مقاومت اسلامی (بازدید: 641)
دوشنبه 12/10/1390 - 19:30 -0 تشکر 411172
تشکیل سپاه پاسداران انقلاب مصر

پایگاه اینترنتی شبکه العربیه شنبه 31 دسامبر (10دی) در خبری نوشت: «گروهى از جوانان مصرى صفحات فیس بوکى به راه انداخته اند که نامش را "پاسداران انقلاب مصر" گذاشته اند. آن ها در این صفحات پرچم مصر را با همان رنگ ها ولى به شکل و شمایل پرچم ایران درآورده اند و تصویرى از "آیت الله خامنه اى" را نیز در وسط آن گذاشته اند.»
"محمد الحضرى" دبیرکل "پاسداران انقلاب مصر" مى گوید: «ما بعد از انقلاب به فکر تاسیس این سپاه افتادیم. تاکنون بیش از 400 نفر عضو داریم که اعتقادات متفاوتى دارند. در بین این افراد شیعه و سنى و حتى مسیحى وجود دارد. در میان ما ملى گراى عرب و چپ و لیبرال نیز هست. ما براى مصر کار مى کنیم و مى خواهیم همه مردم مصر به ما ملحق شوند.»
وى گفت: «گروه "پاسداران انقلاب مصر" با جنبش هاى گوناگونى در داخل و خارج مصر در ارتباط است. نزدیک ترین این ها به ما "لبیک یا اقصى" و"همبستگى بین المللى براى شکست حصار غزه" مى باشند. ما البته با "سپاه پاسداران انقلاب اسلامى ایران" ارتباطى نداریم. اما شاید بتوان گفت همان گونه که آن ها براى دفاع از انقلاب تاسیس شده اند ما هم منظورى مشابه داریم. اگر واقعا بتوانیم ارزش و جایگاهى مشابه آنها داشته باشیم افتخار خواهیم کرد.»
"الحضرى" تاکید کرد: «هدف ما این است که تصمیم هاى مصرى از کاخ ریاست جمهورى مصر درآید نه از واشنگتن یا تل آویو. ما مى خواهیم مصر استقلال سیاسى، اقتصادى و نظامى داشته باشد.»
وى افزود: «جایگاه اصلى ما مبارزه با طرح صهیونیستى – امپریالیستى است ولى بعضى از رهبران عرب با این موضع مخالف اند و موفقیت ما را شکست پیروان آمریکا و اسرائیل مى دانند.»
دبیرکل "پاسداران انقلاب مصر" مى گوید: «ما به افشاى چهره ها و احزاب طرفدار غرب و اسرائیل خواهیم پرداخت. آنها پول مى گیرند که انقلاب ما را شکست دهند. اما اگر قرار باشد براى مبارزه اسلحه و پول تهیه کنیم همان کارى را که حسن نصرالله در لبنان کرد انجام خواهیم داد. ما مى گوییم باید جنبش هاى ضد امپریالیستى و ضد صهیونیستى حمایت شوند.»
وى "محمد حسنى مبارک" را مانع بزرگ حمایت از غزه و فلسطین ولبنان خواند و او را قویترین عنصر آمریکا و اسرائیل در جهان عرب برشمرد و افزود: «ما اکنون مى خواهیم در جهت عکس حرکت کنیم.»
به گفته "محمد الخضرى": «خیلى از افراد "پاسداران انقلاب مصر" انقلاب اسلامى در ایران به رهبرى آیت الله خامنه اى، را الگو والهام بخش خود مى دانند و هدف خود را رویارویى با طرح صهیونیستى – آمریکایى مى خوانند.»
دبیرکل "پاسداران انقلاب مصر" که در فیس بوک ترجیح داده ترکیب خاصى از دو پرچم ایران و مصر را بکار گیرد، مى گوید: «مى خواهیم بین مصر و ایران هم پیمانى سیاسى و اقتصادى و نظامى به وجود آید. این دو قدرت اگر در کنار هم باشند اسرائیل و دنبالچه هاى اسرائیل را به دریا مى اندازند.»
"محمد الخضرى" از اینکه اسرائیل و آمریکا نمى گذارند ایران و مصر با هم متحد شوند ابراز تاسف کرد و گفت: «مشترکات زیادى مى تواند دو کشور را به هم نزدیک کند.»
وى در مورد جنبش سلفى ها در مصر اظهار داشت: «این ها دنبال ثروت اند و عاشق نفاق در برابر حاکمیت مى باشند. آنها خودشان پیشقدم شدند و پیام فرستادند که مخالف روابط با اسرائیل نیستند، حال آنکه مردم مصر با این روابط مخالف اند.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی