انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 577)
پنج شنبه 29/10/1390 - 18:48 -0 تشکر 419116
روشی جدید برای جراحی ایمن تر عروق ابداع شد

 
 
روشی جدید برای جراحی ایمن تر عروق ابداع شد

یک گروه جراحی ایرانی بیمارستان آموزشی دانشگاه «ھانوفر» آلمان با ابداع یک روش جدید جراحی عروق موفق به حفظ اندام بیمار دیابتی کاندیدای قطع عضو شدند و ھمچنین در مراحل تحقیقاتی ساخت پروتز استفاده شده در این جراحی، نقش بسزایی ایفا کردند.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر امیرحسین عظیمی لیسار، استاد جراحی عروق، رئیس بخش جراحی عروق بیمارستان دانشگاھی دانشگاه «ھانوفر» آلمان و سرپرست این تیم با ھمکاری دکتر فرخ رحیمی لاله، استاد جراحی قلب و عروق این بیمارستان طی یک جراحی دو ساعته موفق به جایگذاری پروتز عروقی با یک روش ابداعی جدید و در نھایت بھبودی و حفظ اندام بیمار دیابتی کاندیدای قطع پای چپ طی یک دوره نظارت یک ماھه شدند و در نھایت با تعمیم این روش جراحی طی یک دوره ۶ ماھه به ۲۶۷ بیمار کاندیدای قطع عضو، موفق به حفظ اندام ۲۳۶ نفر از این بیماران شدند.

دکتر عظیمی در گفت وگو با خبرنگار علمی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران با ابراز علاقمندی نسبت به آموزش این تكنیك به جراحان ایرانی گفت: در این روش دو برش بسیار کوچک در نواحی کشاله ران و قوزک داخلی پا داده می شود و پروتز عروقی در این مسیر ھدایت می شود.

وی افزود: تکنیک رایج این جراحی در دنیا مبتنی بر ھدایت مستقیم پروتز با ایجاد چندین برش عمیق در این مسیر بود که قاعدتا برای یک بیمار دیابتی با مشکلات عروقی منجر به ایجاد مسائل مختلف از جمله عفونت و عدم بھبود اسکارھای جراحی و مشکلات متعدد بعدی می شود.

رحیمی نیز در مورد برتری ھا و ویژگی ھای این عمل گفت: از مھمترین مزایای این عمل می توان به افزایش چشمگیر درصد موفقیت در حفظ اندام بیماران دیابتی کاندیدای قطع عضو اشاره کرد. کاھش مدت عمل به یک دوم، کاھش مدت زمان بستری بیمار، زخم جراحی کم تعداد و بسیار کوچک، کاھش ریسک عفونت و شرایط و امکانات مطلوب بیمارستانی از جمله موارد مھمی ھستند که باعث این موفقیت شده اند.

وی افزود: بیماری ھای عروق جزو شایع ترین بیماری ھا محسوب می شوند که درصد بالایی از مرگ و میر بیماران را به خود اختصاص می دھند، لذا یافته ھای جدید و تحقیقات در این زمینه تخصصی از اھمیت بسزایی یرخوردار است.

 

 

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 30/10/1390 - 12:21 - 0 تشکر 419385

چه جالب. ایشالا پیشرفت علم همینطور بالاتر بره.
ولی خدایی وقتی این همه پیشرفت تنها سرانگشتی از پیشرفتهای قبل از حضور باشه آقا بیاد چی میشه

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی