انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 2476)
چهارشنبه 5/4/1387 - 3:3 -0 تشکر 45029
چرا خدا دعاهای من و مستجاب نمی کنه

سلام . همیشه این وال توی ذهن من بوده . خیلی وقتا وقتی دعا می کنیم و چیزی از خدا می خواهیم و مستجااب نمی شه می گن خدا دعایی رو که از بندش اجابت نکنه جند برابر توی اون دنیا بهش پاداش می ده . من سوالم اینه من دلم می خواد دعام توی این دنیا اجابت بشه و حتما لازمه و پاداش اون دنیاش اون قدر که اجابتش توی این دنیا به دردم می خوره به کارم نمیاد . حالا به نظر شما آیا این عادلانه است که خدا نیاز بندشو بدونه دردشو بدونه اما اجابتش نکنه .

چهارشنبه 5/4/1387 - 10:40 - 0 تشکر 45042

سلام

دوست عزیز اولا تبریک میگم ورودتون به انجمن های تبیان و ثبت اولین مطلبتون رو

اما راجع بع بحثتون : البته چندین بحث در این مورد وجود داره و من نمیدونم چرا این بحث تائید شده . ببینید شاید اون کاری که شما دوست دارید انجام بشه به صلاحتون نباشه شاید بعدا یه اتفاقی بیفته اگه اجابت بشه یا هر چیز دیگه ای که خدا بهتر از شما میدونه . شما به بحث دعا در انجمن معارف رجوع کنید انشاء الله پاسختون رو جامع تر میگیرید.

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 5/4/1387 - 13:8 - 0 تشکر 45063

سلام 

دوست عزیز اگر ما همیشه تو زندگی این رو در نظر داشته باشیم که علاقه خداوند به ما ده ها برابر مادر به فرزندش هست و اینکه خداوند از رگ گردن به ما نزدیک تر هست همه مشکلات دنیا و آخرتمون حل میشه چون همیشه هم حواسمون به اعمالمون هست و هم اینکه مثل الان شما ناشکری نمی کنیم چرا که خداوند در آن واحد صلاح و مصلحت همه انسانها و موجودات کره زمین و عالم هستی رو میدونه و این صلاح انسانها مسلما همیشه اون چیزی نیست که اونا به دنبالش هستند بتون قول میدم که خداوند بهترین ها را برای شما قرار داده. از تولد تا مرگ انسان هیچ وقت خداوند بد انسان را نخواسته چون اگر بدش رو میخواست اصلا خلقش نمی کرد اما ما انسانها عجول هستیم و فقط منافع آنی و لحظه ای خودمون رو می بینیم طبعا هیچ وقت هم به نتیجه نمی رسیم.

توکلت به خدا باشه ان شاء الله که خیری در کار است.

یا علی

چهارشنبه 5/4/1387 - 17:28 - 0 تشکر 45108

سلام دوست عزیز

خدا گر ز حکمت ببندد دری

زرحمت گشاید در دیگری

فقط همین ...

التماس دعا

اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

چهارشنبه 5/4/1387 - 17:34 - 0 تشکر 45109

سلام.

مدیریت محترم انجمن زنان؛سنت نازیبایی است که وقتی یک نفر برای دومین بار یک مطلب را بیان میکند و یک تاپیک را تکرار میکند؛سریعا بقیه شروع به حمله به اون فرد میکنند و تاپیک او را حذف میکنند یا تذکر نازیبایی به او میدهند.

این کارها چه معنایی دارد؟ چه اشکالی دارد یه تاپیک دوبار زده بشود؟؟ مگر این انجمن های به اصطلاح تخصصی فقط همین مشکل را دارند؟ مدت هاست به ما وعده ی تحول در انجمن ها و سیستم کل فاروم را داده اند اما چه اتفاقی افتاد؟چه فرقی کرد؟هر روز باید اعصاب ما در کار کردن با این سیستم انجمن ها خورد بشود.چرا؟ چون کسی نمیخواد این سیستم را عوض کند.

امیدورام پستم را بعد از ثبت شدن حذف نکنند.

اما پاسخ کاربر جدید و دوست عزیز؛

مطلبی رو در صحبت هاتون دیدم که خیلی تعجب کردم.از کجا میدونید در این دنیا بیشتر نیاز دارید به استجابت دعا تا اون دنیا؟

در روایات متعدد داریم که مردم دی آخرت به خدا میگند ما حاضریم به دنیا برگردیم و بدنمان تکه تکه بشه و در هر حدی سختی ببینیم و تو پاداشش رو اینجا به ما بدی.

روایت داریم که مردم در آخرت آرزو میکنند که کاش هیچ کدام از دعاهای ما مستجاب نمیشد.

شخصی به امام صادق(ع) گفت من دو آیه از قرآن رو درست و صحیح ندیدم.یکی از اون دوتا آیه ی "ادعونی استجب لکم" است که ترجمه ی آن "بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را" است.

بنابراین آیه اگر ما خدا را بخوانیم؛او ما را اجابت میکند .امام صادق(ع) فرمودند: استجابت دعا شرایط دارد.شما آنطور که خدا فرموده او را میخوانید؟ و سپس شروع به توضیح دادن کردند.

هنگام دعا مومن باید ابتدا به خاطر نمعات بی حد و اندازه ی خداوند او را شکر کند و سپس عجز و ناتوانی خود را در پیروی از امر خدا بیان کند و به گناهان خویش اقرار کند سپس باید بر پیامبر(ص) و خاندان پاک او درود فرستد و بعد در حال تضرع و زاری دعای خود را بیان کند.

اما در این حالت نیز استجابت حتمی نیست.دعا موانع زیادی تا استجابت دارد.

در عای حضرت خضر(کمیل) میگوییم: خداوندا گناهان من که باعث از محبوس شدن دعا میشود را ببخش.یا میگوییم خدایا گناهان من که باعث نزول بلا بر سر من میشود را ببخش.

اگر فردی گناه کند یعنی در ترک محرمات و انجام واجبات کوتاهی کند؛آیا معقول است که انتظار استجابت داشته باشد؟مثلا فردی که حجابش را چه مرد و چه زن؛درست رعایت نمیکند درست است که انتظار برآورده شدن را داشته باشد؟فردی که نماز را کوچک می شمرد ...

از مسائل دیگری که باعث تاخیر در استجابت دعا میشود مومن بودن فرد است!!! خداوند دوست دارد بنده ی خود را در حال گریه و زاری به درگاه خود ببینید.در روایات داریم عابدی که به خاطر کثرت در عبادت میتوانست از روی آب بگذرد؛ سی سال دعا کرد که خدایا پیامبرت را به من نشان بده و بعد به دیدن حضرت ابراهیم(ع)(فکر میکنم حضرت ابراهیم (ع) بودند مطمئن نیستم)مفتخر شدند.

گاهی اوقات خداوند برای اینکه بنده ی مومن خود را در حال درخواست ببیند در استجابت درخواست او تاخیر میکند.

گاهی اوقات هم مصلحت نبودن استجابت دعا؛باعث عدم استجابت آن میشود.خیلی اوقات ما فکر میکنیم اگر فلان اتفاق بیفتد به نفع ما است اما ما فقط نوک بینیمان را میبینیم و خداوند دور دست ها را میبیند که ما از آن اطلاعی نداریم.پس دعا را استجابت نمیکند.

از دعا ناامید نشوید و بر ترک محرمات و انجام واجبات اصرار ورزید و بدانید ما مامور به وظیفه ایم؛نتیجه گرفتن با ما نیست و ما از خدا نعوذ بالله طلبی نداریم.ما وظیفه به اطاعت داریم و حق گفتن کلمه ای نداریم.اگر مفتخر به دعا کردن و استجابت آن میشویم؛از لطف بی کران الله (جل جلاله) است.

یا علی.


 

 

چهارشنبه 5/4/1387 - 21:5 - 0 تشکر 45134

باید دید این درخواست ها چه هستند گاهی وقتها مادرخواست های مادی از خدا داریم شاید  اگر خدااین ها را اجابت کند ما ظرفیت استفاده از انها را نداشته باشیم در مورد دعاهای غیرمادی هم شاید مادر کارهایمان خدارا در نظر نمی گیریم یا درمسایل عبادی کوتاهی میکنیم اگر به بزرگان نظری بیندازیم میبینم که چقدر پایبند مسایل دینی بودند اگرما درکارهایمان اخلاص داشته باشیم ان وقت است که همه کارهای ما پیش میرود .یک مسله ای که باید درنظر گرفت این است که دعا باید از ته قلب باشد یعنی ما واقعا از خدا بخواهیم که کارمان را راه بیاندازد

چهارشنبه 5/4/1387 - 21:19 - 0 تشکر 45139

سلام دوستان

آقای شجاعتی تند نرید . اولا که من به ایشون هجوم نیاوردم خوب شاید ایشون تازه وارد باشن و نمیدونن که بحثشون تکراریه مدیر محترم انجمنه که باید برای ایشون توضیح بده که این بحث تکراریه و لینکش رو هم قرار بده تا اون فرد به اونجا مراجعه کنه پس مخاطب من ایجاد کننده تاپیک نبود . خود شما ببینید و قضاوت کنید تو انجمن معارف ، قرآن ، عمومی چندین بار این بحث تکرار شده خوب شاید تو هر کدوم از اونها مطالب مفیدی باشه که در دیگری نیست پس باید همه شو تو یه تاپیک جمع کنیم . در ضمن این کاربران هستند که انجمن ها رو میسازن پس باید با همین حرکت کوچیک شروع کنیم تا انجمن ها اون طور که میخوایم باشن .

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

پنج شنبه 6/4/1387 - 0:0 - 0 تشکر 45160

بنام خداوند بخشایشگر مهربان

دوست عزیز باید بدونی که اون دنیا اگر لطف خدا شامل حالمون بشه خیلی بهتره تا در این دنیا چرا که تمام لذتهای دنیوی زودگذرند ولی در روز داوری مسلماٌ خیلی بدردمون می خوره دوست داری تو این دنیا ثروتمندترین انسان باشی و دارای قدرت اما در اون دنیا صاحب آتش جهنم.

لازمه بدونی اگر قرار باشه که خداوند تمام آرزوهای ما رو براورده کنه ممکن بود دیگه کسی روی این دنیا نبود !

پس بدون خدا خیلی ما رو دوست داره این ما هستیم که کمی عجول هستیم وگر نه هیچ کاری بی حکمت نیست

الهی در راه خود اول زخودم بی خود کن

                                     بی خود چو شدم زخود به خود راهم ده

 

جمعه 1/6/1387 - 0:15 - 0 تشکر 53399

سلام

شاید اون چیز به صلاحت نباشه یا خدا داره امتحانت می کنه چون هر آدمی در لحظه به لحظه زندگیش در حال امتحان دادنه

موفق باشید

فی امان الله

الهی و ربی من لی غیرک... 

يکشنبه 3/6/1387 - 11:9 - 0 تشکر 53767

خداوند در قران می فرماید:(ادعونی استجب لکم)اما این استجابت صرفا اون چیزی نیست که ما می خواهیم.همچنین برای استجابت دعا مکان وزمانهای خاصی وجود داره مثلا در حالت سجده-بعد از نماز-هنگام دل شکستگی-دعایی که قبل و بعد از ان بر محمد والش صلوات فرستاده شودو...یا در مکانهایی نظیر زیر قبه ی حسین(ع)

سه شنبه 19/6/1387 - 14:38 - 0 تشکر 56502

بسم رب المهدی

سلام

نیاز

عوامل عدم استجابت دعا

بسیاری از مردم شكایت می‌كنند كه چرا ایـن همه دعا می‌كنیم، مستجاب نمی‌شود؟

شاید تو هم یكی از آنهایی باشی كه حسابی شاكی هستی. اما این را بدان كه خدا زیر حرفش نزده بلكه هر كاری یه آدابی داره و مسلما سر هر راهی سنكی هم هست. پس باید هم راه رو شناخت و چاه رو ، تا از دعایی كه می‌كنیم نتیجه بگیریم.

البته اینجا یك سوال خیلی خیلی مهم هم هست كه باید بهش فكر كرد. اون سوال اینه: آیا دعای مستجاب اونه كه ما به چشم ببنیم؟ آیا امكان نداره خدا دعای ما رو طوری مستجاب كنه كه مت اصلا نفهمیم؟

حتما در این باره فكر كنید و به خدا اعتماد داشته باشید.

حالا میتونید فوت و فنّهای دعا كردن رو  بخونید و از این به بعد بیشتر و بهتر نتیجه بگیرید.

 نشناختن جهت و راه دعا (فرمول دعا)

نـیـل بـه هـر هدفی، راهی دارد، برای استجابت دعا نیز باید راه هـایـی را پـیمود. امام صادق(علیه‌السلام) می‌فرماید: باید كه پیش از دعا حـمـد و سـتـایش خدا كنی، نعمتهایی را كه به تو بخشیده به یاد آوری، سـپـس شـكـر و سپاس گویی، آن گاه درود بر پیغمبر و آل او فـرسـتی، سپس از گناهانت یاد كرده اقرار نمایی و از آسیب آن به خدا پناه بری؛ این است جهت و راه دعا.1

دل آرام گیرد با یاد خدا

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی