انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 1303)
يکشنبه 29/2/1387 - 23:58 -0 تشکر 40286
مردم آزاری یا؟؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم . سلام . ایام فاطمیه بر شما مومنان پاکدل تسلیت باد . میخوام بعد از یک ماه واندی توقف تاپیک و استراحت به لطف خدا و به مرحمت سرکار خانم احمدی که واقعا در حق این حقیر خواهری کردند از امروز با یک یا علی  و یا زهرا مطالب اجتماعی و بحث های این مطالب را آغاز کنم . یا علی(ع) و یا زهرا (س) 

                        بحث امروز مردم آزاری یا ؟؟؟؟ 

  بطور یقین شما تا به حال با اشخاصی که به نوعی سادیسم مردم آزاری دارند روبرو یا حتی برای لحظاتی هم کلام یا مثلا برخوردی داشته اید که بعدا در ارزیابی های خود نمره صفر را نسبت به این شخص داده اید ، اما ایا تا به حال ( البته صد درصد ) شده در پیاده روی خیابانی که در حال تردد باشید  وبا  هزار ویک فکر و خیال که  در سر دارید ، صدای یک بوق خودرو که واقعا پرده گوش را پاره می کند رشته افکار تان را بریده باشد ؟؟؟  چه احساسی بهتون دست میدهد در حالی که هنوز گوش مبارکتان سوت میکشد ؟؟ آیا این آلودگی صوتی نیست؟؟ شوک حاصل از این امر چی؟؟؟  اسم این کار چیست ؟؟ مردم آزاری یا عقده ؟؟؟؟؟ راننده ای که این نوع بوق ها را به خودرو خود نصب میکند چه هدفی در مخیله خود می پروراند ؟؟؟ آزار مردم ، سکته افراد ناتوان و سالمند در اثر شوک حاصله از ترس و لرزش اندام؟؟  ، خود نمائی ؟؟   آیا تا به حال کارشناسان جامعه در این مورد بسیار بسیار مهم تصمیمی گرفته اند ؟؟  نظرتان را مشتاقانه پیگیر خواهم بود و سپاس .

                                     

بسم الله الرحمن الرحیم ( وقـُل اعمـَلوا فـَسَیـَری اللهُ عـَمـَـلَـَکـُم وَرَسـُولـُهُ وَالمـُومِنون..)وبگو به خلق که هر عملی کنید ( نیک یا بد ) خدا آن عمل را می بیند و هم رسول و هم مومنان بر آن آگاه می شوند .....( صدق الله العلی العظیم ) سوره مبارکه التوبه آیه شریفه 105 .

دوشنبه 30/2/1387 - 9:50 - 0 تشکر 40330

واقعا نمیدونم در مورد این گونه افراد چه باید کرد مخصوصا همین بوق زدن که اعصاب ادمو منفجر میکنه

واقعا باید یه فرهنگ سازی اساسی بش که دیگه همه رعایت حال بقیه رو بکنن و بیخودی بوق نزنند .

دوشنبه 30/2/1387 - 11:23 - 0 تشکر 40341

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

به به، سلام آقا جلال چه عجب روتون مجددا دیدیم گفتم شاید از اون انتقادمون ناراحت شدید و رفتید، خوشحالم که میبینمتون، درمورد بحثتون بگم که بله من دیدم و برای خودم هم اتفاق افتاده، نخسوزن یه بار که داشتم تو یه کوچه میرفتم و حواسم هم نبود ییهو یه پیکانی بوق زد و برق سه فاز انگار منو گرفت و حدود چند متری از زمین پریدم لامصب عجب بوق بود مدل بوقش 10-11 بود چه صدایی داشت جون میداد برای جاده!!! خداییش راس میگم به نظر من آدم باید 2 تا بوق رو ماشینش باشه یکی برای جاده یکی برای شهر!!! برای شهر 10-11 کرکنندس و واقعا مزاحمت آور، هر چند هستند افرادی که 10-11 رو ماشینشون بستن ولی واقعا مراعات میکنن و الکی بوق نمیزنن ولی بعضیا رسما آزار دارن 24 ساعته دستشو رو بوق یکی نیست بگه بابا فرمون رو بچسب بوق رو ول کن!!!

ولی به شخصه قبول دارم این جور بوق ها به درد جاده میخوره چون تو جاده به عنوان یه هشدار دهنده به سایر اتومبیل‌ها ازش استفاده میشه و هر چه بلندتر باشه مفیدتر.

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

دوشنبه 30/2/1387 - 16:11 - 0 تشکر 40357

هوالعزیز

سلام

مبحث بسیار زیباییه که جا داره روش بحث بشه .

درسته که بعضی ها با زدن بوق بی جا والکی اعصاب مردم را خرد می کنند ولی به نظر من اکثر این افراد قصد آزار و اذیت مردم را ندارند و این ترافیکه که باعث می شه بعضی ها از خود این جور رفتار هایی نشان بدهند و بعد از گذشت یک مدتی بوق زدن  دیگه به یک عادت تبدیل می شه که بیا و درستش کن

««« تبیان »»»

 

دوشنبه 30/2/1387 - 17:23 - 0 تشکر 40362

در بعضی مواقع ممكن است همین نمونه بوق آزار دهنده  جان یك انسان را نجات دهد. ولی اگر چنین بوقی بی جهت به صدا در آید مصلما یك آلودگی صوتی ایجاد می شود و من هرگز طاقت شنیدن چنین صدایی را ندارم!پس كاش همه ی آنهایی كه چنیین بوقی دارند سریع تر بروند و ...       به امید روزی كه هیچ آلودگی صوتی بوقی وجود نداشته باشد.

چهارشنبه 8/3/1387 - 0:28 - 0 تشکر 41191

بسم الله الرحمن الرحیم .سلام .این بحثی که مطرح کردم (مردم آزاری یا عقده ) واقعا جای تامل و تفکر داره . اصولا چرا بعضی ها دست به چنین کاری می زنند ؟؟؟ بستن بوق های به اصطلاح 10 _ 11 بر روی خودروی آنهم درون شهر چه لطفی دارد ؟؟؟ باید عرض کنم 90 درصد این اشخاص به نوعی با این کار واقعا زشت اجتماعی می خواهند خود را به رخ جامعه بکشانند . چرا که اگر مروری آگا ها نه  برزندگی گذشته و حال این جماعت بکنیم ، به راحتی کاستی ها و کمبود ها را رویت خواهیم کرد ، این افراد ریشه کمبود های زندگی خود را در جامعه جستجو می کنند و چون نمیدانند و نمی توانند منطق را سر لوحه زندگی شان قرار دهند ، به نوعی با این کارها عقده های کهیر بسته شان را تخلیه میکنند و از این کار خود یعنی ( ترساندن مردم ، آزار ، نا سزا شنیدن از عابرین و.... ) ابراز خشنودی می نمایند . در حقیقت چنین افرادی توجه مردم به سوی خود را با این روش کاملا غلط تجربه می کنند . ولو حتی با ناسزا شنیدن یا حتی درگیری لفظی یا فیزیکی . متاسفانه بار ها دیده یا شنیده شده که آثار زیانبار آلودگی صوتی ( آنهم از این نوع شوک آور ) چه لطمات واقعا جبران ناپذیری به جامعه و مردم وارد نموده است (سقط جنین در اثر وحشت آنی ، سکته ، تشنج ،  شوک شدید عصبی و حتی کری ..؟؟ ) حاصل کار عده ای است که می خواهند با آزار مردم لذت ببرند . اما تنها 10 درصد این اشخاص از روی چشم هم چشمی دوستانشان مبادرت به بستن بوق های 10_ 11 یا غیره ، بر روی خود رو یا موتور سیکت خو میکنند و این اشخاص تا متوجه کار خطای خود میشوند ، بلا فاصله با باز کردن و عدم استفاده سعی در جبران اعمال خود دارند . اما عزیزان ،چرا قوانین راهنمائی و رانندگی کشورمان با وجود ممنوعیت استفاده از چنین بوق هائی را که در چارت خود دارد باز مورد بی توجهی قرار می گیرد ؟؟ به نظر این حقیر، چطور که استفاده از کمر بند ایمنی واجب ولازم الاجرا شد و جا افتاد و همه موظف به بستن کمر بند در حین رانندگی شدند ، مسئله آلودگی صوتی و خطرات ناشی از آن نیز باید به مردم و آن عده از عزیزان در رسانه های گروهی از جمله رادیو و تلویزیون ، ابتدا آموزش داده شود و سپس قانون منع استفاده از این بوق های خطر ساز به اجرا در آید . والسلام . پیروز باشید و سپاس از همه عزیزان که در این بحث شرکت کردند .

بسم الله الرحمن الرحیم ( وقـُل اعمـَلوا فـَسَیـَری اللهُ عـَمـَـلَـَکـُم وَرَسـُولـُهُ وَالمـُومِنون..)وبگو به خلق که هر عملی کنید ( نیک یا بد ) خدا آن عمل را می بیند و هم رسول و هم مومنان بر آن آگاه می شوند .....( صدق الله العلی العظیم ) سوره مبارکه التوبه آیه شریفه 105 .

دوشنبه 13/3/1387 - 1:51 - 0 تشکر 41879

خداوند حق الله را می بخشه ،حق النفس میبخشه  ، ولی امان از حق الناس

http://rahpoyvesal.blogfa.com
سه شنبه 21/3/1387 - 20:26 - 0 تشکر 42859

سلام دوست خوبم.

موضوع خیلی خوب و مهمیه.

همون طور خودتون اشاره کردید یکی از مهم ترین دلایل انجام چنین کارهایی عقده های روانی هست. تا حالا شده از یکی از این افراد دلیل این کارشون رو بپرسید؟ فکر می کنید چه جوابی به سوالتون میدن؟

تا بعد...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.