ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 323)
چهارشنبه 8/3/1387 - 20:28 -0 تشکر 41291
Baidu.com موتور جستجوگر نرم افزارهای قفل شکسته

آیا موتور جستجوگر چینی Baidu.com رقیبی برای گوگل است و یا باید آنرا یک جستجوگر برنامه ها و نرم افزارهای قفل شکسته موجود در سایتهای زیر زمینی به حساب آورد؟!

به طور نمونه، اگر در سایت Baidu شما عبارت "Photoshop CS3" را جستجو نمایید سه نتیجه نخست آن شما را به سایتهایی راهنمایی می کند که به وسیله آنها می توانید این نرم افزار را بصورت رایگان و قفل شکسته دانلود نمایید. این در حالی است که لینک سایت رسمی ادوبی واقع در چین که قاعدتاً باید در رتبه نخست قرار بگیرد در رتبه ششم این جستجوگر قرار گرفته است.

این تجربه در رابطه با بسیاری دیگر از نرم افزارهای معروف مانند "AutoCad 2008"، "Google Earth Pro"، "Camtasia Studio"، "3DS Max"، "Maya" و غیره ... برای شما پیش خواهد آمد.

در رابطه با نرم افزار Dreamweaver موضوع جالبتر می باشد بگونه ای که سایت رسمی ادوبی حتی در صفحه نخست جستجوها نیز جای نمی گیرد و در ازای آن، اگر نگاهی به انتهای صفحه بی اندازید مشاهده می کنید که موتور جستجوگر به شما پیشنهاد جستجوی عبارات مشابه مانند "جستجو برای شماره سریال Dreamweaver و یا فایل کرک مربوط" به آنرا داده است.

با وجود قوانین سخت گیرانه حفظ حقوق مالکیت معنوی نرم افزارها در کشور چین، جای تعجبی نیست که اکنون سایت Baidu طبق آمار Alexa به عنوان هفتمین سایت محبوب کل اینترنت شناخته می شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.