انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 221)
چهارشنبه 23/1/1391 - 18:11 -0 تشکر 445568
11 کشور میزبان صنایع دستی کشورمان

در 11 كشورصنایع دستی ایران
 مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل اتحادیه سراسری صنایع دستی كشور از تلاش این اتحادیه برای حضور در 30 نمایشگاه خارجی در سال جاری خبر داد و گفت: برپایی نمایشگاه فصلی و دائمی در كشورهای هدف از سیاست‌های این اتحادیه در سال 91 است.

مصطفی خوش‌آبی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: تقویم نمایشگاه‌های صنایع دستی براساس بازار هدفی كه اتحادیه آن را ترسیم كرده، تنظیم شده است.

وی از كشورهای مالزی، تركیه، روسیه، اكراین و چین به عنوان كشورهایی نام برد كه اتحادیه سراسری صنایع دستی كشور قصد دارد در سال جاری در آنجا نمایشگاه‌های فصلی و دائمی برپا كند. برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در 11 كشوری كه از تحریم نفتی ایران مستثنی شده‌اند، در دست انجام است.

وی یادآور شد: اتحادیه‌ها به عنوان نهادهای مردمی مشمول تحریم‌های مالی بین‌المللی نمی‌شوند و از این رو اتحادیه صنایع دستی كشور می‌تواند برای توسعه صادرات صنایع دستی برنامه‌ریزی كند.

شاید برپایی نمایشگاه‌های فصلی جز هزینه دستاورد ارزی به دنبال نداشته باشد؛ اما می‌توان در كنار آن به برپایی نمایشگاه‌های دائمی صنایع دستی در دیگر كشورها و صادرات فرهنگ و هنر صنعتگران ایران زمین دست یافت.
منبع: جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی