• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 4799)
پنج شنبه 30/3/1387 - 17:15 -0 تشکر 44132
سند معرف انجمن قرآن و عترت

دوباره پای گناه کارم ****به بزم عشق تو باز گشته

سرم به زیر و شکسته دل ****دو دیده پر ز حیا گشته

زقطره قطره ی اشک من**** ببین که بوی تو می آید

دو دست خسته و لرزانم**** به سمت و سوی تو می آید

 

سلام

از همه دوستان خوبم که در این مدت در کنار هم بودیم خیلیییی ممنونم و از اینکه تا اینجا هرگونه بدی و یا سختی رو تحمل کردید سپاسگذارم...اجرکم عندالله

خوب در این تاپیک از تک تک دوستان عزیزم و همراه قرآن و عترت کمک می خواهم...اینکه هر دوستی یه بخشی از اساسنامه رو تنظیم کنه...چونکه اینجا فقط من فعالیت نمیکنم و بیام تنهایی یه اساسنامه بنویسم...اینجا هممون مسئول هستیم و نظر تک تک دوستان مهمه و برای من محترم هست .

پس هر چی به نظرتون میرسه را اعلام کنید تا در انتها گلچینی از نکاتی که رعایت آن در انجمن الزامی است رو بعنوان اساسنامه انجمن قرآن و عترت تصویب کنیم.

یعنی انتظار دارم هر کدوم از دوستان یه نکته که به پیشرفت انجمن و البته ما آدمهایی که توش کار میکنیم و وقت میگذاریم کمک کنه را ذکر کنند

و از همین ابتدا هم بگم این اساسنامه چون با مشاکت خودمون تنظیم میشه رعایت اون الزامی است و در آینده بنا به استناد بر همین اساسنامه برنامه های انجمن را پیش خواهیم برد.

یه نکته دیگه اینکه این مطالب که اینجا ذکر میشود فعلا پیشنویس اساسنامه جدید انجمن هستند و خط خط اون بسته به نظر دوستان جای بحث داره اما  در انتها بندهای مهم که مورد تایید واقع شود را با نام کاربری خودتون در اساسنامه جدید انجمن ثبت خواهیم کرد .

در انتها از منشی محترم انجمنها که اساسنامه قبلی انجمن را تنظیم نمودند تشکر میکنم و البته این اساسنامه قبلی رو هم اینجا قرار خواهم داد تا از نکات آن هم استفاده نماییم.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 30/3/1387 - 17:32 - 0 تشکر 44135

سلام 

خوب من بعنوان اولین نفر در مورد هدف گذاری صحبت خواهم کرد البته بگم که من معتقدم تک تک  شما دوستان این اهداف رو میدونید ولیکن برای رسمیت بخشیدن به کارمون بازم بهتره یه جایی ثبت کنیم .

شما هم در مورد اهدافتون اینجا مطلب ثبت کنید...اینکه دنبال چی هستیم...هدفمون از فعالیت تو این انجمن چیه؟ ...لازمهههههه که همه نظرشون رو اعلام کنند.

التماس دعا 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 30/3/1387 - 18:10 - 0 تشکر 44143

سلام به مدیر محترم

بنده این انجمن را مثل مثلث متساوی الاضلاع فرض کردم ، که یک ضلع آن علمیت و ضلع دوم آن معنویت و ضلع سوم آن فعالیت 

پس تا این جا 3 مورد شد.1) علمیت : هدف من بالابردن سطح علمی در قرآن .2) معنویت : سفارشاتی که خداوند برایمان در قرآن بیان فرموده . 

3) فعالیت : آن مطالبی که خودم اطلاع و آموزش دیده ام را وارد بحث کرده و نظر دیگران باعث کاملتر شدن فعالیت می شود.

* البته در موارد بالا کسی که می خواد انجام بده نباید مغرورباشد.

خب این برای قسمت قرآن که گفتم .

اما اگر توجه کنیم بعد از قرآن کلمه عترت (اهل بیت ) را مشاهده می کنیم .

جمع آوری احادیث و بحث کردند درباره ولایت امیرمومنان و روشن شدن این موضوع باید در این انجمن باشد.(البته باید به معنی اجبار نه )

و درباره عترت همان سه مورد را در نظر دارم .

ازاعضای انجمن قرآن و عترت younes_salehi

التماس دعا

http://rahpoyvesal.blogfa.com
پنج شنبه 30/3/1387 - 18:18 - 0 تشکر 44145

 سلام

به نظر من اساسنامه

 اول باید خط مشی انجمن رو خیلی واضح و شفاف ترسیم کنه یعنی اهدافی رو که از ایجاد انجمن دنبال می کردیم

 بعد می رسیم به تبیان اشتباهات انجمن ها در تبیان باید مورد بررسی قرار بگیره تا دیگه در انجمن قرآن شاهد اون نباشیم

در مورد اشتباهات اعضا باید طوری عمل کنیم که نقایص انجمن رو پوشش بدیم به عبارتی طوری عمل کنیم که با توجه به گستردگی مطالب مطالب تکراری و غیر ضروری نداشته باشیم تاپیک های غیر مرتبط و پست های غیر مرتبط نداشته باشیم

نگاه در مورد تاپک عوض بشه تاپیک ها باید طوری عنوان بشن که حس مباحثه رو در کاربران تقویت کنند نه اینکه فقط صرفا یک قرار تکراری رو تداعی کنن. به نظر من نگاه خیلی مهمه

قبل از تصویب این اساسنامه نمی گم کل تا پیک رو از نو شروع کنیم ولی بالاخره یه آب و جارو فکر میکنم لازم باشه (مطالب غیر مرتبط تاپیک ها و پست ها حذف بشن )

یا علی

پنج شنبه 30/3/1387 - 22:28 - 0 تشکر 44177

به نام خدا

سلام

به نظر من ما باید شکل و شمایل انجمن ، تاپیک ها و موضوع ها رو جوری سازمان دهی کنیم که اگه عضو جدیدی وارد انجمن شد و میخواست تاپیک ثبت کنه و یا تو یکی از بحثا شرکت کنه ، دچار سردرگمی نشه و خودبه خود توی یه روال خاص قرار بگیره.

به طور کلی : انجمن باید یه نظم خاص "ملموس" به خودش بگیره .

تا بعد...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

جمعه 31/3/1387 - 10:50 - 0 تشکر 44236

 سلاممممم

از این که در خدمت گذاری در کنار شما هستیم خیلی خوشحالیم.

وقتی نظرات شما به دستمون می رسه انرژی مضاعف می گیریم(آقای صالحی ،آقا مهدی و آقا جعفر عزیز و دیگر دوستانی که تو انجمن فعالیت میکنید) ...درسته که منبع انرژی ما خداست اما بعضی وقتها در اثر انس انسانها با این مبع نامتنهایی ...خواسته یا ناخواسته منبع انرژی میشوند...البته در حد همون ظرفیتی که خداوند بهشون عطا کرده...پس اینکه میگم شما خواننده‌ی عزیز منبع انرژی ما هستید کاملا قابل اثباته.

خوب بنابر درخواست مدیر محترم انجمنها سرکار مهندس خانم احمدی لازم شد بیشتر از هدفمون از فعالیت در انجمن قرآن و عترت براتون شرح بدم ...پس شما که همراه ما شدید لازمه ابتدا هدف را بشناسید:

در جامعه ای که زندگی میکنیم کمبود های زیادی وجود دارد...البته نه فقط کمبود مادی...بلکه مهمتر و حساستر از اون ...خلاء فرهنگی...چیزی که اگه برطرفش نکنیم ممکنه زندگیمون در آینده تغییر پیدا کنه...یعنی با این هزینه و تلاشهایی که الان دشمنان دین و معنویت میکشند ...چندی نخواهد کشید که هر جا حرف از معنویت و خوبی زده بشه به اون خواهند خندید...البته الان فعلا تا این حد پیش رفته اند که خیلی جاها فقط حرف خوبی ها باقی مانده و اگه کسی بخواد به صورت عملی به این معنویات بپردازه مورد تمسخر خیلی ها خواهد گرفت...به عنوان یه نمونه بارز:الان اونقدر بر سر موضوع حجاب تبلیغات منفی کرده اند که کم کم ارزش چنین فریضه قشنگی از بین رفته...خیلی از دخترخانوم های خوب هستند که دوست دارند چادری باشند اما حیف که دیدگاههای منفی نمیذاره...

هدف ما از فعالیت در این انجمن، زنده کردن برخی از این ارزش های در حال فراموش شدنه...اینکه اگه ما هم بنشینیم و دست رو دست بذاریم و نظاره گر باشیم...اون دنیا باید جواب پس بدیم...که چرا با وجود امکاناتی که در این محیط هست(چه مجازی و چه حقیقی) بی خیال باشیم و حداقل حرف دلمون رو به گوش هم نرسونیم.

هدف ما افزایش اعتقاد به باورهای دینیمون هست البته بصورت علمی...طوری که اگه جایی مورد سوال قرار گرفتیم بتونیم لااقل از تبلیغات منفیشون تاثیر نپذیریم و اگه تونستیم در مرحله بعد منبع تاثیر باشیم نه تاثیر پذیری.

هدف ما بهتر شدن خودمونه...چون همین که در خوب شدن فقط به فکر خودمون نباشیم و دیگران برامون ارزش داشته باشند یکی از شرایط آدم شدنه.

پس از اینکه بهونه‌ی فیض ما شدین و البته خوبتر شدن...خیلیییی ممنونیم.

منتظر دلگرمی‌های شما با انتقادات و پیشنهادات هستیم...پس کمکمون کنید.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 31/3/1387 - 11:13 - 0 تشکر 44244

سلام

از دیگر دوستان عزیز و فعال هم انتظار داریم بیایید اینجا از اهداف و انگیزه تان برامون حرف بزنید...نذارید اسم ببرماااا

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 31/3/1387 - 15:33 - 0 تشکر 44293

این نظر مخصوص گروه فنی امیدوارم که بچه ها تایید کنند.

با توجه به اینکه انجمن قرآن است باید طوری باشه که من وقتی وارد تبیان شدم برام جذاب باشه 

مثلا از حالت ردیفی قرار دادن در بیاد و مثل یک تبلو پر محتوا باشد بهتر است .

http://rahpoyvesal.blogfa.com
يکشنبه 2/4/1387 - 19:38 - 0 تشکر 44594

سلام


 آقای صالحی عزیز:
در مورد معنویت صحبت کردید ...باید بگم این ضلع مثلث در راس اهداف انجمن قرار داره و از هرگونه پیشنهادی در این راستا کاملا حمایت میشه...نمونه های موجود در انجمن مثل ختم قرآن و صلوات و قرار عاشقی و ... همه نشون دهنده معنویت انجمن هستد.
راس دیگه که فعالیت هست...اونم هدف قشنگیه...یعنی آدم باید اون چیزی که بلده رو ارائه کنه تا نقاط ضعف و قوتش مشخص بشه و در اصلاح آن بربیاید...آفرین...ما هممون باید به این نکته در فعالیت توجه داشته باشیم.
اما راس علمیت...اینو باید روشن بگم که علمیتی که در اون معنویت نباشه ما اینجا نداریم و نخواهیم داشت...یعنی علمیت به تنهایی همون علوم معارفی میشه که تو خیلی از جاها میبینیم و سبب رسیدن به کمال آدم نمیشه ....علمیت بدون معنویت اصلن جذابیت نداره...بخاطر اینه که انجمن قرآن و عترت نسبت به دیگر انجمنهای مذهبی جذابیت بیشتری داره.


آقا مهدی عزیز:
خط مشی انجمن مشخصه...یعنی اگه دوستان یه مدت تو انجمن باشند خودشون این خط مشی رو خواهند فهمید فقط ما می خواهیم  الان بصورت رسمی اعلامش کنیم تا دوستان جدید زودتر در این خط قرار بگیرند.


در مورد اشتباهات تبیان بهتره به ایمیل انجمن پیام بفرستید چون به ما که اینجا هستیم ربطی نداره

...
نگاه در مورد تاپک عوض بشه تاپیک ها باید طوری عنوان بشن که حس مباحثه رو در کاربران تقویت کنند

...
آفرین این قسمت رو خیلی خوب اشاره کردید یعنی هدف انجمنها باید مباحثه باشه نه بانک اطلاعاتی

...
نه اینکه فقط صرفا یک قرار تکراری رو تداعی کنن. به نظر من نگاه خیلی مهمه

...
این تکرار که بالا اشاره کردید در معنویات باعث پی بردن به معانی اعمال میشه...یعنی جزو مهمترین اهداف انجمن قرار داره.
از شما آدم مذهبی بعیده که به معنویات با چشم تکرار نگاه کنید ... مگه ما که هر روز نماز می خونیم باید بگیم تکراریه؟؟ بلکه باید سعی کنیم هر نمازمون از لحاظ معنوی بهتر از نماز قبلی بشه...در مورد دیگر معنویات هم همینطوره مثل خوندن چندباره معنی یه سوره از قرآن و ... که اون پیشرفت در معنویات رو هم باید تو واقعیت در خودمون جستجو کنیم نه در تاپیک...یعنی نمیتونید بگید از لحاظ معنوی این قرار عاشقی این هفته با هفته قبل فرق نداشته است اینو فقط خدا میدونه و لفظ تکرار رو درمورد آن بکار نبرید

...
مطالب غیر مرتبط تاپیک ها و پست ها حذف بشن

...
بله ...همین کار رو می کنیم اما امکانات فنی موجود در سایت امکان تلفیق تاپیکهای شبیه هم و یا انتقال پاسخهای اشتباهی به دیگر مباحث رو ندارد...یعنی باید با همین امکانات بسازیم و زیاد به ظاهر گیر ندیم.

آقا جعفر عزیز :
این نظمی که گفتید رو چه جور با امکانات فنی موجود سایت میشه ایجاد کرد؟؟

...
این تقسیم بندی موضوعات نیازمند ایجاد زیرمجموعه در انجمنه تا این همه تاپیک رو در چند زیر شاخه تقسیم نماییم
انجمن باید یه نظم خاص "ملموس" به خودش بگیره

...
خواستن توانستن است...پس اگه همه بخواهیم و کمک کنیم خواهیم توانست.
از شما دوستان تهرانی در برنامه های حضوری انجمن استفاده خواهیم کرد پس لطفا بیشتر وقت بذارید.

یا علی

همچنان منتظر کمک بقیه دوستان هستیم...خیلی بعضی هاتون بی معرفت هستید

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 4/4/1387 - 1:51 - 0 تشکر 44781

با سلام...

اگه حرفایی كه می نویسم زیاد به هم ربط نداره خواهش می كنم منو درك كنید...سه روز دیگه كنكور دارم...اما من یه چیزو می خواستم بگم اونم اینه كه اعضای فعال این انجمن هیچ وقت نباید تو این انجمن بیكار باشند...طرحهایی مثل قرار عاشقی...ختم قرآن در یك روزو...اینها همه چیزایی بود كه منو ناخودآگاه به سمت این انجمن كشونده و الان طوری شده كه وقتی وارد سایت می شم اولین جایی كه می رم انجمن قرآنه كه اینو حاصل كارهای قشنگ اعضای فعال این انجمن می دونم...یعنی می خوام بگم كه این انجمن باید طوری پیش بره كه اهداف قشنگش وارد زندگی اعضا بشه همون طور كه من الان هر هفته سری به دعای ندبه می زنم و...امید وارم كه تونسته باشم منظورمو خوب برسونم...در ضمن به نظر من با توجه به اینكه این انجمن ویژه قرآن و عترت یعنی مهم ترین و حساس ترین اعتقادات و باورهای یك مسلمانه مباحثات و تبادل نظر راجع به مباحث موجود در آن باید در یك چارچوب و معیار خاص و متكی به اصول باشه...بازم امیدوارم كه منظورمو خوب رسونده باشم...در پایان از اینكه می بینم مدیر انجمن مورد علاقه ام این قدر وظیفه شناسه بی نهایت خوشحالم...موفق باشید...برام دعا كنید...شازده كوچولو...

پنج شنبه 6/4/1387 - 18:39 - 0 تشکر 45349

سلام

شازده کوجولوی عزیز و خوب

خوشم اومد با اینکه کنکور داری اما از کمک کردن دریغ نمیکنی

این قسمت رو خیلی خوب گفتی:

این انجمن باید طوری پیش بره كه اهداف قشنگش وارد زندگی اعضا بشه


تا اینجا که هممون یه مقدار حس کردیم و مطمئنا اگه بخواهیم میتونیم بیشترش هم کنیم

....................

اما بقیه دوستان چی؟؟؟

حالا درسته که هممون امتحان داریم...اما من که باورم نمیشه ...یعنی بهونه ی قابل توجیهی نیست که کمک نکنید...من بازم صبر میکنم

اما خداییش ما آدمها بعضی وقتها واقعا کوتاهی میکنیم...بعدا از خدا طلبکارم هستیم...درسته که خدا مهربونهههه ...اما بیایید امتحان کنیم ببینیم اگه یکمی هم ما بیشتر برای خودمون وقت بذاریم همونقدر مهربونه؟؟خداوند فقط مهربون نیست که...خدا عادل هم هست...و کلی صفات دیگه هم داره...پس اگه بیشتر وقت بذاریم مهربونیتش رو بیشتر حس خواهیم کرد.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.