ورزش و تندرستی (بازدید: 395)
دوشنبه 1/3/1391 - 10:34 -0 تشکر 455402
کشتی فرنگی بر بام جهان

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با برتری مقابل ترکیه در دیدار نهایی جام جهانی برای سومین سال متوالی قهرمان این رقابت‌ها شد. دیدار فینال بین تیمهای ایران و تركیه در شهر سارانسك روسیه برگزار شد كه شاگردان محمد بنا موفق شدند رقیب خود را شكست دهند و برای سومین سال پیاپی قهرمان جام جهانی شوند.

                                                                                 

دوشنبه 1/3/1391 - 10:34 - 0 تشکر 455403

تیم ملی كشتی فرنگی ایران برای سومین سال متوالی قهرمان جام جهانی كشتی فرنگی شد. جالب این که تیم ایران با كسب سه پیروزى متوالى در برابر تیم هاى جمهورى آذربایجان، بلاروس و روسیه و بدون احتساب امتیازات دیدار پیش رو در برابر تیم بلغارستان راهى دیدار فینال جام جهانى سال ۲۰۱۲ كشتى فرنگى در روسیه شده بود .

دوشنبه 1/3/1391 - 10:35 - 0 تشکر 455404


تیم ملی کشتی فرنگی ایران با برتری مقابل ترکیه در دیدار نهایی جام جهانی برای سومین سال متوالی قهرمان این رقابت‌ها شد.

 در آخرین روز از رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی که از روز شنبه در سارانسک روسیه آغاز شده است، تیم ملی کشورمان شب گذشته در دیدار فینال با نتیجه 5 بر 2 از سد ترکیه گذشت و برای سومین سال متوالی بر سکوی قهرمانی این مسابقات قرار گرفت. این نتیجه در حالی رقم خورد که  قهرمانی ایران در پایان وزن 84 کیلوگرم و قبل از مسابقات اوزان 96 و 120 کیلوگرم قطعی شده بود.

تیم ملی کشورمان پیش از این در جام‌های جهانی 2010 و 2011 قهرمان جهان شده بود
.

دوشنبه 1/3/1391 - 10:36 - 0 تشکر 455405

حمید سوریان، امید نوروزی، سعید عبدولی و طالب نعمت پور چهار پیروزی با ارزش ایران را به دست آوردند. البته مسابقه فینال همچنان در وزن های ۹۶ و ۱۲۰ كیلوگرم ادامه دارد اما پیش از این دو كشتی، قهرمانی ایران مسجل شده است.

دوشنبه 1/3/1391 - 10:37 - 0 تشکر 455406

گزارش مسابقه فینال بین ایران و تركیه:

در وزن ۵۵ كیلوگرم حمید سوریان موفق شد اولین برد را نصیب تیم ایران كند تا ملی پوشان با روحیه بالا فینال را آغاز كنند. سوریان موفق شد در دو تایم (۱-۰ و ۲-۰) فاتح اوجونجو را شكست دهد.

در وزن ۶۰ كیلوگرم، امید نوروزی با برتری مقابل مصطفی ساگلام دومین برد را به اردوگاه ایران آورد. نوروزی در هر دو تایم یك امتیاز از حریفش گرفت و برنده مسابقه شد.

كشتی وزن ۶۶ كیلوگرم هم به سود ایران تمام شد تا ملی پوشان سه بر صفر از تركیه پیش افتند. سعید عبدولی در مصاف با آتاكان یوكسل در دو تایم (۱-۰ و ۱-۰) پیروز شد تا ایران تنها یك گام دیگر تا قهرمان فاصله داشته باشد.

در وزن ۷۴ كیلوگرم، هادی علیزاده پورنیا با شرف تفنگ كشتی گرفت كه در دو تایم (۰-۲ و ۰-۱) مغلوب شد و شكست تركیه به تاخیر افتاد.

اما در وزن ۸۴ كیلوگرم، طالب نعمت پور با پیروزی مقابل سلجوق جبی (۱-۰ و ۲-۰) قهرمانی ایران را قطعی كرد.

رده بندی پایانی جام جهانی كشتی فرنگی در سال ۲۰۱۲:

۱- ایران ۲- تركیه ۳- كره جنوبی ۴- آذربایجان ۵- روسیه ۶- مجارستان ۷- بلغارستان ۸- قزاقستان ۹- بلاروس ۱۰- ارمنستان

دوشنبه 1/3/1391 - 10:38 - 0 تشکر 455408

شاگردان محمد بنا که برای حضور در این مسابقات متحمل مشقت‌های فراوانی شده بودند و در آخرین لحظات خود را به وزن‌کشی رساندند با این قهرمانی شایستگی‌های خود را برای بار دیگر نشان دادند.

دوشنبه 1/3/1391 - 10:38 - 0 تشکر 455409

"محمد بنا" سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی ایران پس از قهرمانی در جام جهانی كشتی فرنگی 2012 روسیه اعلام كرد: جام قهرمانی را تقدیم مردم مهربان و دوست داشتنی ایران می كنیم كه همواره حامی ما در تمامی میدان های بین المللی بوده اند.

دوشنبه 1/3/1391 - 10:38 - 0 تشکر 455410

"بنا" یكشنبه شب پس از قهرمانی مقتدرانه تیم ملی كشتی فرنگی ایران در مسابقات روسیه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در حالی كه اشك شادی از چشمان اش سرازیر بود، اظهار داشت: تمامی این كارها برای برافراشته شدن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی در عرصه های جهانی و شادی دل مردم عزیز كشورمان صورت می گیرد.


وی با اشاره به مشكلات فراوان پیش روی اعزام تیم ملی كشتی فرنگی ایران به مسابقات روسیه در شهر "سارانسك" افزود: وقتی تمامی اتفاقاتی را كه در این دو سه روز برای تیم افتاد، پیش چشمم مجسم می كنم ، به این نتیجه می رسم كه قهرمانی در این شرایط سخت و پیچیده لطف خدا بود تا پیش مردم مان شرمنده نشویم.


وی اضافه كرد: همه پیروزی های تیم ملی كشتی فرنگی ایران مقابل تیم های مدعی و صاحب نام دنیا در مسابقات روسیه مدیون تلاش های اعضای تیم است.

دوشنبه 1/3/1391 - 10:39 - 0 تشکر 455412

"بنا" در خصوص كیفیت برگزاری جام جهانی 2012 روسیه نیز گفت: بالاخره مسابقات در سطح جهانی برگزار شد و تمامی تیم های مطرح دنیا برای قهرمانی در این دوره از مسابقات به روسیه آمده بودند.


وی تشریح كرد: تیم ملی كشتی فرنگی ایران در این دوره از جام جهانی در گروه سختی قرار گرفته بود كه تیم های مدعی مانند روسیه با برخورداری از امتیاز میزبانی در آن حضور داشتند و خوشبختانه با لطف خدا و تلاش جانانه بچه ها توانستیم جام قهرمانی را بالای سر ببریم.


وی ادامه داد: قهرمانی در مسابقات روسیه با آن همه مانع تراشی و مشكل آفرینی برای حضور تیم در مسابقات، نشان داد كه اگر بچه ها فعل "ما می توانیم" را از ته دل زمزمه كنند، می توانند در هر شرایط دشواری پیروز میدان باشند.

دوشنبه 1/3/1391 - 10:39 - 0 تشکر 455414

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی ایران افزود: پیام دیگر قهرمانی جهان در مسابقات 2012 روسیه این بود كه سطح كشتی ما از نظر تیمی به اندازه ای بالا رفته است كه می توانیم در مسابقات جهانی پرچم پرافتخار كشورمان را به اهتزاز درآوریم.


وی گفت: اگر كسی حال و روز بچه های تیم ملی كشتی فرنگی كشورمان در هنگام رسیدن به شهر سارانسك محل برگزاری مسابقات را می دید، به هیچ وجه نمی توانست بپذیرد كه با این تیم قهرمان جهان شویم، ولی لطف خدا، دعای خیر مردم و تلاش بچه ها این خواسته را جامه عمل پوشاند.


وی یادآور شد: تیم ملی كشتی فرنگی كشورمان درست یك ساعت قبل از وزن كشی نفرات شركت كننده به محل برگزاری جام جهانی 2012 روسیه رسید، اما به رغم تمامی مشكلات با صحبت هایی كه كادر فنی برای بچه ها كردند، آنان روحیه خود را بازیافتند و با قدرت روی تشك رفتند.

دوشنبه 1/3/1391 - 10:40 - 0 تشکر 455416

"بنا" با اشاره به خوشحالی بی اندازه اعضای تیم ملی كشتی فرنگی ایران به خاطر بالا بردن جام قهرمانی اضافه كرد: اگر در مدت 75 روز باقیمانده تا برگزاری بازی های المپیك لندن همه در كنار بچه ها باشند و از حاشیه سازی پرهیز شود، بدون شك عملكرد بسیار موفقی در لندن خواهیم داشت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی