انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 4664)
يکشنبه 9/4/1387 - 3:46 -0 تشکر 45766
تاثیر مذهبی بودن در چهره و قیافه انسان

بسم الله الرحمن الرحیم

من معتقدم چیزهایی كه در اسلام واجب یا مستحب یا حرام یا مكروه است خیلی در چهره انسان تاثیر دارد .

مثلا بداخلاقی و زود عصبانی شدن انسان را زشت و صورت را سیاه می كند و این یك امر طبیعی در بدن انسان است .

كسی كه زیاد شهوترانی  می كند چهره اش سیاه می شود حتی اگر از راه حلال باشد و كمی هم حالت حیوانی و بسیار زشتی  در صورت پدیدار می شود كه به نظر من زشترین انسان ها  زیاد روی كنندگان در شهوت هستند و من تا به حال گروهی زشتر از این گروه ندیده ام  .

شخص ریا كار و كسی كه خودش نیست و ادای آدمای خوب را در می آورد از روی دماغ و دهنش معلوم می شود .

گروه دیگر كه از زشتان صورت هستند افراد كینه ای و متكبرند .

پرخوری علاوه بر زشتی بدنی باعث از بین رفتن جذابیت و طراوت صورت می شود

هیچ چیز در اسلام مثل خوش اخلاقی چهره را زیبا و سفید نمی گرداند

عاشق بودن و لذت عرفانی تاثیر زیادی در سفیدی صورت و بقول معروف نورانی شدن دارد در واقع سفید شدن صورت نور دل را نشان می دهد برای همین است كه كسانی كه به زیارت می روند یك نورانیت خاصی پیدا می كنند چون آن عشق و حال معنوی چهره را سفید می كند و این خواصی طبیعی در انسان است كه حضرت باریتعالی در انسان قرار داده كه روح انسان با تغییر قیافه تاثیر مستقیم دارد

اگر كسی شهوتش را زیاد نگهدارد زیبایی خاصی به انسان می بخشد به طوری كه همه چشم ها آن را نگاه می كنند و افراد زیبا قدرت بیشتری در كنترل شهوت دارند چون چهره و قوه شهوانی انسان به هم وابسته اند و اگر شخص زیبایی را دیدید بدانید كه یا قوه شهوتش را زیاد كنترل كرده یا حاكی از قدرت كنترل شهوت است همان طور كه اگر انسان كم غذا بخورد زیبایی هیكلش را نگه می دارد .

كم خوابیدن و سحر خیز بودن و یا نیمه شب از رختخواب برخاستن و شب زنده داری خیلی زیاد در نورانیت و سفیدی چهره تاثیر دارد و در این مورد مقام اول است برای همین می گویند نماز شب انسان را نورانی می كند و بیشترین تاثیر آن زمانی حاصل می شود كه انسان نصف شب به سختی بیدار شود . و برای بیدار شدن ببیشتر زور بزند حتی كسی برای نورانی شدن چهره اش نماز شب می خواند و هدفش آن بود و نتیجه هم گرفت همانطور كه كسی برای زیبایی اندام به خود در باشگاه بدنسازی سختی می دهد و نتیجه می گیرد .

این جذابیت و زیبایی كودك به خاطر این است كه هنوز پاك و صفر كیلومتر است و اگر به عكسهای از كودكی تا بزرگسالی هر انسانی نگاه كنی نسبت به اخلاقش خواهی دید كه چه قدر زشتر و بی جذابیت شده است آقای الهی قمشه ای میفرمودند خدا رو می شه تو چهره بچه ها دید از بس كه اینا پاكند و آلوده نشده اند و رذائل اخلاقی ندارند و اصلا نمی دونند ریا چیه یا تكبر چه جوریه و هر اخلاق بدی یه جور زشتی به چهره انسان می ده

يکشنبه 9/4/1387 - 10:17 - 0 تشکر 45787

به نام خدا

باسلام به دوست عزیز

همه این مطالبی كه شما گفتید فكر می كنم درست باشدیعنی اینكه به هر صورت در این عالم كه عالم ماده و طبیعت می باشد همه چیز بر هم تاثیر گذار است و این یك قانون در علم فیزیك هم هست .مثلا من یك جایی خواندم كه اگر فردی با یك چمدان در حال حركت در كره ی زمین باشد هم زمان نیروهایی از تمام كائنات بر این چمدان وارد می شود و همچنین از این چمدان به تمام كائنات.به عبارت دیگر هر فعلی كه ما انجام می دهیم اثری دارد یا شاید هم اثراتی.یك اثر بر روی جسم ما ،یك اثر برروی حقیقت یا همان روح ما ،یك اثر بر روی دیگران و... .اما در اینجا دو سوال مطرح است:

 اولین سوالی كه مطرح است این است كه آیا ما در این جهان می توانیم یا توانسته ایم اثر تمام عوامل را بشناسیم و درك كنیم .مثلا اینكه شما می گویید شخصی كه در شهوات افراط می كند صورتش سیاه می شود آیا ممكن نیست آن فرد بر اثر اینكه دائما در آفتاب های سرزمین عربستان بدون اینكه سایه بانی برای صورت خود داشته باشد در حال طواف بوده است و صورتش بر اثر تابش خورشید سیاه شده باشد .بله این اصل فلسفی وجود دارد كه برای هر علتی معلول خاصی وجود دارد اما گاهی میان معلول ها شباهتی وجود دارد كه ما را در تشخیص علت واقعی آنها دچار اشكال می كند.بی پرده بگویم  نظر من این است كه ما نباید به محض دیدن شخصی كه به نظر ما علایمی از گناه در او وجود دارد سریعا حكم صادر كنیم و او را گناه كار بدانیم بلكه باید صرفا به عنوان یك احتمال با آن برخورد كنیم ویا اینكه احتمالات دیگر را هم مورد بررسی قرار دهیم مثل اینكه شاید به مرضی گرفتار است كه یكی از علائم آن سیاه شدن یا زرد شدن صورت است و ممكن است آن مرض برای او یك موهبت الهی باشد!

دوم اینكه می خواستم بدانم اگر اینگونه باشد كه بشود افراد را با توجه به صورت آنها به خوب بودن یا بد بودن یا اعمال آنها پی برد پس ستار العیوب بودن خداوند و اینكه او عیب های بندگان حتی بندگان گنه كار خود را می پوشاند دیگر چه معنایی پیدا می كند.

ودر آخر نظر كلی خود را هم می گویم اگر  افرادی مثل شما وجود داشته باشند كه دارای چنین قدرتی باشند ،فقط قادر خواهند بود موقعیت كنونی فرد را مشاهده كنند از كجا معلوم همان فرد كه گناه می كند فردا یكی از بهترین بندگان خدا باشد و چون ما از عاقبت و آینده افراد خبر نداریم  نباید اولا به خود به خاطر این توانایی ببالیم و یا این را برای دیگران نقل كنیم كه مثلا فلانی این جور یا انجور است و همچنین نباید به این دید خود ترتیب اثر بدهیم و برای دیگران حكم صادر كنیم در این ارتباط نظر شما چیست؟

یاعلی     

يکشنبه 9/4/1387 - 19:38 - 0 تشکر 45861

بسم رب المهدی
عجب بحثی !!!

خدمت dhalii عزیز عرض کنم ، مطلبتون رو که خوندم موندم چی بگم .....والا عقل ادم هم ظرفیتی داره ها ههههههههه. لطفا هوای ما رو هم داشته باشید .....دفعه اول که خوندم  ، پاسخ امین اقا نبود ... با خودم فکر میکردم یه جملاتی رو در ادامه این بحث وارد کنم ..... اما الان که صحبتهای امین اقای عزیز رو خوندم به یکباره مغزم هنگ کرد هههههه. کلا فراموش کردم چی میخواستم بگم و چی مد نظرم بود

میرم یکم استراحت مغزی ..... یکم تفکر کنم ببینم چی باید گفت! راستی خوشحال میشیم شما رو در "" عضویت انجمن معارف "" ببینیم .

 تا بعد بای

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
يکشنبه 16/4/1387 - 2:21 - 0 تشکر 46765

"حتی اگر از راه حلال باشد و كمی هم حالت حیوانی و بسیار زشتی  در صورت پدیدار می شود "

مزخرفه...

تو داری از خدا هم میزنی جلوتر؟

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.