کتاب و کتابخوانی (بازدید: 525)
سه شنبه 12/2/1391 - 21:46 -0 تشکر 450053
بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب افتتاح شد!به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این مراسم که با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهمن دری، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد و رییس این دوره از نمایشگاه و نیز ناشران و اهالی قلم برگزار شد؛ احمدی‌نژاد، نمایشگاه کتاب را رویدادی دانست که هرساله عالمان و صاحب‌نظران عرصه کتاب را گردهم می‌آورد و گفت: این رویداد بزرگ فرهنگی میان عالمان و مردم فصل مشترکی به وجود می‌آورد.

رییس جمهوری اضافه کرد: فرهنگ و هنر و همه این رویدادها البته در خدمت انسان است و این مقوله‌ها کاروان ۱۰ هزارساله انسانیت را همواره به سوی قله کمال و سعادت رهنمود کرده است. ادامه این کاروان امروز به ما رسیده است و باید پدیدآورنده شرایط مساعدی باشیم برای نسل‌های آینده که به کمال و سعادت نهایی دست پیدا کنند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنانش، از میان عوامل موثر بر حصول کمال،‌ به سه عامل علم و عشق و عدالت اشاره کرد و گفت: علم آن اکسیر زداینده غبارها از اذهان، همواره راه و لازمه رسیدن به قله کمال بوده است. انسان بدون عشق هم بی‌معناست؛ عاملی که انگیزه پیوند و شکوفایی در انسان است و اما عدالت که بسترساز شکوفایی است و مهیا کننده راه رسیدن به آن.

وی افزود: خداوند انسان‌ها را پیچیده در حجاب و قید و بند خلق کرده است اما برای رسیدن به حقیقت از انسان خواسته است قید و بندها را درهم بشکند. قید و بند خود، قید و بند نژاد، قید و بند ملیت، تمایلات فردی و جمعی و حتی قید و بند زمان؛ همه این‌ها بشر را از آزادی دور می‌کند. با کمک این علم و عشق و عدالت است که می‌توان از قید و بندها رها شد.

رییس جمهوری ادامه داد: کتاب است که می‌تواند ظرف بیان و ثبت علم و عشق و عدالت باشد. کتابی که بهره‌ای از علم یا نشانی از عشق یا دعوت‌کننده به عدالت باشد، می‌ماند و ماندگار می‌شود. کتاب یک پدیده میان مللی است و نمی‌تواند محصور قیود و زمان و مکان باشد.

وی نمایشگاه کتاب را هم یک هنر تلقی و اضافه کرد: هنر نمایشگاه این است که فرصتی را فراهم کند تا جان و روان انسان‌ها و هنرمندان و اندیشمندان در یک فضای زیبا و انسانی و عاشقانه پیوند خورد.

احمدی‌نژاد در پایان سخنانش گفت: نمایشگاه یک فرصت است که ان شاالله با حمایت و دست‌اندرکاران آن، تبدیل به یک جشنواره عظیم در همه جهان شود و همه اندیشمندان در آن تبادل نظر کنند و در مسیر کمال یار و یاور هم باشند. نمایشگاه کتاب تهران یک میعادگاه است برای همه عالمان و اندیشمندان و عاشقان علم و ادب و هنر.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پس از مراسم گشایش امروز، از فردا ۱۳ اردیبهشت تا ۲۳ اردیبهشت در مصلای تهران پذیرای علاقه‌مندان کتاب خواهد بود. 

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 13/2/1391 - 17:2 - 0 تشکر 450200

مدیر بخش خارجی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب:

500 هزار عنوان کتاب الکترونیک در نمایشگاه کتاب

به گزارش شبکه ایران از ایصدا، محمدرضا وصفی گفت: بخش ویژه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب، به بازار جهانی ناشران الکترونیک ایران، آثار خارجی و ناشران داخلی که آمادگی حضور در عرضه بین المللی را دارند، اختصاص دارد.

مدیر بخش خارجی نمایشگاه در گفتگو با رادیو ایران افزود: 500 هزار عنوان کتاب مذکور به شکل کتاب های آنلاین و الکترونیک ، عرضه شده اند .

وی اظهار داشت: تمام کتاب ها، تحت قانون کپی رایت و با رعایت ضوابط رسمی قوانین داخلی و بین المللی در این سالن عرضه شده اند .


 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 13/2/1391 - 17:11 - 0 تشکر 450202

حضور مرکز پژوهشی میراث مکتوب با 120 عنوان کتاب در نمایشگاه بیست و پنجم


به گزارش شبکه ایران  در این دوره از نمایشگاه، این مؤسسه با حدود 120 عنوان کتاب در موضوع های ادبیات، تاریخ و جغرافیا، معارف، علوم و فنون شرکت خواهد کرد و در فضایی مناسب پذیرای علاقه مندان به این آثار خواهد بود.

- تاریخ بوشهر؛ کتاب المعتمد فی اصول الدین، همایون نامه، نسخه شناخت، سیه بر سفید، مجلس در قصه رسول(ص)، حفظ البدن، پژوهش هایی در تاریخ علم، این کتاب در بیست و پنجمین دوره کتاب سال(1390) شایسته تقدیر شناخته شد، اخبار ولات خراسان، که این کتاب نیز در نوزدهمین دوره جایزه کتاب فصل(زمستان 1390) شایسته تقدیر شد، از جمله کتاب هایی که در این نمایشگاه، در دسترس دوست داران آثار مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب، قرار می گیرد..

غرفه مرکز پژوهشی میراث مکتوب در غرفه این مرکز در نمایشگاه بین المللی کتاب واقع در مصلای تهران- شبستان اصلی- راهروی 29 – غرفه 3 قرار دارد.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 13/2/1391 - 17:14 - 0 تشکر 450203

افزایش سهمیه خرید یارانه‌ای کتب خارجی برای دانشگاهیان

به گزارش شبکه ایران با توجه به اینکه هر سال نرخ کتاب‌های خارجی موجود در نمایشگاه بین المللی کتاب افزایش می‌یابد، بخش توزیع سهمیه کارت یارانه‌ای کتاب‌های خارجی، تسهیلات ویژه‌ای را به پیشنهاد شورای سیاست‌گذاری بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب برای مقاطع کارشناسی ارشد به بالا در نظر گرفته است.

به این منظور، سهمیه خرید یارانه‌ای کتب خارجی برای این مقاطع 20 درصد افزایش می یابد: مقطع لیسانس که سال گذشته می‌توانستند تا 80 هزار تومان خرید داشته باشند، امسال تا 96 هزار تومان خرید می‌کنند. مقاطع دکترا و استادیاران، که سال گذشته از یارانه 100 هزار تومانی استفاده می‌کردند، امسال تا 120 هزار تومان اجازه خرید دارند. همچنین مقاطع دانشیاران و استادان دانشگاه که قبلاً تا 120 هزار تومان خرید داشتند، امسال می‌توانند تا 140 هزار تومان خرید کنند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با پیام «ربع قرن جهاد فرهنگی»، از 13 تا 23 اردیبهشت ماه سال 1391 در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 13/2/1391 - 17:15 - 0 تشکر 450204

سوره مهر با بیش از 700 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر بیست وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران در حالی از امروز رسما آغاز خواهد شد که در این دوره انتشارات سوره مهر با بیش از 700 عنوان کتاب که طی سه سال گذشته منتشر و تجدیدچاپ شده‌اند حضور یافته است.

از این 700 عنوان کتاب، بیش از 150 عنوان چاپ اولی است و برای اولین بار در ایام نمایشگاه بیست وپنجم عرضه خواهند شد.

همچنین در این دوره سوره مهر کتاب‌های شاخصی همچون «نورالدین پسر ایران»،«پایی که جا ماند»، «مهمان صخره‌ها»، «دختر شینا»، «خاطرات ایران»، مجموعه 5 جلدی «جاده جنگ» در قطع جیبی و ... را عرضه نموده است.

هفت عنوان کتاب از مجموعه‌های کتاب های داستانی راضیه تجار، آثار از محمدرضا سرشار، مجموعه آثار عماد افروغ
امسال همچنین غرفه اختصاصی سوره مهر الکترونیک «سما» کنار غرفه اصلی سروه مهر فعالیت خودر ا در فروش الکرونیک کتاب و فعالیت های جنبی آغاز نموده است.

علاوه بر این سوره مهر به منظوررفاه حال بازدیدکنندگان و دسترسی آسان‌تر آنها به کتاب‌های شاخص خود چهار کاروان کتاب را در فضای بیرونی نمایشگاه تعبیه نموده که بازدیدکنندگان می‌توانند آثار شاخص سوره مهر و کتاب‌های پروفروش این ناشر را از این همین کاروان‌ها دریافت کنند.

برگزاری 9 نشست خبری و تخصصی کتاب، از دیگر برنامه‌های سوره مهر در این دوره از نمایشگاه است.

گفتنی است غرفه انتشارات سوره مهر در انتهای راهروی بیست و هفت شبستان اصلی واقع است.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 22/2/1391 - 15:12 - 0 تشکر 452424

آمار بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب از مرز 5 میلیون و 100هزار نفر گذشت


به گزارش شبکه ایران آمار بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا پایان نهمین روز (پنج شنبه 21 اردیبهشت) از مرز پنج میلیون و 100هزار نفر گذشت.

بر اساس آمار موجود، 235 هزار نفر در نخستین روز، 460 هزار نفر دومین روز، 700 هزار نفر سومین روز، 410 هزار نفر چهارمین روز، 430 هزار نفر در پنجمین روز، 600 هزار نفر در ششمین روز، 580 هزار نفر در هفتمین روز و 600 هزار نفر در هشتمین روز از بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بازدید کردند.

 بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با پیام «ربع قرن جهاد فرهنگی» تا 23 اردیبهشت در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی(ره) ادامه دارد.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی