فرهنگ پایداری (بازدید: 238)
شنبه 22/11/1390 - 13:55 -0 تشکر 429760
22 بهمن مبارک

يکشنبه 23/11/1390 - 12:44 - 0 تشکر 430168

به: انقلابِ اسلامیِ عزیز

سلام

این چند خطِ ناچیزِ من بماند یادگاری توی سیلِ میلیونیِ کارت‌پستال‌های «فدایت شوم‌»ی که 22 بهمن به دستت می‌رسد. هر سال مثل فردا، پرچمِ سه رنگ به دست، خیابان آزادی را می‌پیمایم تا تولدت را مبارک‌باد بگویم. تو که حالا جوانِ رعنایِ خوش‌قامتی شده‌ای برای خودت. با همه‌ی مشکلاتت، دیگر آن بچه‌ی رنجورِ آسیب‌پذیرِ روزهای اول نیستی که چشمت فقط به حمایت و پشتیبانی ما باشد. حالا بس که رشد کرده‌ای و خواستنی شده‌ای دیگر باید برایت «وَ اِن یَکاد» بخوانیم و در فراز کنیم. حالا ماییم که زیرِ سایه‌ی تو امنیم، آرامیم. به بودنت می‌بالیم. داشتنت را به رخِ دنیا می‌کشیم. تو را عَلَم می‌کنیم و به جوان‌های همسایه نشان می‌دهیم... هر سال از بغلِ همین کوچه‌هایی که به اسم جوان‌هایمان است می‌گذرم تا به جشن تولدت برسم. جوان‌هایی که پایِ تو قربانی‌شان کردیم. پشیمان؟! نیستیم. سندِ افتخارمان هستی. باید با خون امضایت می‌کردیم. حتماً ارزشش را داشته‌ای که این‌همه جوان به پایت بریزند. بعد پدر و مادرِ همان جوان‌هایی که سال‌هاست شمع‌فوت‌کردنِ عزیزهایشان را ندیده‌اند، می‌آیند و شمع‌فوت‌کردنِ تو را جشن می‌گیرند و دعا می‌کنند که صد سال زنده باشی.

الهی تا وقتی صاحبت/صاحب‌مان می‌آید زنده باشی.

سی و سه سالگی‌ات مبارک
مواظب خودت باش!
با همه‌ی آرزوهایِ خوب
فدایِ تو: مریم. روستا
 بهمن 1390
تهران

(منبع : وبلاگ بهار نارنج)

خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی