انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 184)
چهارشنبه 27/2/1391 - 19:0 -0 تشکر 454450
گزارشی اجمالی از منجر شدن یك پرونده به اعدامصبح سه شنبه با خبری خوشحال کننده برای مردم ایران آغاز شد: عامل ترور دانشمند شهید مسعود علی‌محمدی به دار مجازات آویخته شد تا قلب پردرد ملت ایران که چهار گلوله سرخ به نشانه ۴ دانشمند هسته‌ای شهید را بر خود دارد، اندکی تسلی پیدا کند.

به گزارش  رجا، دادگاه رسیدگی به اتهامات مجید جمالی فشی در تاریخ اول شهریورماه سال گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور وکیل، نماینده دادستان و اصحاب رسانه‌های جمعی به صورت علنی برگزار و نهایتا نامبرده به اتهام محاربه و افساد فی‌الارض از طریق ترور به اعدام محکوم شد.

دی ماه سال ۸۹ بود که وزارت اطلاعات از کشف و دستگیری عوامل ترور شهید علی‌محمدی و انهدام شبکه جاسوسی موساد که در این زمینه فعالیت می‌کرد، خبر داد. شهید علی‌محمدی ۲۲ دی ماه سال ۸۸ در مقابل منزل خود بر اثر انفجار بمبی به شهادت رسید. وی استاد برجسته فیزیک نظری بود که در زمینه ذرات بنیادی و نظریه میدان‌ها تحقیقات می‌کرد.

دو روز پس از ترور شهید دکتر علی‌محمدی، سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به نقل از برخی مطبوعات این رژیم اذعان کرد دکتر مسعود علی محمدی دانشمند هسته‌ای و استاد دانشگاه ایران برای محافل اسرائیلی شناخته شده بود.

سایت همدمی (ارگان رسمی وزارت خارجه اسرائیل به زبان فارسی) به نقل از روزنامه‌هایی چون معاریو و هاآرتص، نوشته بود دکتر علی محمدی به واسطه حضور در همایش‌های علمی بین المللی، برای اسرائیلی‌ها که در پوشش پژوهشگر در این محافل علمی شرکت می‌کنند، شناخته شده بود. این روزنامه‌ها، از یک‌سو اذعان کردند که دکتر علی محمدی در همایش‌های مذکور کم حرفی پیشه می‌کرد- که علی القاعده این رازداری برای صهیونیست‌ها گران تمام شده- اما از طرف دیگر برای گم کردن رد پای سازمان موساد تلاش کردند به تحریف چهره اسلامی و انقلابی و میهن دوست شهید علی محمدی بپردازند، شیوه‌ای که صهیونیست‌ها برای تخریب وجهه دشمنان تسلیم ناپذیر خود در پیش می‌گیرند و می‌کوشند انگ همراهی به وی بچسبانند.

جاودان نفر از همکاران رادیو و وزارت خارجه رژیم صهیونیستی طی مقاله‌ای در گاردین تصریح کرده بود «ترور دکتر علی محمدی بخشی از نبرد سرویس‌های اطلاعاتی غربی با جمهوری اسلامی به ویژه در زمینه برنامه هسته‌ای و مذاکرات مربوط به آن است.»

 

در واقع سمفونی تروریسم بین‌الملل چند صباحی است که خوب می‌نوازد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساز را با انتشار اسامی اساتید دانشگاه‌های معتبر ایران به بهانه همکاری با برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران کوک می‌کند؛ شورای امنیت این نام‌ها را در فهرست تحریم و قطعنامه می‌آورد و تروریست‌ها یک به یک در کنار اسامی اساتید ایرانی تیک می‌زنند.

قاتل شهید علی‌محمدی در اعترافاتش چه گفت؟ 

مجید جمالی فش در جریان اعترافات خود گفت که پیش از انجام این اقدام تروریستی در اسرائیل تحت آموز‌ش‌های گسترده و لازم قرار گرفته بود. عامل ۲۶ ساله موساد در اعترافات خود اذعان کرد با یک فرمانده اسرائیلی به طور خصوصی در این رابطه صحیت‏‎هایی داشته، فرمانده اسرائیلی به او خاطرنشان کرده است که ماموریتش تا چه حد برای تل‎آویو مهم و حیاتی است. 

وی در ادامه گفت که فرمانده اسرائیلی از درگیر بودن افراد بسیاری در این عملیات خبر داد و اینکه به شخص وی برای انجام این ماموریت اعتماد شده است واگر من در این عملیات موفق نمی‌شدم همه این افراد جان خود را از دست می‌دادند. او همچنین، به جزئیات آموزش‌های گوناگونی که در اسرائیل دیده بود و نحوه ترور دکتر علی‌محمدی پرداخت.

سوال ساده همسر شهید از قاتل شهید علی‌محمدی

همسر شهید مسعود علی‌محمدی هنگام برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات جمالی فش، با حضور در جایگاه شکات اظهار کرد: من از عامل ترور فقط این سوال را دارم که چطور متوجه نشده که اسراییل دشمن چندین ساله‌ ماست و برای کشتن یک نفر نقشه کشیده است؟ چطور فردی که از او به عنوان سازنده‌ بمب اتم نام برده می‌شود، هیچ محافظی ندارد؟ کشور ما بار‌ها و بار‌ها اعلام کرده که ما به دنبال بمب هسته‌یی نیستیم.

 

وی با تاکید بر اینکه اصل ترور قبیح است، گفت: همه‌ ادیان ترور را رد می‌کنند. آیا دریافت این پول‌ها برای کشتن یک نفر ارزش دارد؟ ما همه می‌دانیم که اسراییل برای ما شمشیر را از رو بسته است. این فرد چطور توانسته خام وعده‌های رژیم صهیونیستی شود؟ 

همسر شهید علی‌محمدی ادامه داد: آیا جرم همسرم فقط عشق به وطن بود؟ آیا کسی که وطن خود را دوست دارد باید کشته شود؟ مگر او جز علم‌اندوزی و آموزش چه کاری کرده بود؟ همیشه می‌گفت که من به خاطر شغل معلمی که دارم از آینده خود مطمئنم زیرا به کسی ظلم نکرده بود. همسرم به راحتی به اینجایگاه نرسیده بود و بسیاری از فشار‌ها را تحمل کرده بود.

وی در پایان با اعلام تقاضای اعدام برای متهم، گفت: از دستگاه قضایی تقاضا دارم که اسراییل را به علت اقدامات تروریستی در محاکم بین‌المللی به محاکمه بکشاند و امیدوارم خداوند هر فرد و کشور تروریستی را نابود کند.

قاتل داشمند هسته‌ای پای چوبه دار چه گفت؟

مجید جمالی فشی که در جریان سفر به خارج از کشور با عوامل سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی موسوم به موساد ارتباط برقرار کرده بود ، چندین نوبت با عوامل این سرویس در کشورهای مختلف دیدار و نهایتا برای دریافت آموزش‌های مربوط به ترور شهید علی محمدی به اراضی اشغالی فلسطین منتقل و تحت آموزش‌های نظامی و تروریستی قرار گرفته بود. 

وی پس از بازگشت به کشور ، با تهیه مقدمات ارتکاب جنایت ، نهایتا با بمب گذاری در یک دستگاه موتورسیکلت، این دانشمند هسته ای کشورمان را در برابر خانه اش به شهادت رساند.


با تایید رای دادگاه بدوی درباره جمالی فشی در دیوان عالی کشور حکم اعدام این جاسوس موساد بامداد روز جاری اجرا شد.

عامل ترور شهید علی محمد ی صبح امروز و پیش از اجرای حکم اعدام گفت:در مورد اشتباهات گذشته خودم نمی دانم که چه بگویم خیلی از کار ها و تجربه ها راه برگشت ندارد پایان راه کج و بدی همین جایی است که من ایستاده ام.

جمالی فشی در آخرین اظهار نظر خود به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:من آینه آینده آنهایی هستم که در این راه گام بر می دارند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی