ورزش و تندرستی (بازدید: 333)
چهارشنبه 24/12/1390 - 0:45 -0 تشکر 440722
هر آنچه در 90 جنجالی گذشت

از لبخوانی فردوسی‌پور تا کتک خوردن خبرنگار

برنامه نود شب گذشته، بار دیگر و پس از دو هفته تعطیلی روی آنتن تلویزیون رفت. این برنامه یکی از جنجالی‌ترین برنامه‌های 90 در چند ماه گذشته بود. در این برنامه، از انتخابات فدراسیون فوتبال گرفته تا بحث جابجایی جام حذفی و دیدارهای روز پایانی فوتسال مورد نقد و بررسی قرار گرفت.


به گزارش «تابناک»، در این برنامه همان گونه که پیش‌بینی شده بود، بیشتر وقت برنامه پیرامون حاشیه‌های انتخابات فدراسیون فوتبال و بحث بازنشسته بودن کفاشیان بود.

بنا بر این گزارش، فردوسی‌پور در آغاز برنامه درباره علت پخش نشدن برنامه در دو هفته‌ اخیر گفت: «در هفته‌ نخست به دلیل این كه انتخابات مجلس باید برگزار می‌شد، صلاح دیدند كه برنامه پخش نشود. در هفته‌ دوم هم دوباره سازمان صدا و سیما صلاح دید كه در روزهای شنبه و یكشنبه برنامه پخش نشود و از آنجایی كه آیتم‌های برنامه برای انتخابات فدراسیون فوتبال طراحی شده بود، ما هم صلاح دیدیم كه برنامه را روز دوشنبه روی آنتن نفرستیم.

در آغاز برنامه، مختصری از نحوه انتخابات فدراسیون فوتبال از سال 85 بررسی و چگونگی تعلیق فوتبال ایران به نمایش گذاشته شد. در این بخش اخبار پیش و پس از انتخابات فدراسیون فوتبال پخش شد و مجری 90 در این بخش از فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد غیر دولتی و مستقل نام برد.

فردوسی‌پور به اخبار و مصاحبه‌های سال 85 که در پایان منجر به تعلیق فوتبال ایران شد، پرداخت و آنها را شبیه رویدادهای این روزها دانست؛ افزون بر این که محمد فنایی، کارشناس داوری برنامه نود بود.

لب خونی فردوسی پور در در برنامه90!

در بخشی از برنامه دیشب فردوسی پور، تصویری چند ثانیه‌ای از مجمع روز پانزدهم اسفند ماه روی آنتن رفت که پرسش‌برانگیز بود و ممکن است واکنش‌های بسیاری داشته باشد.

فردوسی پور، تصویری از حمید سجادی، مهدی تاج و عزیز محمدی را نشان داد که سجادی خطاب به محمدی و تاج می‌گفت: «بهش بگین که اون (کفاشیان) انتخاب نمی‌شه، اگر انتخاب بشه، باطل میشه»؛ فردوسی پور این گفته‌ها را به صورت زیر نویس در حین پخش تصاویر، نشان داد و به نوعی لب خونی کرد!

در ادامه برنامه مشکلاتی از حضور هواداران نفت آبادان در بوشهر و گلایه طرفداران شاهین از وضعیت این تیم در لیگ برتر به نمایش درآمد و جالب اینکه یکی از هواداران این تیم لیگ برتری گفت که به عشق شاهین، نام دخترش را شاهین گذاشته و همچنین گزارشی از آخرین وضعیت ورزشگاه حافظیه شیراز به نمایش درآمد که همچنان کچلی‌های مشهودی در وسط زمین دیده می‌شد.

دفاع فردوسی‌پور از شهرستانی‌ها!

حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی و رحیمی مدیر عامل سپاهان مهمانان تلفنی برنامه 90 بودند که در این بخش بحث درباره بخشش توزی بازیکن تراکتورسازی داغ بود. حسن‌زاده از این کار دفاع می‌کرد، در حالی که مجری 90 و رحیمی نسبت به این که چرا بخشیده شدن بازیکن حریف خیلی دیر ابلاغ شده است، اعتراضاتی داشتند.

نخستین مخالفت آشکار فدراسیون فوتبال با وزارت ورزش

فدراسیون جدید و تازه کار فوتبال ایران در روزهای اخیر در نخستین اقدام خود، نظر وزارت ورزش درباره برگزاری دیدار فینال جام حذفی در ورزشگاه غدیر اهواز را وتو کرد.

فدراسیون نشینان که پیشنهاد وزارت ورزش را در آغاز تأیید کرده بودند، پس از نشست هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال، این پیشنهاد را رد کرده و به مدیران باشگاه‌های استقلال و شاهین اعلام کردند که دیدار فینال در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار خواهد شد.

درخشان: کرار آماده باشد در فینال بازی می‌کند

سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر هم از احتمال برگزاری بازی فینال جام حذفی در ورزشگاه غدیر اهواز گله گذاری کرد.

حمید درخشان در پاسخ به این پرسش مجری برنامه نود که آیا جاسم کرار بازی خواهد کرد یا خیر، گفت: کرار در بازی آخر تیم در چند دقیقه‌ای که وارد زمین شد، دچار مصدومیت شد و حضور وی در بازی فینال مبهم است.

چرا تلفن برنامه نود قطع شد؟

عادل فردوسی پور در یکی از برنامه‌هایش، پس از اینکه تلفن حسین جلالی، یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون دوومیدانی قطع شد، گفت: این تلفن به طور خود جوش قطع شده است!

پس از این اظهار نظر بود که مدیر کل حقوقی وزارت ورزش به دلیل اینکه فردوسی پور این قطع ارتباط را به دخالت وزارت ورزش در انتخابات دوومیدانی مرتبط کرده است، از شکایت علیه فردوسی پور به مراجع قضایی خبر داد؛ اما عادل در برنامه  خود درباره آن اظهار نظر و شکایتی که از او کرده اند حرف زد و گفت: منظور من به هیچ عنوان وزارت ورزش نبوده است. من فقط گفتم که این تلفن به صورت خود جوش قطع شد. حالا که این طور شد، اجازه بدهید که من حقیقت را بگویم. آقای اصغر پورمحمدی مدیریت محترم شبکه سوم صلاح ندانستند که این ارتباط تلفنی ادامه داشته باشد.

کتک خوردن خبرنگار و دست شکسته!

در بخشی از برنامه یک مصاحبه از اراک پخش شد که یک خبرنگار با دست شکسته گفت: تماشاگران اراکی، هنگام فیلمبرداری مرا کتک زدند و دوربین من را برداشتند.

در اواخر برنامه بازی‌های مهم لیگ دسته اول به نمایش گذاشته و همچنین از لیگ فوتسال گزارش جامعی تهیه و پخش شد. دست‌اندرکاران تیم شهید منصوری بر این باور بودند که در بازی پایانی تیم‌های فوتسال گیتی‌پسند با پرسپولیس تبانی کردند! و از سوی دیگر، مسئولان گیتی‌پسند عنوان کردند که چرا تیم فولاد ماهان اصفهان با ذخیره‌های خود مقابل شهید منصوری بازی کرد؟

در این بخش صحبت‌هایی از سوی بازیکنان پرسپولیس نشان داده شد که از تماشاگران درباره بازی همزمان منصوری و فولاد ماهان می‌پرسیدند و از اینکه تعداد گل زیادی خورده‌اند و زمینه قهرمانی گیتی‌پسند را فراهم کرده‌اند، اظهار خوشحالی می‌کردند، به گونه‌ای که دروزاه‌بان پرسپولیس گفت که اگر ما نمی‌خواستیم این‌ طور نمی‌شد.

از آن سو، بازیکنان منصوری که قهرمانی را با تفاضل گل از دست داده بودند، به اقدام ناجوانمردانه حریف خود معترض بودند.

عباس ترابیان مهمان تلفنی برنامه 90 توضیحاتی درباره هفته پایانی لیگ فوتسال اعلام کرد و گفت: اگر صحبت‌های حیدریان که گفته بود، بازیکنان پرسپولیس پول گرفتند درست باشد به شدت با آنها برخورد می‌کنیم هر چند برایم عجیب است که بخواهیم این مسائل را به تیم بزرگی مانند پرسپولیس ربط دهیم.

در قسمت پایانی تقوی و عراقی‌زاده، سرپرستان تیم‌های منصوری قرچک و گیتی‌پسند روی خط آمده و درباره رخدادهای هفته پایانی لیگ برتر فوتسال صحبت‌های کردند. پس از سخنان مجری برنامه 90 مبنی بر اینکه در قرچک فحش‌های بالای 25 سال داده می‌شود.

تقوی به وی گفت که هفته پایانی، یکی از تلخ‌ترین روزهای فوتسال بود و من رویدادهای این هفته را به وجدان خودشان واگذار می‌کنم. مشکل این است که در فوتسال قدرت‌ بین دو تا سه نفر تقسیم شده که آنها فوتسال را به بیراهه می‌برند.

تقوی همچنین گفت: کمیته فوتسال قانون‌گریزی کرده و حیدریان که از هر جهت برای ما قابل احترام است، در مورد پول گرفتن بازیکنان پرسپولیس صحبت‌هایی را مطرح کرده که باید نسبت به آن اقدام شود.

در این میان، مجری 90 با اشاره به فساد حاکم بر فوتبال در کشورهای ایتالیا، چین و ترکیه از مسئولان فدراسیون خواست، در صورتی که تبانی اینها در هفته پایانی اثبات شود، تیم چهارم جدول، عنوان قهرمانی را از آن خود کند که پاسخ تقوی به وی این بود که سر ما را با چاقویی که ترابیان تیز کرد، بریدند.

پرسش و پاسخ نظرسنجی

پرسش نظرسنجی این برنامه به انتخابات فدراسیون ربط داشت و این بود که با توجه به احتمال تعلیق فوتبال در صورت تغییر شرایط موجود، آیا با برکناری کفاشیان موافقید یا خیر؟ که 64 درصد مردم،‌ پاسخ خیر و 36 درصد دیگر پاسخ بلی دادند. بدین ترتیب، مردم به برکناری کفاشیان «نه» گفتند!

 تابناک

چهارشنبه 24/12/1390 - 17:56 - 0 تشکر 440847

با نام خدا و سلام
ممنون از این گزارش جامع و کامل

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

پنج شنبه 25/12/1390 - 8:59 - 0 تشکر 440954

بله
کار شما عالی بود

پنج شنبه 25/12/1390 - 18:30 - 0 تشکر 441068

سلام

بیشتر واسه این افشاگری عادل بود که گذاشتم

میخواستم فقط همون در حد همون باشه گفتم یه گزارش کامل هم از برنامه باشه بد نیست

دانلود ویدئو لب خوانی فردوسی پور در برنامه نود

جمعه 26/12/1390 - 14:7 - 0 تشکر 441294

کار خوبی کردی
همین حضورت دلگرم کننده هست سکوت جان

جمعه 26/12/1390 - 19:34 - 0 تشکر 441370

سلام
ممنون از گزارش کاملتون فردوسی پور کارش درسته

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 27/12/1390 - 10:23 - 0 تشکر 441496

فرداشب هم نود گلچین را ببینید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی