انجمن ها > انجمن بورس > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
بورس (بازدید: 524)
شنبه 3/10/1390 - 23:15 -0 تشکر 406104
پیش فروش 550 هزار سکه تنها در چهار روز!

پیش‌فروش از 550 هزار سکه گذشت/ جمع‌آوری 3 هزار میلیارد نقدینگی سرگردان

در چهار روز نخست اجرای طرح پیش فروش سکه توسط بانک مرکزی، بیش از 550 هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی پیش فروش شده که باعث جمع آوری 3 هزار میلیارد ریال نقدینگی سرگردان از بازار - حداقل برای مدت 4 ماه - شده است.

به گزارش خبرنگار مهر،در 3 روز ابتدای اجرای طرح پیش فروش سکه( سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته) تعداد سکه‌های طرح جدید پیش فروش شدهبا قیمت 546 هزار تومان به 423 هزار و 505 قطعهرسید. برآوردهای اولیه مهر نشان می‌دهد کهدر روز جاری تعداد سکه هایپیش فروش شدهاز مرز130 هزار قطعه فراتررود.

 

با یک حسابسرانگشتی مشخص می‌شود کهدر 4 روز ابتدایاجرای طرح پیش فروش سکه توسط بانک مرکزی برای تعادل قیمتها در بازار سکه، بیش از 550 هزار قطعه سکه پیش فروش شده که باعث جمع آوری بیش از 300 میلیارد تومان نقدینگی سرگرداناز بازار - حداقل برای مدت 4 ماه - شده است.

خبرنگار مهر می‌نویسد: اگر به طور متوسط روزانه 100 هزار قطعه سکه طرح جدید پیش فروش شود، ظرف یکماه معادل 3 میلیون قطعه به ارزش حدود یکهزار و638میلیارد تومانپیش فروش خواهد شد که 4 ماه طول می کشد که دوباره این مبلغ از بانک خارج شود.

 

جدول تعداد سکه‌های پیش فروش شده در روزهای اخیر
روز - تعداد - ارزش تعداد ارزش
سه شنبه 92 هزار و 536 قطعه بیش از 50 میلیارد و 524 میلیارد تومان
چهارشنبه 176 هزار و 219 قطعه بیش از 96 میلیارد و 215 میلیون تومان
پنجشنبه 154 هزار و 750 قطعه بیش از 84 میلیارد و 493 میلیون تومان
شنبه 130 هزار قطعه ( برآوردی-حداقل) 70 میلیارد و 980 میلیارد تومان
مجموع بیش از 500 هزار قطعه بیش از 300 میلیارد و 300 میلیون تومان

 

عبدالله رفعت دبیرکلاداره اسکناس و اوراق بهادار بانک ملی ایراندر گفتگو با مهر با اعلام تعداد سکه های پیش فروش شده در بانک ملی ایراندر سه روز ابتدای اجرای طرح، گفت: در اولین روز پیش فروش سکه درروز سه شنبه هفته گذشته تاریخ 29 آذرماه سال جاری تعداد92 هزار و 536 سکه طرح جدید ( تصویرامام )با قیمت واحد 546 هزار تومانبه متقاضیان فروخته شد.

 

وی با اعلام اینکه تنها سکه های با تصویر امام(ره)پیش فروش می شود و سایر سکه ها در این طرح نمی گنجد، افزود:براساس بخشنامه بانک مرکزی، مالیات 4 درصدی هر قطعه سکه فروخته شده در زمان تحویل از مشتری اخذ می‌شود.

این مقام مسئول،رقم 4 درصد مالیات بر ارزشافزوده سکه 546 هزار تومان رامعادل 21 هزار و 840 تومان اعلام کرد و اظهارداشت: پیش فروش سکه ها بههر فردمحدودیتی ندارد.

 

رفعت تعداد سکه های پیش فروش شده در دومین روز اجرای طرح درروز چهارشنبه 30 آذرماه سال جاری را 176 هزار و 219 سکه و درسومین روز فروش را 154 هزار و 750 قطعه سکه طرح جدید اعلام کرد.

 

مدیرکل اداره اسکناس و اوراق بهادار بانک ملی ادامه داد: هنوز تعداد سکه های پیش فروش شده در روز جاری مشخص نشده و تاکنونآمار 3 استان با تعداد پیش فروش 5 هزار و 200 قطعه سکه بدست آمده است.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 3/10/1390 - 23:23 - 0 تشکر 406110

نحوه استرداد مبالغ سکه‌های پیش فروش شده درصورت انصراف متقاضیان:


وی با اعلام اینکه زمان پیش فروش سکه بر اساس بخشنامه بانک مرکزی تا اطلاع ثانوی در شعب بانک ملی ادامه دارد، افزود: در صورتی که مشتری از خرید خود پشیمان شود، استرداد مبلغ با هماهنگی های لازم با بانک مرکزی صورت می‌گیرد.

رفعت مدت زمان تحویل سکه را 2 تا 4 ماه عنوان و بیان کرد: اگر مشتریان نسبت به خرید پشیمان شده اند باید ظرف 2 ماهآن را به بانک ملی اطلاع دهند، مکان تحویل سکه ها نیز همان شعبه ای است که پیش فروش در آن برای مشتری انجام شده است.

این مقام مسئول در بانک ملی ایران با ذکر این مطلب که پیش فروش سکه ها با ارائه کارت ملی انجام می شود، افزود: مبالغ دریافتی از قبل پیش فروش سکه ها باید به حساب بانک مرکزی واریز شود، زیرا این سکه امانی است و قانونا باید طی سرفصلی به حساب بانک مرکزی برود.

مدیرکل اداره اسکناس و اوراق بهادار بانک ملی با اشاره به مشکلاتی که پیش از این در شعبات بانک ملی در زمان فروش نقدی سکه ایجاد شده بود، گفت: در آن زمان هجمه کاری برای شعبات مذکور ایجاد می شد.

وی خاطرنشان کرد: مبلغفروش سکه ها به هر تعداد که توسط مشتریان پیش خرید شده باشد به صورت کامل توسط بانکدر زمان درخواست، دریافت می شود.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی