سينما و تلویزیون (بازدید: 807)
دوشنبه 22/12/1390 - 17:53 -0 تشکر 440293
نوروز با شبکه 4

نوروز امسال را با شبکه چهار جشن بگیریداطلاع رسانی درباره برنامه های نوروزی شبکه ها هر سال از اواخر بهمن اغاز می شد و هر شبکه سعی دارد بهترین ها را در فهرست پخش این ایام قرار دهد اما امسال انتخابات 12 اسفند باعث شد تا شبکه ها با دو هفته تاخیر به استقبال اعلام برنامه های نوروزی خود بروند چند روزی بیشتر به آغاز سال نو نمانده است و تقریبا تمام شبکه های سیما درباره برنامه های نوروزی خود اطلاع رسانی کرده اند در این میان جدول پخش برنامه های شبکه چهار شاید بشود گفت بیشتر به چشم می آید . شبکه ای که سر در آن به نام نخبگان و فرهیختگان است و همین امر شاید دلیلی باشد بر برخی تفاوت ها در این شبکه . دکتر رستم وندی مدیر شبکه چهار  تنوع، اگاهی بخشی، نشاط و هیجان را  از ویژگی های برنامه های نوروزی  امسال این شبکه می داند . به گفته وی در تنظیم جدول برنامه های نوروزی امسال ضمن فراهم  کردن فضایی شاد ویژگی آگاهی بخشی در هر برنامه مورد توجه قرار گرفته است .

 

13 سینمایی کلاسیک و معناگرا در ایام نوروز

 

در ایام نوروز مخاطبان هر روز می توانند به تماشای یکی از جدیدترین و جذاب ترین اثار سینمای کلاسیک و معناگرای ایران و جهان بنشینند . فیلم های سینمایی  صفحه هشت ، شیوع  ، جین ایر  ، آخرین زاتوایچی  ، یک گربه در پاریس ، گناهکاران  ،  سفر ، درخواست نهایی ، خراش  ، شکلات داغ  ، وزنه های بی وزن و قاعده بازی از جمله  آثار سینمایی است  که برخی از آنها برای نخستین بار از شبکه چهار روی آنتن خواهد رفت .

 

روانشناسی زندگی روی پرده  

 

" زندگی روی پرده" مجموعه ای دیالوگ محور و در عین حال تحلیلی است که در آن یک کارگردان و یک روانشناس جنبه های رفتارگرایانه و روانشناختی شخصیت های فیلم های ایرانی و خارجی را که در یک حادثه یا گفت و گو به نمایش در آمده است را تحلیل و بررسی می کند. در این برنامه  مسعود فروتن کارگردان تلویزیونی در مقابل ابراهیم  میثاق روانشناس در رابطه با فیلم های سینمایی به گفت و گو می نشیند.


یک حبه قند، یک تکه نان، طلا و مس، مادر، شرق بهشت، سمور آبی از جمله فیلم های سینمایی داخلی و خارجی هستند که در " زندگی روی پرده" از دیدگاه روانشناسی در یک فضای رئال بررسی خواهند شد.

 

مستند های نورزی را از دست ندهید

 

 بسیاری از علاقمندان مستند چهار ، نوروز پارسال درخواست جابجایی ساعت پخش این برنامه از بعد از ظهر به شب را داشتند که در پاسخ به این خواست در ایام نوروز سری جدید مستند چهار، شب ها روی آنتن خواهد رفت . «مستند 4 » در 13 قسمت در ایام نوروز به موضوعات باستان شناسی، علمی، اجتماعی ، سیاسی فرهنگی و اقتصادی می‌پردازد .

 

" فرش پرنده" ،  "لبه نزدیک "با  موضوع: ورزش موتور سواری ، "در جستجوی پلنگ ایرانی " ،" غارهای فراموش شده " سفر حیرت انگیز  درباره اقیانوس ها و آبزیان در حال انقراض ، نفت خام ،  روال عادی عملیات  (مستند  شکنجه و آزار در زندان ابو غریب بغداد) ، سرقت هنر ، زنبور ، آخرین قطار به سوی رودخانه ، آواهای بصری  ، وال استریت ، علف شیرین (داستان چرای تابستانی یک گله ) از جمله مستندهایی است که  مخاطبان در ایام نووز هر شب شاهد پخش یکی از آنها خواهند بود.

 

مسابقات علمی و هنری نورزی

 

 شبکه چهار امسال هم با مسابقه های علمی و هنری بعد آگاهی بخشی برنامه های خود را حفظ کرده است . مخاطبان با تماشای مسابقه سینمایی « چهار، سه، دو، یک»  می توانند اطلاعات سینمایی خود را محک بزنند .  سری دوم مسابقه تلویزیونی " 4 در 4 " با رقابت دانشجویان علوم انسانی در ایام نوروز  پخش می شود و مخاطبان هر روز می توانند شاهد یک رقابت جذاب ، پرهیجان و نفس گیر علمی  میان دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های سراسر کشور باشند .

 

سری جدید برنامه "دلنوازان" ایام نوروز از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

 

یکی از پرمخاطب ترین برنامه های شبکه چهار " دلنوازان " است که آواز  اساتید بزرگ موسیقی سنتی ایران می پردازد . سری جدید دلنوازان در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای شامل پخش موسیقی سنتی و محلی همراه با دکلمه اشعار ژاله صادقیان آماده شده است که پخش آن از نوروز امسال اغاز می شود . اساتیدی چون سالار عقیلی ، امین اله رشیدی و صدیق تعریف از جمله خوانندگانی هستند که در سری جدید "دل‌نوازان"به اجرای موسیقی می‌پردازند. این برنامه شامل لوکیشن‌های متفاوتی از آرامگاه خیام، فردوسی، عطارنیشابوری و همچنین شهرهای همدان، یزد و کرمان است.  

 

آموزش نقاشی برای هنر دوستان

 

دوستدارن هنر نقاشی در ایام نوروز امسال هر روز  می توانند  آموزش تلویزیونی هنر  نقاشی را با حضور اساتید ایرانی به دو روش " آب - رنگ "و رنگ - روغن " تجربه کنند.

 

پنجره ای رو به خوشبختی

 

"پنجره ای به خوشبختی"  در 60 قسمت ده دقیقه ای در یک فضای تصویری گرافیکی تهیه می شود و دکتر غلامعلی افروز استاد دانشگاه به عنوان  کارشناس مهمان این برنامه دانش و تجربه های خود را در قالب موضوعات نقش پدر در تربیت فرزندان، ریشه یابی دروغ، کنترل خشم ، مدیریت زمان و ... در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
"پنجره ای به خوشبختی" در جهت افزایش احساس امید و سر زندگی و خود ارزشمند پنداری و اعتماد به نفس و پویائی شخصیت به ارائه راهکار های روان شناسانه در زمینه تعلیم وتربیت می پردازد .

 

" باد صبا ویژه برنامه تحویل سال شبکه چهار "

 

شبكه 4 سیما در لحظه  تحویل سال  با ویژه برنامه " باد صبا "مخاطبان خود را پای‌ سفره هفت‌سین می‌نشاند.
 ویژه برنامه تحویل سال شبکه چهار سیما « باد صبا »  از بخش های متنوعی همچون پخش موسیقی سنتی تهران  قدیم ، گفت و گو با بازیگران مطرح سینما و تلویزیون و گفت و گوهای علمی و نجومی و حضور خوانندگان برای اجرای موسیقی تشکیل شده است. احسان کرمی، صدرالدین شجره، سیاوش صفاریان پور و پریچهر بهروان اجرای این برنامه زنده را بر عهده دارند.


خانم دکتر سلطانخواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور لحظاتی پس از تحویل سال میهمان این ویژه برنامه نوروزی خواهند بود.
سالار عقیلی، امین الله رشیدی و رحیم شهریاری در این برنامه به اجرای موسیقی می پردازند.


از جمله بازیگران مطرح سینما و تلویزیون که در این برنامه با آنها گفت و گو خواهد شد ، نیکی کریمی از بازیگران سینمای ایران هستند.
ویژه برنامه سال تحویل شبکه چهار از ساعت 21:00 روز 29 اسفند آغاز و تا ساعت 10 صبح اول فرودین 1391 ادامه خواهد داشت.

 

 

معاونت سیما 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 22/12/1390 - 18:16 - 0 تشکر 440298

فیلم های سینمایی نوروز 91


داستان تاریخ پخش مشخصات عنوان اصلی

«کمالی» (علی نصیریان) به اتفاق همسرش «طلعت» (کتایون) از شهرستان رهسپار تهران می‌گردند تا فرزندان‌شان را ملاقات کنند اما دخترها و پسرهای‌شان آن قدر درگیر مشکلات زندگی شده‌اند که نمی‌توانند پذیرای والدین‌شان باشند.  تنها کسی که به آن دو روی خوش نشان می‌دهد، «فریبا» (شیرین بینا) دختر «طلعت» است. «کمالی» و «طلعت» وقتی متوجه می‌شوند که بچه‌های‌شان می‌خواهند آن‌ها را از سر باز کنند، دلشکسته و سرخورده به شهرشان باز می‌گردند. «طلعت» در راه برگشت در قطار می‌میرد.«کمالی» ساکن خانه فرزند خوانده‌اش (فریبا) می‌شود.

یکشنبه    90/12/28

نادر مقدس

کارگردان:

ایران1390

کشور:

خانوادگی

ژانر:

علی نصیریان

كتایون امیرابراهیمی

بازیگر:

ارتباط خانوادگی

کیومرث محسنی یک روز صبح از خواب بیدار می شود و می بیند در خانه خود نیست و او را علی صدا می کنند.از شرایط موجود پیداست که او ...

دوشنبه    90/12/29

سعید ابراهیمی فر

کارگردان:

ایران1390

کشور:

خانوادگی

ژانر:

ثریا قاسمی

پیام دهکردی

بازیگر:

شب سال نو

بر اساس رمان جین ایر. خدمتکاری که مورد علاقه صاحب خانه قرار می گیرد

سه شنبه    91/1/1

Cary Fukunaga

کارگردان:

انگلستان آمریکا 2011

کشور:

خانوادگی

ژانر:

Mia wasikowska

بازیگر:

جین ایر

 Jane Eyre

داستان فیلم در مورد مردی است که می خواهد رستوران های شاخص کشورش را امتحان کند

چهارشنبه    91/1/2

Michael winter bottom

کارگردان:

انگلستان 2011

کشور:

طنز

ژانر:

Steve coogan rob brydon

بازیگر:

سفر

 The trip

داستان درباره مردی است که دو زن، یکی از محلات پائین شهر و یک زن نیز در محلات بالا شهر دارد و از هر کدام از این زنها نیز فرزندانی دارد که از وجود یکدیگر بی خبر هستند و ... 

پنجشنبه    91/1/3

احمد رضا معتمدی

کارگردان:

ایران1385

کشور:

طنز

ژانر:

داریوش ارجمند

جمشید هاشم پور

بازیگر:

قاعده بازی

داستان فیلم در مورد افتضاحی مالی در یک شرکت و در وال استریت است. آدم هایی که درگیر این ماجرا شده اند هر یک به نحوی قانونی و غیر قانونی تلاش می کنند از این ورشکستگی بیرون بیایند اما تبعات آن به خانواده اشان نیز کشیده می شود.

جمعه    91/1/4

J.C chandor

کارگردان:

امریکاالمان2011

کشور:

درام - هیجانی

ژانر:

Zachary quinto

Stanley tucci

بازیگر:

درخواست نهایی

 Margin call

شنبه    91/1/5

حجت قاسم زاده

کارگردان:

ایران1390

کشور:

اجتماعی

ژانر:

بازیگر:

خراش

استاد سامورایی نابینا تلاش می کند زندگی آرامی را با همسر و خانواده اش داشته باشد که گروهی تبهکار و جنایتکار این آرامش را بر هم می زنند و او را مجبور به جنگ می کنند

یکشنبه    91/1/6

Junji Sakamoto

کارگردان:

ژاپن فرانسه 2010

کشور:

حادثه ای

ژانر:

Shingo katori- takashi sorima chi

بازیگر:

Zatoichi: The Lastزاتویچی: آخرین

داستان این فیلم در یک کافی شاپ می‌گذرد که مشتریهایی همیشگی دارد و ورود یک زن جوان به این کافی شاپ ماجراهایی را می افریند

دوشنبه    91/1/7

حامد کلاهداری

کارگردان:

ایران1388

کشور:

درام

ژانر:

نیکی کریمی

فریبز عرب نیا

بازیگر:

شکلات داغ

داستان در مورد گربه ای است که روزها پیش کودکی زندگی میکند . شب ها در شهر، این گربه با کمک دختر بچه کمک می کند تا یک سارق را دستگیر کنند..

سه شنبه    91/1/8

Jean-Loup Felicioli

کارگردان:

فرانسه 2010

کشور:

انیمیشن- جنایی

ژانر:

Dominique blance- Bruno salomone

بازیگر:

A cat in Paris

یک گربه در پاریس

علی در كانادا تحصیل می كند. وی روز تولد حضرت علی (ع) به دلیل اتفاقاتی كه برایش رخ می دهد، احساس می كند وزنه ای را كه مدت ها بر روح خود تحمیل نموده است باید بردارد و از فشار آن خلاص شود؛ تا این كه...

چهارشنبه    91/1/9

مجید شیخ انصاری

کارگردان:

ایران 1390

کشور:

مذهبی

ژانر:

وحید رهبانی

پویان طباطبایی

بازیگر:

وزنه های بی وزن

افشاگری در خصوص زندانیان بی گناه CIA و آدمکشی نیروهای امنیتی توسط یک خبرنگار

پنجشنبه    91/1/10

David Hare

کارگردان:

انگلستان 2011

کشور:

حادثه ای- سیاسی

ژانر:

Bill NighyRachel wiesz

بازیگر:

Page Eight

 صفحه 8

بیماری ای همه گیر رایج شده و گروهی دکتر به دنبال راه علاجی برای ان اند. این بیماری بر اثر یک ویروس همه گیر شده است.

جمعه    91/1/11

Steven soderbergh

کارگردان:

امریکاامارات2011

کشور:

درام - هیجانی

ژانر:

Matt Damon –Kate Winslet

بازیگر:

Contagion

شیوع

داستان فیلم در مورد پلیسی اخراجی است که با همکاری یک کاراگاه به دنبال حل معمای قتل های وحشیانه در شهر اند. قتل ها از طریق عده ای از ماموران امنیتی آمریکا که در عراق بوده اند انجام می شود. آنها می خواهند روی فساد و جنایت ها و قاچاق مواد خود پوشش بگذارند

شنبه    91/1/12

William Kaufman

کارگردان:

امریکا2010

کشور:

اکشن- جنایی

ژانر:

Johans strong – kevin philips

بازیگر:

Sinners and saints

گناهکاران

ماجرای داستان زندگی نویسنده ای را روایت می كند كه داستانهای ناتمام زیادی راكنار گذاشته و قصد دارد داستان جدیدی بنویسد ، درهمین حال شخصیت های بلاتكلیف داستان های ناتمام قبلی به سراغ نویسنده آمده و از او می خواهند تا ابتدا سرنوشت نامعلوم آنها رامشخص كند و بعد از آن به سراغ داستان جدید برود . . .

یکشنبه    91/1/13

رضا حامدی خواه

کارگردان:

ایران 1390

کشور:

طنز خانوادگی

ژانر:

هومن برق نورد، آشا محرابی، محمود جعفری،

بازیگر:

پیله سرا


لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی