انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 6932)
پنج شنبه 23/3/1387 - 12:26 -0 تشکر 43053
اگه تا حالا به مشهد سفر کرده اید!!

سلام دوستای تبیانی

کم کم امتحان بچه ها تموم میشه و با پدر و مادرشون به فکر     مسافرت می افتند.                                              

یکی از گزینه های مسافرت شهر مقدس مشهد است.            

اگه تا حالا به مشهد سفر کرده اید تجربه های خود را در اختیار دیگران قرار بدهید.                                            

کجاهای مشهد دیدنیه؟                                           

تو این سفر چه مشکلاتی داشتین؟                               

و...                                                           

يکشنبه 2/4/1387 - 10:53 - 0 تشکر 44527

به نام خدا
ســـــــــــــــلام

چه خوب

من بعنوان یه مشهدی یه سری اطلا عات كلی درمورد شهرمون..نه البته درست نیست بگم شهرمون پس میگم شهر تمام ایرانیان عزیز...بعنوان یه مجاورالرضا كه سالها تو این شهر زندگی كرده به شما زائرین حضرت ارائه بدم امیدوارم كه استفاده كافی ببرید.

راستش درابتدا عمده ترین مشكلی كه همیشه به چشم میاد پیدا كردن یه اقامتگاه مناسبه تا بتونی خستگی راه رو از بدنت بیرون كنی..راستش دراین زمینه نمیتونم زیاد كمك كنم چون اوضاع به اندازه كافی آشفته هست و مسئولان دراین زمینه باید تلاش بیشتری نمایند..ولی یه راهنمایی میكنم و اینكه چندسالیه دو پارك جنگلی طرق و بابا قدرت واقع در ابتدای ورودی مشهد از سمت نیشابور آماده شده و امكانات رفاهی مناسب برای اقامت شبانه را دارا میباشدو متذكر میشوم كه در دیگر پاركهای سطح شهر امكان نصب چادر و اقامت برای شب وجود نداشته ونصب چادر توسط شهرداری ممنوع اعلام شده.

موضوع بعدی تشرف به حرم میباشد و من یه توصیه میكنم كه فكر زیارت رفتن شبهنگام رو نكنیدچرا كه شلوغترین زمان ممكن همین موقع است و بهترین زمان برای زیارت و دیدن كامل حرم بعد از اذان صبح تا حدودا ساعت 9صبح میباشد كه هم از گرمای طول روز راحتی هم صحنها و رواقهارو خیلی خلوت میبینی و مزایای فراوان دیگر از جمله خلوت بودن خیابونهاو...

حالا معرفی مناطق دیدنی شهر كه من توصیه میكنم این فرصت رو از دست ندین و یه سری به این مناطق بزنید

مكانهای زیارتی

در حرم رضوی به جز آرامگه امام رضا مزار بسیاری دیگر از علما و دانشمندان وجود دارد مانند مقبره شیخ بهایی و شیخ طبرسی و .. كه متونید اطلاعات كافی رو از خدام و نگهبانان مستقر در حرم بگیرید

و غیر از حرم رضوی آرامگاههای خواجه ربیع در انتهای خیابان خواجه ربیع .خواجه مراد و خواجه اباصلت و بهشت رضا در5 كیلومتری جاده مشهد نیشابور. آخوند خراسانی در خیابانی به همین نام. امامزادگان یاصر و ناصر در مسیر ییلاقات طرقبه. امامزاده یحیی در میامی در 50 كیلومتری شرق مشهد و...

شهر تاریخی طوس كه در 20 كیلومتری شمال مشهد قرار داره و نمیشه از مشهد جدا فرض كرد. بزرگترین جاذبه این منطقه كه همه میدونید باغ و گنجینه و آرامگاه بزرگترین شاعر حماسه سرا و پاسبان زبان فارسی یعنی فردوسی طوسی میباشد و درجوار آن دیگر شاعر پرآوازه شعر نو پارسی یعنی مهدی اخوان ثالث قرار دارد... اگه به این منطقه سربزنید حتما بقعه هارونیه هم به چشمتون میاد ازین بنای تاریخی نیز می توانید بازدید كنید. و اما مهمترین دلیل نامگذاری این منطقه به نام طوس وجود بقایای شهر تاریخی طوس دراین منطقه می باشد كه ویرانه های آن موجود می باشد و مورد تحقیق و مطالعه تاریخدانان و باستانشناسان قرار دارد.از جمله آثاری كه در این منطقه یافت شده می توان به آرامگاه امام محمد غزالی اشاره كرد كه تا كنون اقدام خاصی برای ایجاد آرامگاهی در اندازه شخصیت ایشان صورت نگرفته است.

باغ موزه نادری هم در نزدیكی حرم یعنی چهارراه شهدا قرا دارد كه از بیرون باغ می تونید اونو بطور كامل ببینید و لی اگه علاقه مندبه گرفتن عكس یادگاری وبازدید از موزه هستید می تونید ازداخل باغ هم دیدن كنید.

مناطق دیدنی و تفریحی

توصیه میكنم دو پارك بزرگ و زیبای ملت و كوهسنگی هرگز فراموش نشه كه علاوه بر پارك دارای امكاناتی نظیر شهربازی بزرگ و مجهز زمینهای ورزشی. دریاچه مصنوعی برای پارك ملت و كوهپیمایی تفریحی و دیدن مشهد از بالای كوه و بازار هنرو صنایع دستی خراسان و یك سری امكانات دیگر كه هنوز كامل نشده در پارك كوهسنگی...این دوپارك تقریبا در مركز مشهد قرار دارند ولی اگه گذری به سمت غرب مشهد داشتید میتونید به مجموعه وكیل آباد هم سری بزنید كه اونجا هم میتونید باغ وحش بزرگ مشهد رو ببینید كه حیوانات بسیار متنوعی مانند شیر ببر میمون و گرگ و انواع چهارپایان و انواع پرندگان و ... و همچنین آخرین فیل ایران كه نیست دیگه چون سال پیش عمرشو داد به شما. علاوه بر باغ وحش یه شهر بازی بزرگ دیگه و همچنین پارك جنگلی وكیل آباد در یكجا جمع هستند.

برای استفاده از مناطق ییلاقی هم گزینه هایی چون شاندیز و زشك و جاغرق و كنگ وطرقبه و چند منطقه دیگر در غرب و هفت حوض در جنوب مشهد كه متاسفانه امسال آب كافی نداره.. و اگه بلیط پانزده هزار تومانی سرزمین موجهای آبی براتون مشكلی نداره میتونید امتحانش كنید و آدرسشو هم خودتون میدونید بزرگراه امام علی( میدان قائم ابتدای ورودی مشهد از سمت قوچان)بلوار اندیشه.

اما مراكز خرید

بازار مركزی مشهد در نزدیكی حرم چندین بازار كه اسمشون بورس كالاهای خارجیه و اینجا به بازار روس معروف هستن از جمله بازار گوهر شاد..بازار حكیم ..بازار شرق زیست..و چندین بازار دیگر و اما مهترین مركز خرید كه اگه قصد خرید هم ندارید من توصیه میكنم برای دیدن معماری و آبنمای این مركزواستفاده از سرزمین عجایب مشهد ازش غافل نشید بازار بزرگ الماس شرق میباشد. آدرسش هم انتهای بلوار خیام شمالی مركز تجارت جهانی و گردشگری خیام. معروف به بازار سپاد. مجتمعهایی مانند سینماها و مراكز فروش كالاهای برقی و كامپیوتر و موبایل و... كه نیازی به توضیح دادن نمیبینم

البته چند نكته درمورد دیگر و آن موزه های غنی آستان قدس واقع در شرق حرم مطهر و همچنین كتابخانه مركزی آستان قدس كه نیازی به تعریف نیست حتما خیلی تعریفشو شنیدین فقط نكته ای كه باید متذكر بشم اینه كه برای ورود به كتابخانه نیاز به كارت عضویت میباشد. البته شنیدم تسهیلاتی برای استفاده زائران از این مركز فراهم شده نظیر كارت عضویت موقت تا در طول اقامت در مشهد بتونن ازامكانات مركز استفاده كنند. متاسفانه اطلاع كافی ندارم و اگه مطلبی دستگیرم شدحتما شمارو بیخبر نمیگذارم.

 اطلاعات دیگر در پست های بعدی منتظر باشید


اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
يکشنبه 2/4/1387 - 11:41 - 0 تشکر 44532

به نام خدا

دوباره ســلام

لازم میبینم مناطق دیدنی كه در نزدیكی مشهد قرار دارندو در طول مسیرتون میتونید یه سری بهشون بزنید رو هم معرفی كنم.

اگه از سمت جاده سبزوار نیشابور به سمت مشهد میایید توصیه میكنم توقفی هم در شهر نیشابور داشته باشید . یه معرفی كوچك هم از نیشابور..

این شهر زمانی بزرگترین شهرایران و از دیرباز مهد تاریخ و فرهنگ ایران بوده..نیشابور در 120 كیلومتری مشهد قرار دارد و اگه در مسیرتون هم نیست من توصیه میكنم حداقل یك روز برای گردش دراین شهر صرف كنید..در نیشابور آرامگاه دانشمندان و هنرمندان بزرگی از جمله عطــــــــار و خیــــام نیشابوری و همچنین كمال الملك قرار دارد ..از جمله مكانهای دیدنی و تفریحی هم میتونم مسجد زیبای چوبی و منطقه تفریحی درود و از مكانهای زیارتی هم قدمگاه كه آثاری از محل عبور امام رضا قرار دارد را نام ببرم.

و اما در مسیر شمال غربی یعنی جاده مشهد قوچان هم چند منطقه گردشگری از جمله گلمكان و آبشار اخلمد در 75 كیلومتری مشهد قرار دراد میتونید بین راه استراحتی دراین مكانها داشته باشید.

در 150 كیلومتری شمال مشهد شهر كلات قرار دارد كه دارای مسیر پر پیچ و خم میباشد و مانع میشه تا بتونید این مسیر رو كمتر از 3 ساعت طی نمایید.دراین شهر هم آثار فراوانی از جمله بنای بزرگ كاخ خورشید.مسجد گنبد كبود.كتیبه نادری و آبشار و مناطق تفریحی قره سو.ارتوكند و.. قرار دارد.

در سطح شهر كیوسكهای اطلاع رسانی با عنوان راهنمای زائر نیز دایر می باشد كه می توانید علاوه بر دریافت اطلاعات و راهنمایی ازاین كیوسكها، راهنمای كامل به همراه نقشه شهر و مكانهای دیدنی و زیارتی و ... را دریافت نمایید. هفته نامه ای باعنوان شهر آرا هر هفته بصورت رایگان در شهر تو زیع می شود می توانید از كیوسكهای مطبوعاتی این هفته نامه رو كه در تابستان حاوی اطلاعات مفید برای زائران  می باشد را دریافت كنید .

درانتها هم توصیه مهم دیگه و اون اینكه بازدید و گرفتن عكس یادگاری از یكی از آثار باستانی بزرگ مشهد كه جدیدا احداث شده رو فراموش نكنید...منظورم قطار شهریه كه دیگه رفته بین آثار باستانی مشهد.

بازم اگه چیز دیگه ای به ذهنم رسید برمیگردم.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 3/4/1387 - 9:28 - 0 تشکر 44666

بنام خدا

سلام

من تا به حال به مشهد سفر نكرده ام اما اگر خدا بخواهد این تابستان حتما خواهم رفت .برایم دعا كنید

یا علی این موسی الرضا

دوشنبه 3/4/1387 - 22:27 - 0 تشکر 44754

سلام متاسفانه الان چند ساله تا نزدیکای مشهد میریم ولی به مشهد نمی رسیم ، خیلی زیاد مشهد رفتم و جاهای دیدنی زیادی هم داره مثلا حتما به ترقبه ( اگر اسپلش درست باشه ) برید و یه دیزی سنگی مشتی بزنید چون واقعا هیچ وقت یادم نمیره چه قدر خوشمزه بود ( لازم به ذکر ما کلا از مسافرت خوردنش رو بیشتر دوست داریم تا گشتنش رو ) ترقبه جای خیلی خوش آب و هواییه . شاندیز یه قمست دیگش بود که خیلی زیباست . البته بیشترین بهونه برای سفر به مشهد به خاطر مرقد امام هشتم شیعیان هستش که سالانه بسیاری در اوقات تعطیل به سمت مرقد حرکت می کنند . البته زیبایی های زیادی در مشهد هست که من در خاطرم نیست . خاطره اگه بخوام بگم خوب وقتی شش یا هفت سالم بود برای رسیدن به ضریح پدرم بغلم کرد ( وقتی یادم میاد خندم می گیره آخه از اون موقع کلی از نظر فیزیکی تغییر کردم ، ای خدا تو کی هستی واقعا ) ولی نتونستم برسم چون جمعیت خیلی زیاد بود ، خیلی دوست داشتم برسم جلو ، ولی نشد . یه بار فکر کنم سه یا چهار سال پیش بود که آقای دادکان رییس اسبق فدراسیون فوتبال اگر اشتباه نکنم رو تو جمعیت دیدم نمی دونم دیگه شایدم توهم بود ، البته تو خانواده فقط من می شناختمش و خیلی از مردم هم ایشون رو نمی شناختند و فکر نمی کردم شخصیت به این معروفی همین طور راحت بتونه در حرم زیارت کند . البته شاید مردم هم نمی شناختند و یا من تو توهم بودم یا شایدم یه شباهت بود بین ایشون و اقای دادکان . چند تا خاطره هم یه دفعه یادم اومد : یادش بخیر ، دایی من یه آدم خیلی شوخیه کلا خانواده ی مادریم آدمای خوشی هستند ، این قضیه چندین سال پیش اتفاق افتاد شاید من یازده یا دوازده سال بیشتر نداشتم شایدم کمتر نمی دونم یادم رفته ، داییم ماشینش الان دیگه فکر نکنم باشه چون همون موقع هم عطیقه به حساب می اومد یه ماشین آریای قدیمی بود تهران الف این ماشین علاوه بر قدیمی بودن درب و داغان هم بود ما داشتیم می رفتیم به طرف قوچان یه روستایی تو جاده بود البته کلا از جاده دور می شدی و یه جای خیلی دور افتاده ای بود ، اسم روستا سیمان بود البته اکه بشه اسمشو روستا گذاشت . راه این روستا خاکی بود و سر بالایی ماشین دایی ما هم دیگه کشش نداشت ما هم اون موقع یه پیکان داشتیم فکر کنم مدل 76 بود یا نمی دونم شایدم مدلش یه چیز دیگه بود خلاصه هر جوری بود ماشین ما تازه نفس تر بودشو می تونست خودشو و ما رو بکشه بالا ولی دایی ما مونده بود تو سر بالایی آقا پیاده شدیم رفتیم دسته جمعی منو بردارم و پدرمو و خود داییم ماشین رو هل دادیم و تا یه جاهایی رسوندیمش ، خیلی با حال بود و آخرش هم رسیدیم بالاخره ، از تعجب شاخ در آوردیم چون اهالی روستا حتی لوله کشی هم نداشتند و فقط برق داشتند آب رو باید می رفتند از یه شیر که تو وسط ده بود می آوردند و بعد استفاده می کردند خیلی امکانات کمی داشتند ولی خیلی مهمون نواز بودند و ما رو خیلی شرمنده کردند حتی از ما خواستند که شب را هم آنجا بمانیم ولی ما دیگه نخواستیم بیشتر از اون باعث زحمتشون بشیم ولی در کل اون مهمون نوازی به من خیلی چیزها یاد داد خیلی ها وضع بسیار بهتری دارند و مرفه تر زندگی می کنند ولی وقتی به عنوان مهمان به خانه هایشان می روی طوری با آدم رفتار می کنند که واقعا نمی دونم چی بگم ولی اون آدمای ساده دل و پاک همشون به من درسهای زیادی دادند . اما در مورد نیشابور باید بگم تاریخ بسیار وحشتناکی داره و من بحثی با عزیز داشتم که تاریخ این شهر رو می دونستند ایشون بیان کردند در حمله ی مغول تمام نیشابور از بین رفتند و الان ما نیشابوری اصیل نداریم و نیشابوری های عزیز همشون از شهرهای اطراف هستند . شهر سبزوار ( الان لبخند روی لبامه به دلایل خاصی که من این شهر رو خیلی دوست دارم و خیلی زیاد این شهر رو میشناسم ) سبزوار شهریه که خیلی خاطرات زیبایی دارم تو این شهر ، منو یاد گذشته ها انداختید ، با پسرداییم و پسرخالمو برادرم فکر کنم این شهر رو نوردیده باشیم . پسر دایی من که شر بودنش تو فامیل زبانزد خاص و عام و برادرم که خیلی دوستش دارم و پسر خالم که همیشه رفیقم بوده . سبزوار رو ما پیاده کلش رو گشتیم کار سختی نیست ، سبزوار پر از میدانهای مختلف و کل شهر رو میشه با تاکسی های معروفش گشت ، شهر قشنگیه ، البته زیاد مکانهای دیدنی آن توجه مسافران رو جلب نمی کنه ، آدمایی با خلق و خویی خاص داره ، غذاهای متنوعی دارند که من غذاهاشون رو دوست دارم . در کل سبزوار شهر زیبایی هستش با اینکه شاید تاریخ این شهر در گذشته زیاد زیبا نباشد البته در بعضی از قسمتها ( حمله ی مغول خیلی از این شهرها رو خراب کرده ) یه مناره ای نزدیک سبزوار هستش در پنج کیلومتر مانده به سبزوار این مناره هم خیلی زیباست ولی متاسفانه کسی به فکر نیفتاده اون رو تبدیل به یک مکان گردشگری کنه اونجا رفتید به همشهری هایم حتما سلام برسونید بگید محسن خسرو همه میشناسند ***متاسفانه از مشهد خاطرات زیادی ندارم اما به طور کل از قسمتهای شمالی ایران و مرکزی خاطرات زیادی دارم ، البته قسمتهای جنوبی رو هنوز برنامه نریختیم بریم فتح کنیم . من خیلی دوست داشتم مثل مجری شبکه یک ، میلانی عزیز ایران رو می گشتم ولی متاسفانه نه امکاناتش رو دارم نه وقتش رو و یه چیزم هست مسافرتهای ما بیشتر جنبه ی تفریحی دارند تا کشف چیزای تاریخی و به دست آوردن اطلاعات . بحث رو دنبال می کنم تا با مشهد بیشتر آشنا شم با اینکه زیاد رفتم ولی خیلی جاهاش رو نگشتم . ممنون از بحث خوبتون .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.