انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 143)
شنبه 23/2/1391 - 8:0 -0 تشکر 452536
مادر گلها فاطمه (سلام الله علیها)


با سلام
به بهانه میلاد مادر هستی
سلام خدا بر او باد
1. نسل رسول الله صلى الله علیه و آله از فاطمه علیهاالسلام است.

2. ائمه طاهرین علیهم السلام كه خلفاى خدا در زمین هستند وامام زمان حضرت مهدى آل محمد از نسل فاطمه علیهاالسلام هستند.

3. نه اسم براى فاطه علیهاالسلام از طرف خدا آمده: فاطمه، صدیقه، مباركه، طاهره، زكیه، راضیه، مرضیه، محدثه، زهراء.

4. نامگذارى حضرت به هر یك از اسماء عللى دارد كه به خاطر آن به آن اسم نام گذاشته شده است. مثلا به خاطر آنكه او و شیعیانش از آتش جهنم جدا شده اند، و مردم به معرفت او دست نمى یابند «فاطمه» نامیده شده، و به خاطر آنكه روزى سه بار نور جمالش براى امیرالمومنین علیه السلام مى درخشید و نورش در محراب عبادت براى اهل آسمانها روشنى مى داد «زهراء» نامیده شده، و به خاطر آنكه عادت زنان را نداشت «بتول» اسم گذارى شده است.

5. از بهترین و والاترین القاب حضرت كه در كتب انبیاء سلف و از طرف خدا بوسیله جبرئیل و بر لسان رسول الله صلى الله علیه و آله آمده «سیده النساء» و «سیده نساء العالمین» و «سیده نساء العالمین من الاولین و الاخرین» و «سیده نساء اهل جنه» و «سیده نساء المومنین» و «سیده نساء هذه الامه» است.

6. بارها جبرئیل از طرف خداوند به وسیله رسول الله صلى الله علیه و آله به فاطمه علیهاالسلام سلام مى فرستاد، همانگونه كه بارها به خدیجه علیهاالسلام سلام فرستاد.

7. تحفه ها و هدایایى كه خداوند به وسیله جبرئیل یا بدون واسطه براى فاطمه علیهاالسلام مى فرستاد مانند پیراهن بهشتى شب عروسى و لباس و زیور بهشتى براى رفتن به مجلس یهود، و لباس عید براى حسنین علیه السلام علیهم السلام فرزندان فاطمه علیهاالسلام و بارها طعام و میوه ى بهشتى در كنار سجاده ى فاطمه علیهاالسلام مى آمد.

8. نقش نگین انگشتر فاطمه علیهاالسلام «امن المتوكلون» یعنى: «توكل كنندگان در امانند» بود.

9. دربان فاطمه علیهاالسلام فضه بود.

10-مصحف حضرت زهرا علیهاالسلام كه از ائمه معصومین علیهم السلام به دست امام زمان علیه السلام رسیده امانت زهرا علیهاالسلام است كه جبرئیل از طرف خدا براى آنحضرت آورده و شامل همه اخبار عالم او روز اول تا آخر است.

11. دوستى و دشمنى فاطمه علیهاالسلام مانند دوستى و دشمنى سایر اشخاص نیست بلكه عقیده و اصل دین و اصل اسلام یعنى حب فاطمه علیهاالسلام دین و ایمان و بغض فاطمه علیهاالسلام كفر و شرك است. درآخرت نیز حب و بغض معیار است، كه اصلا شیعیان و دوستان فاطمه علیهاالسلام از آتش بریده شده اند و دلى كه محبت فاطمه علیهاالسلام در او باشد با آتش سنخیت ندارد و قلبى كه محبت زهرا علیهاالسلام در آن نباشد با بهشت سنخیت ندارد.

گناهكارن كه در پیشانیش «محب فاطمه علیهاالسلام» نوشته شده به نام فاطمه علیهاالسلام شفاعت مى شود. محبت فاطمه علیهاالسلام در ده مورد دستگیرى مى كند و نجات مى دهد.

12. معرفت فاطمه علیهاالسلام در حدى است كه جز خدا و پیامبر صلى الله علیه و آله و معصومین علیهم السلام درك آن ر ندارند بطورى كه به آنحضرت «لیله القدر» گفته شده و اطاعت فرمان آن حضرت بر همه خلایق حتى انبیاء و مرسلین و فرشتگان واجب است. نبوت هیچ پیامبرى كامل نشده مگر با اقرار به معرفت و فضل آنحضرت.

13. خدیجه علیهاالسلام مادر فاطمه علیهاالسلام در پیشگاه خدا و رسول مقام استثنایى دارد و با هیچیك از همسران رسول الله صلى الله علیه و آله قابل مقایسه نیست و مانتد خود فاطمه علیهاالسلام خصائصى دارد.خدیجه كسى بود كه پیامبر صلى الله علیه و آله در حیات او زن دیگرى اختیار نكرد. او كسى است كه خداوند به او سلام مى رسانید او از بانوان با جلالتى است كه افتتاح روز محشر با آنهاست. او كسى است در دنیا با زنان بهشتى و حورالعین هم صحبت شد. خدیجه همان بانویى است كه در پیشبرد اسلام اثر بسزایى داشت.

14. اولاد و ذریه ى رسول الله صلى الله علیه و آله على رغم آنان كه به پیامبر صلى الله علیه و آله ابتر و مقطوع النسل گفتند، از فاطمه علیهاالسلام است پس از معصومین علیهم السلام در شرق و غرب عالم این تعداد بیشمار از سادات به چشم مى خورد. آن روز كه در همه ى عالم میلیونها جمعیت بود فاطمه علیهاالسلام یك نفر بود، ولى بعد از هزار و چهار صد سال اگر ذریه ى فاطمه علیهاالسلام بسیارى از مردم از نسل فاطمه علیهاالسلام در حالى كه از گوینده ى آن كلام احدى باقى نمانده و نسلش منقرض شده یا اگر هم باشد اسم و رسم آنان معلوم نیست.

15. آیاتى از قرآن مجید درباره فاطمه علیهاالسلام و خانه اش آمده كه ذكر همه ى آنها خود كتاب مفصلى مى شود.

16. لحظه به لحظه ى زندگى و حالات حضرت معجزه بوده است. بلكه كرامات حضرت قبل از این عالم و قبل از ولادتش به ظهور رسیده و بعد از این عالم ظاهر خواهد شد، و مى توان گفت كرامات و معجزه ى حضرت در روز قیامت بسیارمهمتر و بیشتر از آن است كه در هیجده سال عمرش ظاهر شده است.

17. فضایل زیارت و صلوات حضرت كه در كتب حدیث و ادعیه آمده و همچنین نماز حضرت و فضیلت تسبیح حضرت كه بهتر از هزار ركعت نماز است.

18. فاطمه علیهاالسلام حوریه اى در میان انسانها است زیرا نطفه ى او از طعام بهشتى منعقد شده و خلقت او از نور عالم بالاست و چون چند صباحى در كنار انسانها بوده «انسیه حوراء» نام گذارى شده است.

19. فاطمه علیهاالسلام بضعه رسول الله صلى الله علیه و آله است آزار او آزار رسول الله صلى الله علیه و آله و آزار رسول الله صلى الله علیه و آله آزار خداوند كفر و شرك و نفاق است. از اینجا فقط تكلیف مشركین و كفار و دشمنان فاطمه علیهاالسلام بلكه تكلیف همه آزاردهندگان به فاطمه علیهاالسلام روشن مى شود.

20. درباره ى حضرت نه فقط خداوند در قرآن و حدیث قدسى و پیامبر صلى الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام فضایل و مناقبى ذكر كرده اند، بلكه بزرگان دین و حتى دانشمندان غیراسلامى سخنانى در بزرگداشت مقام والاى حضرت متواضعانه گفته اند ودر كتابها نوشته اند.

منبع

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی