انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 719)
چهارشنبه 5/4/1387 - 1:14 -0 تشکر 45001
در بیان خشم خود جسور و منطقی باشید نه پرخاشگر

خشم می تواند یك رنجش و ناراحتی زودگذر باشد و یا یك عصبانیت تمام عیار، در هر حال پدیده‌ای كاملا طبیعی است و مانند سایر احساسات نشانه سلامت و تندرستی و عواطف انسانی می باشد، اما هنگامی كه از كنترل خارج شود، می تواند به یك حس مخرب و ویرانگر تبدیل شود و پیامدهای ناگوار در محیط كار، روابط شخصی و در تمامی عرصه‌های زندگی شما به وجود آورد.همه ما با حالت روحی خشم آشنا هستیم و در زندگی بارها آن را تجربه كرده ایم. خشم نوعی هیجان روحی است كه اغلب بر اثر واكنش شخص نسبت به رفتار ناشایست دیگران بروز می‌كند.همچنین خشم می‌تواند حس خود بزرگ بینی را در شما زنده كند. و زودتر ازآنچه تصور می‌كنید به سلامت شما آسیب می رساند.خشم یك نوع احساس است كه همواره بین دو حالت متغیر است: خشم می تواند عصبانیت و ناراحتی جزئی و یا در نوع حاد آن، واكنشی جنون آمیز باشد.عصبانیت می‌تواند به دلیل حوادث و رویدادهای بیرونی و یا تغییرات درونی باشد. ممكن است شما از شخص خاصی مانند همكاران، اعضاء خانواده و یا رئیس خود رنجیده باشید و رفتار آن ها باعث عصبانیت شما شده باشد و یا ترافیك و شلوغی شهر شما را خشمگین كند.فكر كردن و نگرانی در مورد مسائل و مشكلات روزمره و یا به یادآوردن وقایعی كه قبلا باعث خشم و ناراحتی شما شده اند نیز از عواملی هستند كه می توانند خشم شما را برانگیزند.بیان كردن خشم، صحبت كردن پرخاشگرانه و عكس العمل تند و خشن حالتی غریزی است كه اكثر ما هنگامی كه خشمگین می شویم، از خود بروز می‌دهیم.ابراز كردن خشم به این معناست كه در بیان خشم خود جسور و منطقی باشید نه پرخاشگر، این روش منطقی‌ترین راهكار برای ابراز خشم است. شما باید یاد بگیرید كه چگونه رفع اتهام كنید و خود را تبرئه نمائید و چگونه به این هدف بدون صدمه زدن به دیگران برسید.جسور بودن به این معنی نیست كه قلدر باشید و به دیگران زور بگویید، بلكه به این معنی است كه برای خودتان و دیگران ارزش قائل باشید و با احترام رفتار كنید و مشكلاتتان را از راه منطقی حل كنید.سركوب كردن خشم راه حل دیگری است برای مهار عصبانیت و سركوب خشم و جهت دادن و تبدیل آن به رفتارهای دیگر. راهكار آن هم به این صورت است كه هنگامی كه خشمگین می شوید، در مورد موضوعی كه باعث خشم شما شده است، فكر نكنید و بجای آن به چیزهایی خوب و مثبت بیاندیشید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.