انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1030)
چهارشنبه 9/1/1391 - 13:40 -0 تشکر 442985
گربه را دم حجله نکشید!!!

معمولا وقتی کسی در محیط جدیدی وارد می‌شود، یا وقتی دو یا چند نفر با عنوان دوست، همکار و... با هم آشنا می‌شوند، این تازه بودن ارتباط و نداشتن شناخت طرفین نسبت به هم، در آن‌ها نوعی حس ترس و احتیاط را بوجود می‌آورد.

 

  ترس از اینکه نکند طرف مقابل به طور سهوی یا عمدی به حریم‌شان تجاوز و به آن‌ها بی احترامی کند. برای همین، حالت آماده باش به خود می‌گیرند و در صورت مشاهده کوچک‌ترین رفتاری که با روحیات آن‌ها مغایر است، بلافاصله عکس العمل نشان می‌دهند. این عکس العمل با تهدید، پرخاش، تشر رفتن یا هرگونه رفتار تند دیگری صورت می‌گیرد تا طرف مقابل را متوجه اشتباهش بکنند و به او خاطرنشان کنند که اگر دوباره به این رفتارش ادامه دهد، با عکس العمل بدتری از سوی آن‌ها روبه‌رو می‌شود. این سیاست ناپسند را با اصطلاح «گربه را دم حجله کشتن» می‌شناسیم.

 

دوست جدیدتان با شوخی سربه سر شما می‌گذارد. ولی این رفتار شما را ناراحت می‌کند و با تندی به او پرخاش می‌کنید و می‌گویید: «مواظب حرف زدنش باشد»

 

عروس خانوم درباره مسأله‌ای اظهار نظر می‌کند و مادر شوهرش این حرف او را بی احترامی برداشت می‌کند. عروس خانوم هیچ سوءنیتی نداشت، ولی مادرشوهر برای اینکه عروسش پررو نشود، با گوشه کنایه و دعوا ، سعی می‌کند گربه را دم حجله بکشد.

 

آیا به راستی این سیاست، رفتاری پسندیده است؟

 

 

 

 (ادامه دارد)

 

 

 

خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 9/1/1391 - 15:59 - 0 تشکر 443089

اوووووه چه محیط تلخی!سلام یادم رفت:)به نظرم خود آدم باید حد و حدود رو رعایت کنه و به دیگران بدبین نباشه و تا اتفاقی نیافتاده واکنشی نشون نده

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 9/1/1391 - 16:45 - 0 تشکر 443094

سلام


واقعا" آدم هر جوری که دوست داره باهاش رفتار بشه باید با دیگران رفتار کنه


مادرشوهر هم روزی عروس بوده خوشش میومده ازینکه دلخور شه؟ و عروس هم ممکنه روزی مادرشوهر بشه دیگه


و در سمت های دیگر هم همینطوره


چرا با دل شکستن؟


مهربونی چشه؟ خاصه در محیط خانوادگی, محیط بازی و دوستی نیست که


خانواده همسر هم عین خانواده خود آدمن همونایی هستن که چندین سال عزیز ما کنارشون بوده و برای او و ما عزیزه


وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
دوشنبه 14/1/1391 - 19:41 - 0 تشکر 444270

آذرهای یه رسمی دارن....ترک های کشور ترکیه هم این رسمو دارن.....نمیدونم شاید جای دیگه هم بوده


البته الان که بشر به سوی متمدن شدن سوق پیدا کرده برداشته شده و فقط تو روستاها شاید باشه.....اون رسم اینه که داماد پای عروس رو به صورت نمادین له میکنه


یعنی کف پاشو میزاره رو پای عروس تا جایی که میتونه له اش میکنه تا حساب کار دسش بیاد نیشخند


تو قبیله ما قدیما اینجوری گربه رو دم حجله میکشتنخجالت

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 14/1/1391 - 21:58 - 0 تشکر 444296

جالبـــــــــه ها برعکس ما بیشتر گربه کشتن رو برا دوماد بکار میبریم


بیچاره عروس


واقعا این نمادینه؟ تلاش میکنه فشار بده !!!


عجیبه :دی

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
سه شنبه 15/1/1391 - 2:44 - 0 تشکر 444311

آره طرف ما از عروس زهر چشم میگیرن


نمادینه ولی شدت له کردن بستگی به این داره که داماد چقدر رفته باشه تو حس!

بعضی ها این حرکت نمادین رو جدی میگیرن و جوری پای عروس رو له میکنن که عروس تا دو هفته راه رفتنی میلنگه


پشت بندشم مادر شوهر یه چش غوره واسه عروس میاد تا کاملا متوجه شه که قراره کجا بیاد:دییییییییی

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

سه شنبه 15/1/1391 - 9:23 - 0 تشکر 444312

با سلام


ممنون از حضور همگی شما.خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 15/1/1391 - 9:29 - 0 تشکر 444315

کسانی که در شروع رابطه با دیگران، اصطلاحا گربه را دم حجله می‌کشند، در واقع می‌خواهند احترام را به وسیله قدرت و زورشان بخرند. این رفتار نشان می‌دهد که او به توانایی‌های خودش در ارتباطات اجتماعی ایمان ندارد. توانایی‌هایی که ما را قادر می‌سازند بدون توهین، بی‌احترامی یا رفتار تندی نسبت به طرف مقابل، او را نسبت به اشتباهش آگاه سازیم. این رفتار بیشتر از «گربه دم حجله کشتن» جواب می‌دهد. چون شما با اینکه از طرف مقابل‌تان ناراحت بودید، ولی به او بی‌احترامی نکردید. این حرکت شایسته، احترام مضاعفی نسبت به شما در طرف مقابل‌تان بوجود می‌آورد.ولی سیاست «گربه دم حجله کشتن» معمولا تأثیر بالعکس دارد و در طرف مقابل‌تان حس ناخوشایندی نسبت به شما ایجاد می‌کند که گاهی ممکن است به کینه و خصومت هم تبدیل شود.زن و شوهرهای جوان هم در اوایل ارتباط‌شان در دوران عقد، بهتر است با همین نرم خویی نسبت به اشتباهات همدیگر، عکس العمل نشان دهند.آن‌ها باید نسبت به این مسأله واقف باشند که هنوز همدیگر را به خوبی نمی‌شناسند و نسبت به خلقیات هم آگاه نیستند. گذر زمان به آن‌ها کمک می‌کند تا حد و مرزهای همدیگر را بهتر بشناسند و بدانند که چگونه باید رفتار کنند تا هیچ کدام از طرفین ناراحت نشود. تا آن زمان بهتر است با گذشت اشتباهات همدیگر را ببخشند و با بیانی نرم و شیوه‌ای مناسب، طرف مقابل را نسبت به رفتار اشتباهش آگاه کنند.
خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 15/1/1391 - 9:32 - 0 تشکر 444316

هیچگاه شنیده‌اید که بگویند: «با خشونت خارها گل می‌شوند»؟ نه! خشونت و رفتار تند هیچگاه ایجاد احترام نمی‌کند. مگر اینکه طرف مقابل از شما بترسد و احترامی که از روی ترس باشد، هیچ اصالت و ارزشی ندارد. همیشه این محبت بوده که با توانایی جادویی‌اش خارها را گل می‌کند. وقتی شما به طرف مقابل‌تان علاقه و محبت دارید، دوست ندارید که با کوچکترین موضوعی او را برنجانید. حتی اگر همسرتان با رفتارش باعث ناراحتی شما شده باشد، بلافاصله نسبت به او پرخاش نمی‌کنید. چون می‌دانید که اشتباه او به طور سهوی صورت گرفته و او هیچ عمدی در ناراحت کردن شما ندارد.
البته باید بگویم که انعطاف پذیری و نرم خویی به این معنا نیست که شما از همسرتان ناراحت شوید، ولی به او چیزی نگویید. همانطورکه رفتار خشن و تند به روابط زن و شوهر لطمه می زند، سکوت نابجا گاهی می‌تواند به مراتب زیان بارتر باشد.
خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 15/1/1391 - 9:36 - 0 تشکر 444319

اگر شما درباره ناراحتی‌تان صحبت نکنید، همسرتان هیچ وقت نسبت به اشتباهاتش آگاه نمی‌شود و مجددا آن‌ها را تکرار می‌کند.


شما باز هم از دست او ناراحت می‌شوید، ولی سعی می‌کنید بروز ندهید. این روند آنقدر ادامه میابد تا صبر شما لبریز می‌شود و رفتاری به شدت تند و خشونت بار نشان می‌دهید. و همسر شما متحیر شما را نگاه می‌کند و نمی‌داند که شما از چه چیزی اینچنین خشمگین شده اید. در اینجا مقصر صد در صد شما هستید.صحبت نکردن در مورد ناراحتی ها، نشان از انعطاف پذیری شما نیست. چون هم به خودتان لطمه می‌زند و هم به طرف مقابل‌تان. چگونه انتظار دارید که همسرتان خودش را اصلاح کند، با اینکه او حتی نمی‌داند شما نسبت به کدام رفتارهای او حساس هستید. افراط و تفریط، هر دو مضرات خودشان را دارند. نه گربه را دم حجله کشتن و نه سکوت بی مورد، هیچ کدام برای شما ایجاد احترام نخواهد کرد. ولی رفتار معتدل همراه با تعامل دو طرفه، همیشه می تواند به شما کمک کند.
خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 15/1/1391 - 9:39 - 0 تشکر 444320

اینکه ما بتونیم حرف دل خودمون رو و علت ناراحتی مون رو با آرامش بیان کنیم خیلی مهمه. این نشون میده که چقدر به مهارت گفتگو و ارتباط داشتن صحیح با هم احتیاج داریم. نظر شما چیه؟
خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی