ورزش و تندرستی (بازدید: 371)
يکشنبه 28/12/1390 - 15:14 -0 تشکر 441795
تصادف علی دایی

 سلام

به دنبال واژگونی سواری پرادو در كیلومتر هشت ورودی شهر بادرود در آزاد راه نطنز - كاشان، علی دایی آقای گل جهان مجروح شد.


به گزارش «تابناک»، این حادثه ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شنبه شب هنگامی كه دایی درحال بازگشت از اصفهان به تهران بود، رخ داد.


وی با یك دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی شهرستان كاشان اعزام شد. 

سرمربی تیم فوتبال راه آهن که پس از دیدار تیمش مقابل سپاهان اصفهان با وسیله شخصی به تهران باز می گشت دچار سانحه رانندگی شد و به علت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.
دایی به اتاق عمل رفت

علی دایی که بر اثر حادثه چپ کردن خودرو در منطقه بادرود واقع در نزدیکی کاشان از ناحیه سر و گوش دچار آسیب شده بود برای انجام عمل جراحی ترمیمی روی پوست به اتاق عمل بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد.

بنا بر گزارش باشگاه خبرنگاران، مقامات بیمارستانی گفته اند، دایی در حال حاضر با بیرون آمدن از اتاق عمل در وضعیت هوشیاری به سر می برد و پزشکان اعلام کرده اند حال عمومی دایی مناسب است.

تجمع هواداران

در همین حال(ساعت 23) حدود ۱۵۰ هوادار با اطلاع از خبر این حادثه، پشت در بیمارستان حضور دارند اما از ورود آنان به داخل بیمارستان جلوگیری می‌شود.

علت حادثه

سرهنگ مهماندار رئیس پلیس راه کشور درباره علت تصادف دایی گفته است: دایی در کیلومتر 135 آزادراه اصفهان-تهران به دلیل عدم توجه به جلو دچار سانحه رانندگی شد و خودروی وی چپ کرد.

خدا را شکر خوبم ؛ به خیر گذشت

خوشبختانه نتایج معاینات پزشکی این بوده که دایی در سلامت به سر می برد اما پزشکان برای اطمینان بیشتر از او خواستند چند ساعتی را در بیمارستان و تحت مراقبت پزشکی بماند.

دایی بعد از تصادف در تماسی کوتاه با یکی از نزدیکانش گفت:« حالم خوب است و منتظرم که پزشکان اجازه مرخصی بدهند! خطر به خیر گذشت.»

کمربند ایمنی جان آقای گل جهان را نجات داد

اما پس از گذشت ساعاتی، خبر رسید که مشکل دایی تنها به مشکلی در پیشانی او مربوط می‌شود و او مشکلی به جز این مسئله ندارد. ‌خوشبختانه علی دایی صدمات مغزی و داخل شکمی نداشت و جراحات وارده به وی مربوط به پارگی در ناحیه پیشانی، پوست سر و گوش راست بوده است.

دکتر حسین غنی پزشک معالج دایی صبح امروز در مورد وضعیت مصدومیت دایی اظهار داشت: ‌خوشبختانه علی دایی صدمات مغزی و داخل شکمی نداشت و جراحات وارده به وی مربوط به پارگی در ناحیه پیشانی، پوست سر و گوش راست بوده است. ‌همچنین صدمه خیلی شدید نیز به ناحیه پشت سر این قهرمان ملی فوتبال کشور وارد بود که خوشبختانه بستن کمر بند ایمنی از افزایش صدمات بر اثر واژگونی خودرو بر این ناحیه را کاهش داده و جلوگیری کرده است.

دایی در آی‌سی‌یو

علی دایی پس از پایان عمل جراحی و حضور در اتاق  ری کاوری در بخش آی سی یو بستری و سپس به بخش عادی منتقل خواهد شد. پزشکان او اعلام کرده‌اند که اگر شرایط جسمی و ثبات علائم حیاتی وی توسط پزشکان تایید شود مشکل خاصی نخواهد داشت و ‌پس از انجام معاینات زخم ها توسط پزشکان معالج انتقال نیز بلامانع خواهد بود.

وضعیت دایی نگران‌کننده نیست

 با وجود اینکه صدها نفر از هواداران علی دایی از شب گذشته در بیمارستان شهید بهشتی کاشان، منتظر مشخص شدن وضعیت او هستند، حمید‌رضا حسین‌زاده، پزشک دایی اعلام کرد که این فوتبالیست سرشناس مشکلی ندارد و حال عمومی او خوب است.

وی افزود: عمل جراحی دایی که از ساعت 12 شب گذشته شروع شده بود تا ساعت 3 بامداد ادامه داشته و وی در حال حاضر در بخش ICU بستری است.

ایران در شوک به سر می‌برد

با گذشت کمتر از 15 ساعت از تصادف آقای گل جهان، جامعه ورزش ایران همچنان در شوک ناشی از تصادف علی دایی به سر می‌برد و همه برای سلامتی آقای گل جهان و ملی‌پوش سابق ایران دست به دعا برداشته‌اند.

آسیب شدید در ناحیه صورت و نیاز به سه روز مراقبت
دایی صدمه مغزی ندید

پزشک علی دایی اعلام کرد این مربی صدمه مغزی ندیده اما تا سه روز باید تحت مراقبت باشد.

دکتر غنی در خصوص آخرین شرایط علی دایی اظهار داشت: پس از اینکه ایشان در مسیر کاشان صدمه دید به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شد. ابتدا جراح اعصاب کار خود را بر روی دایی آغاز کرد و پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد وی صدمه مغزی نداشته است.

وی در گفت‌وگو با فارس،افزود: متاسفانه نیمه راست صورت دایی صدمه شدیدی دیده و در بین آن پارگی نیز دیده می‌شود. این پارگی‌ها در سمت چپ صورت دایی نیز بود که مجبور شدیم عمل پیچیده‌ای روی ایشان انجام دهیم اما وضعیت کلی او خوب است.

دکتر غنی ادامه داد: قسمتی از گوش ایشان متلاشی شده بود و به همین دلیل عملی روی غضروف گوش دایی به دلیل کندگی پوست انجام دادیم. دایی صبح در اتاق عمل بود ولی در حال حاضر در شرایط خوبی است. خوشبختانه ایشان شکستگی نداشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دایی 3 روز باید تحت مراقبت باشد اما با درخواست خودش بعدازظهر امروز به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل خواهد شد.

محمد دایی و میاچ، دو همراه علی دایی پس از مداوای سرپایی،‌ مرخص شدند اما دایی هنوز در بیمارستان بستری است.

رحمان احمدی، محسن بنگر و پدر جواد كاظمیان برای عیادت او به بیمارستان رفتند. همچنین علی پروین، مهدی مهدوی كیا، امیر قلعه نویی و افراد دیگری از طریق مدیر عامل باشگاه راه‌آهن پیگیر وضعیت سرمربی این تیم بودند.

شهریار به تهران منتقل می‌شود

مدیر بیمارستان شهید بهشتی کاشان گفت:‌ پس از بررسی‌های دقیق خوشبختانه هیچ‌گونه شکستگی در بدن دایی دیده نمی‌شود و پارگی های پوست سر او نیز ترمیم شده‌است.

دکتر حسینی  در خصوص آخرین وضعیت علی دایی اظهار داشت: از همان دقایق ابتدایی که آقای دایی به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شد اقدامات لازم در بخش‌های مختلف بیمارستان برای مداوای وی انجام شد.

وی در گفت‌وگو با فارس افزود:‌پس از بررسی‌هایی که داشتیم خوشبختانه مشخص شد که مشکل وی جدی نیست و با توجه به صحبت‌هایی که شده احتمال این را می‌دهیم که دایی به تهران انتقال پیدا کند.

حسینی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده هیچ‌گونه شکستگی در بدن آقای دایی دیده نمی‌شود، همچنین پارگی‌های پوست سر او نیز ترمیم شده و می‌توانیم اعلام کنیم که مشکل وی تا حدود زیادی حل شده است.

وی یادآور شد:‌پزشکان بیمارستان شهید بهشتی تمام تلاش خود را انجام دادند و امیدوار هستیم که هر چه سریعتر شاهد سلامتی کامل آقای دایی باشیم.

حسینی در پایان در پاسخ به سوالی که آیا دایی امشب از بیمارستان شهید بهشتی مرخص خواهد شد یا خیر نیز گفت:‌ قبلا هم گفتم طبق صحبت‌هایی که شده احتمال این وجود دارد که ایشان به تهران منتقل و سایر بررسی‌ها بر روی وی انجام شود اما روی هم رفته مشکل خاصی دیگر وجود ندارد.

                          این نیز بگذرد.....
يکشنبه 28/12/1390 - 15:21 - 0 تشکر 441798

سلام
من که شنیدم خیلی ناراحت شدم
بازم خدا را شکر که به خیر گذشته امیدوارم حالشون بهتر بشه و به زودی برگردن پیش خانوادشون...

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 28/12/1390 - 16:36 - 0 تشکر 441841

دعای اردبیلی ها برای شفای دایی

با انتشار خبر واژگونی اتومبیل حامل علی دایی اسطوره فوتبال ایران و جهان هموطنان این قهرمان ملی در اردبیل برای شفای کامل او در مساجد و اماکن مذهبی دست به دعا برداشتند.

به گزارش فارس، در آیین‌هایی که ظهر امروز و در هنگام اقامه نماز ظهر و عصر در اغلب مساجد شهر اردبیل برگزار شد، اهالی مومن و وفادار اردبیل برای شفای کامل دایی اسطوره فوتبال ایران و جهان دست به دعا برداشته و از درگاه خداوند متعال خواستار سلامت و عافیت این افتخار دیار اردبیل شدند.

از دیشب موجی از نگرانی‌ها و دلهره در بین مردم اردبیل به وجود آمده و خبر مصدومیت دایی سر‌مربی تیم راه‌آهن تهران دهان به دهان چرخیده و اکثر مردم اردبیل از این حادثه ناگوار در روزهای پایانی سال، تلخ کام شدند.

در وقت نماز ظهر و عصر مردم مومن و وفادار اردبیل با حضور در مساجد و برخی حسینیه‌ها و امامزاده‌ها دست به دامان اهل بیت عصمت و طهارت، حضرت سید‌الشهدا و قمر‌بنی هاشم شدند تا خداوند متعال شفای کامل به اسطوره فوتبال ایران داده و بهبودی کامل او به دست آید.

عده‌ای از اهالی نیز با نذر و نیاز برای صحت و عافیت کامل دایی عهد و پیمانی با خدای خود بستند تا با شنیدن خبر سلامتی کامل دایی نذر خود را ادا کنند.

البته برخی از اهالی و جوانان اردبیل نیز شکر‌گزار درگاه الهی بودند که در حادثه رانندگی مصدومیت شدید و یا تلخ کامی بزرگ‌تر رخ نداده است.

اهالی اردبیل از طریق رسانه‌های مختلف به ویژه خبرگزاری فارس اخبار به روز و لحظه به لحظه التیام و مراقبت‌های ویژه از علی دایی را رصد کرده و در این زمینه اطلاعات کسب می‌کنند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 28/12/1390 - 16:42 - 0 تشکر 441843

انتقال شهریار به تهران به تأخیر افتاد

 دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: با تشخیص و توصیه پزشکان، انتقال علی دایی به تهران تا کسب هوشیاری کامل به تأخیر افتاد.

محمدحسین اعرابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: گرچه از لحاظ پزشکی دایی هوشیاری پس از عمل را به دست آورده اما به دلیل استفاده از داروهای مسکن و خواب‌آلودگی ناشی از استفاده این داروها به توصیه پزشکان، انتقال وی به تهران حداکثر تا فردا به تأخیر افتاد.

وی افزود: پس از انتقال علی دایی به بیمارستان شهید بهشتی در شب گذشته به دلیل جراحات در ناحیه سر و گوش در سمت راست و چپ تیم فوق تخصص جراحی با مدیریت دکتر غنی فوق تخصص جراحی ترمیمی به مدت بیش از سه ساعت مورد عمل جراحی قرار گرفت.

به گفته وی به علت کنده شدن پوست سر در ناحیه پیشانی دایی، وی مورد عمل جراحی ترمیمی قرار گرفت و همچنین عمل پیوند لاله گوش نیز روی ایشان صورت گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به ادامه مراقبت‌های ویژه از علی دایی خاطرنشان کرد: روند درمان بسیار رضایت‌بخش و سیر بهبودی نیز بسیار خوب است.

اعرابی آستانه تحمل درد علی دایی را از ویژگی‌های مثبت ایشان دانست و یادآور شد: این ویژگی دایی بیانگر رضایت‌مندی و تسلیم شدن ایشان در برابر تقدیر است که این خصیصه بسیار سزاوار تحسین است.

وی با بیان اینکه علی دایی پس از به دست آوردن هوشیاری از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان و تیم پزشکی معالجش تشکر کرد افزود: امید داریم با توجه به سیر مثبت روند درمانی وی، این اسطوره ورزش کشور سلامت کامل خود را هر چه زودتر به دست آورد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 28/12/1390 - 17:34 - 0 تشکر 441861

با نام خدا و سلام
خدا را شکر که به خیر گذشت از شنیدن خبر ناراحت شدم و با شنیدن اخبار تکمیلی خوشحالم که اوضاع رو به بهبودی است

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 28/12/1390 - 23:42 - 0 تشکر 441956

به خیر گذشت خدارو شکر
انشالله هرچه زودتر لباس عافیت بپوشد
برای سلامتی آقای گل جهان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد

دوشنبه 29/12/1390 - 21:36 - 0 تشکر 442115

بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای علی دایی

کنفدراسیون فوتبال آسیا با صدور بیانیه‌ای خواستار دعا و آرزوی سلامتی برای اسطوره فوتبال ایران شد.


     به نقل از سایت فیفا، این کنفدراسیون ساعاتی پس از وقوع سانحه رانندگی برای علی دایی، سرمربی تیم راه‌آهن و کاپیتان اسبق تیم ملی ایران در جاده کاشان، اقدام به صدور بیانیه‌ای کرد.

در متن این بیانیه‌ عنوان شده‌ است: ای اف سی برای علی دایی آرزوی سلامتی می‌کند. ما آماده هرگونه کمک‌‌رسانی به علی دایی هستیم. کسی که مظهر واقعی فوتبال آسیا است. اکنون دغدغه بهبودی او را داریم و برای او و خانواده‌اش در این موقعیت دشوار دعا می‌کنیم.

دایی ۴۲ ساله شنبه شب پس از بازی تیمش در اصفهان، همراه با برادرش سوار بر خوردو بود که در اتوبان کاشان واژگون شد. در این حادثه دایی از ناحیه سر دچار صدمه‌دیدگی شد. او ابتدا در کاشان مورد انجام معالجات اولیه واقع  و سپس به تهران منتقل شد.

حال عمومی شهریار فوتبال ایران خوب است.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی