انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 1060)
چهارشنبه 29/3/1387 - 14:22 -0 تشکر 43940
مدرك گرایی

شنیدید كه میگویند جامعه به سمت مدرك گرایی پیش میرود؟ دیگر تخصص بدست آوردن در یك رشته مهم نیست بلكه هرچه زودتر باید لیسانس و فوق لیسانس را درو كنی و بچسبی به كار!!

ولی آیا واقعاً چنین است؟ چه كسی است كه دوست نداشته باشد در رشته خودش متبحر و ماهر باشد؟ چه كسی دوست ندارد كه بهترین باشد؟ پس قطعا باید دنبال علت باشیم نه اینكه جامعه دانشگاهی را سرزنش كنیم!

یكی از اساتید ما كه دكترایش را درانگلستان گرفته است میگفت : دركشورهایی مثل انگلستان ، دوره لیسانس و بالاتر دراكثر رشته ها با كارعملی و تحقیق و كنفراس طی میشود. و اگر درسال اول دكتری یك كار تحقیقی خوب ارائه نكنی ، بدون رودربایستی اخراجت میكنند!!

به نظر خودم مشكل اصلی ما همین است یعنی كارعملی انجام نمیشود، تحقیقهای ما چاپی است! وفقط از اینترنت آنها را دانلود میكنیم و تكانی به خود نمیدهیم! رشته تحصیلی مهم نیست بلكه مهم صادق و راست بودن و تنبلی نكردن است. مطمئنا پیشرفت یك جامعه فقط پیشروی در رشته های فنی نیست. كشورهای اروپایی كه ازما جلوزدند، درهمه مسیرها حركت كردند...

بهتر این است كه تقصیر را به گردن خودمان ( تك تك) بیندازیم، نه مسئول ونه مدیر...

چهارشنبه 29/3/1387 - 17:48 - 0 تشکر 43968

با سلام

به نظر من کسی که رشتش رو دوست داشته باشه به تخصصش هم فکر می کنه ولی از طرفی نباید بازار کار رو هم از دست داد و یا به اون بی توجه بود

یا علی

پنج شنبه 30/3/1387 - 11:51 - 0 تشکر 44085

 به نام خدا

سلام دوست خوبم.

من هم با آقا مهدی موافقم. اگه کسی رشتش رو دوست داشته باشه مطمئنا دنبال یاد گرفتن کار ها و حرفه های مرتبط با اون هم میره.

ولی یه چیز دیگه هم اینه که. خوشبختانه با توجه به خصوصی شدن بسیاری از شرکت های دولتی ما تو ایران. کم کم مدرک گرایی هم کمرنگ میشه و تو استخدام بیشتر به دانش و توانایی های کارمند توجه میشه.مدرک گرایی بیشتر تو استخدام های دولتی رایج بود و هست.

دلیلش هم اینه که دولت هیچ گونه نظارتی بر کار کارمندا ی خودش نداشت. صرف مدرک اونا رو استخدام میکرد و بهشون حقوق میداد.ولی حالا  شرکت ها خصوصی بیشتر به کاربلد بودن افراد توجه میکنه تا مدرکشون. البته داشتن مدرک هم مهمه ولی مدرک در کنار دانش واقعی.

تا بعد...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.