فرهنگ پایداری (بازدید: 444)
چهارشنبه 27/2/1391 - 10:43 -0 تشکر 454212
** شهید ستاری، که بود؟ **

هو الباقی
سلام دوستان 

اول از همه بگم که زندگی این شهید پر از درسه و گاهی اینقدر رویایی است که تصورش برای انسان سخته.
کتابی درباره این شهید خوندم که خیلی من رو درگیر کرده. 
می خواهیم در این تاپیک درباره این شهید عزیز بیشتر بدونیم. کسی که اسمش و چهره اش رو بارها دیدم. ولی از نکات زندگی آسمانی او بی خبریم. 
برای ما بگید : شهید ستاری که بود؟؟

خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 27/2/1391 - 14:32 - 0 تشکر 454375

از شهید ستاری چه می دانید؟چه خاطراتی از این شهید بزرگوار شنیدید؟

چه کتابهایی از او مطالعه کردید؟
خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 27/2/1391 - 22:27 - 0 تشکر 454458

سلام

من ایشونو فقط توی کلیپی که در مورد شهدا هست دیدم...:)
خوشحال میشم ازشون بگید برامون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

پنج شنبه 28/2/1391 - 0:34 - 0 تشکر 454468

سلام
همین قدر میدونم که یکی از دوستام، عجیب شیفته شون بود.
دیگه؟ دیگه؟ آهان! یه دانشگاهم ارتش به اسم ایشون داره. واسه شروع خوبه دیگه؟  :)

حرمت نگه دار دلم! كاين اشك، خون بهاي عمر رفته من است. "حسين پناهي"

يکشنبه 31/2/1391 - 10:39 - 0 تشکر 455198

با سلام خدمت دوستان عزیز و همراه 

در برابر زندگی پر تلاش، پر برکت و معنوی این شهید، دانسته های ما بسیار اندکه. انشالله سعی می کنیم در این تاپیک از این شهید عزیز بیشتر بدانیم. 


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 31/2/1391 - 16:3 - 0 تشکر 455270  فخری ستاری در آستانه هفدهمین سالروز شهادت تیمسار سرلشگر خلبان منصور ستاری، در گفتگو با خبرنگار مهر به بیان خاطرات و ناگفته هایی از زندگی آن شهید سرافراز پرداخت و افزود:سرلشگر شهید منصور ستاری، در تاریخ ۲۹اردیبهشت ماه سال ۱۳۲۷ در قریه ولی آباد قرچک ورامین در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد و از همان اوان کودکی کمک به دیگران و دفاع از وطن را سرلوحه کارهایش قرار داده بود.


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 31/2/1391 - 16:4 - 0 تشکر 455271


ما "قمر بنی هاشم" را داریم که نورش هیچ وقت خاموش نمی شود
وی افزود: زمانی که بچه بودم، کشورهای دیگر با پیشرفتهای علمی که داشتند قمر مصنوعی به ماه فرستادند، من با همان تفکرات کودکانه ام از برادرم پرسیدم چرا ما نمی توانیم قمر مصنوعی به ماه بفرستیم که شهید گفت: ما یک قمر داریم که نورش هیچ وقت خاموش نمی شود، ما قمر بنی هاشم، آقا ابوالفضل(ع) را داریم.خواهر شهید ستاری اضافه کرد: شهید در سن 19 سالگی ازدواج کرده بود و سه دختر و یک پسر داشت؛ فرزندان شهید نیز از هوش بالایی برخوردارند و هر چهار فرزند شهید در حال حاضر مدارک دکترای خود را گرفته اند.


وی افزود: شهید ستاری قبل از انقلاب،  به اتفاق شهید اردستانی و شهید بابایی دوره راداری را در آمریکا گذرانده بود، از آنجایی که برادرم ازهوش بسیار بالایی برخوردار بود، همزمان با دوره کنترل رادار که بین 27 نفر آمریکایی رتبه اول را از آن خود کرد، مدرک دکترای زبان خود را نیز دریافت کرده و بعد از یک سال به ایران برگشت و در همان دوران بازگشت از آمریکا بود که در رشته مهندسی برق دانشگاه تهران قبول شد ولی یک سال که از ورود به دانشگاهش گذشت، جنگ شروع شد.


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 31/2/1391 - 16:5 - 0 تشکر 455272


در مدت چند روز 75 فروند هواپیمای عراقی را منهدم کرد
فخری ستاری گفت: شهید که از 9 سالگی پدر خود را از دست داده بود، دانشگاه و زن و بچه را رها کرد و وارد جبهه شد؛ خیلی دیر به دیر وی را می دیدیم، گاهی حتی تا پنج ماه به خانه سر نمی زد؛ می شنیدیم که در مدت چند روز 75 فروند از هواپیماهای عراقی را منهدم کرده است.وی با اشاره به بخشی از فداکاریهای شهید ستاری اضافه کرد: در برهه ای از جنگ، زمانی که دشمن بمب شیمیایی زده بود،  ماسک خودش را به راننده لودر داده بود و در جواب اعتراض بقیه گفته بود: "من در حال انجام وظیفه ام ولی این افراد بسیجی اند"؛ ایشان حس بویایی خودش را از دست داده و تمام بدنش شیمیایی شده بود.
خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 31/2/1391 - 16:7 - 0 تشکر 455273


تمامی اعمال و زیارات ایام حج واجب را در 19 روز به انجام رساند


خواهر شهید ستاری عنوان کرد: هنوز جنگ تمام نشده بود که امام(ره) فرموده بودند "این شیر بچه را بیاورید؛ کیست که توانسته است دشمن را به زانو درآورد؟" بارها و بارها پیغام داده بودند، برایش جایزه سفر حج در نظر گرفته بودند، ولی شهید ستاری می گفت: "من باید اینجا در جبهه ها باشم و از جان مایه بگذارم و به ملت خودم خدمت کنم؛ من نمی توانم ببینم مردم اینجا تلاش می کنند و من برای حج واجب بروم"!


وی افزود: خلاصه پس از اصرارهای فراوان، راضی شد به حج واجب برود و این در حالی بود که تمام اعمال و زیارات ایام حج واجب را که حدود 30 روز به طول می انجامید، در مدت 19 روز با پوشیدن لباس عربی و دویدن به انجام رساند؛ زمانی که از حج برگشت درجه سرهنگی داشت و قبل از آمدن از حج اعلام کرد: "چراغانی نکنید، گوسفند نکشید، تا وقتی که برادران من در جبهه ها می جنگند، من هیچ نمی خواهم"؛ وی به محض رسیدن از مکه، غسل شهادت کرد و به جبهه رفت؛ چهار ماه  تمام به خانه سر نزده بود.
فخری ستاری تأکید کرد: شهید ستاری تمام زندگی خود را وقف جبهه کرده بود تا جایی که امام خمینی(ره) پیغام فرستادند که ستاری را بیاورید تا فرماندهی نیروی هوایی را برعهده گیرد؛ شهید با درجه سرهنگی فرمانده نیروی هوایی ایران شد.


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 31/2/1391 - 16:7 - 0 تشکر 455274


دوربین خدا روشن است، دوربینهای بنده خدا را نمی خواهم
وی با اشاره به تسلط شهید ستاری به زبانهای روسی، انگلیسی و ... گفت: شهید به چندین زبان زنده دنیا حرف می زد؛ زبان روسی و انگلیسی را طوری صحبت می کرد که گویا زبان مادری اوست.


خواهر شهید اضافه کرد: برادرم بسیار کم مصاحبه می کرد و هیچ گاه قبول نمی کرد مقابل دوربین قرار بگیرد؛ خیلی کم پیش می آمد که چنین شود، از دوربین گریزان بود؛ می گفت: "دوربین خدا روشن است، دوربینهای بنده خدا را نمی خواهم"!


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 31/2/1391 - 16:8 - 0 تشکر 455275


با شهید کردن بهشتی 70 سال ایران را عقب انداخته اند


وی ادامه داد: زمانی که شهید بهشتی را ترور کردند، شهید ستاری گریه کنان ضجه می زد و می گفت: "با شهید کردن بهشتی، 70 سال ایران را عقب انداختند".


وی افزود: در سال، شبهای عاشورا و تاسوعا را به خانه می آمد؛  در نیروی هوایی هر چه ساخته  بود از القاب حضرت زهرا(س) بود؛ ارادت خاصی به حضرت زهرا(س) داشت، زمانی که می خواستم با مادرم به حج واجب بروم، گفت: "از در شرقی بقیع، حضرت زهرا(س) را زیارت کنید".خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی