 - 0 تشکر 45794

Researcher

به نظر من باید اعتماد به نفس رو بالا برد: با تمرین زیاد آدم به خودش مطمئن تر میشه.

English language is about to serve us as an auxiliary tool to gain whatever necessary promoting our capabilities as an individual in the worldwide competition, and more than that English has nothing to do with our life, specially when you come to passion, culture and religion related materials

زبان انگلیسی وسیله ای کمکی است برای تقویت توانمندی های ما در روزگار حاضر و در رقابت جهانی. اگرچه در مسائل مربوط به احساسات، فرهنگ، دین و سنتهای ما این زبان نقش مهمی ایفا نمیکند، اما برای ارتباطات کاری و بین المللی ما بسیار با اهمیت است

تنها چیزی که اهمیت داره پیگیری و ممارسته، تمرین و تمرین.


تمرین جمله سازی کنین: به دوستاتون و استادهاتون ایمیل انگلیسی بزنین. از انجمن زبان در این مورد کمک بگیرین (بنویسین، ارسال کنید و تصحیح شده اش رو با مال خودتون مقایسه کنید(

انگلیسی بخونید: اخبار انگلیسی خبرگزاری ها و روزنامه ها رو ببینید و بافارسیش قیاس کنید. همین مهرنیوز که با اینترانت تبیان هم بالا میاد، نسخه انگلیسی خیلی خوبی داره.


انگلیسی گوش کنید: ترانه های انگلیسی همراه با متن اون و شبکه های خبری ماهواره ای انگلیسی زبان (منظورم شبکه پرس تی وی هست ها(! در این مورد کمک شایانی هستند.

 
يکشنبه 9/4/1387 - 11:37 - 0 تشکر 45795

حس غریب

Surround yourself with English, The more English material that you have around you, the faster you will learn and the more likely you will be to begin “thinking in English”.

محیط اطرافتون رو انگلیسی کنید....هر چی تماستون با انگلیسی بیشتر باشه، سریعتر انگلیسی یاد می گیرین و زودتر فکر کردن به زبان انگلیسی در شما ایجاد می شود.

I believe whenever we love something, we accept all difficulties and will overcome all obstacles. Try to love learning and enjoy studying. So soon you will be reaping the reward of your hard work!

معتقدم هر گاه چیزی رو دوست داشته باشیم، تمامی سختی هایش را می پذیریم و بر تمامی موانع فائق خواهیم شد....سعی کنید عاشق آمو ختن باشید و از مطالعه کردن لذت ببرید. در نتیجه خیلی زود نتایج تلاش هایتان را خواهید دید....

برای speaking با ساختار های ساده صحبت کردن را شروع کنید، خیلی ها می دانند او یک پزشک است می شود he is a doctor اما از گفتن ان واهمه دارند ..گاهی اوقات ترس از اشتباه مانعی می شود برای آموزش.اگر به کلاس زبان می روید حتما دربحث های کلاسی شرکت کنید و چند جمله حتی ساده یا خنده دار یا نامربوط بگویید............فقطspeaking را اغاز کنید.

اما بهترین راه در تقویت listening گوش دادن مدام به مکالمات انگیسی است حتی اگر نمی فهمید هیچ اشکالی نداره فقط به طور مرتب گوش کنید.

استفاده از یک دیکشنری خوب برای درک  مطلب و یافتن معنای یک لغت مثل روغن ترمز واسه ی نگه داشتن یه ماشین یا مواد مرغوب برای غذای مطلوب، ضروری و لازمه..................شاید حتی مهم تر از اکسیژن باشه...(.به این عمل می گن :exaggeration!!!!)

شما  که می خواهید زبان رو یاد بگیرید باید حداقل چند تا  دیکشنری خوب داشته باشید...

نخست، این که دیکشنری باید معتبر باشه.....بابیلون نرم افزار خوبیه...اما اعتبار زیادی نداره...مخصوصا واژه نامه ی فارسی این نرم افزار و علی الخصوص اصطلاحاتی که می ده در اکثر مواقع اونی نیست که در عمل در زبان انگلیسی به کار می ره...

دوم، کم کم باید با دیکشنری یک زبانه کار کنید....تا با ماهیت حقیقی واژه ها آشنا بشین....خودتون رو دست کم نگیرین...کار سختی نیست...این دیکشنری ها هم مخصوص کسانی نیست که انگلیسی شون خوبه....همه از اینا استفاده می کنن هر کس که واقعا می خواد انگلیسی یاد بگیره تا امریکایی زبان ها...جدا می گم ...امریکایی های تحصیل کرده و حتی پروفسوراشون به گفته ی خودشون دیکشنری کنار دستشونه...

اگر تازه می خواین شروع کنین توصیه من Oxford  است که با زبانی ساده و روان و خوب همه ی واژه ها رو تقریبا داره...اکسفورد از بهترین دیکشنری هاست که زبانی ساده  داره و برای تفهیم بهتر مثال های متعدد و حتی خیلی جاها نکات کاربردی داره.....دیکشنری های اکسفورد از سطح ساده تا پیشرفتهadvanced  داره و تنوع اون از دیکشنری اختصارات تا گنج نامه ها و حتی دیکشنری تصویری Photo dictionary و ... هست که متناسب با نیازتون  تهیه کنین.نرم افزار oxford advanced genie هم در بازار هست..... 

دیکشنری دیگه هم Cambridge  که نرم افزارشم هست اونم دیکشنری خوبیه که بیشتر انگلیسی امریکایی است

Webster هم که خیلی عالیه ...........نرم افزارش هم هست حتی برای نسخه ی تلفن همراه هم داره....گستره ی لغاتش بی نظیره....هیچ لغت و اسم و اختصاری نیست که توش نباشه....سطحش اکادمیک است....شاید برای مبتدین کمی سنگین باشه....و اونم انگلیسی امریکایی است.

اما دیکشنری های دو زبانه .................آریان پور خوبه.....به نظر من تنها ایرادش اینه که به روز نیست...نرم افزارش هم کمی گرونه اما اخیرا یه  نرم افزار به نام z dictionary   فکر کنم از همین تبیان دانلودش کردم که دقیقا معادلات اریان پور رو داره و فقط مثال های اریانپور رو نداره

نارسیس هم بدک نیست....من که دقت کردم دیدم همه ی معادلاتش با بابیلون یکیه اما اصطلاحاتش از بابیلون  بهتره....تنها بخش مورد استفادش برای من تا حدود اندکی فارسی به انگلیسیش بوده چون از اریان پور اپدت تره.........

استفاده از دیکشنری خودش مهارت هایی رو نیاز داره پس هر جا چیزیو نفهمیدین راحت از استادتون بپرسین....نداستن ضرر است!!!!

برای بحث تلفظ هم که اگه نرم افزار نصب کنید خودش تلفظ داره و راحت می شه تلفظ رو از یک Native speaker  شنید....................اما اشنایی با فونتیک هم خیلی خوبه....سعی کنین یاد بگیرین.......

 
يکشنبه 9/4/1387 - 11:51 - 0 تشکر 45796

رو به آسمان

همانطوری که می دانید یادگیری زبان انگلیسی به دو بخش مهارت ها ی اصلی و مهارت های فرعی تقسیم بندی می شود که مهارت های اصلی شامل Speaking ، Listening ، Writing ، Reading می شود و مهارت های فرعی متشکل از Intonation ، Grammar ، Pronunciation ، Vocabulary می باشد.

در واقع کسی که می خواهد به یک سطح تقریباً حرفه ای در زبان برسد بایستی این 8 مهارت ذکر شده را در یک سو و با یک سرعت ثابت  ( البته گاهی سرعت را افزایش دهیم و آن را ثابت نگه داریم ) به پیش ببرد.

و این نکته را ذکر کنم که در هر زمینه ای بخواهید پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید باید از استراتژی های خاصی ( که جواب داده اند ) استفاده کنیم و یادگیری زبان جدا از استراتژی ها نیست.

 
يکشنبه 9/4/1387 - 11:52 - 0 تشکر 45797

هوای دوست

برای تقویت زبان در کمترین فرصت دیدن فیلمهای زبان انگلیسی که زیر نویس فارسی هم داشته باشند رو پیشنهاد میکنم . البته تنها اشکال این فیلمها این هست که بعضی دیالوگ ها به صورت محلی (slang) ادا میشه یا اصطلا حاتی عامیانه هست در حالیکه ما می خواهیم به عنوان کسی که زبان رو می آموزد در مرحله اول بصورت رسمی (formal) یاد بگیریم.

به هر حال بنده شخصا از تماشای فیلم ها ی زبان اصلی کلمات و اصطلاحات زیادی یاد گرفتم که به شما هم توصیه میکنم هر هفته لااقل یک فیلم زبان اصلی ببینید.

 
يکشنبه 9/4/1387 - 12:16 - 0 تشکر 45800

سعید عنکبوت

سه شرط اصلی برای یادگیری مکالمه زبان

انگیزه: تصمیم خود را بگیرید! به چه منظوری می خواهید زبان یاد بگیرید؟ اگر مصمم هستید ، آغاز کنید وگرنه وقتتان را تلف خواهید کرد!!

وقت و انرژی: یادگیری زبان یک کار ممتد و وقت گیر است و نباید بین بخش های مختلف آن فاصله انداخت ، پس دقیقا مشخص کنید در طول هفته چه زمانهایی را برای یادگیری مکالمه اختصاص می دهید.

محیط مناسب: هنگام یادگیری زبان باید فضای مناسب و ساکتی رو در نظر داشته باشید تا از تمرکز لازم برخوردار شوید.روی مکان های شلوغ یا ماشین و غیره زیاد حساب نکنید

آیا زبان فرّار است؟ اگر یادگیری مکالمه زبان بخوبی و صحیح انجام شده باشد ، نباید فرّار باشد. مثل اینکه شما بعد از 10 سال دوری از خودرو ، بخواهید رانندگی کنید و بگویید شیوه رانندگی را فراموش کرده ام. توانایی مکالمه باید به ضمیر ناخودآگاه شما رسوخ کند، آنگاه در طول زمان تنها برخی کلمات و واژه ها از ذهنتان خارج می شود اما کلیات مکالمه همچنان در توانایی شما باقی می ماند. مگر اینکه آموزش شما سطحی باشد.

مهمترین و مفیدترین روش یادگیری مکالمه ، شنوایی است. هر چه از روش شنوایی بیشتر استفاده کنید سرعت یادگیریتان بیشتر می شود. حال چگونه باید نوار ها را گوش کنیم:

به هیچوجه قبل از آنکه برای چند بار نوار درس مورد نظر را گوش نکرده اید ، سراغ خواندن متن آن نروید. چون اگر ابتدا متن درس را بخوانید، ممکن است برخی کلمات را غلط تلفظ کنید و این اشتباه دائم با شما خواهد ماند. پس اول نوار را گوش کنید ، بعد متن را بخوانید.

هر درس را چند بار باید گوش کنیم؟ یک بار؟ 5 بار؟ 10 بار؟ نه خیر.... 100بار!! بله تعجب نکنید ، اگر مایل هستید اعتماد به نفس لازم در مکالمه را بدست بیاورید ، هر درس را آنقدر گوش می دهید تا حفظ شوید! می توان گفت کلیدی ترین موضوع در مکالمه همین باشد. شما باید متن درس ها را حفظ کنید. بعد با خاموش کردن نوار سعی کنید مثل گوینده آن متن را تکرار کنید. بزرگترین لذت شما زمانی است که یک پاراگراف طولانی را از بر بگویید!!

چگونه نوار گوش کنیم؟ فقط با استفاده از هدفون. چرا؟ به دو دلیل :

اول) توانمندیهای یادگیری انسان به نسبت 60 و 40 درصد بین بینایی و شنوایی تقسیم می شود. اگر بخواهیم توان بینایی ما به کمک شنوائیمان بیاید، باید چشمهایمان را ببندیم، هدفون نیز نوعی پچ پچ در گوش شماست که باعث می شود توجه شما به طور کامل به گفتار نوار و گوینده جلب شود.

دوم) صدایی که از هدفون در می آید به دلیل نزدیکی به پرده گوش انسان ، برای مدتها در محدوده ورودی گوش باقی می ماند و در یک حرکت رفت و برگشت مرتب تکرار می شود و شما سود بیشتری از آن می برید! اگر سی دی تصویری هم می بینید باید همانند سینما فضا را تاریک کنید تا هیچ چیز دیگری توجه شما را به هم نزند.

خوب قرار شد به نوار برای چندین بار گوش کنیم، بعد متن را حفظ کنیم. در مرحله بعد وقتی با خواندن متن به طور کامل با بحث آشنا شدیم ، باید صدای خود را ضبط کنیم. یک نوار خالی آماده کنید و هر متنی را که حفظ کردید ، بدون نگاه کردن به کتاب، در آن ضبط کنید. البته در ابتدا این کار سخت خواهد بود اما اگر بخشی را فراموش کردید ، به جای مراجعه به کتاب ، مجددا آن بخش را گوش کنید. بعد دوباره صدای خود را ضبط کنید. تازه وقتی به صدای خود گوش کردید خواهید فهمید چقدر در لهجه و تلفظ کلمات پیشرفت کرده اید!

فراموش نکنید برای رسیدن به لهجه مناسب، شما باید همانند یک مقلد صدا یا یک بازیگر تئاتر، نحوه گویش گوینده را تقلید کنید. حتی اگر طرف یک پیرزن یا بچه باشد مثل او حرف بزنید . توجه داشته باشید، اگر سعی کنید دقیقا مثل نوار حرف بزنید، کلمات بیشتری به خاطرتان می آید ، چون شما دقیقا همانی را می گویید که شنیده اید!! ، اما اگر با لهجه خودتان حرف بزنید ، دیگر شنیده های شما دردی را دوا نمی کند ، چون ذهن شما، آنها را چیز دیگری فرض می کند.

بهترین تمرین گفتار، در مقابل آینه است . در این روش اعتماد به نفس خود را نیز تقویت می کنید. نکته: کسانی که مرتب به شما توصیه می کنند ، زیاد نوار یا رادیو گوش دهید یا فیلم زبان اصلی ببینید، درست می گویند، اما اینکار به گفتار شما کمکی نمی کند بلکه تنها فایده اش ، آشنایی گوش شما با فرکانس های ویژه مکالمه زبان است . حتی اگر معنی کلمات را نفهمید، باز هم گوش کنید .. بعدا که با معانی آشنا شدید ، ذهن شما همانند پازل این کلمات را کنار هم قرار می دهد و برداشت لازم را از گفتار به عمل می آورد.

تمرین، گرامر ، دیکته ، حفظ لغت و جمله سازی همه این موارد را فراموش کنید! در مراحل اولیه یادگیری مکالمه ، اجبار نداشته باشید که تمرین حل کنید، دیکته بنویسید، گرامر کار کنید و غیره ...فقط گوش کنید ، حفظ کنید و صدای خود را ضبط کنید.. تا آنجا پیش روید که از لهجه و سرعت گفتار خود راضی شوید. پرداختن به بحث گرامری ، شما را از هدفتان دور می کند ..شما در حین حفظ مطلب ، به طور ناخودآگاه گرامر را هم رعایت می کنید و این روش ماندگار تر است تا اینکه با هدف قبلی بخواهید نکته های گرامری را در جملات خود بکار ببرید.

به دنبال یادگیری یا حفظ لغات هم نباشید ... با دیکشنری خداحافظی کنید! ....شما فقط جملات یا عبارت ها را یاد می گیرید نه کلمات .. هزاران هزار کلمه هم که بلد باشید اگر نتوانید در جمله بکار ببرید ، به چه دردتان می خورد؟ ما نباید خودمان جمله بسازیم بلکه جملات آماده را حفظ می کنیم! فراموش نکنید، شما فقط و فقط جملاتی را می توانید در گفتار خود بکار ببرید که قبلا عین آن را خوانده یا شنیده باشید! در غیر اینصورت مثل یک دانش آموز با ادب ، بگویید هنوز نخوندیم آقا! ...

اگر تلاش کنید که یک جمله جدید بسازید یعنی به طور کلی عکس روش مورد نظر ما عمل می کنید. آیا وقتی شما فارسی حرف می زنید جمله سازی می کنید؟ خیر .. چرا؟ برای اینکه جملاتی که می خواهید بگویید قبلا بارها خوانده اید یا بگوشتان آشناست. خیالتان راحت باشد، آنقدر جمله های متعدد حفظ خواهید کرد که نیاز به جمله سازی پیدا نمی کنید.

مکالمه زبان را وارد زندگی خود کنید اگر بخواهید این جملات را به انگلیسی خیلی سریع بگویید، می توانید؟ تلویزیون را خاموش کن، سفره رو بنداز، ببین کیه در می زنه؟ برو درستو بخون... یکی از اشتباهات بزرگ شیوه تدریس زبان در مدارس ما، تفاوت آن با نحوه حرف زدن یک نوزاد است. وقتی فرزند شما متولد می شود اولین کلماتی که با آنها آشنا می شود ، بعد از بابا و ماما، افعال امر هستند ، مثل بیا، بشین، دست نزن، جیزه!، دهنتو باز کن، بگو ماما، بخند و .... اما ما در مدارس با جملات کامل خبری شروع می کنیم!

He is a teacher!

I am a student!

این موضوع را می توان بزرگترین نقص نظام آموزش زبان انگلیسی در مدارس دانست. تحصیلکردگان دانشگاهی ما هنوز نمی توانند فرق بین get، take و put را بخوبی درک کنند، چرا ؟ چون تنها با کاربرد امری این افعال جایگاه واقعی آنها مشخص می شود.

پیشنهادی که ما داریم اینست:

چند شب پشت سر هم در حالیکه اعضای خانواده شما متوجه نیستند، ضبط صوت خود را روشن کنید تا مکالمات عادی افراد داخل منزل (مثلا حین صرف شام) ضبط شود.

در مرحله بعد تمام جملات رد و بدل شده بین اعضای خانواده را از روی نوار در دفتر خود بنویسید.

چون چند شب پشت سر هم ضبط کرده اید ، خواهید دید که برخی جمله ها تکراری است، انها را حذف کنید

به کمک استاد خود یا یک کسی که زبان خوبی دارد ، این جملات را تر جمه کنید

جملات را حفظ کنید همین ...الان شما قادر هستید با همین جملاتی که حفظ کردید در منزل انگلیسی حرف بزنید!!! چون گفتار های خانوادگی و روزمره ما بسیار محدود و اکثرا تکراریهستند .

به طور کلی شیوه ای که اینجانب توصیه می کنم بر مبنای ترجمه "فارسی به انگلیسی" است. شما باید جملات ساده فارسی را بتوانید به انگلیسی ترجمه و حفظ کنید . آنوقت است که میتوانید اعتماد بنفس لازم را بیابید.

نکته آخر: در جای جای محل کار و منزل خود جملات مهم را بنویسید و نصب کنید تا هر روز در مقابل چشمانتان باشد ..جمله ..نه لغت!!!

موفق باشید

 
چهارشنبه 19/4/1387 - 22:56 - 0 تشکر 47285

ممنون به خاطر این تاپیک خوب. من داشتم مطالب سعید عنکبوت عزیز رو میخوندم الان که بعضی از نکات جدا کاربردی و خوب بودند. کاش ادامه میدادند به این بحث.


پنج شنبه 27/4/1387 - 14:29 - 0 تشکر 48179

ahnxahn

How to Learn English with Fun


By: Ashish Agarwal

Little wood Farm, situated in beautiful countryside in Cornwall, UK, is a place for learn English, enjoy holidays, kids summer camp and so fourth. Teachers in Little wood Farm know the best way of how to teach English with a great fun. Learn English with fun means: listen to English language radio broadcasts, watch English news, movies, music and television. Study English at a language school doesn"t mean you can"t learn outside of class. Using as many different sources, methods and tools as possible, will allow you to learn faster. There are many different ways you can improve your English, so don"t limit yourself to only one or two. Watch English Films and Television is not only a fun way to learn but it is also very effective. By watching English films (especially those with English subtitles) you can expand your vocabulary and hear the flow of speech from the actors. If you listen to the news you can also hear different accents. Music can be a very effective method of learning English. In fact, it is often used as a way of improving comprehension. The best way to learn though is to get the lyrics (words) to the songs you are listening to and try to read them as the artist sings. Another ways of learn English are holidays and summer camps. People, who don"t have much time for learn English, can learn in their holidays with a great fun in little wood Farm.


About the author:


Ashish Agarwal, a blogger who contributes to the Article sites

 
پنج شنبه 27/4/1387 - 14:41 - 0 تشکر 48181

ahnxahn

How to Learn English FAST In Four Easy Steps Right from the Comfort of Your Own Home

By: David A. Bailey, Jr


So, you want to learn to speak English. That is great. There are a ton of great resources out there that can help including over 49,000 ESL websites.
Now if you are like most other ESL students reading this article then you already have a fairly good notion of the English language. You most likely are looking for a place to practice and enhance your English skills. So, here are four easy steps to do just that.
Step Number One: Preparation
since you already have a fairly good notion of English you don"t need to start all over with the ABC and the verb "to be". Take stock of your current skills and find out where you are weak. Once you know what you need to learn...all you have to do is learn it.
So, pick out something from your list of things that you know you need/want to learn. Take a few minutes to analyze why you want learn this information, and make sure you focus on that particular point while studying. It is super easy to get side-tracked onto other topics.
If you do see something of interest while you are on your search for information...make sure to take note of it so you can come back at a later time. But for now...FOCUS on the task at hand!
Step Number Two: Practice
Now that you know what you know what you want to learn, jump over to Google or Yahoo and do a quick search on your chosen topic of interest. From there you should be able to find sites that will provide you with tools and resources such as audio files, video files, exercises, and tests to practice what you want to learn.
Step Number 3: Use
Alright! You are ripping, raring, and ready-to-go! You studied what it was you wanted to learn, and now you need to put it into use in real life situations. Use what you just learned on your friends and acquaintances. Hit the forums and try out what you now know. Try to use it at least thirty times to really assimilate it well and make it a part of you.
Step Number 4: Evaluate
once you are done for the day, sit down for a few minutes and evaluate how you did. Did you learn everything that is required? Are you still weak in certain areas of this topic?
Take note of these things, and use them in your planning time tomorrow as you restart the cycle. Make sure to do these four steps everyday, and you will steadily see your skills progressing. So now...just go do it!

About the author:
David A. Bailey, Jr shares his top-secret, little-known tricks, tips, and ideas to learn English FAST in four easy steps from the comfort of your own home.


 
پنج شنبه 27/4/1387 - 15:2 - 0 تشکر 48185

ahnxahn

English as a Second Language

By: John Davison

The English language is the most commonly spoken language on Earth, either by native speakers or by people who have learned it in addition to their first language. More and more people everyday has the desire to learn English as a second language. The type of people who wish to learn it run the gamut from children in other countries who are required to learn English as part of their school curriculum, business professionals that wish to be able to communicate with their English-speaking peers, to immigrants who come to English-speaking countries such as the Unites States who need to learn the native language in order to gain employment, citizenship, and acceptance in their new home country. If you decide to become certified to teach English as a second language (TESL), you could be providing an invaluable service to thousands of people.


As an instructor of English as a second language, you have the option of going abroad and living in one of dozens of countries where there is a high demand for qualified instructors. You may also remain at home, and teach new residents of the United States how to speak, read, and write the language. Either way, you need to be certified to provide instruction. Because there is such a high demand for instructors who are qualified to teach English as a second language, language schools are highly selective when it comes to hiring new teachers. Receiving your certification exhibits your drive to potential employers and shows that you are serious in taking on this challenging new career. Certification can be earned by taking courses at one of several campuses nationwide, and there are also certification course programs available online. Receiving your certification for teaching English as a second language will unquestionably prepare you to be a more effective and successful teacher by instructing you on how to teach grammar, vocabulary, speaking, writing, how to motivate your students, how to manage a classroom, and how to construct lesson plans. If you decide to teach English as a second language in another country, obtaining your certification will also better prepare you for a move abroad, which can be intimidating and stressful. You will have the confidence in knowing that you are entirely qualified to perform your new job, which will help to alleviate some of the stress in immersing yourself into an entirely new country and culture.


Teaching English as a second language has many personal benefits. If you teach abroad, you will have the opportunity to break down stereotypes regarding our own American culture. You will learn about new cultures and traditions. You will be able to travel to neighboring nations. You will become self-reliant and self-assured, and you will no doubt make many new friends. In teaching English as a second language, you will be able to develop your communication skills, which will give you a confidence that will help you to excel professionally and personally.


Teaching the English language to students in foreign nations can be exciting, fulfilling, and highly enjoyable. It is a mutually beneficial experience for you and your students. Not only are you representing your own country and culture, and imparting your personal knowledge of the English language and your culture onto others, but you are also learning about other individuals, their experiences, their traditions and their languages. While broadening your mind and experience something totally unique, you are also embarking on an exciting new career, one that has the opportunity to open many new doors for you professionally.


You will find that teaching English as a second language is a mutually beneficial experience for you and your students. Not only are you representing your own country and culture if you teach abroad, and imparting your personal knowledge of the English language and your culture onto others, but you are also learning about other individuals and their experiences and their traditions and their language. And if you are teaching stateside, you are providing a precious service to new residents of the United States. You are giving them the power to communicate in their new homeland. This power will enable them to find jobs, seek educations, and possibly gain American citizenship. That makes for an exceptional experience to have in your memories.


Find the essential information on where and how to learn a new or second language at English as a Second Language.About the author:


John is a director of numerous Internet companies and is a published author. Many articles have been produced on a variety of subjects with excellent content and depth. All his articles may be reproduced provided that an active link is included to

 
پنج شنبه 27/4/1387 - 15:3 - 0 تشکر 48186

14 Tips for Learning Foreign Languages
By: Esjay
Depending on the language you want to learn there may be thousands of books, CDs or tools out there (if you"re lucky) to help you learn the language. Don"t run out and buy anything just yet.

1. First you should do some research. Research the books, and materials best suited to your needs. How do you do that? Well the easiest way is to go online and visit the largest shopping sites that sell books, CDs and multimedia; customers often leave feedback on items they have bought. Read the feedback and quite quickly you should be able to determine what books or materials are best suited to your needs. On the other hand, you may not need to buy anything at all. Some libraries have a foreign language section and they will let you borrow their material for free. In addition, some websites such as http://www.speakingjamaican.com/ can also give you a free head start in the language or dialect you want to learn. If you are a student, who is in high school or plans to go to college, (or are already in college) you can ask a teachers" opinion on what books/materials are best suited for learning your foreign language (of choice). Students could also consider taking the foreign language, of interest, as part of their curriculum.

Another very important point to remember when learning some foreign languages is that there are dialects and forms of the language and they vary by country or by region. You should decide which dialect you want to learn to speak. Here is a simple example: a dialect from "country A" may not be understood in country B, C or D even though it is classified as the same language. On the other hand, another dialect spoken in "country E" may be understood by all other countries. What"s a common reason that the dialect of "country E" is widely understood (by other countries)? Well it may be widely understood because all or most of the movies, music or entertainment might be produced in that country (country E), therefore the dialect is widely understood in all the other countries. A foreigner wanting to learn the language might be better off learning the dialect of "country E" since it is more widely understood. Another thing to remember is that, in some foreign languages, a huge variation in dialect should not be an issue because learning the standard form of the language should ensure that you are understood by all native speakers.


Ok other tips for learning foreign languages are:

2. Listen to foreign language music and watch foreign language television, even if at first the language all sounds like "one big long word." By watching the programs, you"ll learn new words. Some words have a way of jumping out at you and sticking with you even if you initially have no idea what they mean. With time, you can learn what these words mean by asking a native speaker, asking at school or through self study. If you keep listening to foreign music or watching foreign language television, in time the "one big word" will begin to sound like "smaller word chunks" and eventually you should be able to tell where one word begins and another ends even if you don"t understand what the word(s) mean. Later on, you can investigate their meanings.

3. Most people spend their time listening to the sounds of their native language whether it"s the news, music or by chatting with friends. That"s how you learned your native language; by listening. Spend less of your time listening to your native language and try to fill as much of your world, as possible, with the sounds of the foreign language you want to learn. You can do this by listening to language tapes, over and over again in the car. Try to be interactive and actively participate by repeating what you hear on the tape. Repeating the words helps both with pronunciation and memorization. The key is repetition. If you take a bus or taxi, invest in an mp3 player (tip: you can fit more mp3 material on a single CD) and make your own mp3"s if possible. If mp3"s are out of the question then opt for CDs, computer software or cassettes.
4. Try listening to foreign language tapes at home also. It"s best to use headphones because you get the full effect of a native speaker speaking into your ear. Furthermore, with headphones you hear the nuances of the language a lot better. In addition, if you decide to leave the room (or go outside) the headphones will still be on your ears and the speaker will still be talking directly into your ear.

5. A lot of the above methods involve listening materials. Listening and imitating is the way you learnt your native language as a child and is therefore one of the best ways to become proficient in a new language. But there are other materials you should use to complement your rigorous listening exercises. These could include books, flash cards, computer software. Books are especially important when the language, you want to learn, does not use the English alphabet (Roman alphabet). The written word would help in instances when there are words you have difficulty pronouncing, deciphering or understanding.

6. As mentioned earlier, another aid to learning a foreign language are movies. Foreign language movies with English subtitles are preferred. If you can turn the subtitles off (as you can on many DVD titles) then you can watch the movie with and without the subtitles to test your knowledge.

7. To learn a foreign language you have to completely immerse yourself in that culture for periods of time (whether through music, movies, television or by visiting a friend who speaks the language).
8. Visiting the country where the foreign language, you want to learn, is spoken is also a very good way to learn the language. Quite logically, the longer your visit the more you will learn. If you surround yourself with others who mainly speak the foreign language then you will be forced to learn and communicate in the foreign language.

9. Some foreign languages use a different alphabet system; different phonetics and the arrangement of the letters do not always follow the A to Z formula. Therefore, by learning their alphabet, phonetics and alphabet order you"ll not only improve your pronunciation but also be able to use a dictionary.

10. In time after studying intensively, you"ll begin to ask yourself "what is the word for such and such". At this stage a small pocket sized dictionary becomes an essential tool. With a foreign language dictionary, you"ll be able to quickly find the word, commit it to memory and satisfy your mind"s curiosity.
11. Go over the basics from time to time. Never assume or tell yourself "I already know that so I can skip it." You may be surprised to find that by looking at things from a new perspective you"ll gain new insight on something you thought you had already mastered.

12. Take breaks when necessary but don"t stay away too long because it"s easy to forget what you have learned.

13. Friends who are native speakers of the foreign language are also an essential resource. Try to be around them especially when they are conversing with others in their native tongue. Even if you don"t understand initially you"ll be improving your listening skills. One important thing you might come to realize when learning a foreign language is that some words even though they are spelt with a certain letter, that letter may fall silent when spoken in some countries while in other countries it is pronounced. Another important thing to remember is that although a word may be spelt with a letter and that letter has a particular sound in English, in another language that same letter may have a different sound. Those are a few of the reasons why being around native speakers can help improve your foreign language skills by leaps and bounds; not to mention the cultural tips you"ll learn which a book, CD, cassette or teacher probably won"t cover. Friends are also great resources because they can give insight and help you with the meanings and usage of words.
14. Don"t tell yourself that you are too busy to study or learn your new language. Make the time. Excuses, excuses will get you nowhere.


 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی