ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 795)
پنج شنبه 14/2/1391 - 23:43 -0 تشکر 450468
مزایای کار در ۱۲ شرکت برتر اینترنتی

مفهوم مزایای شغلی در محیط‌های کاری مختلف متفاوت است اما در بیشتر مواقع شامل بیمه تا‌مین اجتماعی و مرخصی‌های مقطعی می‌شود. در دنیای فن‌آوری و مخصوصا شرکتهایی که در حوزه اینترنت فعال هستند واژه مزیت می‌تواند مفهوم متفاوتی داشته باشد. در این نوشته با مزایای کار کردن در ۱۲ شرکت معروف فعال در حوزه اینترنت آشنا خواهیم شد. 

 
 1. Google
  از این شرکت و محیط کاری آن کم و بیش شنیده‌ایم. شرکتی که دفتر اصلی آن بیش از ۴۶۰۰۰ متر مربع است و برای بازدید از آن باید مبلغ ۵۰۰۰ دلار بپردازید که البته این رقم به خیریه اختصاص داده شده است. یکی از مزایای اصلی کسانی که در دفتر کالیفرنیا کار می‌کنند این است که می‌توانند هر وقت که به برف نیاز داشتند از آن استفاده کنند به عبارت دیگر گوگل برای این تعداد از کارمندان خود برف مصنوعی هم تولید کرده است. علاوه بر برف٬ کارمندان از کافی‌شاپی استفاده می‌کنند که غذاهای آن از موادی تهیه شده است که به صورت طبیعی و ارگانیک در گوگل پرورش داده می‌شوند. از دیگر مزایای کار در گوگل می‌توان به زمین بازی والیبال٬ دوچرخه٬ استخر آب‌گرم٬ تعویض روغن ماشین٬ کارواش٬ خشکشویی٬ ماساژ٬ باشگاه ورزشی٬ آریشگاه٬ کلاسهای تناسب اندام٬ تعمیر دوچرخه و سرسره‌هایی در محیط داخلی گوگل نام برد. 
  علامه بر تمام این مزایا کارمندان گوگل در سال ۱۲٬۰۰۰ دلار بابت کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند و این کمک هزینه تا زمانی که دانشجو در هر درسی دست‌کم نمره B دریافت کند پرداخت خواهد شد. همچنین کارمندان می‌توانند ۵٬۰۰۰ دلار در مواقع اضطراری برای مراقبت از فرزندانشان دریافت کنند.

  گوگل پلکس

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:55 - 0 تشکر 450470 1. Twitter
  کارمندان توییتر در سانفرانسیسکو هر روز از صبحانه و نهار بسیار با کیفیتی برخوردار خواهند شد. مساحت این دفاتر بیش از ۲۰٬۰۰۰ متر مربع است. همچنین کارمندان توییتر از کلاسهای هفتگی یوگا در محیط کارشان برخوردار شده و از تخفیفاتی هم برای استفاده از سرویس‌ شرکتهای مختلف برخوردار هستند.

  تویتتر همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:56 - 0 تشکر 450471


 1. Facebook
  کار کردن در فیس‌بوک نیز برای خودش مزایای خاصی دارد. کارمندانی که دارای فرزند هستند می‌توانند از ۴ ماه مرخصی با حقوق٬ کمک هزینه برای مراقبت‌های روزانه و ۴٬۰۰۰ دلار برای فرزند تازه وارد دریافت می‌کنند.
  علاوه بر این مزایا٬ کارمندان فیس‌بوک از غذای رایگان استفاده می‌کنند و همچنین به آشپزخانه‌هایی دسترسی دارند که پر است از خواراکی.

  غذا در فیس بوک غذا در فیس‌بوک همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:56 - 0 تشکر 450473

 Drop Box
دراپ باکس خود را با شعار " جای بسیار خوبی برای کار کردن" معرفی کرده است. کارمندان همه از ۳ وعده غذای مجانی برخوردار هستند. علاوه بر اینها می‌توانند در تمام روز از انواع تنقلات و نوشیدنی‌ها به صورت رایگان استفاده کنند. 
همچنین در دفتر دراپ‌باکس می‌توانید از استودیوی موسیقی بسیار مجهز و اتاق‌های بازی استفاده کنید.

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:56 - 0 تشکر 450474 1. Stumble Upon
  در این شرکت هم کارمندان از صبحانه و نهار مجانی برخوردار هستند. علاوه بر این می‌توانند از انواع میوه‌٬ نوشیدنی و تنقلات استفاده کنند. در کنار این همه خوراکی کارمندان می‌توانند از کمک هزینه ورزشی شرکت برای حفظ تناسب اندام نیز استفاده کنند.
  همچنین کارمندان می‌توانند به صورت دوره‌ای برای سفرهای گروهی برنامه‌ریزی کرده و یا از برنامه‌های هنری استفاده کنند. همچنین امکان برنامه‌ریزی برای ماساژ در محیط کار نیز وجود دارد.

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:56 - 0 تشکر 450475 1. Pinterest
  این شبکه اجتماعی که تازه وارد نیز محسوب می‌شود یک مزیت متفاوت دارد و آن امکان بازدید از فروشگاه‌های اپل در ساعات کاری شرکت است. برای افرادی که علاقه‌مند به اپل هستند کار کردن در این شرکت به نظر مناسب می‌رسد.

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:57 - 0 تشکر 450476 1. Automattic
  علاوه بر مزایای معمول کارمندان این شرکت می‌توانند هر موقع که دوست داشتند و تا هر اندازه که لازم بود سفر کنند. همچنین کارمندان می‌توانند برای خودشان ساعات کاری تعریف کنند. 
  دفتر اصلی شرکت در سانفرانسیسکو قرار دارد اما کارمندان از هر جایی که مایل باشند کار خود را انجام می‌دهد و دست‌کم یک بار در سال همدیگر را ملاقات می‌کنند.  همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:57 - 0 تشکر 450477


 1. Ask.com
  این شرکت معتقد است که کار افراد را نمی‌توان با زمانی که در محل کار می‌گذرانند سنجید و تنها باید به نتیجه کاری که انجام می‌دهند توجه کرد به همین دلیل هر کسی می‌تواند هر زمانی که لازم بود به سفر رفته و از زندگی لذت ببرد. همچنین کارمندان از صبحانه رایگان نیز برخوردار هستند.

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:57 - 0 تشکر 450478

Zynga
کارمندان این شرکت هم از نهار٬ شام و تنقلات رایگان بهره‌مند هستند. در این شرکت نیز هر موقع لازم بود کارمندان می‌توانند کار را تعطیل کرده و از مسافرت استفاده کنند. همچنین در محیط این شرکت می‌توانید از محیط‌های مخصوص بازی نیز استفاده کنید که این مطلب برای شرکتی که در حوزه بازی فعالیت می‌کند عجیب به نظر نمی‌رسد. در این اتاق‌های بازی می‌توانید با نینتندو٬ Xbox و PS3 تفریح کنید. ماساژ در محل کار و آریشگاه نیز از دیگر مزایای کار در زینگا است. 
همراه داشتن حیوانات خانگی نیز در این شرکت آزاد است.

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:57 - 0 تشکر 450479


 1. Yammer
  آشپزخانه‌ای با امکان انتخاب انواع متنوعی صبحانه اولین نکته‌ای است که می‌توان به آن اشاره کرد. همچنین آوردن حیوانات خانگی نیز مجاز است. در مورد تعطیلات نیز هر چقدر دوست داشتید می‌توانید به تعطیلات بروید. ورزش در محیط کار و دوچرخه برای استفاده روزانه نیز از دیگر مزایای کار در این شرکت است.  همین است و جز این نیست نگرد نیست ...پنج شنبه 14/2/1391 - 23:58 - 0 تشکر 450480


 1. Eventbrite
  گردش‌های گروهی٬ صبحانه رایگان و دوچرخه سواری را می‌توان از اولین مزایای این شرکت نامید. علاوه بر اینها تنقلات هم به صورت رایگان و نامحدود در اختیار کارمندان قرار دارد. همراه آوردن حیوانات خانگی و استفاده از لگو نیز در این شرکت ممکن است. همین است و جز این نیست نگرد نیست ...برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی