• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1133)
سه شنبه 18/11/1390 - 12:35 -0 تشکر 428036
ساندیس خورهای ضد جنگ در امریکا

سلام.
امروز دنیا خیلی اوضاع عجیب غریبی داره، بحث حمله ی به ایران قبل از نماز جمعه ی ایران برای بعضی از سیاستمدارای دنیا و حتی افکار عمومی بحث جدی بود و نگران بودن تا نکنه امریکا بخواد حماقتی بکنه.
قدیما که امریکا به بهونه ی حمله ی تروریستا جوونای مردمشو می فرستاد جنگ مردم واقعا می ترسیدن که به دست تروریستا کشته بشن ولی این روزا مردم به یه نتیجه رسیدن که اگه توی امریکا برده های خوبی نباشن احتمال کشته شدن به وسیله ی پلیس به مراتب بیشتر از کشته شدن به دست یه مسلمون تروریست هست.
به لطف این نتیجه گیری و بیدار شدن از خواب خرگوشی، و درد نان و معیشتشون اندکی هم سیاسی فکر می کنن و دیگه از اون جنون جوانی امریکایی در اومدن.
خبری که می نویسمش از ضد جنگ هایی هست که در خلال اعتراضشون از عکس هایی از شهید علمی کشورمون هم استفاده کردن که این نشون میده که خبرها دیگه فقط از کانال های رسانه ای غربی به دست مردم نمی رسه.
اما چرا ساندیس خور گذاشتم واسه عنوانش چون شاید فردا کسی بگه که ایران برای این تظاهرات هم ساندیس فرستاده امریکا تا مردم بیان شعار ضد جنگ  بدن، به هرحال خطر ساندیسا از بمب اتم بیشتره.
البته خود سایت باراک اوباما دات ای ار نشوته حمایت از ایران، ولی موافقش نیستم، تظاهرات ضد جنگ بوده و اگر هم حرفی از شهید ما زدن به دلیل ضد تروریست بودن اعتراضشون هست.


به گزارش سایت اوباما، تظاهرات جنبش ضدسرمایه‌داری معترضین آمریکایی در حمایت از ایران و با شعار نه جنگ، نه تحریم، نه دخالت در امور داخلی ایران و نه ترور در ایران، ساعتی پیش ساعت 2 بامداد به وقت ایران، در نیویورک به اتمام رسید.

در این تظاهرات که از میدان تایمز نیویورک آغاز شد، صدها نفر از معترضین به نظام سرمایه‌داری در کنار برخی از هموطنان ایرانی مقیم امریکا شرکت داشتند.در این تظاهرات، مردم شرکت کننده شعارهایی مانند نه به جنگ علیه ایران(No War On Iran)، صلح و عدالت در خاورمیانه نیست آمریکا بیرون برو(No Peace No Justice, U.S. go out Middle east )  و برای سود بیشتر و استفاده از منابع نفتی به ایران حمله نکنید(No War on Iran for oil and huge profit) سر می دادند.


تصویر شهید احمدی روشن و فرزندش در دستان معترضین آمریکایی

علاوه بر این، معترضین آمریکایی تصاویری از شهید احمدی روشن و فرزند خردسال او همراه داشتند و آنگونه که از پخش زنده این تظاهرات بر روی اینترنت مشخص بود، یکی از ایرانیان مقیم آمریکا با اشاره به این تصویر بیان می‌کرد که آمریکا برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران، دانشمندان این کشور را ترور می‌کند.

تصویر شهید احمدی روشن در دست معترضین آمریکایی

در طول این مراسم، جمعیت شرکت‌کننده در این تظاهرات، با نواختن طبل، یک صدا شعار "نه به جنگ علیه ایران" سر می‌دادند.

در بخش دیگری از این مراسم برخی از معترضین بر بالای یک بلندی می‌رفتند و نظر خود را درباره چرایی عدم جنگ علیه ایران ابراز می‌کردند و بقیه حضار نیز مانند آنچه که در پارک زاکوتی برای انتقال حرف‌های خود به سایرین انجام می‌دادند، جملات او را تکرار می‌کردند.

یکی از معترضین آمریکایی در بخشی از سخنان خود بیان می‌کرد که در حقیقت امریکا جنگ خود را علیه ایران آغاز کرده و تحریم و ترور در واقع خود نوعی جنگ است و وقتی ما می گوییم جنگ علیه ایران نه یعنی مخالف همه اینها هستیم.


در جریان این راهپیمایی هزاران نفری، براساس گفته فردی که به صورت زنده این اعتراضات را بر روی اینترنت پخش می‌کرد، یک گروه 50 نفره با پلاکاردهای سبز در تظاهرات حضور یافته بودند و شعارهایی متفاوت با شعارهای معترضین آمریکایی سر می‌دادند. اما هنگامی که یکی از افراد این گروه تلاش می‌کرد اظهارات گروه خود را به این اعتراضات منتسب کند، با شعارهای پی در پی نه به جنگ علیه ایران مواجه و از سوی معترضین آمریکایی، مجبور به پایین آمدن از تریبون شد.

این گروه 50 نفره، گرچه عنوان می‌کردند که طرفدار جنبش سبز هستند اما براساس اظهارات ایرانیان مقیم آمریکا که این چهره‌ها را کمابیش می‌شناختند، احتمال این را که این افراد از گروه‌های منافقین و سلطنت‌طلبان بوده باشند، را بیشتر دانستند.

به هرحال، با وجود برخی حرکت‌ها از سوی جریان‌های اپوزیسیون، با هوشیاری اعضای جنبش 99 درصد، این تظاهرات به آرامی برگزار شد و نیروهای پلیس هیچگونه دخالتی در این تظاهرات نداشتند.

در بخش دیگری از این تظاهرات، سارا فلاندرز از فعالین آمریکایی و رئیس گروه اینترنشنال اکشن سنتر که مسئولیت برگزاری تظاهرات 4 فوریه در حمایت از ایران را برعهده دارد، با اشاره به سلاح‌های هسته‌ای اسرائیل و نیز جنگ‌های بی‌نتیجه آمریکا در افغانستان و عراق اعلام کرد که همه مردم شرکت‌کننده در این تظاهرات در واشنگتن، نیویورک، لس آنجلس، میشیگان و حتی شهرهای کوچک آمریکا، با هرگونه جنگ و تحریم و ترور و دخالت در امور داخلی ایران مخالفند.

سارا فلاندرز از فعالین آمریکایی حامی جمهوری اسلامی و برگزارکنندگان تظاهرات 4 فوریه

معترض دیگری نیز به این نکته اشاره کرد که دولت اوباما جنایات جنگی در خاورمیانه انجام می‌دهد. وی با طرح این پرسش که چه کسانی بمب اتمی درست می‌کنند؟ افزود: مگر نه این است که دولت آمریکا هزاران بمب اتمی در اختیار دارد و بوسیله همین بمب‌ها تعداد زیادی از شهروندان بی‌گناه ژاپنی را در یک روز به کام مرگ کشاند؟ این امریکا است که دانشمندان ایرانی را ترور می‌کند و کشتی‌های جنگی خود را به خلیج فارس می‌فرستد و اطراف ایران نیروهای نظامی خود را پیاده می‌کند. در واقع ایران تهدیدی برای امریکا نیست.

این معترض آمریکایی در ادامه با اشاره به سخنان هیلاری کلینتون که گفته بود تحریم‌ها علیه مردم ایران نیست، این سوال را از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پرسید که آیا این ادعای هیلاری کلینتون درست است؟ و مردم یکصدا جواب منفی دادند.
وی در پایان سخنانش از مردم امریکا خواست تا اجازه جنگی دیگر را به دولت آمریکا ندهند.

شهروند آمریکایی دیگری نیز فریاد می‌زد که مردم ایران، افغانستان، فلسطین و سایر مردم جهان دشمنان ما نیستند، دشمنان اصلی ما در وال استریت هستند، دشمنان اصلی ما در اطراف ما هستند. رسانه ها و آنهایی که سودهای هنگفت را برای خود سازماندهی می کنند دشمن اصلی ما هستند.

از فعالین ایرانی مقیم آمریکا

در ادامه، یکی از فعالین ایرانی مقیم آمریکا، با اشاره به حضور کمرنگ اپوزیسیون‌های ایرانی در این تظاهرات، برای شرکت‌کنندگان عنوان می‌کرد که این‌ها افرادی هستند که از دولت عربستان و آمریکا پول گرفته‌اند تا بیرون بیایند و در این راهپیمایی شرکت کنند. این‌ها مخالف انقلاب مردم ایران در سال 1979 هستند و به دروغ خود را علیه جنگ در ایران معرفی می‌کنند. آن‌ها افرادی هستند که در آپارتمان‌های میلیونی در شمال تهران می‌نشینند و طرفدار واقعی عدالت نیستند.

این گزارش حاکی است که به رغم برگزاری این تظاهرات از سوی گروه‌های حامی جمهوری اسلامی ایران از جمله اینترنشنال اکشن سنتر و انسر کوئالیشن، و با وجود استفاده این گروه از شعار نه به تحریم، ترور، جنگ و دخالت در امور داخلی ایران، برخی گروه‌های اپوزیسیون تلاش کردند با تغییر این شعارها به نه به دیکتاتوری، تظاهرات 4 فوریه در حمایت از ایران را به نفع خود مصادره نمایند اما تعداد این افراد، حتی در نیویورک که به عنوان هدف اصلی اپوزیسیون تعیین شده بود، به حدی نبود که امکان ابراز وجود را به این گروه بدهد و تلاش آن‌ها، با اعتراض و هیاهوی معترضین آمریکایی ناکام ماند.

تظاهرات حمایت از ایران در واشنگتن دی سی


تظاهرات حمایت از ایران در واشنگتن دی سی


تظاهرات حمایت از ایران در دیگر شهرهای آمریکا

سه شنبه 18/11/1390 - 17:1 - 0 تشکر 428168

سلام
مطلب خیلی مفید و خوندنی ای بود، همچین دید آدم گسترش پیدا می کنه.
ممنون از شما
یا علی

سه شنبه 18/11/1390 - 17:36 - 0 تشکر 428181

احسنت!

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
سه شنبه 18/11/1390 - 22:35 - 0 تشکر 428302

این خبر مال چه زمانیه؟
منبع خبر از كجاست؟

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

سه شنبه 18/11/1390 - 22:43 - 0 تشکر 428305

من تا قبل از سخنان نماز جمعهه رهبر برداشتم این بود كه تظاهرات مردم امریكا و نارضایتی های دیگر در اروپا صرفا بخاطر غم نان است و ارزش ندارد. یعنی نمی تواند در سیر ملتها برای رسیدن به انقلابهایی كه ارزشهای انسانی را دنبال می كنند نقش داشته باشند. ولی رهبر این سوال را مطرح كردند كه: مگر جوانان و روشنفكران در واشنگتن و لندن و مادرید و رُم و آتن، با الهام از میدان تحریر، به خیابانها نیامدند؟"
این یعنی اینكه باید به همین حركتهای علی الظاهر مادی به این دید نگاه كرد كه حتی همینها زمینه ساز همان تحول بزرگی است كه قبل از ظهور اتفاق خواهد افتاد ... باز همم شما را به خواندن این قسمت از بیانات رهبر عزیزمان جلب می كنم:
" اراده‌ى خداوند به بیدارى ملتها تعلق گرفته است و قرن اسلام و عصر ملتها فرا رسیده و در آینده، سرنوشت كل بشریت را تحت تأثیر قرار خواهد داد. و مگر جوانان و روشنفكران در واشنگتن و لندن و مادرید و رُم و آتن، با الهام از میدان تحریر، به خیابانها نیامدند؟"

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

سه شنبه 18/11/1390 - 22:54 - 0 تشکر 428313

nayyeri1982 گفته است :
[quote=nayyeri1982;434716;428302]این خبر مال چه زمانیه؟
منبع خبر از كجاست؟


lاین سایت "باراك اوباما دات آی آر" عجب سایت باحالیه.. من اول فكر كردم مال تیر و طایفه اون ور آبه ... ولی حالا كه رفتم دیدم نه ... مال بر و بچ خومونه!!!

بخش انگلیسیش هم قوی عمل كرده ...

البته فكر كنم  سرورش تو ایران نباشه ... امیدوارم فعالیتش مستمر باشه

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

سه شنبه 18/11/1390 - 22:59 - 0 تشکر 428316

اینم چند تا عكس دیگه از سایت باراك اوباما دات آی آر

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

سه شنبه 18/11/1390 - 23:47 - 0 تشکر 428343

nayyeri1982 گفته است :
[quote=nayyeri1982;434716;428302]این خبر مال چه زمانیه؟
منبع خبر از كجاست؟

سلام

این خبرو چند شب پیش تو اخبارم نشون داده

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
چهارشنبه 19/11/1390 - 12:54 - 0 تشکر 428503

nayyeri1982 گفته است :
[quote=nayyeri1982;434716;428305]

من تا قبل از سخنان نماز جمعهه رهبر برداشتم این بود كه تظاهرات مردم امریكا و نارضایتی های دیگر در اروپا صرفا بخاطر غم نان است و ارزش ندارد.


البته غم نان و معیشت، موتور محرک این مسئله هست که مردم بیدار می شن و سوالات روشنی از خودشون می پرسن.
مردم طی چندسال به شدت تقسیم کار رو قبول کرده بودن؛ تقسیم کار به این شیوه بوده که فکرسازی و ایده سازی دست یه عده فیلسوف و دانشمند توی دانشگاه تکنولوژی هم یه جای لابه لای صنعت و سیاست هم فقط دست سیاستمدارها و مردم هم همون برگه ی رای. بعد از رای دادن بذارید کارشون رو بکنن.
در صورتی که امروز مردم به این فکر افتادن که مردم یعنی رای همراه با مطالبه ی مستمر بعد رای.
مردم امریکا مشکل مسکن و نان رو همه جا اعتراض می کردن ولی دیدن دموکراسی و ازادی بیان یعنی پلیس اسب سوار و اسپری فلفل و کنترل فیس بوک و توییتر و شنود مکالمات.یه مدت فکر کردن تحصن درستش میکنه چون کشور متمدن و دولت متمدنی دارن ولی وقتی برخورد ها رو شد؛ رویای امریکا از بین رفت؛ امروز راجع به اصل نظام بردگی امریکایی اعتراض دارن.
اما راجع به منبع هم خیلی وقته که داره این سایت فعالیت میکنه و اگه اسمی ازش برده نشده چون جدیدا باکسی راجع به ازادی بیان و دموکراسی و بهشت امریکا بحث نکردم تا ازش براش مصداق بیارم.
همون جور که سردار فرمودن هم توی بیست و سی یه خبر ازش بود. دیر گذاشتمش تا یکم دیدم بهش باز تر بشه تا بعدا اگه قرار شد بحث بازتر بشه بتونم راحتتر جواب بنویسم.
یا علی

پنج شنبه 20/11/1390 - 14:40 - 0 تشکر 429014

آفرین ...پس معلومه با این تبلیغات های منفی علیه ایران مردم اونجا دیدشون نسبت به ایران یه چیز دیگس خلاف سیاست های کشورشونه:)

جمعه 21/11/1390 - 11:13 - 0 تشکر 429323

اسلام رو محكوم كنید مسلمانان بیشتر خواهند شد
هی ضد ایران تبلیغ كنید ایران طرفداراش بیشتر میشه
تحریم كنید ما پیشرفت میكنیم
تهدید كنید ما شجاع تر میشیم
ترور كنید از هر قطره خون جان بر كفی ظاهر میشود

و اینها همه به قدرت ایمان مردم است

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.