فرهنگ پایداری (بازدید: 180)
جمعه 22/2/1391 - 13:30 -0 تشکر 452392
ماجرای حمله هوایی دشمن و حضور مار

حسین دهقان از رزمندگان شهرستان شیروان استان خراسان رضوی در دوران دفاع مقدس بود. وی در خاطر‌ه‌ای داستان حمله هوایی عراق و حضور مار در بین رزمندگان را روایت می‌كند.

به گزارش سرویس فرهنگ حماسه ایسنا، شب جمعه در «پایگاه ظفر» ایلام، یكی از رزمندگان با صدای گرم و سوزناك دعای كمیل می‌خواند و همه در حال و هوای دیگری بودیم. صدای یارب، یاربمان باعث شد كه صدای حمله هواپیمای دشمن به مقرمان را نشنویم. ولی بلافاصله چراغ‌ها خاموش شد و همه بچه‌ها پراكنده شدند.

بعد از این كه خطر دفع شد، در چادر نشستیم. مات و مبهوت در سكوت همدیگر را نگاه می‌كردیم. هنوز گیج حمله بودیم كه یك مار سمی تقریبا یك متری، میان جمع، سر و كله‌اش پیدا شد.

حمله هواپیما ما را چنان ترسانده بود كه با دیدن مار كسی از جایش تكان نخورد و به آن توجهی نكرد. مار هم به هر زحمتی كه بود، از بین بچه‌ها راهش را پیدا كرد و بیرون رفت.

 

منبع:ایسنا

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی