انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 446)
جمعه 17/3/1387 - 11:51 -0 تشکر 42356
مائده های زمینی

0ناتانائیل، من شوق را به تو خواهم آموخت؛ اعمال ما به ما وابسته است، هم چنان که درخشندگی به فسفر. درست است که اعمال ما، ما را می سوزانند ولی تابندگی ما از همین است و اگر روح ما ارزش چیزی را داشته دلیل بر آن است که سخت تر  از دیگران سوخته است. برای من« خواندن» اینکه شن ساحل ها نرم است کافی نیست: می خواهم پای برهنه ام این نرمی را حس کند. معرفتی که قبل از آن احساسی نباشد، برای من بیهوده است. هرگز در این جهان چیزی ندیده ام که حتی اندکی زیبا باشد؛ مگر آن که فوراً آرزو کرده ام تا همه مهر من آنرا در بر گیرد.ترجمه مائده های زمینی اثر آندره ژید

a.m

سه شنبه 28/3/1387 - 1:55 - 0 تشکر 43726

معارف اسلام به هیچ وجه من الوجود ذره ای قابل مقایسه با فرهنگ غربی نیست

سه شنبه 28/3/1387 - 15:49 - 0 تشکر 43791

سلام

شاید اعمال ما به ما وابسته باشند ولی معارف ما به ما وابسته نیستند چون ما وابسته معارفی هستیم که جناب آندره ژید ذره ای از اونها رو حتی نمی تونه درک کنه گاهی ما با اشتباهاتمون معارف دینی مون رو هم به بازی می گیریم.

مثل کسی که الگوی خودش رو یک جوان موفق ژاپنی میدونه

درسته که جوان ژاپنی انسان موفقی بوده ولی آیا ما نمونه بهتری در دین خودمون نداریم و آیا این درسته که ما الگوهای دینی خودمون رو کنار بزاریم و از یک عده کمونیست یا بی دین یا دیگه خیلی خوبش از یک مسیحی الگو برداری کنیم .

جدا که باید به حال امت پیامبر های های گریه کرد.

ما به جای اینکه معارف اسلامی خودمون رو معرفی کنیم بسط بدیم شدیم مقلد .... و معارف .... اونا رو تبلیغ می کنیم واقعا که.......

البته باید بیدار و هوشیار باشیم و اشتباهاتمون رو جبران کنیم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی