انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 3931)
جمعه 15/2/1391 - 12:50 -0 تشکر 450516
گزارش برنامه هفته نجوم 91 در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران


همانطور که قبلا هم اطلاع رسانی کرده بودیم ، برنامه ی هفته نجوم دیروز (14 اردیبهشت 91) در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار شد که بعد از اجرای برنامه اول در روز نجوم 91 ( 8 اردیبهشت) این دومین برنامه انجمن نجوم تبیان در هفته جهانی نجوم سال 91 بود که با همراهی اعضای انجمن به خوبی برگزار شد.
در این تاپیک میتوانید گزارش مفصلی از این برنامه را بخوانید...
دوستانی که در این برنامه حضور یافتند نیز میتوانند گزارش خود را در همین تاپیک ثبت نمایند.

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

جمعه 15/2/1391 - 14:24 - 0 تشکر 450530

با هماهنگی هایی که از ماه گذشته با مرکز علوم و ستاره شناسی تهران انجام گرفت و نیز اعلام آمادگی سایر گروهها برای اجرای این مراسم ، برنامه ای از سوی این مرکز برای روز چهاردهم اردیبهشت ماه با عنوان " جشنواره هفته جهانی نجوم " تدارک دیده شد.
پس از انجام هماهنگی های نهایی ، غرفه ها و برنامه ها از جمله غرفه ای که به انجمن نجوم تبیان اختصاص داده شد تعیین گردید.
پوستر این برنامه
ساعت 12 که به مرکز رسیدیم ، غرفه ها تقریبا آماده بود و پس از دریافت غرفه ،با آوردن وسایل مشغول آماده تزئینات داخلی و آماده سازی غرفه شدیم.
غرفه آماده شد و خانم کریمی هم از راه رسیدند.
مشغول آماده کردن بسته های آموزشی شدیم و بروشور ها و پوستر ها را برای ارائه به بازدیدکنندگان آماده کردیم.

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

جمعه 15/2/1391 - 14:39 - 0 تشکر 450532

در این بین نیز هرکدام از گروهها و انجمنهای شرکت کننده در حال آماده سازی غرفه خود بودند و خودشان را برای آغاز رسمی برنامه آماده میکردند.
بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

جمعه 15/2/1391 - 15:8 - 0 تشکر 450560

غرفه های شرکت کننده در این مراسم عبارت بودند از :


غرفه آسمان شب ، انجمن نجوم مؤسسه تبیان، مرکز نجوم آوااستار، موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، شرکت فن آموز گستر، هیئت کوهنوردی استان تهران، رصدخانه زعفرانیه، سایت خبری افلاک، غرفه مشاهیر نجومی، ساخت تلسکوپ، ساخت ساعت آفتابی، کاهش آلودگی نوری، انجمن نجوم بروجرد ، رویدادهای نجومی


همچنین در کنار این غرفه ها ، غرفه های آموزشی نظیر غرفه نجوم کودکان، کیهان شناسی(فواصل و افقها)، هوافضا(شبیه ساز پرواز)، رباتیک، خلاقیت و تفکر خلاق نیز در نظر گرفته شده بود.


ادامه دارد...

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

جمعه 15/2/1391 - 16:53 - 0 تشکر 450669


در غرفه انجمن نجوم تبیان مواردی همچون اطلاع رسانی در مورد پدیده نادر گذر سیاره زهره در خرداد ماه و آموزش اصول پیمایش و رصد آسمان به وسیله پوسترها و بروشورهای تهیه شده انجام گرفت که مورد استقبال بالای بازدیدکنندگان واقع شد.


در برگه های" آموزش اصول رصد و پیمایش آسمان" ،برای اولین بار اصطلاحات کاربردی و پر استفاده در علم ستاره شناسی به همراه آموزش یافتن درجات ، آشنایی با پدیده های نجومی ،آموزش یافتن اجرام آسمانی با استفاده از مختصات آنها و ... در یک برگه به صورت خلاصه گنجانده شده بود.


همچنین در بخش "آموزش جهت یابی در شب " اطلاعاتی در این زمینه در اختیار علاقمندان قرار گرفت که یادگیری و استفاده از آن برای مواقعی که دسترسی به ابزار جهت یابی وجود ندارد کمک بسیاری در امر جهت یابی خواهد کرد.


با توجه به بازنشستگی شاتلها ، پوسترهایی به منظور ارائه اطلاعاتی در مورد تعداد ،اندازه ، وزن ، ماموریتهای انجام شده شاتلها و ... ترجمه و تهیه شده بود که این پوستر ها به همراه سایر بروشورها و پوسترهای آموزشی مذکور به صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان و علاقمندان قرار گرفت.


در کنار این موارد بسته هایی نیز که شامل نرم افزار های تولیدی موسسه از جمله نرم افزار "کاوش در آسمان" که با مساعدت مدیریت سیستم انجمن ها تهیه شده بود به همراه کتابهایی از سازمان فضایی ایران به بازدید کنندگان اهدا شد.

با توجه به ارائه مطالب جدید ، آموزشی و جذاب و نیز ارائه بسته های کامل ، از غرفه انجمن نجوم تبیان  استقبال بالایی از سوی بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان در برنامه صورت گرفت که ضمن تشکر از این عزیزان امیدواریم در امر آموزش و اطلاع رسانی توانسته باشیم پاسخگوی نیازهایشان باشیم.ادامه دارد...


بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

جمعه 15/2/1391 - 18:10 - 0 تشکر 450694بازدید استاد دالکی از غرفه انجمن نجوم تبیان


در بین مراسم، دکتر دالکی از غرفه های موجود در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران بازدید نمودند و پس از حضور در غرفه انجمن نجوم تبیان ، توضیحاتی در خصوص فعالیت های انجمن و نیز برنامه ها به ایشان ارائه شد.


بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

جمعه 15/2/1391 - 18:44 - 0 تشکر 450703سخنرانی ها و کارگاههای آموزشی

همزمان با اجرای برنامه توسط غرفه ها ، در داخل سالن نیز تعدادی سخنرانی و کارگاه آموزشی در حال برگزاری بود که از این میتوان به کارگاه آموزش عکاسی نجومی و سخنرانی دکتر دالکی اشاره کرد.


ادامه دارد...

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

جمعه 15/2/1391 - 18:46 - 0 تشکر 450706

بله دوستان برنامه این  روز هم بسیار خوب اجرا شد و پرونده هفته نجوم سال 91 هم به اتمام رسید .
با تشکر از آقای پورجهان بابت گزارش خوبشون .
دوستان زیادی از تبیان به ما سر زدند و در غرفه همراهمون بودند ، افراد مختلفی که با تبیان آشنایی داشتند براشون بسیار جالب بود که این سایت انجمن نجوم هم داره و باهاش آشنا شدند .
ان شالله در روند این گزارش نکاتی که مونده باشه رو ذکر می کنم .

جمعه 15/2/1391 - 23:0 - 0 تشکر 450768

عرض خسته نباشید به دوستان فعال و پویا

امیدوارم همین طور تخته گاز به پیش بروید

شنبه 16/2/1391 - 17:39 - 0 تشکر 451008

سلام و خدا قوت
دست گلتون درد نکنه.
بسیار تشکر می کنم از زحماتتون
حیف که نتونستم بیام و از نزدیک کنارتون باشم.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

شنبه 16/2/1391 - 21:9 - 0 تشکر 451060

سلام و درود  خدمت همگی

بریم سراغ گزارش روز پنجشنبه 14 اردیبهشت ...

من و تعدادی از دوستانم راس ساعت 16 رسیدیم به مرکز علوم و ستاره شناسی ؛ به محض وارد شدن خانومی به ما گفت که برید داخل که برنامه شروع شده حدود 2ساعت داخل سالن بودیم و از مباحث زیبای نجمومی لذت می بردیم ؛ بعد دونه دونه شروع کردیم به بازدید از غرفه ها که می شد گفت غرفه هایی که تو این برنامه حضور داشتن گلچین غرفه های بام تهران و رصد خانه زعفرانیه تو روز نجوم بودن ؛ از هرچه بگذریم سخن از غرفه ی تبیان خوش تر است ! اولش که با دوستان همه گی تو مسابقه نجومی تبیان شرکت کردیم ( جایزه هاش به کیا رسید آخر ؟!)وبعدش هم  کنار غرفه با آقا نیمای عزیز یه گفت و گو خوبی داشتم و یه سری هم عکس ازمون گرفتن که نمیدونم چرا نمیزارن تو سایت ! :D بعدشم هم به اتفاق دوستان چند تا عکس با حکیم عمر خیام و جمشید کاشانی  چند تا عکس یادگاری گرفتیم و چون هوا هم دلش پر بود و هوس باریدن داشت امیدی به رصد کردن تو اون شب نداشتیم و به اتفاق دوستان مجموعه رو ترک کردیم .

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.