ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 312)
چهارشنبه 5/4/1387 - 0:32 -0 تشکر 44971
طراحی فایل

 


 

 

ملاحظاتی در طراحی فایل  طراحی فایل عبارتست از فراروند تعیین یک ساختار ( یا سازمان) فایل به نحوی که نیازهای مشخص کاربر پایانی را برآورده کند و زمان پاسخ دهی به در خواستهایش را به حداقل برساند این فراروند در اساس دو مرحله دارد: مرحله نخست ، طراحی فایل منطقی است که عبارتست از انتخاب یک ساختار فایل ( از بین ساختارهایی که سیستم فایل ارائه می‌کند) یا طراحی یک ساختار جدید مرحله دوم ، طراحی ساختار فایل فیزیکی است که خود گامهایی دارد . بعضی از ملاحظاتی که در طراحی فایل مطرح‌اند و عبارتند از : ·        انتخاب بافرها برای عملیات ورودی - خروجی ·        تخصیص بافرها برای عملیات ورودی - خروجی ·        اندازه فایل فیزیکی ·        مکان بلاک در حافظه خارجی ·        طراحی یا انتخاب شیوه دستیابی مناسب ·        انتخاب کلید اصلی از بین صفات خاصه رکورد و کلید ثانوی ·        در نظر داشتن رشد فایل : فایلها به د و دسته کلی پویا یا ایستا تقسیم می‌شوند. در فایلهای پویا اندازه فایل رد اثر عملیات تغییر دهنده (درج ، حذف ، بهنگام سازی9 مرتب تغییر می‌کند . وقتی که تغییرت در فایل زاید باشد ، می‌گوییم فایل بسیار نامانا است در نظر گرفتن وضعیت رشد فایل برای تخمین حجم عملیات لازم در دستیابی به رکوردها ، لازم است . ·        تعیین زمان و پریود سازماندهی مجدد فایل اندازه فایل فیزیکی هم روی حجم عملیات لازم برای بازیابی رکورد(ها) و زمان این کار تاثیر دارد. وقتی که اندازه فایل کوچک باشد ، تفاوت چندانی در زمان این علمیت بین دو ساختار متفاوت وجود ندارد. اما در مورد فایلهای بزرگ ، این تفاوت می‌توان قابل ملاحظه باشد  ·        در فراروند طراحی فایل ، دو محدودیت اساسی وجود دارد: محدودیت نخست این است که برنام‌های کاربردی باید انتخاب خود را به ساختارها و شیوه‌های دستیابی خاصی ، غیر از آنچه سیستم فایل ارائه می‌کند ، نیز طراحی و پیاده سازی کرد . محدودیت دیگر اینکه باید بین سرعت عملیاتی (زمان پاسخدهی)و مصرف حافظه ، مصالحه‌ای صورت گیر معمولاً افزایش فضای تخصیص داده شده به فایل منجر به کاهش زمان دستیابی می‌شود . تصمیم گیری در مورد تخصیص حافظه بیشتر به فایل یا بهبود زمان پاسخدهی بستگی به وضع کاربرد دارد.در فایلهای کوچک ، تفاوت قابل ملاحظه‌ای در زمان عملیات روی فایل در ساختارهای فایل متفاوت وجود ندارد ، اما در فایلهای بزرگ این تفاوت قابل ملاحظه‌ است . به علاوه هرچه فایل فعالتر باشد یعنی مرتباً مرود پردازش قرار گیرد، در این صورت بهبود زمان پاسخدهی به مصرف حافظه لازم برای این کار می‌ارزد.  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.