انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 152)
پنج شنبه 4/3/1391 - 8:21 -0 تشکر 456579
آیت الله روحانی: ما خواستار حفظ منافع مستضعفین بحرین هستیم

آیت الله روحانی که این روزها هزاران طلبه در محضرش فقه اسلام می خوانند به صورت صدای مستضعفین کشورهای عرب جلوه کرده و عکس هایش در روزنامه های جهان عرب چاپ می شود.

آیت الله روحانی از مردم بحرین و سایر شیخ نشین های خلیج فارس خواست که بر علیه رهبران و شیوخ نوکرمأب خود قیام کنند و دولت عدل و مساوات تشکیل دهند.

به عقیده روحانی (بحرین جزء لایتجزای ایران است و هفتاد و پنج درصد شیعیان آنجا باید متحد شده حکومت فعلی را که وابسته به امپریالیزم غرب است سرنگون کنند).

آیت الله روحانی طی مصاحبه ای گفت که همانگونه که پاپ اعظم با سفر خود به امریکا و سخنرانی در محلات فقیرنشین آن کشور، در امور داخلی امریکا مداخله می کند، این وظیفه رهبران اسلامی است که هر کجا ظلم و ستمی هست در امور آنجا از طریق سفر، بحث و مذاکره و سخنرانی و معرفی فرامین الهی دخالت و مردم را نسبت به وظایف شرعی خود آشنا کنند.

روحانی گفت که امروز پنجاه میلیون خلق مسلمان شوروی چشم به انقلاب ایران دوخته اند. دولت شوروی باید اجازه دهد ما به آنجا روحانی و خطیب و کتب دینی بفرستیم، اینک دیگر صحبت ملیت نیست بلکه صحبت تعلق به اسلام است. ما باید همه ستمدیدگان کشورهای اسلامی را متحد کنیم، باید حقیقت و ارزش اتحاد را برای آنها تشریح نماییم. بعضی از رهبران کشورهای اسلامی منتخب مردم نیستند... آنها رهبران تحمیلی هستند و باید بروند و جای خود را به رهبران راستین بدهند.

در شهر تاریخی قم امروز مطالب آیت الله روحانی با سرعت به کشورهای اسلامی فرستاده می شود و بسیاری از رهبرانی که ممکن است گفته های روحانی باعث سقوط حکومت آنان شود سخت بیمناکند.

ایران اکسپرس ـ سال دوم ، شماره 90، شنبه 5 آبان 1358منبع: http://www.rohani.ir/page-1625.htm

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی