ورزش و تندرستی (بازدید: 231)
دوشنبه 1/12/1390 - 18:1 -0 تشکر 433831
دوپینگی ها

عات به حقیقت پیوست؛ اسامی دوپینگی های سرخابی رسما اعلام شد

فدراسیون فوتبال نام بازیکنان متهم به دوپینگ را اعلام کرد.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز به نقل از خبرآنلاین، نشست کمیسیون بدوی رسیدگی به تخلفات دوپینگ در حالی از بعد ازظهر شنبه تشکیل جلسه داد که پرونده 3 بازیکن لیگ برتری و یک بازیکن لیگ دسته اول مورد بررسی قرار گرفت.
به دلیل عدم درخواست استیناف از سوی بازیکنان و بر اساس قوانین، اسامی بازیکنانی که به اخطار کتبی بدون گذراندن دوره محرومیت محکوم شدند، طبق اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال به شرح زیر اعلام می شود.
لازم به ذکر است این بازیکنان به دلیل اینکه فاقد سابقه قبلی محکومیت تخلف از قوانین مبارزه با دوپینگ هستند و از ماده ممنوعه میتل هگزان آمین استفاده کردند، شامل تخفیف شده و به اخطار کتبی بدون گذراندن دوره محرومیت محکوم شدند.
1- مهدی امیر آبادی –باشگاه استقلال تهران
2- سید میثم حسینی- باشگاه استقلال تهران
3- مهرداد پولادی (این بازیکن در حال حاضر در باشگاه پیروزی بازی می کند. اما زمانی که تست کنترل دوپینگ از وی گرفته شده، در تیم مس کرمان حضور داشت.)
4- حسین کیانی مقدم- باشگاه شهرداری اراک
لازم به ذکر است، کمیسیون بدوی رسیدگی به تخلفات دوپینگ اعلام کرد طبق مفاد ماده 82 آئین نامه ملی مبارزه با دوپینگ، این توبیخ به منزله یکبار تخلف است و در صورت تکرار از سوی بازیکن در مراحل رسیدگی بعدی از نظر ملاک تصمیم گیری با تشدید مجازات مد نظر قرار خواهد گرفت. در پایان لازم به به یاد آوری دوباره است رای صاده شده برابر با مواد 90 تا 96 آئین ملی مبارزه با دوپینگ ایران از امروز، اول اسفند تا سوم اسفند ماه قابل اعتراض در کمیسیون استیناف آراء دوپینگ فدراسیون فوتبال خواهد بود.

سه شنبه 2/12/1390 - 14:22 - 0 تشکر 434200

با عرض سلام
چه دوره زمونه ای شده که بخاطر یک برد دوپینگ می کنند
امیدورام که این بازیکنان دیگه هیچ وقت دست به دوپینگ نزنند
موفق باشید

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


سه شنبه 2/12/1390 - 19:39 - 0 تشکر 434303

لسه کمیسیون بدوی رسیدگی به تخلفات دوپینگ برگزار شد و 4 بازیکن متخلف به اخطار کتبی محکوم شدند.

بر اساس اعلام کمیسیون مذکور 4 بازیکنی که نمونه آنها با ماده ممنوعه میتل هگزان آمین مثبت اعلام شده، به واسطه استفاده از مکمل آلوده و بدون قصد دوپینگ مرتکب چنین تخلفی شدند، بر همین اساس 3 بازیکن لیگ برتری و یک بازیکن لیگ دسته اول به اخطار کتبی و بدون دوره محرومیت محکوم شدند.


این در حالی است که حدود 4 سال قبل آزمایش دوپینگ بازیكنان تیم فوتبال پاس در اولین حضور این تیم در همدان مثبت اعلام شد و ماده اكتاپامین محلول در پودر مكمل بازیكنان باعث شد برخلاف اظهارات تمامی بازیكنان ،كادر فنی و مسئولین از عدم اطلاع و آگاهی نسبت به آلوده بودن مكمل مصرف شده ،كمیته پزشكی رأی را بدین صورت اعلام كند:

پرده اول - دوپینگ دسته‌جمعی!  :(

در لیگ هفتم حرفه‌ای که وینکو بگوویچ سرمربی پاس همدان بود دو بازیکن این تیم به اتهام دوپینگ محروم شدند. سعید دقیقی و امیر ابوچا دوپینگی‌های پاس معرفی شدند. رضا چلنگر مترجم بگوویچ هم سر همین پرونده و دست داشتن در ماجرای دوپینگ محروم شد. البته او هم زیر بار این اتهام نرفت. به هر حال این موضوع آن زمان خیلی سروصدا به پا کرد و پای برخی دیگر از بازیکنان تیم هم به بهانه گوناگون وسط کشیده شد.

به دلیل مصرف هر دو بازیكن از یك ماده ممنوعه ،دوپینگ تیمی لحاظ می شود و هر یك از دو بازیكن به 6 ماه محرومیت از تمامی فعالیت های ورزشی محكوم و پزشك یار و مترجم تیم پاس نیز هر كدام به 4 سال محرومیت از فوتبال محكوم و تیم فوتبال پاس علاوه بر كسر 3 امتیاز با جریمه مالی 25 هزار فرانك سوئیس مواجه شد.

پرده دوم - رأفت اسلامی! ;)

روز 1/12/1390 در سایت های مختلف اعلام شد بازیكنانی كه از ماده متیل هگزان آمین بعلت آلوده بودن پودر مكمل های مصرفی استفاده كرده اند بدلیل عدم اطلاع از آلوده بودن پودر مكمل ها با توبیخ كتبی مواجه شده اند و قبلأ هم اعلام كرده اند ماده مورد استفاده حدود 2 الی 3 ماه قبل به لیست مواد ممنوعه اضافه شده است.


مطالب را گفتیم تا با بررسی هر دو مورد برداشتی آزاد برای هر خواننده و شنونده مطلب بوجود آورده باشیم . ابتدا بدانیم كه هر دو ماده مصرفی بازیكنان پاس و تیم  پایتخت نشین در یك دسته و گروه مواد ممنوعه قرار می گیرند و ماده متیل هگزان آمین از سال 2010 به لیست مواد ممنوعه اضافه شده است و از طرفی دو بازیكن از یك تیم پایتخت نشین از متیل هگزان آمین استفاده كرده اند اما نحوه برخورد با تیم پاس در مقایسه با تیم معروف پایتخت نشین اصلأ قابل قیاس نیست چون اگر همانند تیم پاس برخورد می شد باید شاهد ، محرومیت بازیكنان ،دست اندركاران ،كسر امتیاز و جریمه مالی برای باشگاه مورد نظر باشیم!

لازم بتوضیح است هر دو ماده اكتاپامین و متیل هگزان آمین در صورت استفاده در زمان برگزاری مسابقه دوپینگ محسوب میشود و بعد از 48 ساعت اثرش برطرف خواهد شد!(هر دو حكم ذكر شده در دوره كاری آقای هاشمیان صادر شده است)

با جمع بندی و مقایسه موارد بالا آیا بزرگی و كوچكی تیم ها این شبهه را ایجاد نمی کندکه شاید برخی روابط در تصمیم گیریها دخیل باشند؟ آیا می توان استنباط كرد هر تیمی مسئولش بزرگتر باشد خلاف بزرگتری میتواند انجام دهد و نادیده گرفته شود؟ آیا انتخابات فدراسیون تأثیر گذار بوده است ؟ و ....

سه شنبه 2/12/1390 - 19:41 - 0 تشکر 434304

البته مهرداد پولادی ماده ای رو مصرف كرده بود كه اسم ماده در لیست مواد ممنوعه نبوده

ولی در جایی اسمش هم نیومده كه این ماده مجاز هست.

در نتیجه نمیتونیم بگیم ماده ای كه مصرف كرده ممنوع بوده یا مجاز.

سه شنبه 2/12/1390 - 21:4 - 0 تشکر 434350

فعلا که بخشیده شدند.

شنبه 6/12/1390 - 15:44 - 0 تشکر 435635

با پارتی بازی و.....دیگه خود استقلالی ها(مسئولین )بهتر میدونند.انشاءالله بازی فینال جام حذفی را شاهین ببره چون حق استقلال نیست

شنبه 6/12/1390 - 21:38 - 0 تشکر 435727

قهرمان
فقط استقلال

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی