• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 3089)
شنبه 1/4/1387 - 22:11 -0 تشکر 44466
بَرسا

سلام بچه ها

یه سوال داشتم که می دونم بدون پاسخ نمی گذارید. پس قبل از هر چیزی ازتون تشکر می کنم. 

می خواستم براما تازه واردا لطف کنید و بگید این بَرسا که میگن چیه؟ قضیش چیه؟

خلاصه هر عزیزی هرچی می دونه بگه. 

بازم تشکر

يکشنبه 2/4/1387 - 14:42 - 0 تشکر 44555

سلام دوست خوب.

ای بابا داغ دل ما رو تازه نکن...گفتی مدینه و کردی کبابم...

اول تلفظ صحیح اسمش رو بنویسم.بَرسا فتحه داره روی ب پس از حالا برسا رو بَرسا بخونید.

برسا هم مثل هر فارومی(انجمنی) یه فاروم با فرمت php بود که این رو بخش فنی تبیان دوست نداشت.یعنی میخواست بخش انجمن ها هم مثل بقیه ی سایت؛زیر شاخه ی همین tebyan.net باشه اما برسا یعنی همون سیستم قبلی انجمن ها همونطور که گفتم php بود برای همین بخش فنی تبیان اومد اینو عوض کنه و این طوری که الان هست بکنه.

(البته این نظر؛نظر شخصی منه.خانم احمدی(دبیر سیستم انجمن ها) گفتند علت انتقال از دست دادن سرور برسا هست که به نظر من دلیل قانع کننده ای برای از بین بردن برسا بود اما دلیل قانع کننده ای برای درست شدن مباحثه نبود.میتونستیم به جای پس رفت؛پیشرفت کنیم.)

پس اونجا رو از بین برد و اینجا رو در عوض درست کرد که به نظر من اصلا به انجمن نمیخوره.حداقل اگر فاروم های ویبولیتین رو دیده باشید حرفم رو تصدیق میکنید.

همین دیگه اون محیط قبلی انجمن ها برسا بود و اونو از بین بردند و کاربرا خیلی خیلی زیاد سروصدا کردند که این کارو نکنید و گیس و گیس کشی راه افتاد.خیلی از کاربر ها در این انتقال از برسا به مباحثه نیومدند که تعدادشون کم هم نیست.

و این شد که ما از خونه ی خوبی مثل برسا اومدیم اینجا که به نظر من خوب نیست.

برسا رو خیلی دوست داشتم.خیلی زیاد به خاطر کاربراش.

به خاطر کاربرایی که نامردی کردند و نیومدند اینجا و ما رو تنها گذاشتند.

اینا مهم نیست بیاید در سیستم جدید درست و خوب و مفید عمل کنیم و بیاموزیم و آموزش دهیم.

یا علی.


 

 

دوشنبه 3/4/1387 - 19:5 - 0 تشکر 44722

 به نام او

سلام دوست عزیز

ای بابا اسم برسارو جلو من نیارید دیگه اشکام میریزه

بذاره واضح واست بگم برسا یه خانواده بود

یه جای خوب که همه بچه هاش با هم صمیمی بودن

این نقل مکان از اونجا به اینجا خیلی چیزارو از ما گرفت

هم اون صمیمیتارو هم بعضی دوستانو مثلا یه نمونش مهدی فرخ

اصلا نمیخوام انرژی منفی بدم فقط میخوام بگم اینجا سرد وبی روحه گاهی اوقات گرم میشه

ولی برسا خیلی گرم بود خیلی گرم تر

بی خیال بابا ....

اینجا فعالیتتو شروع کن

خیلی از ما ها بازماتنده های برساییم  هنوز خون برسا تو رگ هامونه هنوز میفهمیم صمیمیت ینی چی؟

به این چیزا فک نکن کم کم اینجام همه با هم صمیمی میشیم

قربونتون

عسل

یا حق

سه شنبه 4/4/1387 - 1:36 - 0 تشکر 44779

سلام دوست عزیز

برسا یه کشتی زیبا بود ... و مسافران آن گلچینی از با صفاترین، با سوادترین و با ایمان ترین جوانان این مرز و بوم ...

یه کشتی افسانه ای با چشم اندازی فوق العاده! اما متاسفانه دچار طوفان شد ... و امروز به ناباورانه ترین شکل از صفحه ی روزگار محو شده ...

به قول دوستان دیگه اسمش را نیار ...

چون ممکنه طوفان به پا بشه!   

Je suis un etre de dialogue et non point d'affirmation

من گفتگو می کنم ، نه تأیید !  

 

سه شنبه 4/4/1387 - 20:34 - 0 تشکر 44892

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

با سلام خدمت دوستان عزیز تبیانی انجمن  های تخصصی تبیان

من یه سوال فنی داشتم در مورد برسا!!!
من تا جایی که یادم هست برسا انجمن تبیان بود و همه دوستش داشتن از جمله خودم، ولی به خاطر مشکلاتی که داشتم نمیتونستم فعالیت داشته باشم به صورت مستمر فعالیت کنم، چند وقت غایب بودم و وقتی اومدم دیدم همه جا سونامی اومده و برسا نیست دیگه، کلی دنبالش گشتم، همه جای تبیان رو گشتم و دیگه چیزی به اسم برسا پیدا نکردم حتی (لای کتابهای کتاب خونه رو گشتم)، کسی رو هم دیگه ندیدم ازش بپرسم زلزله شده یا سونامی یا کدوم بلای طبیعی یا مصنوعی سر این برسای شادروان اومده که الان نیست دیگه، بعد فهمید این انجمن جدید برسا رو بیرون کرده، (شاید هم خورده) و اومده جاش
حالا سوال من اینه:
چی شد برسا رفت؟ (بلای طبیعی بود یا مصنوعی)
چرا دیگه بچه های قدیم نمیان؟
مگه این یکی چه مشکلی داره دیگه همه میگن سرد شده؟ ( کرسی نمیشه بزارن)
من قصد جسارت ندارم به دوستان گلم، خب تو اون انجمن نتونستم زیاد فعال باشم ولی سوالم از اونایی که نیومدن و بی معرفتی کردن این هست، با عوض شدن خونه باید خونواده رو ترک کرد؟
سرد شده با صمیمیت و همدلی اعضای انجمن دیگه گرم نمیشه؟ (حتی با بخاری هم گرم نمیشه)
چرا اسم برسا میاد همه ناراحت میشن؟
چرا دیگه اون صمیمیت برسا رو نمیارین اینجا؟
چرا اینجا رو برسایی جدید نمیسازین؟
و هزاران چرا که همش به برسا مربوط میشه و این انجمن...
از دوستان گلم، خواهر و برادر های خوبم میخواستم اگر دوست داشتن به این سوالات من جواب بدن، مخصوصا اون قدیمی ها که تو برسا دیده بودمشون، و از اونایی که دیگه ترک بلاد کردن هم میخواستم بیان و جواب این سوالات من رو بدن...
البته جواب به سوالات من همش اختیاری هست، ولی از اینکه خانواده ای قشنگ به اسم برسا به خاطر یه جابجایی از هم بپاشه واقعا ناراحت و دلگیرم، خیلی وقته دنبال جواب هستم اینجا گفتم تا هرکی دوست داشت بگه چرا؟!
پشاپیش از همه دوستانی که به این سوالات من جواب بدن تشکر میکنم
(البته میدونم داغ دلتون رو تازه کردم ولی حداقل بگین در دوران نبود من چی شد اینطوری شد)

یاحق و التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
چهارشنبه 5/4/1387 - 20:16 - 0 تشکر 45128

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

لاورن عزیز من جواب سوالات آقا محمد گل رو تو ایمیل دادم و جواب سوال شما رو هم سایر دوستان زحمت کشیدن و دادن، فقط یه جمله رو میگم و میرم اونم اینکه، برسا رو آدم‌هاش بودن که برسا کردن و الا برسا به تنهایی هیچی نبود!!! فرومی بود که نه چهره ای داشت و نه رنگ و بویی!!! یادمه وقتی تازه واردش شده بودم به مدیر محترم سیستم خانم احمدی پیام دادم و گفتم چرا اینجا اینقدر محیطش کسل کنندس که ایشون در پاسخ فرمودن که اینجا خیلی وقته تاریخ انقضاش به پایان رسیده و ما نمی‌تونیم چیز جدیدی اضافه کنیم، و بالاخره به محیط جدید یعنی اینجا کوچ کردیم که در این میان دوستای خوبمون که توصیفاتشو شقایق خانم به زیبایی بیان کردن، همراهیمون نکردن جز تعداد معدودی!!! که به نظرم این دوستان منتظر فرصت بودن تا فعالیتشون رو بن کل تعطیل کنن و الا روزی نیم ساعت وقت گذاشتن برای انجمن فکر نمی‌کنم کار زیادی بخواد، همون طوری که تو برسا فعالیت ها خیلی زیبا بود و همه نشون دادن که میتونن ولی متاسفانه الآن حضور ندارن.

اگر هم کسی از اومدن اسم برسا ناراحت میشه تنها دلیلش ترک اون دوستان عزیز هست و الا میگم محیط قبلی هم همچین فروم زیبایی نبود، حداقل از نظر من!!! ولی خب عادت کردن به یه محیط موقع جدا شدن مشکلاتی رو به همراه داره.

و الا خود من به شخصه وقتی اسم برسا میاد کلی خاطرات زیبا در ذهنم نقش می‌بنده که اصلا هم داغ دلم تازه نمیشه و سعی میکنم با اون خاطرات قشنگ لحظه ای خوشحال باشم و امیدوارم که این محیط هم مثل اونجا باشه و من مطمئنم همین طور هم میشه، واااااااااو مثلا خواستم یه جمله بنویسم!!

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

جمعه 7/4/1387 - 14:17 - 0 تشکر 45486

سلام.

خانم یا آقای مامول 92 که البته فکر کنم خانم باشید:

بلایی که بر سر برسا اومد طبیعی نبود.برسا یه فولدر بود در سیستم تبیان که اونو shift+del کردند و برسا از بین رفت.پس بلا طبیعی نبود و کاملا مصنوعی بود.

بچه های قدیمی به خاطر اینکه محیط اینجا کار کردن باهاش خیلی سخته نسبت به برسا؛نیومدند اینجا.

در برسا کارکردن خیلی خیلی راحت تر بود.اما کلمه ی "افتضاح" شاید کلمه ی شایسته ای باشه برای توصیف اینجا در مقابل برسا.از نظر امکانات کار کردن؛از نظر سیستم فنی و ...

وقتی با یه فاروم مثل برسا کار کرده باشید خب اینجا بده چون اونجا برای کارکردن خیلی راحت تر بود و باید به بچه ها حق بدیم که نخواهند بیاند اینجا.

آره دیگه بی معرفتی کردند و نیومدند البته خیلی اینجا در مقابل اونجا بده.باور کنید اونجا کارکردن خیلی بهتر بود.

اینجا کاربرها به اندازه ی اونجا بار علمی ندارند.کاربرا فعال نیستند و خب چون کاربرا خیلی کم هستند و تقریبا همه یک موضع رو دارند؛اینجا صمیمیتی نیست اما در برسا از کافر گرفته تا طلبه بودند.

برسا رو کاربر ها برسا کردند ولی مباحثه رو کسی نیست که مثل برسا بکنه.چه کنیم دیگه ... تبیان به جای اینکه ما رو پیشرفت بده؛پس رفت داد.

همین دیگه ... خلاصه همه چیز به کاربرا بستگی داره.

اگه شونصد تا کاربر باحال و متخصص بریزند اینجا اونوقت خوب میشه اما الان کاربر متخصص مثلا در زمینه ی علوم دینی یا science یا ... نداریم.

یا علی.


 

 

شنبه 8/4/1387 - 1:9 - 0 تشکر 45583

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

آقا محمد شجاعتی عزیز، در جواب بعضی قسمت‌های حرفات بگم که، اگه کار کردن در اینجا سخته خب برای شما و من هم سخته و این موضوع شامل همه میشه پس دلیل قانع کننده ای برای شرکت نکردن در این محیط نیست!!!

در برسا کارکردن راحت بود ولی صفحه اصلیش جون آدم رو بالا میاورد تا لود شه!!! اواخر کار هم اینقدر باگ میداد که نگو نپرس، حرفتو قبول دارم که اونجا راحتتر بود ولی به شرطی که شرکت سازندش ازش پشتیبانی میکرد، هنوز یادم نرفته علامت سوال شدن آیدی بچه‌ها و هزار جور شناسایی نشدن‌ها!!!

اینجا رو با برسا نمیشه عادلانه مقایسه کرد چون هر کدوم یه مزیتی نسبت به هم دارن، ولی خود من این محیط رو از نظر ظاهری به هیچ وجه و امکانات قبول ندارم و پیشنهادات و انتقاداتم رو هم به صورت کتبی خدمت مسئولین بخش مربوطه ارسال کردم و به شدت هم پیگیرش هستم تا به یه جایی برسه، ولی لین دلیل نمیشه که چون اینجا نمیدونم خوشگل نیست و امکانات آنچنانی نداره، فعالیتم رو تعطیل کنم و بگم هر وقت قشنگ شد و حسابی پر امکانات شد منو خبر کنید من بیام فعالیت کنم!!! من اینقدر پیگیری می‌کنم تا بالاخره یه روزی چهره‌ی تغییر یافته‌ی اینجا رو ببینم.

محیط برسا رو شما هم آخراش بود که اومدی و خب مسلما با کاربرایی آشنا شدی که سال‌ها در کنار هم تو محیط مجازی زندگی کردن، برگزاری 2 تا همایش که یکیش واقعا غوغا بود به اسم پیوند آسمانی، که دوستان رو از شهر های مختلف بلند میکنه و می‌کشونه تهران، خب بایدم این صمیمیت درش باشه، برساییون عزیز خیلی‌هاشون تو برسا بزرگ شدن و به متخصصین برسا تبدیل شدن، ولی اینجا تنها از عمر مفیدش 9 ماه میگذره و من به شخصه راضی هستم از جو به وجود اومده در اینجا.

رنج سنی هم مسلما نسبت به برسا پایین تره، دلیل هم داره، چون اینجا بازدید کنندگانش به شدت بیشتر از برسا هستن و جذب شوندگان هم مسلما تازه کار میشن و این باعث میشه رنج سنی بیاد پایین.

الآن هم اینجا ما متخصصین عالی داریم که گل سرسبدش جناب داراب هستن که واقعا یه کاربر حرفه‌ای و پرفشنال هستن و واقعا الگویی هستن در این زمینه، ایشون از قبل برسا تا الآن هستن و همین الآن هم انجمن زبان رو با تخصصی ترین حالت دارن پیش می‌برن، و یا محمد ابراهیمی و جهان آرامش و رضا آنلاین و شقایق صحرایی و دکی اینکالج و محسن خسرو و رو به آسمان و بوتانیست و خلاصه شونصد نفر دیگه که هر کدوم میتونن بخشی از تخصصی رو دنبال کنن.

اگه تو برسا ما فقط 50 تا متخصص فول داشتیم، اینجا ما 200 تا متخصص یک چهارم به بالا داریم که هر کدوم هم دارن فعالیت می‌کنن.

من برساییون رو خیلی دوس داشتم و همیشه هم از خاطرات شیرینش برای خودم به خوشی یاد کردم ولی از محیط ظاهریش به هیچ وجه رضایت نداشتم.

الآن شاید بگین داره طرفداری اینجا رو می‌کنه و اینا ولی من گفتم هیچ کدوم از حرفای بالام در تأیید این محیط گفته نشد و خودم هم کلی از این محیط انتقاد کردم که امیدوارم انتقادها سازنده باشه و ما شاهد فعالیت خودمون تو محیطی زیبا با امکانات رفاهی خوب باشیم.

و البته من تا اون موقع اگه عمری باشه فعالیتم رو ادامه میدم و مطمئنم به زودی زود چهره اصلی انجمن ها رو خواهیم دید.

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

شنبه 8/4/1387 - 5:43 - 0 تشکر 45591

سلام.

مهدی آقا صحبت هات در مورد کاربر متخصص در برسا و اینجا رو به هیج عناون قبول ندارم.

یا علی.


 

 

شنبه 8/4/1387 - 13:34 - 0 تشکر 45634

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

با سلام

اول تشکر میکنم از آقای سلحشور که جواب سوالات من رو دادن ولی من سوالاتم رو از همه دوستان پرسیده بودم

یه سخنی هم با آقای شجاعتی داشتم، نمیدونم شما فردی نقد پذیر هستین یا نه ولی با دیدن مباحث شما رو خوندن پاسخ های شما، به این نتیجه رسیدم که شما آدمی کاملا منفی نگر هستین و همیشه دوست دارین با همه مخالفت کنین، حتی اگر مخاطی حق را بگه، آقای سلحشور به صراحت اشاره کردن نرم افزار برسا تاریخش گذشته بود شما میگین چرا ادامه پیدا نکرد؟

اگر اینجا خوب نیست و شما ازش رضایت ندارین و اینطوری بی انصافانه برخورد میکنین پس چرا خودتون دارین فعالیت میکنین؟

اینطوری که شما میگین انگار همه تمام دوستانی که فعالیت میکنن از سطح پائین سواد برخوردار هستن،‌ درصورتی اولا سطح علمی دوستان بالا هست ولی هرکسی کشش این بار علمی رو ندارد، ثانیا اون موقع که برسا بوده شما محصل بودین و همین امسال فارغ التحصیل شدین، و علوم عالی دانشگاهی رو ندارین پس در اون جایگاه نیستین که اینطوری دوستانی که هم از لحاظ علمی و هم سنی از شما بزرگتر هستن، رو نقد میکنین؟

یکم لحن شما تنده، شاید نیت بدی نباشه ولی یکم نرم تر بودن نشانه احترام و ادب هست

در آخر هم میخواستم بگم که یکم تلفظ زبان انگلیسی شما ضعیف هست و حتما از دوستان انجمن انگلیسی کمک بگیرین، ایدی بنده ممل92 هست نه مامول؟

پیشاپیش اگر از حرفهای من ناراحت شدین همین جا معذرت میخوامچ

یاحق و التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 8/4/1387 - 18:54 - 0 تشکر 45704

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

محمد گل من هم قبول دارم که قبول نداشته باشی چون من تعداد کل موجود رو گفتم ولی خب دیدم دوستانی که تخصص دارن و حضور هم دارن ولی فعالیت نمی‌کنن ولی خب اگه بشماریم کل دوستان فعال نیمه تخصصی رو حداقل به 100 میرسه دیگه.

اینجا زمان می‌خواد تا محیطی کاملا تخصصی بشه، همون طوری که نشون داده نسبت به پارسال سطح پاسخها و مباحث بالاتر رفته و این جای امیدواری داره، ولی هنوز خیلی کار داریم تا به سطح ایده‌آل برسیم.

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.