انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 399)
دوشنبه 17/11/1390 - 1:28 -0 تشکر 427579
كاهش 70%حجم سد زاینده رود نسبت به بلند مدت

ه گزارش ایمنا منصور شیشه فروش شامگاه گذشته در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اصفهان با اشاره به این که طی ۵ سال گذشته استان به دلیل خشکسالی های اخیر در وضعیت بدی قرار داشته است، اظهار داشت: در این مدت ۵۰ درصد چاه ها و قنات های استان و ۱۴ هزار اصله درخت باغات شهر اصفهان خشک و دو دوره نیز زاینده رود با خشکسالی مواجه شد.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی آب موجود برای تامین شرب و حفظ حیات زاینده رود موجود است.
مدیر کل بحران استان اصفهان در ادامه با تاکید بر این که با هماهنگی دستگاه های اجرایی اقدامات خوبی در زمینه آلودگی هوا و استمرار شرایط خشکسالی اصفهان پیش بینی شده است، افزود: در این خصوص ۴۰ ایستگاه سلامت در ۴ شهر استان راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: هماهنگی در احداث ایستگاه های آلودگی هوا و تامین اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان برای محیط زیست و کمک به اجرای طرح جامع آلودگی هوا از جمله اقدامات موثر برای کاهش آلودگی هوا در افق کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی بارندگی ها در استان، بیان داشت: سرانه حوزه زاینده رود هزار متر مکعب به ازای هر نفر در سال است که این سرانه به دلیل کمبود بارش ها و خشکسالی ۵۰ درصد کاهش یافته است.
محمد علی طرفه افزود: مصرف کنندگان آب این حوزه علاوه بر شرب و صنعت، استان های مرکزی و یزد نیز هستند.
وی با اشاره به این که سال ۵۰ مصرف آب شرب ۵۰ میلون متر مکعب بود، تصریح کرد: امروز مصرف آب شرب در استان به ۴۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان، خاطر نشان کرد: در راستای افزایش میزان مصرف آب از حوزه زاینده رود، اجرای طرح انتقال آب از فلات مرکزی برای حفظ همین میزان سرانه برای شرب ضرورت دارد.

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی