• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 3159)
يکشنبه 5/3/1387 - 11:15 -0 تشکر 40946
تساوی حقوق

بعضی خانم ها میگویند :" اسلام تساوی را در حقوق زن و مرد رعایت نکرده . حقوق زن در اسلام نادیده گرفته شده " نظر شما چیه ؟ به نظرتون جایی هست که  تساوی حقوق برقرار نشده باشه . اگه هست کجا ؟

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 8/3/1387 - 9:18 - 0 تشکر 41197

سلام دوستان

بابا این همه تو جامعه دعوا بر سر این موضوعه که حقوق زنها رعایت نمیشه زنها را همیشه کمتر از مردا میدونن و......... اون موقع شما هیچ کدومتون مشکلی ندارید ؟ پس چرا اینقدر بحث از رعایت نشدن تساوی حقوق هست ؟ اگه همه جامعه مثل شماها بودن که جامعه گلستان میشد 

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

سه شنبه 28/3/1387 - 18:48 - 0 تشکر 43818

 یا علی

سرکار خانم آقایی باید خدمتتون عرض کنم که بعضی مواردی که در جامعه بصورت جنجال دیده میشه در واقعیت شایعه پراکنی و اختلاف افکنی بیش نیست وگرنه ما دینمون رو نمی تونیم زیر سوال ببریم و حتی در مورد شبهات هم  بدلیل اطمینان از دینمون معمولا سکوت می کنیم و اگر هم اعتراضی داشته باشیم واقعا نمی تونیم مسائل رو تجزیه و تحلیل کنیم و به یک درک درست برسیم

یا علی

سه شنبه 28/3/1387 - 19:53 - 0 تشکر 43844

سلام دوستان

جناب  mahdi313 بنده هم میدونم دین ما هیچ مشکلی نداره همین طور که میبینید نوشته شده بعضی از خانم ها این طور میگن یعنی بعضی ها فکر میکنند اسلام واقعا مساوات را رعایت نکرده همون طور که از خیلی ها این رو میشنویم در واقع این تاپیک رو برای دفاع از دینمون زدم که داره زیر سوال میره و بعضی ها فکر میکنند واقعا یه جاهایی مساوات نیست در حالی که هست ولی اونا متوجه امر نیستند دو واقع با این تاپیک خواستم این جور افراد رو آگاهشون کنم تا دینمون زیر سوال نباشه که خوب خوشبختانه مثل اینکه کسی اینجا این جور مشکلات رو نداره و همه خودشون کاملا آگاهند . اگه کسی سوالی داره در خدمتشون هستم .

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

يکشنبه 9/4/1387 - 0:6 - 0 تشکر 45737

بنام خداوند حکیم
بنظر شما آیا در جمهوری اسلامی به حقوق زنان جفا شده و بطور کامل بحقوق آنها نپرداخته.

الهی در راه خود اول زخودم بی خود کن

                                     بی خود چو شدم زخود به خود راهم ده

 

يکشنبه 9/4/1387 - 0:12 - 0 تشکر 45739

بنام خدا فقط خیلی کوتاه بگم که خدای قادر متعال زن و مرد را برای کار مشخصی آفریده و عدول از ان یعنی بر خلاف نظام جاری حرکت کردن مرد با توجه به ویژگیهای ذاتی برای کارهای خشن تر و زن برای کارهای ظریف تر فکر کن که خلاف این بود زنان نان آور خانه بودند و مردها خانه دار در هر صورت حقوق تا حد زیادی رعایت شده و در برخی از موارد بنظر من زیاده روی هم شده

الهی در راه خود اول زخودم بی خود کن

                                     بی خود چو شدم زخود به خود راهم ده

 

دوشنبه 21/5/1387 - 7:34 - 0 تشکر 51677

پدیدآورنده:محبوبه زارع


به نام ریشه تمام پرسش‌ها ... و خورشید طلوع كرد؛ بی آن كه رسوایی زمین را تخمین زده باشد.
... و تو دوشادوش پدرم آدم، پا به خانه ‌بی‌سقف خود نهادی.
سرت گرم شد به پرورش برادرهایم ـ هابیل و قابیل ـ راستی چه كسی قابیل ما را برادركش كرد؟
هرچه بود، آن قدر سرگرم شدی كه من و خواهرهایم را از یاد بردی و ما را به مهد كودك تاریخ سپردی؛ بی آن كه سراغی از حال ما گرفته باشی.
ورق بزن؛ پرونده تك‌تك ما را ورق بزن! جز روزهای سیاه، جز محرومیت و ظلم، جز اندوه و آه، چه در صحیفه تقدیر ما می‌یابی؟ خواهر بزرگ‌هایم در اوایل تاریخ، پس از تو، چنان مقهور سرنوشت شوم خود بودند كه زنده به گوری بر تقدیر آنان، مهر رهایی می‌زد؛ بی آن كه تو بپرسی «بای ذنب قتلت؟»
شأن خواهران مرا در هیچ نقطه تاریخ، رعایت شده نخواهی یافت. از وقتی حكم در دست مردان قرار گرفت، ما محكوم ماندیم... محكوم زن بودن خویش!
از قصه‌های تلخ گذشته، فاصله می‌گیرم. می‌خواهم برایت از همین امروز بنویسم؛ از همین آغاز هزاره سوم زمین. برای همین، تو را از جاهلیت چهارده قرن پیش و عبوس شدن چهره مردان، هنگام شنیدن خبر تولد دختر، به جاهلیت هزاره سوم و به روزگار تلفیق جهل و مدرنیته، فرا می‌خوانم.
ای اولین مادر! هرگز فكری به حال دخترانت، در این عصر كرده بودی؟ تو نیستی تا پاسخ‌گو باشی تمرد انسان را مقابل حقیقت روشن. همین انسان كه خدا بر ناتوانی‌اش تاكیدها كرده است، شاید به ظاهر از یك انقلاب كارگری در غرب، سرچشمه گرفته باشد؛ اما ریشه‌هایش عمیق‌تر از هشت مارس است؛ نهضتی را می‌گویم كه به نام حمایت از حقوق زن برپا شد؛ اما ارمغانی جز پریشانی و ظلمت با خود نیاورد.
دیروز نگاه به خواهرانم، نگاهی ابزاری بود؛ در قالب سنت و جهالت‌ها و امروز نگاه به من و دختران امروزت، نگاهی ابزاری‌تر است؛ در قالب تمدن و تكنولوژی. من از سرگردانی در طوفان‌های بی‌اصل و نسب این تاریخ مكدر، به تو پناه می‌آورم.
فقط به یك سؤال من جواب ده! به من بگو پدر در حق برادرانم چه كرد كه آنان جنس غالب شده‌اند و كوتاهی تو در حق دخترانت چه بوده كه مغلوب شدن، هماره بر پیشانی تقدیر ما ثبت شده است؟
به نام او كه همه پاسخ‌ها از اوست

دختران سرزمین تكامل! منتظر بودم قبل از آن كه به شنیدن مرثیه‌های تلختان دعوتم كنید، از مقامی كه خداوند در منتهای رأفت و مهربانی‌اش، آن را مختص شما كرده، سخن بگویید.
اگر نژاد آفرینش را مرور كنی، خوب می‌بینی كه در ذات آن، زوجیت، اصلی انكارناپذیر است. مبنای خلقت تمام كائنات، بر اصل زوجیت استوار شده است. اگر به این حقیقت ملموس با نگاه تعقل بنگری، نه برای من و نه برای تو، جای ابهامی باقی نمی‌ماند؛ زیرا هیچ برتری و حتی قیاسی از جانب خدا، بر جنسیت انسان، انجام نگرفته است. پاسخ تمام پرسش‌هایت را خدا در اساس‌نامه‌ای به نام كوثر عطا كرد. او را فرستاد تا سند ملموس اهل زمین باشد. بشری از جنس خودتان ... آمد تا ابتریت آنان را كه بانیان زنده به گوری خواهرانت بودند، رقم بزند.
از من چه می‌پرسی؛ وقتی خدایت، كامل‌ترین پاسخ‌ها را به تمام سؤالات تو و خواهرانت در هر برهه زمان، داده است. راز پریشانی خود را در این طوفان‌های بی‌اصل و نسب پرسیده بودی. فكر می‌كردم در این عصر (به قول خودت) مدرنیته، تا كنون فهمیده باشی كه همه اینها ریشه در افراط و تفریط‌های برخاسته از جهل و یا غرور اومانیسمی انسان معاصر دارد. فكر می‌كردم دانسته باشی كه الگو‌گیری خواهرانت از فرهنگ برهنگی، ریشه در خودباختگی مقابل جاذبه‌های فریبنده نظام ماده دارد و ریشه همه اینها، چیزی جز سستی اعتقادات نیست؛ اعتقاد به ارزش‌هایی كه خدا به تو هدیه داده، اگر در كنه آن غوطه‌ور شوی، به یقین، نه تنها از برادرانت كمتر نیستی، بلكه تازه خواهی فهمید كه نظام الهی، چقدر تو را و مصالح منطبق بر فطرت تو را لحاظ كرده است. آن جاست كه دیگر جز شرمساری در برابر قانون عدل خداوند یارای هیچ بیانی نخواهی داشت.
امروز كه خوب می‌نگرم، می‌بینم كه ابتدای همه قضاوت‌های ناصحیح و اعتراض‌های تند بشر به خداوند و خلقت او، ناآگاهی است؛ درست مثل خطای اول من و پدرت. حال كه عرصه آگاهی برای تو و خواهرانت بیش از همیشه تاریخ مهیاست، بكوش تا از فریب ابلیس جهالت، در امان باشی. مادرانه برایت دعا خواهم كرد.
امضا
مادرت حوا

چهارشنبه 23/5/1387 - 6:13 - 0 تشکر 52058

با سلام

با تمام گله و شکایت هایی که گاها مطرح میشه من فکر می کنم جمهوری اسلامی جزو معدود کشورهای هست که در قانون اساسی به ارزش و جایگاه زن توجه داشته

یا علی

چهارشنبه 23/5/1387 - 19:25 - 0 تشکر 52159

بسمه تعالی

با سلام

این جور موقع ها میگن wow یعنی وا ! لطف از این بیشتر نکنه میخوای بگی جمهوری اسلامی رو جمهوری زنان کنی > ....

خدايا انکه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت

او را در تنهاترين تنهاييش تنهاي تنهايش مگذار

پنج شنبه 31/5/1387 - 12:17 - 0 تشکر 53281

به نام خدا

ســـلام

درسته.. موضوعی كه مطرح شده برای خیلی ها سوال هست...كه چرا خداوند عادل، عدالت رو بین زن و مرد برقرار نكرده حال آنكه چنین نیست و مشكل اصلی اینجاست كه این افراد عدالت رو بابرخی چیزهای دیگر اشتباه می گیرن.

افرادی كه این مباحث رو توی جامعه مطرح می كنند(عدم تساوی حقوق زن و مرد) بطور كلی این مطلب رو خوب درك نكردند.. اینها تساوی و برابری رو در شباهت می دونن حال آنكه چنین نیست.. لزوم تساوی، این نیست كه وظایف و مسئولیتها و ... شبیه همدیگر باشند.خداوند با علم خودش تساوی رو آنچنان كه باید نه تنها بین زن و مرد بلكه بین تمام انسانها برقرار كرده.

***پس تساوی مساوی نیست با تشابه***

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
پنج شنبه 31/5/1387 - 18:20 - 0 تشکر 53342

با سلام خدمت دوستان باید خدمتتون عرض کنم که اصل اینکه ما دنبال تساوی حقوق زن و مرد باشیم غلط است باید تناسب باشد که هست یعنی حقوق هر فرد به تناسب نیاز و توان اوست استعداد مرد با زن فرق می کند و همچنین وظیفه او در جامعه بخاطر همین هم حقوق او متفاوت است و اگر یکی بود جای سوال بود دین اسلام تمام ریزه کاریها را رعایت کرده البته ما ممکن است تمام مصلحتها را ندانیم بلکه اکثر انها را نمی دانیم و این دلیل بر نبودن مصلحت نیست .

البته این هم مهم است که بدانیم آنچه دین فرموده با آنچه بعضی از مردم به اسم دین انجام می دهند خیلی متفاوت است و بسیاری از مردم از حقوقی که خدا برای آنها قرار داده آگاه نیستند . 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.