انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 639)
سه شنبه 21/3/1387 - 11:50 -0 تشکر 42801
یك ماه در پاریس.....

وقتی رژیم پهلوی با توسل به دولت عراق توانست امام را از ایران دور تر كند هرگز فكرش را هم نمی كرد كه با این كار زمان افولش را نزدیكتر می كند. امام گرچه با تبعید دوباره به فرانسه گرچه از ایران دور تر شد، اما در عوض با فاصله نزدیك تری به دنیای رسانه ها قرار گرفات. امام هم هوشمندانه از این فرصت برای سرنگونی رژیم پهلوی استفاده برد. به محض اینكه ایشان در نوفل لوشاتو ساكن شدند سیل رسانه های خارجی بود كه به فرنسه وآن دهكده كوچك و تاریخی روانه شد. گفتگوهای مكرر امام با این رسانه ها میزان آگاهی مردم سرتاسر جهان را بالا برد وهم بر دامنه ی فشارهای سیاسی رژیم پهلوی افزود. حالا خودتان ببینید كه امام فقط  اولین ماه حضورش در فرانسه(آبان ماه) با چند تا روزنامه و شبكه تلویزیونی مصاحبه كرده است. حالا در صورت تمایل شما عزیزان چند تا از این مصاحبه هارو براتون می گذارم. شما هم اگه در مورد این یك ماه اقامت امام در پاریس خاطراتی دارید یا خوندید، تو این تاپیك بنویسید تا همه اون رو ببینند و از خوندنش لذت ببرند.

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

چهارشنبه 29/3/1387 - 10:0 - 0 تشکر 43914

مصاحبه امام با تلویزیون سوئد13/8/1357

س:شاه حاضر به عقب نشینی ها و نرمش هایی است. او زندانیان سیاسی را آزاد ساخته است. آیا حضرت آبت الله می توانند نقشی برای شاه در یك دولت با آزادی های بیشتر بپذیرند؟

ج:شاه مدتی است كه مشغول اجرای نقشه ای است كه ملت را فریب دهد. اما ملت حاضر نیست كه شاه باشد. هر قدر هم كه عقب نشینی كند حرف قاطع  پشتیبانی ملت این است كه شاه با جنایت هایی كه نسبت به ملت و كشور كرده است قابل پذیرش نیست.نه خودش و نه سلسله اش . باید این سلسله منقرض شود.

س:گفته اید كه اگر لازم باشد به جنگ مسلانه دعوت خواهیم كرد؟

ج:ما حتی الامكان از جنگ مسلانه پرهیز می كنیم و معتقدیم به همین ترتیب كه ملت پیش می رود كار را ل می كنیم. اما اگر ابر قدرت ها هم به او كمك كنند ممكن است در این مطلب تجدید نظر كنیم.

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی