انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 1731)
دوشنبه 13/3/1387 - 11:55 -0 تشکر 41909
کریس دی برگ در ایران*****

با سلام

توسط یکی از دوستان با خبر شدم کریس دی برگ قرار است در ایران با گروه قدیمی آریان کنسرتی اجرا کند ابتدا برایم باور نکردنی بود ولی با کمی سرچ کردن در اینترنت فهمیدم که روزنامه های مختلفی به این اتفاق پرداختند و بلافاصله به بی بی سی رفتم و گزارشات تصویری و صوتی و نوشتاری این خبر را دریافت کردم .

اینجا خلاصه ای از آن را قرار می دهم .

کریس دی برگ خواننده ی 59 ساله ی محبوب ایرلندی در ایران به دنبال گرفتن مجوز کار مشترکش با گروه آریان است کلماتی که دوست دارم نام این اثر است    the words I love))البته ایشون گفتند که به صورت شفاهی این مجوز رو گرفتند ولی هنوز مراحل قانونی رو طی نکردند .

عین خبر را اینجا قرار می دهم

دوشنبه ۱۲ نوامبر ۲۱ آبان محسن رجب پور، مدیر گروه پاپ آریان در کنفرانس مطبوعاتی که در تهران برگزار شد اعلام کرد که آریان یک آهنگ مشترکی را با "کریس دی برگ" (خواننده پر آوازه ایرلندی که در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی جزو محبوبترین خواننده های جهان بشمار میرفت) ضبط کرده است.

 این آهنگ یکی از ساخته های کریس دی برگ است که گروه آریان ترجمه فارسی اشعارش را به آهنگ اضافه کرده، آهنگ حدود سه دقیقه و بیست ثانیه است و بصورت دو صدائی اجرا می شود. باخبر شدیم که مضمون آهنگ صلح و آزادی است.

باید در نظر داشت که آهنگ چند زبانه ای با همین مضمون در آلبوم پیشیش گروه آریان " آریان ۳ ، تا بی نهایت" پخش شد و این گروه در فکر ان بود و گروه آریان امید داشت که این ترانه را بعنوان پیام صلح از سوی جوانان ایران به گوش جهانیان برساند. ترانه "کبوترهای سفید" به سه زبان فارسی/انگلیسی و فارسی خوانده شده بود می توان تصور کرد که این ترانه جدید در ادامه همان نیت گروه آریان ضبط شده است.

آقای دی برگ دلیل قبول کردن این پیشنهاد را چنین گفت: "من اولین کسی بودم که بعد از پایان تبعیض نژادی (آپارتاید) در آفریقای جنوبی کنسرت داد و اولین خواننده غربی بودم که بعد از پایان جنگ داخلی لبنان در اون کشور کنسرت دادم. دوست دارم اولین خواننده غربی ای باشم که بعد از انقلاب در ایران اسلامی کنسرت میده و این آهنگ مشترک برای من اولین قدم."ضبط آهنگ و ویدیوی این ترانه در استودیوی "مارک آنجلو" در لندن انچام شده و مراحل نهائی مسترینگ را سپری می کند. ( مسترینگ : تعادل دادن به بلندی صدای سازها در زمانهای مختلف). این ترانه دوزبانه فارسی / انگلیسی و ویدیوی آن اجرای آهنگ در استودیوو را نشان خواهد داد.اسم آهنگ انتخاب شده ولی تا پخش آلبوم آینده گروه آریان " آریان ۴ و..." اعلام نخواهد شد.

آریان : کریس دی برگ با اینهمه شهرتی که داره آدم فوق العاده خوش برخورد ، خون گرم و خاکی ای هستش. بخاطر ضبط ویدیوی این آهنگ از ایرلند بلند شد اومد لندن و یک روزی رو با ما تو استودیو صرف کرد.

کریس دی برگ خواننده ایرلندی با گروه پاپ آریان در ساخت قطعه ای با نام "صلح" با مضمون محبت و باورهای انسانی همکاری می کند.

کریس دی برگ یکی از معدود هنرمندان معاصر خارجی است که آثارش تا کنون با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روانه بازار موسیقی ایران شده است.

قرار است گروه آریان دی ماه امسال کنسرتی را در تهران برگزار کند، این در حالی است که کنسرت این گروه که قرار بود تابستان سال ۱۳۸۴ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، لغو شد.

کریس دی برگ، خواننده ایرلندی که به تهران سفر کرده، در نشست خبری خود گفت که مصرانه به دنبال برگزاری کنسرت در ایران است.

این در حالی است که در این نشست هیچ خبری مبنی بر قطعیت اجرای این برنامه و زمان و مکان آن اعلام نشد.

کریس دی برگ گفت: از زمانی که پسر کوچکی بودم رویای دیدن ایران با من بود. ایران را کشور امنی یافته ام و در مردم علاقه بسیاری به برگزاری این کنسرت دیدم.کریس دی برگ گفت: "از زمانی که پسر کوچکی بودم رویای دیدن ایران با من بود. ایران را کشور امنی یافته ام و در مردم علاقه بسیاری به برگزاری این کنسرت دیدم.

 این خواننده ایرلندی عنوان کرد: "یکی از علت‌های حضور من در ایران عوض کردن دید مردم دنیا نسبت به ایران است. تهران شهر پویا،‌ جالب و مدرن با یک تاریخ بسیار جالب است. تمدن پارسی ایران به ۴۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد که یکی از تمدن‌های بسیار جالب دنیاست. عصر طلایی شما به ۵۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. در دیدارم از موزه‌های ایران کارهای بسیار بی‌بدیل را دیدم که به نظرم زمانش رسیده که مردم متوجه شوند که در این کشور چیزهایی برای ارائه کردن به دنیا وجود دارد.

رجب پور مدیر پرو‍ژه همکاری کریس دی برگ و گروه آریان در باره اجرای کنسرت گروه پاپ ایران و خواننده ایرلندی گفت: کنسرت گروه موسیقی آریان در سه قسمت اجرا می شود در بخش اول این اجرا ۸ قطعه از گروه آریان اجرا می شود و پس از آن کریس دی برگ ۸ قطعه به تنهایی اجرا خواهد کرد و قسمت پایانی هم به اجرای قطعات مشترک گروه آریان و کریس دی برگ اختصاص دارد . او افزود: سال گذشته آقای احمدی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد اعلام کرد که هیچ مشکلی برای این کنسرت وجود ندارد.

رجب پور گفت: "ما ابتدا قصد داشتیم این کنسرت را تابستان در استادیوم دوچرخه سواری آزادی برگزار کنیم اما شاید زمان کنسرت به مهر و آبان موکول شود.

ادامه در صفحه ی بعد

دوشنبه 13/3/1387 - 12:1 - 0 تشکر 41910

کریس دی‌برگ در مرکز همایش‌های رایزن، در مرکز دایرةالمعارف بزرگ اسلامی، همراه با مدیر شرکت «ترانه‌‌ی شرقی» و آهنگساز گروه «آریان» و مدیر برنامه‌های خودش صحبت می‌کرد.

کریس دی‌برگ در این صحبت‌ها گفت که قبل از آمدن به ایران در روسیه برنامه داشته، ولی آن‌جا چند بادی‌گارد و محافظ از او محافظت می‌کردند. در حالی که در ایران، آزاد و راحت به یکی از رستوران‌ها رفته و توانسته است در یک فضای آزاد با ایرانی‌ها به گفت‌وگو بنشیند.

خبرنگاری از این خواننده پرسید: «قبل از این که شما به ایران بیایید، خیلی از رسانه‌های غربی که وابسته به دولت‌های اروپایی و آمریکایی هستند، شما را حذر دادند از سفر به ایران. حتا پا فراتر گذاشتند و گفتند که ممکن است شما را در ایران ترور کنند.

کدام دست رسانه‌ها بودند؟ یا چه کشورهایی بودند؟ اگر دوست دارید بگویید. ضمن این‌که آیا در این مدتی که شما در این‌جا بودید، چنین حسی به شما القا شده؟ این امکان اساساً در ایران وجود دارد که یک هنرمند یا تنها یک شهروند اروپایی را در ایران ترور بکنند‌؟

و کریس دی‌برگ جواب داد که سه روز گشت و گذارش در تهران به او ثابت کرده است که تهران امن‌تر از لس‌آنجلس و لندن است.

کریس دی‌برگ در مورد استفاده از شعر فارسی گفت: «‌فردوسی یکی از شاعران حماسی ایران است که تأثیر بسیار زیادی در شعر فارسی گذاشته است بنابراین اجرای اشعار این چنینی خیلی راحت نیست، اما به شما اطمینان می‌دهم که در پی سفرم به این‌جا، قطعاً کار خواهیم کرد‌.

گروه آریان در آلبوم جدید خود، آهنگی با عنوان «کلماتی که دوستشان دارم» را با کریس دی‌برگ مشترک به صورت دو زبانه، انگلیسی و فارسی، اجرا کردند. گروه آریان نخستین گروه پاپ ایرانی‌ست که در سال ۱۹۹۹ مجوز اجرای کنسرت را درایران گرفت.

کریس دی‌برگ در این مصاحبه‌ی مطبوعاتی چندبار تاکید کرد که از محدودیت‌های موجود در اجرای کنسرت‌های موسیقی پاپ در ایران آگاهی دارد. او تاکید کرد که برای مردم عادی در ایران حاضر شده است، همان‌طور که بعد از جنگ داخلی ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰ در لبنان هم به این کشور سفر کرده و کنسرت برگزار کرده بود.

در ادامه‌ی این گفت‌وگوی مطبوعاتی مدیر شرکت برگزارکننده‌ی کنسرت موسیقی پاپ در ایران اعلام کرد که امیدوار است دست‌کم یکی از کنسرت‌های کریس دی‌برگ در ماه اکتبر یا نوامبر سال جاری در ایران برگزار بشود و اطمینان داد که وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز این کنسرت را می‌دهد و قبلاً جواب مثبت شفاهی را برای اجرای کنسرت کریس دی‌برگ در ایران دریافت کرده است.

البته بی بی سی و خیلی از سایتهای خبری دیگر خیلی قاطعانه این خبر را بیان نکردند و با اینکه خبرها نشان می دهد ایشان این کنسرت را برگزار خواهد کرد ولی از احتمالات صحبت می کنند البته این اتفاق برای آمریکا و کشورهای هم فکر با آمریکا زیاد جالب نیست و ممکن دروغ هایی که انان به مردم خودشون از ایران گفتند را فاش کند و همه ی جهان می دانند که ایران یکی از برترین کشورهاست و تا امروز با فشارهای زیاد همیشه در صدر بوده است .

امیدوارم کمال استفاده را برده باشید .

http://radiozamaaneh.com/music/2008/05/post_218.html

www.bbc.co.uk/persian/

دوشنبه 13/3/1387 - 18:37 - 0 تشکر 41957

هوالمعشوق

دلخوش عشق شما نیستم ای اهل زمین به خدا معشوقه من بالایی است

***************************************

سلام

با اجازه جناب محسن خسرو مصاحبه ای رو که سایت آفتاب با کریس دی برگ انجام داده رو براتون میذارم

که مناسبتش هم همین کنسرت جناب کریس دی برگ در ایران بود:

در ایران خیلی‌ها، آهنگ‌های تو را گوش می‌کنند. آیا می‌دانستی چقدر بین ایرانیان محبوبی؟


من از محبوبیت خود در ایران آگاهم. در طول سالهایی که به سراسر جهان سفر کرده ام،

با هواداران ایرانی بسیاری در کنسرتها ی خودم روبرو شدم که برای من از شنیدن آهنگهایم

در ایران تعریف می‌کردند. همچنین هر روز، هرگاه فرصتی برای سر زدن به اینترنت داشته باشم

صحبتها و پیغامهای زیادی را از سوی هواداران ایرانی در اتاق گفتگوی خود(Chat room) دریافت می‌کنم.
در انگلستان مقاله‌های زیادی از خبرنگارانی به چاپ می‌رسد که شانس سفر به ایران را داشته‌ان

د وخاطرنشان کرده‌اند که برخی مواقع، چقدر از شنیدن آهنگهای من در ایران شگفت زده شدند.


▪ فکر می‌کنید دلیل اصلی محبوبیت شما در بین مردمی که خیلی‌هایشان حتی زبان شما را بلد نیستند، چیست؟
من در بسیاری از کشورهای غیر انگلیسی زبان، به نوعی حس تعلق خاطر

نسبت به آهنگهایم پی برده‌ام که دامنه این حس، فراتر از دامنه زبان و درک آن است.

دقیقا نمی‌دانم که این حس چیست، شاید احساسی برگرفته از صمیمیت و عواطف آهنگها باشد.


▪ در موسیقی تو نوعی روح شرقی به چشم می‌خورد. آیا این حالت آگاهانه بوجود آمده؟
من، خودم طرفدار شکلهای گوناگون موسیقی و به خصوص موسیقی خاورمیانه هستم

و در آهنگهایم می‌کوشم احساسی را که از گوش دادن به این موسیقی در درونم پدید می‌آید بازآفرینی کنم.

فکر می‌کنم این تنها یک روح شرقی نیست بلکه یک احساس روحانی جهانی برای بشریت است.


در پاسخ به یکی از هوادارانت، در مورد یک فرش اصفهان با قدمت یکصد ساله که

در منزل خود داری صحبت کرده بودی. این فرش چگونه بدستت رسیده و چرا به آن علاقه مندی؟


در ایرلند دوستی دارم که شغلش در رابطه با فرشهای ایرانی است. من چیزهایی در رابطه با آنها می‌دانم،

بعنوان مثال اینها فرشهایی است که در طول سالها جمع آوری کرده ام:

کاشان، قزاق، بیجار، محال، محتشم، ساروغ، قم، تبریز، هریز. آنچه مرا مسحور آنها می‌کند،

زیبایی و هنری است که نسل به نسل در خلق کردن آنها منتقل شده است.

ادامه دارد...

...........................

یلدای عشق

یا علی از تو مدد

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
دوشنبه 13/3/1387 - 18:42 - 0 تشکر 41958

هوالمعشوق

دلخوش عشق شما نیستم ای اهل زمین به خدا معشوقه من بالایی است

***************************************

سلام

ادامه از پست قبل:

▪ آیا درباره فرهنگ و هنر ایران چیزی می‌دانی؟ درباره موسیقی ایرانی چطور؟
از موسیقی ایرانی شناخت زیادی ندارم، اما از هنر ایران و خدمات ارزنده و مهم آن

به فرهنگ جهان شناخت کامل دارم.


▪ نظرت درباره مردم ایران چیست؟
متاسفانه تا کنون شانس سفر به کشور ایران را نداشته ام، اما ایرانیانی را که

در کشورهای دیگرملاقات کردم بسیار خوش برخورد و صمیمی بودند ومنتظر روزی هستم

که بتوانم با ایرانیان در کشور خودشان دیدار کنم.


وب سایتی به زبان فارسی به نام تو وجود دارد. آیا خودت آنرا ایجاد کرده‌ای و از آن حمایت می‌کنی؟
این سایت توسط تیم من ایجاد نشده است اما سایتهای غیر انگلیسی بسیاری

توسط هواداران من در سراسر جهان بوجود آمده‌اند که ما از آنها حمایت می‌کنیم

و برای وقت و زحماتی که جهت ایجاد و نگهداری این سایتها صرف می‌گردد ارزش زیادی قائلیم.


نظرت درباره جنگ چیست و اساسا چرا ترجیح می‌دهی بیشتر، ترانه‌های ضد جنگ و صلح طلبانه بسازی؟
جنگ، مصیبت‌بارترین چیزی است که می‌تواند برای مردم، فرهنگها و کشورها رخ دهد.

یک حالت مخالف جنگ، حس کامل و فوق العاده‌ای در من ایجاد می‌کند که برایم بسیار مهم و لذتبخش است.


ترانه The Road To Freedom ترانه‌ای دیگر با مضمون ضد جنگ است.

ممکن است کمی بیشتر درباره چگونگی سرودن آن توضیح بدهی.
مضمون این ترانه، دیدگاه پیرمردی در قرن هجدهم است که شاهد روانه شدن

تنها پسرش به میدان جنگ است. واکنش او این است که جنگ هیچ چیز را تغییر نمی‌دهد

و تنها غم و ناامیدی را به ارمغان می‌آورد.


▪ مخاطب اصلی این قبیل ترانه‌ها چه کسانی هستند، مردم عادی یا سیاستمداران؟ آیا این ترانه‌ها اثرگذار بوده‌اند؟
هر کس که آماده شنیدن آنها باشد، به نظر من سیاستمداران هم مردم عادی هستند.

نمی‌دانم چرا باید آنها را جدا فرض کنیم و تصمیماتی درمورد مرگ و زندگی را به

آنها بسپاریم که گاهی مورد قبول خودمان نیستند. من امیدوارم که ترانه‌هایم،

تاثیر مثبتی هرچند کوچک، گذارده باشند.


در سال ۲۰۰۲ ترانه The Lebanese Night را سرودی که بسیار مورد توجه مردم

خاورمیانه و بخصوص ایرانیها و لبنانیها قرار گرفت. این ترانه چگونه خلق شد؟

آیا پیش از سرودن آن سفری به لبنان داشتی؟
پس از پایان جنگ داخلی لبنان، سفری به این کشور برای اجرای کنسرت داشتم.

در یکی از رستورانهای فضای باز در یک شب زیبا در بیروت نشسته بودم در حالیکه تعداد زیادی

از جوانان لبنانی در اطرافم در حال خنده و شادی بودند و لذت می‌بردند.
ناگهان این فکر به خاطرم رسید که چقدر بر آنها سخت و مصیبت بار گذشته است که در شرایط جنگ، بزرگ شوند.

این تجربه و این فکر باعث شد که ترانه مذکور تقریبا خود به خود خلق گردد.


ادامه دارد...

...........................

یلدای عشق

یا علی از تو مدد

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
دوشنبه 13/3/1387 - 18:48 - 0 تشکر 41959

هوالمعشوق

دلخوش عشق شما نیستم ای اهل زمین به خدا معشوقه من بالایی است

***************************************

سلام

ادامه از پست قبل:

▪ در سالهای اخیر کنسرتها و فعالیتهای بشردوستانه بسیاری را از تو شاهد بوده‌ایم.

مهمترین این فعالیت‌ها چه بوده‌اند؟
گاهی اوقات اتفاقات غم انگیزی را در حدی وسیع شاهد بوده‌ام که غیر ممکن بود بر من تاثیر نگذارد.

در چنین شرایطی، خدماتی را پیشنهاد داده‌ام که هم از نظر افزایش آگاهی و توجه مردم

و هم از نظر جذب کمکهای مالی موثر باشند.
گمان می‌کنم بزرگترین حرکتی که در آن شرکت داشتم و جذب سرمایه بالایی نیز داشت،

کنسرت خیریه‌ای بود که برای کمک به آوارگان کردستان عراق اجرا کردم.

نام این کنسرت برگرفته ازیکی از ترانه‌هایم به نام حقیقت ساده بود که مبلغ بالایی برای کمک به این آوارگان،

جمع آوری شد.


▪ کمی درباره برلین و برنامه LIVE ۸ Show توضیح دهی. چطور به این کنسرت بزرگ دعوت شدی

و استقبال مردم چطور بود؟
زمانیکه بحث برنامه LIVE۸ مطرح شد قاطعانه تصمیم گرفتم تا در آن شرکت کنم.

روز طاقت فرسایی بود. ما برای بیش از یکصد هزار نفر، در بعد از ظهر آن روز برنامه اجرا کردیم

و سپس ۲۰۰ مایل را بسرعت طی کردیم تا همان شب در یکی از کنسرتهای خودم برنامه اجرا کنیم اما خب،

ارزشش را داشت!


▪ آیا درباره گروه آریان چیزی می‌دانستی؟
تنها از طریق وب سایتشان. زمانیکه مدیر برنامه‌هایم راجع به همکاری با آنان با من صحبت کرد،

من اسمشان را با تعدادی از دوستان ایرانیم درمیان گذاشتم و شگفت زده شدم که چقدر در بین ایرانیها محبوبیت دارند.


▪ آیا از اجرای ترانه مشترک با این گروه ایرانی رضایت داشتی؟ آیا مایلی به این همکاری ادامه بدهی؟
کار ضبط و اجرا با گروه آریان تجربه فوق العاده‌ای بود. بخصوص اینکه برای نخستین بار کلام فارسی،

روی آهنگی از من قرار گرفت. یقینا در انتظار ادامه این همکاری هستم.


▪ نظرت درباره اجرای کنسرت در ایران چیست؟
همیشه برایم مثل یک رویاست که در سرزمینهای متفاوت جهان کنسرت اجرا کنم.

من اولین کسی بودم که پس از کنار رفتن نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی کنسرت گذاشتم،

یا اولین کسی بودم که پس از جنگ داخلی لبنان، در این کشور برنامه اجرا کردم.

بنابراین دوست دارم اولین خواننده غربی باشم که در ایران کنسرت اجرا می‌کنم.

این را اتفاقی مهم برای خود می‌دانم.


▪ آیا همکاری با گروه آریان، دیدگاه جدیدی در رابطه با ایران برایتان بوجود نیاورد؟
قطعا چنین بود. معتقدم با نشان دادن اهداف صلح جویانه در ترانه‌ها و متقابلا همکاری با گروه آریان،

می‌توان دولتمردان ایران را متقاعد کرد که همکاری ما، تنها با نیتهای پاک و بدلایل مثبت و

مقاصد ارزشمند صورت گرفته است.


▪ آیا این همکاری توانسته است منجر به گسترش علاقه به فرهنگ و هنر ایران گردد؟

من پیش از همکاری با آریان نیز اطلاعاتی در مورد فرهنگ ایرانی داشتم. همکاری با آنان برای

من بسیار مایه خوشحالی بود و طبیعتا علاقه مرا به کشور، فرهنگ، هنر و موسیقیشان بیش ازپیش برانگیخت.


▪ لطفا در مورد آخرین کارها و فعالیتهایتان توضیح دهید.
در حال حاضر در تور جهانی اجرای آلبوم جدیدم The Story man (قصه گو) به سر می‌برم.

ما تا آخر سال جاری میلادی ۸ کنسرت در انگلستان داریم و در سال جدید نیز این کنسرتها ادامه می‌یابند.


مجید رئوفی


دیگه ادامه ندارد...!!!

...........................

یلدای عشق

یا علی از تو مدد

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.