انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 234)
چهارشنبه 23/1/1391 - 15:40 -0 تشکر 445544
ایرانیان روزانه 3میلیارد دقیقه با موبایل صحبت می‌کنند

ایتنا - یک نماینده مجلس: در گوشی بنده سه هزار پیامک تکراری وجود دارد!

زیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای پاسخگویی به سوال یکی از نمایندگان در خصوص عدم پوشش کامل تلفن همراه در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود با بیان اینکه در ابتدای امسال ۷ میلیارد پیامک به صورت موفق ارسال شده است، از پوشش دهی شبکه تلفن همراه در کشور دفاع کرد.

به گزارش ایتنا از مهر، در ادامه جلسه روز سه شنبه رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سئوال سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فاورجان در صحن علنی مجلس حضور یافت.

سوال موسوی عبارت بود از: علت اختلالات مداوم و بسیار متنوع سرویس تلفن همراه از قبیل قطع مکرر، پیامک‌های اشتباه، تعدد ارسال یک پیامک و عدم پوشش کامل در تمامی مناطق چیست؟

تقی پور در پاسخ به این سوال گفت: پیامک‌ها امسال با صحت کامل رد و بدل شده است. در مرداد ماه سال گذشته مشکل موقتی در ارسال پیامک‌ها وجود داشت که برطرف شد.

وی افزود: امروز ۵۴ میلیون مشترک فعال تلفن همراه وجود دارد و ۸۹ میلیون خط تلفن همراه واگذار شده که با احتساب خطوط تلفن ثابت در حال حاضر به ازای هر فرد ایرانی دو خط تلفن فعال در کشور وجود دارد.

تقی پور اظهار داشت: در سال گذشته اقداماتی برای اصلاح و ارتقای خطوط تلفن همراه در کشور انجام شد و هزینه مکالمات زیر سه ثانیه حذف شد.

وی با بیان اینکه هزار و ۳۶۳ شهر کشور از پوشش کامل تلفن همراه برخوردار هستند، گفت: هر دو اپراتور تلفن همراه ایران فعال هستند.

وزیر ارتباطات افزود: میزان مجاز قطع مکالمات تلفن همراه دو درصد است که امسال به ۱.۳ درصد کاهش یافته.

تقی پور با بیان اینکه سال گذشته هزار و ۱۰۰ میلیارد دقیقه مکالمه در کشور وجود داشته است، گفت: به صورت میانگین مردم هر روز سه میلیارد دقیقه در روز با تلفن همراه صحبت کرده‌اند و ۹۸ درصد این مکالمات موفق بوده است.

در ادامه این جلسه موسوی لارگانی نماینده سوال کننده گفت: در گوشی بنده سه هزار پیامک تکراری وجود دارد، امروز قطع تماس، دریافت پیامک اشتباه و عدم پوشش دهی شبکه مخابراتی در بسیاری از مناطق کشور وجود دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از دفاعیات خود گفت: ۷ میلیارد پیامک در ۱۴ روز اول سال جدید بدون تکرار ارسال شده است، آمارهای ما بسیار دقیق است.

در ادامه موسوی گفت:‌ وزیر باید به این پرسش پاسخ دهد که آیا پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات تسلطی بر این شرکت از طرف وزارت ارتباطات وجود دارد یا خیر؟

وی افزود: بخش خصوصی بیش از ۷۰ میلیارد تومان از این پیامک های ارسالی ایام عید درآمد داشته است.

وی در پایان با بیان اینکه آمارهای ارایه شده از طرف وزیر ارتباطت برای من قانع کننده نبود، گفت: به دلیل ارادتی که به آقای تقی پور دارم نیازی به رای گیری نمی‌بینم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی