انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1019)
پنج شنبه 6/11/1390 - 19:54 -0 تشکر 422032
توصیه های ایمنی برای خواستگاری

 

        

 

آیا تا به حال به خواستگاری رفته اید؟ اگر رفته باشید مطمئنا با آداب و رسوم آن هم آشنا هستید اما جهت اطلاع دامادهای ناشی عرض می کنم که خرید یک جعبه شیرینی (ترجیحا خامه ای) و یک دسته گل (که چنانچه در سبد باشد با کلاس تر محسوب می شود) الزامی است.

اما جناب آقای داماد، در حین ورود به خانه عروس خانم لازم است شرایطی را در نظر قرار دهید که بعدها مایه سرکوفت خوردنتان نشود. یادتان باشد که بهتر است شما آخرین نفر وارد خانه عروس شوید و کفش هایتان را هم جفت کنید.


سعی کنید خیلی عرق نکنید و لزوما سرخ هم نشوید. ضمنا از نگاه کردن به در و دیوار خانه جدا خودداری کنید چون به اندازه کافی وقت برای این کار خواهید داشت.


چنانچه کار به گفت وگوی دو نفره رسید اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و از تپق زدن پرهیز کنید و در صورت امکان از شرایط آب و هوا و سیاست صحبت نکنید چرا که این مسائل شما را از هدف اصلی بحث دور خواهند کرد.


مواظب باشید تحت هیچ شرایطی انگشتتان را داخل دماغتان نکنید چون این امر جواب بله عروس خانم را به تاخیر خواهد انداخت.


خیلی به بزرگترها چشمک و اشاره نکنید و بگذارید با خیال راحت در مورد فوتبال و آشپزی و خاطرات سفر به مشهد و... صحبت کنند و وقتی در مورد اصل موضوع صحبت می کنند خونسردی خود را حفظ کنید و دائم دستتان را داخل موهایتان نکنید.


دائم به آشپزخانه زل نزنید و منتظر نباشید که عروس خانم به شما چای تعارف کند و شما کنترل دستهایتان را در دست بگیرید که مبادا چای روی شلوارتان بریزد چرا که اگر چنین فکری در سر دارید معلوم است که یکی از طرفداران پر و پاقرص سریال های ایرانی هستید چون این روزها مد شده به جای عروس خانم شخص دیگری چای را تعارف می کند که ممکن است از شانس شما برادر چاق و سبیل کلفت وی این مسوولیت را بر عهده بگیرد. چنانچه در حین ورود دسته گلی در دست دارید خیلی هول نشوید چون همه عالم و آدم می دانند که شما آن گل را برای عروس آورده اید پس آن را به دست خود عروس ندهید و ترجیحا به پدر یا برادرش تقدیم کنید.


در حین خوردن چای مراقب سر و صدای چای خوردنتان باشید و از هرگونه هورت کشیدن چای و جویدن قند با صدای فجیع خودداری کنید چون هر آن ممکن است سکوت مهیبی مجلس را فراگیرد و همه نگاه ها روی شما زوم شود.


چنانچه خانواده عروس بیش از یک دختر دارند قبلا دختر مورد نظرتان را مشخص کنید در غیر این صورت عواقب بعدی به عهده شخص خاطی خواهد بود.


هنگام لباس پوشیدن بسیار مراقب باشید و توجه لازم را مبذول بدارید، اگر دیر برسید بهتر از این است که اوضاعتان ناجور باشد. چنانچه یک کت و شلوار دارید که مدت هاست آن را نپوشیده اید از چند روز قبل آن را پرو کنید تا در چاقی اخیر شما دردسر ساز نشود، هیچ لباسی را به زورتنتان نکنید اگر شلوار پسرخاله تان را قرض گرفته اید که
۲ سایز از شما کوچکتر است با زور آن را نپوشید چرا که ممکن است وسط خواستگاری شکافته شود و مشکلات عظیمی برایتان ایجاد کند.

در هنگام میوه خوردن هم توصیه می شود مانند خوردن چای رفتار کنید و از خوردن میوه های صداداری مثل خیار و گوجه سبز خودداری کنید و اگر درست و حسابی بلد نیستید میوه پوست بکنید از پوست کندن پرتقال های سفت خودداری کنید چون ممکن است دست و بالتان کثیف شود و پدر عروس خانم فورا دستمال کاغذی را به سمت شما بیاورد و توجه همه به عدم تبحر شما در پوست کندن میوه جلب شود. اگر پیراهن سفید پوشیده اید اصلا مجبور نیستید که انار بخورید و لباستان را کثیف کنید چون این مسائل در مشورت عروس با خانواده اش تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. سعی کنید به هیچ وجه اضطراب نداشته باشید چون اضطراب موجب می شود که میزان دستشویی رفتن های شما افزایش پیدا کند بنابراین جهت خودداری از دستشویی رفتن های مکرر قبل از رفتن به خواستگاری آب زیاد و چای ننوشید و اضطراب را هم از خودتان دور کنید! هیچ گاه گرسنه به خواستگاری نروید چون سکوت دسته جمعی در مراسم خواستگاری غیرقابل پیش بینی است و هر آن ممکن است صدای قار و قور شکمتان شما را شرمنده خاص و عام کند همچنین گرسنگی زیاد باعث خواهد شد شما اقدام به پرخوری فراوان کنید و ذهنیت یک داماد شکمو را در خانواده عروس ایجاد کنید.


نویسنده : مرجان حاجی حسنی

 

 

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 6/11/1390 - 21:30 - 0 تشکر 422064

سلام زهراجون
چه ملب قشنگ و به موقعی بود به یه ذره خنده درباره ی موضوع خاستگاری احتیاج داشتم :) الان یه ذره حالم بهتره خیلی ممنون.
مخصوصا درباره ی چای گرفتن توسط یکی دیگه . ما رسم نداریم دختر چای ببره البته داداشم چاق نیست خیلی هم درعوض خوشتیپه :))
اشاره نکردن های زیاد توسط داماد به اعضای خانواده هم خیلی به جا بود . من یه بار با این کار یه داماد محترم حسابی خجالت کشیدم چون داشت در گوش باباش خیلی پچ پچ میکرد!!
اون دست نکردن توی دماغ که دیگه عالی بود خیلی خندیدم.
خدا کنه مواقع خاستگاری این مطلب یادم نیاد و نزنم زیر خنده :))

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

جمعه 7/11/1390 - 10:1 - 0 تشکر 422182

بسم الله
نویسنده ی محترم (سرکار خانم مرجان حاجی حسنی)
از اینکه کمی بیش از حد داماد بودن را به سخره گرفته اید بسی شرمسار شکل و شمائل نصیحتهایتان گشته ایم ، گشته اند ، میگردند !

لطف نموده و منطق سرشار پسران خواستگار را به بازیچه های دوران کودکی سوق ندهید که اگر چنین باشد ما نیز خودمان میگوییم برود دنبال گردوبازیهایش ، تا اینکه قصد ازدواج داشته باشد !

فلذا بهتر است در این بهبوهه وکمبود شوهر در عهدی که فوران تعداد مونثین را در جامعه شاهد هستیم ، به دختران متذکر شوید که هر آنکس که وارد خانه تان گشت ، کشکی کشکی جواب رد ندهید و بسیاری از مسائل را چنان باید در خودتان حل و فصل نمائید ، همانگونه که برای پدر و برادرتان حل و فصل میکنید و ماست مالی مینمائید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در آخر توصیه ی برادرانه خدمت برادران عزیزم که قصد خواستگاری دارند؛
اگر صرفا احساس کردید که دختری تنها منتظر یک بهانه از بهانه های این چنینی ست (که در تاپیک مورد نظر از شدت ذوق و شوق جهت خواستگار بیان گردیده است!) لطفا هر چه سریعتر خانه ی مورد نظر را ترک نموده و برای ورود به خانه ی بعدی تصمیمات جدیدتری اتخاذ نمائید .

با تشکر .
نویسنده : محمدرضا صغیرا !

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
جمعه 7/11/1390 - 11:36 - 0 تشکر 422224

ولی خدایی جناب حیات طیبه غیر از اون قضیه ی دماغ که شوخی بود بقیه ش خیلی خوب بود واقعا تمام صحنه ی خاستگاری و مواردی که باید رعایت بشه توش بود .
منم به جناب آقای محمدرضا صغیرا توصیه میکنم تو این بهبوهه ی خاستگار رد کردن به تمام این موارد بجا عمل کنند:)

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

شنبه 8/11/1390 - 17:7 - 0 تشکر 422912

سلام

انار؟


اونم تو خواستگاری؟

چیزی در حد یه خودکشیه!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 8/11/1390 - 17:15 - 0 تشکر 422916

حالا اگه حرف همسایه ی مار و میشنیدید چی میگفتین ؟
میگه تو خواستگاریهامون حتما انار میزاریم تاببینیم داماد برمیداره یانه اگه این کارو کنه یه امتازه بزرگه چون نشون دهنده ی صبر و شکیبایی و کلا توانمدیشه چون خوردن انار سخته و مهارت خاصی میخواد.
البته بیشتر واسه قدیما بوده که مردا واقعا این کاره بودن ( با مهارت انار خوردن منظورمه )
اینم بگم از ترک های ساوه هستن حالا اینجوری سندیت بیشتری داشته باشه :)

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

شنبه 8/11/1390 - 17:24 - 0 تشکر 422921

آذری بگیم بهتره:)


پس من با وجود اینکه آذری هستم نمیتونم از ساوه زن بگیرم چون از انار خوردن متنفرم...از خود انار نه ها...از بریدن و

دون کردنش.... وای حاظرم یه جعبه سیب پوست بکنم ولی یه انار دون نکنم

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 8/11/1390 - 17:33 - 0 تشکر 422927

چشم ... آذری بودن :)
یه وقت زحمت نشه ... آخه سیب پوست کندن خییییییییییییییییلی سخته :))

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی