انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 340)
يکشنبه 23/11/1390 - 12:55 -0 تشکر 430169
** استقلال و آزادی در تربیت **

* به نام خداوند بخشنده و مهربان *
...به همه فرزندانشان آزادی خیلی زیاد در رفت و آمدها ، در بازی ها ، در خوابیدن ها ، بلند شدن ها و هر چیز دیگر می دادند....
(خانم زهرا مصطفوی ، دختر امام )

يکشنبه 23/11/1390 - 13:6 - 0 تشکر 430172

ژان ژاک روسو می گوید : « طبیعت کودکی اقتضا می کند که آنها قبل از مرد یا زن شدن و حتی قبل از آنکه وارد زندگی نوجوانی شود ، کودکی کنند و در مراحل رشد خود عمر را سپری نمایند و در باز های کودکانه خود را بشناسند.طی نمودن این دوران منظم ، اثرات جاودانه ای در مراحل زندگی انسان دارد . اگر بخواهیم این نظم را به هم بزنیم ، میوه یی به دست خواهیم آورد که نارس و بدمزه می باشد و پس از مصرف ، موجب ناراحتی مصرف کننده می شود .»

او می گوید : « اگر می توانستیم هیچ اقدامی در تربیت کودکان انجام ندهیم ، چه قدر به تربیت شدن آنها کمک می کردیم ، زیرا آن کس که می خواهد برخلاف قوانین طبیعت کودک ، اورا پرورش دهد ، دچار اشتباه شده است . گاهی اوقات توجهات و حساسیت بیش از حد و تربیت کردنهای آنچنانی ، مانع از بروز توانمندی های حقیقی انسان در صحنه زندگی و مراحل رشد می شود.موجب خاموشی چراغ درونی فرد می گردد و به عزت نفس ووجودش آسیب وارد می شود. »

يکشنبه 23/11/1390 - 15:46 - 0 تشکر 430246

برخی پدرو مادرها می خواهند تربیت کنند ، محدود می کنند ، جلو تمام جریان رشد را می گیرند و با رفتارهای به ظاهر دلسوزانه ، نا آگاهانه و روحیه ی مسئولیت پذیری افراطی خود مانع از پذیرش مسئولیت انسانی و نقش آفرینی فرزندشان در عرصه های مختلف زندگی می شوند.

يکشنبه 23/11/1390 - 15:50 - 0 تشکر 430251

امام کاظم (ع) می فرمایند :
سزاوار است که طفل با سختی و مشکلات - که غرامت زندگی ست - رو به رو شود تا در مراحل بعد بردبار و شکیبا گردد.
در واقع در جریان تربیت ، نباید ازرو به رو شدن کودکان خود با مسائل و مشکلات اجنماعی زندگی مانع شویم . آنها باید آزاد باشند ، خودشان یاد بگیرند ، تجربه کنند و به خود شکوفایی برسند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی