انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 747)
شنبه 8/4/1387 - 17:8 -0 تشکر 45676
حق تحقیق برای محقق

سلام علیکم.

از اونجایی که ممکن بود مدیریت محترم انجمن خرده بگیرند که تاپیک "تحریف اذان" را منحرف کرده ام؛به ناچار پاسخ خانم یا آقای مامول 92 رو اینجا میدم.

دوست عزیز؛

بنده داعیه ی اسلام ندارم.در معرفی خودم در تاپیک آقا محمد رضا گفتم من هنوز دین و مذهب مشخصی ندارم اما آنچه از خانواده و جامعه به من رسیده اسلام و تشیع هست که شما به من فرمودید در مورد دینی که نمیشناسم چرا بحث میکنم.

آیا شناختن = دین داشتن ؟؟؟

علمای بسیاری داریم که تمامی مذاهب و ادیان را میشناسند اما مسلمانند.

بنده عرض نکردم نمیشناسم عرض کردم مشخص نیست.یعنی هنوز به طور قطع دین و مذهبی را انتخاب نکرده ام.هرچند اعجاز قرآن و ارتباط پیامبر آخرالزمان با خداوند خالق؛بر من ثابت شده.

بنابراین لطفا صحبت من را به نشناختن تاویل نکنید.

در مورد رساله ی مراجع؛بنده تناقض آنچه در جامعه اجرا میشود را با حدیثی از ائمه بیان کردم که پاسخ هم گرفتم.ارتباطی با رساله ندارد.ممکن است حکمی اصلا در رساله نباشد اما بر سر ان در جامعه ی اسلامی اختلاف باشد.

یا علی.


 

 

يکشنبه 9/4/1387 - 18:24 - 0 تشکر 45851

بسم رب المهدی
با سلام

اقا محمد عزیز نظر من اینه که اگر در تاپیکی جواب کسی هم داده میشه درارتباط با اون مبحث باشه و نه تنها اشکالی نداره بلکه جمع و جور تر میشه مسئله رو حل کرد بدون اینکه انحرافی در بحث مربوطه باشه . عقیده من در ارتباط با این مبحث اینه که شما بهتر بود در ادامه همون بحث ، جواب مختصر و مفید خودتون رو ارائه میدادید و بحث جدید برای پاسخ به یک نفر رو ایجاد نمیکردی .البته این نظر بنده است وشما خودت به قول یه بنده خدایی اوستایی ههههه . ضمن اینکه این کار رو الان اقا مجتبی انجام داد در ادامه بحث "تحریف اذان" و انشالله دوستان با توجه به سند معرف انجمن ، در کنار یکدیگر خوب و فعال باشند

اما عنوان تاپیک رو خوب انتخاب کردی .... در این مورد میشه حرف زد که در کل کار ماها به عنوان یک محقق باید باشه نه تقلید کننده محض .... اگر قرار باشه انسانها تنها تقلید کننده باشند ، اون هم کور کورانه که زمین تا اسمون بین انسانیت اسمی و واقعی فاصله میشه . اختیار این تاپیک رو به عنوان فرد با تجربه در برسا و مباحثه به خودتون واگذار میکنم .

تایپیک زیبایی هم در این زمینه یکی از عزیزان زحمت اون رو کشیدند پیشنهاد میکنم در رابطه با عقل ، تدبیر و عمل به این مبحث وارد شوید

یا ع ل ی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
يکشنبه 9/4/1387 - 21:37 - 0 تشکر 45868

سلام.

محمد رضا جان کاربر های عادی که میدونی نمیتونند بحثشون و یا مطلبشون رو از بین ببرند و فقط میتونند میرایش کنند.لطف کن شما این تاپیک رو حذف کن.

یا علی.


 

 

شنبه 26/5/1387 - 1:37 - 0 تشکر 52496

سلام دوستان عزیز

یک مطلبی هست که بهتره رعایت کنیم و اون اینکه اسلام دین منطق و عقل است

به همین خاطر سوالات و شبهاتی که وارد میشه رو باید با برهان و منطق جواب داد

این رو به این خاطر میگم که دوست عزیز ما moeinnemati  شبهه ای براش پیش

اومده و جواب خواسته ولی بعضی از دوستان عوض اینکه جواب سوال دوست گرامی ما رو بدهند

موضع گیریهای غیر عقلانی داشتند .

با ایجاد شبهه در یک فرد نباید کفرش رو ثابت کرد همین که این دوست عزیز سوال و شبهه خودش رو در میان گذاشته و در پی جواب هست این نشان دهنده اینه که در پی حقیقته .

البته هستند افرادی که اگر جواب منطقی داده بشه باز از تعصبات خود دست برنداشته و فقط اصرار

بر عقیده خود خواهند داشت . که ان شاالله دوست ما از اون دسته افراد نیستند.

برای همه شبهه ایجاد میشود و این شبهات برای کسی که حقیقت جوست و واقعا میخواهد حقیقت را پیدا کرده و بدان عمل کنید عاقبت خوشی را در پی دارد.

شنبه 26/5/1387 - 2:48 - 0 تشکر 52499

با سلام

صحبت و کلام هر فرد نشون دهنده مقدار معلومات غلط و یا درست هر فرد هست و این ها همه برگرفته از عقاید و نظرات شخصی هست

به نظر من درست یا غلط بودن موضوعاتی که مطرح میشه به هیچ عنوان سندیت نداره که صد درصد درست یا غلط باشه چه سوالها و چه جوابها 

همینقدر کفایت می کنه که کسی که میپرسه نمیدونه و کسی که جواب میده نظرش رو میگه اینجا عقل و منطق درستی و نادرستی رو به اثبات می رسونه فکر میکنم بهتر باشه بدون هر گونه جدال خیلی دوستانه به همه سوالات جواب بدیم و اجازه بدیم اونایی هم که احساس می کنن سوال دارند خیلی راحت و بدون هیچگونه نگرانی ار نظر سایرین سوالشون رو مطرح کنن ولی باید در نظر داشته باشند که اگر زمانی احساس کردند به جوابشون رسیدن با اون لجبازی نکنن

هر چند که اون جواب شاید کمی به ضرر سوال کننده تموم شده باشه (به معنی جهل عمیقش باشه)

یا علی

يکشنبه 27/5/1387 - 13:50 - 0 تشکر 52645

سلام دوست عزیز.

خب میفرمودید کدام یکی از دوستان این کار را کرده است تا یا دلیل برای رویه ی خودش بیاورد یا رویه اش را عوض کند.

یا علی.


 

 

يکشنبه 27/5/1387 - 15:37 - 0 تشکر 52650

با سلام خدمت کاربر محترم mahdi312

من نظرم اینه که باید زمینه طوری باشه که دوستان براحتی بتوانند سوالات خود  را طرد کنند

نه اینکه کاری کنیم که  باعث بشه کسی سوال خود رو مطرح نکنه.

و نیز بر این باورم که اگر کسی جوابی بر سوالات  مطرح شده دارد با دلیل ارایه کنه

و از پاسخهای بیجا و سرکوب گرانه خودداری کند

يکشنبه 27/5/1387 - 15:39 - 0 تشکر 52651

دوست عزیز  shojaati

منظوره شما رو دقیق نفهمیدم

دوشنبه 28/5/1387 - 7:5 - 0 تشکر 52716

بسم رب المهدی

دوست عزیز یه مسئله ای برای من نامفهومه از طرف شما !

اینکه ، شما کل مطلب اقای نعمتی رو متوجه شدید چی بود ؟ سوالشون رو متوجه شدید ؟ از اول تاپیک تا اخر اون رو خوندید ؟به 56 پاسخی که اون تاپیک داره توجه کردید؟ اسم کسانی رو که پاسخ دادند توجه داشتید ؟ تکرر سوالات دوستان از اقای نعمتی رو دقت داشتید ؟ و همین طور جوابهای اونها رو؟

به نظر من این موارد هنوز برای شما مشخص نشده ! چون دلیل دارم . اگر متوجه اصل قضیه بودید ، یک خط صحبت اقای شجاعتی رو جواب میدادید!! نه اینکه بگید نفهمیدم !!!

پیشنهاد میکنم از اول تاپیک و موضوع اون شروع کنید به خوندن تا آخر . چون اقای نعمتی هم فکر نمیکنم بیکار باشند برای همه بخواند توضیح بدند که سوالشون چی هست و چی رو میخواند . پس خواهش من اینه که ابتدا خود شما قضیه رو توجه داشته باشید بعد از دوستان ما بخوایید که ندانسته حرفی رو نزنند

یا علی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی