انجمن ها > انجمن بورس > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
بورس (بازدید: 1167)
سه شنبه 22/9/1390 - 16:51 -0 تشکر 400915
حداکثر خرید سهام بورس انرژی برای عموم 750 هزار تومان است

سلام
یه خبر برای دوستانی که میخواهند سهام بخرند:

خبرگزاری فارس: در جریان پذیره نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت بورس انرژی که از 12 دی شروع خواهد شد، حداکثر خرید سهام برای عموم 7 هزار و 500 سهم معادل 750 هزار تومان است.درهمین برخی به احتمال خرید از قبل سهام قابل عرضه توسط متنفذین هشدار داده اند.

خبرگزاری فارس: حداکثر خرید سهام بورس انرژی برای عموم 750 هزار تومان است

روز گذشته در شرایطی سید علی حسینی معاون سازمان بورس در گفت وگو با فارس، زمان پذیره نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت 20 میلیارد تومانی و در شرف تاسیس بورس انرژی برای عموم مردم را 12 دی ماه اعلام کرد که در جریان این پذیره نویسی ، حداکثر خرید سهام برای اشخاص حقیقی و حقوقی، 7 هزار و 500 سهم معادل 750 هزار تومان خواهد بود.


در این پذیره نویسی که بوسیله 10 شعبه منتخب بانک ملی ایران در تهران و 30 شعبه سایر استان ها انجام خواهد شد، بیش از 20 درصد از سهام این شرکت به قیمت اسمی هر سهم 100 تومان برای عموم عرضه خواهد شد که با توجه به سابقه مثبت خرید سهام شرکت های بورس اوراق بهادار ، بورس کالا و فرابورس، انتظار می رود در همان دقایق اولیه عرضه سهام بورس انرژی ، همه سهام به سرعت به فروش برسد.

 
در این رابطه برخی کارگزاران معتقدند با در نظر گرفتن تعداد اندک سهام قابل پذیره نویسی و به دلیل نفوذ مدیران برخی نهادهای مالی و دست اندرکاران حوزه های مرتبط با بورس انرژی و با توجه به وجود سوابق ، امکان لابی این گروه با شعب منتخب بانک ملی جهت خرید عمده سهام برای خود و خانواده ها و دوستان وجود داشته و بهتر است سازمان بورس با بکارگیری نمایندگانی در روز پذیره نویسی و بررسی درخواست ها، از چنین رویه ناصوابی جلوگیری کند تا سهام این شرکت در شرف تاسیس به دست آحاد مردم برسد. 

 


پیش از این حدود 60 درصد سهام بورس انرژی توسط نهادهای مالی و بانک ها و تقریبا" 20 درصد از سوی بخش خصوصی فعال و مرتبط با صنعت برق خریداری شده است.

یا علی

 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 11/10/1390 - 22:43 - 0 تشکر 410781

اعلام نحوه فروش سهام بورس انرژی:

42 میلیون و 306 هزار سهم شركت 20 میلیارد تومانی بورس انرژی از دوشنبه آینده (12دی) از طریق 43 شعبه بانك ملی ایران در تهران و سایر استان‌ها پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش فارس، زمان پذیره‌نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شركت 20 میلیارد تومانی و در شرف تاسیس بورس انرژی برای عموم مردم 12 دی اعلام شده و قرار است در این پذیره‌نویسی كه بوسیله 43 شعبه منتخب بانك ملی ایران در تهران و استان‌ها انجام خواهد شد، بیش از 21 درصد از سهام این شركت به قیمت اسمی هر سهم 100 تومان برای عموم عرضه شود.

در جریان این پذیره‌نویسی، حداقل خرید سهام برای اشخاص حقیقی و حقوقی 1000سهم و حداكثر 7500 سهم معادل 750 هزار تومان تعیین شده است.

این در حالی است كه اگر تعداد سهام پذیره‌نویسی شده از تعداد سهام عرضه شده بیشتر باشد، سهام پذیره‌نویسی صرفاً تا حد سهام عرضه شده براساس اولویت تاریخ و ساعت پذیره‌نویسی، حسب مندرجات ماشین تحویل‌دار بانك تخصیص خواهد یافت.

وجوه متعلق به پذیره نویسانی كه سهامی به آنها تخصیص داده نشود، حداكثر ظرف 15 روز از تاریخ صدور مجوز استفاده از موجودی حساب بانكی به آنان باز‌گرداننده خواهد شد. متقاضیان خرید سهام باید در مهلت تعیین شده با مراجعه به یكی از شعب بانك ملی ایران مبلغ حداقل و حداكثری را به شماره حساب 0211942523008 بنام شركت بورس انرژی سهامی عام در شرف تاسیس نزد بانك ملی ایران شعبه بورس تهران ـ كد شعبه 695 پرداخت كنند.

همچنین اشخاص حقیقی باید مداركی شامل یك نسخه از فیش واریزی، نسخه اول فرم تكمیل شده برگ تعهد خرید سهام، فتوكپی صفحه اول شناسنامه، شماره كد ملی و پستی، و اشخاص حقوقی همین مدارك منهای فتوكپی شناسنامه و بعلاوه فتوكپی آگهی تاسیس و آخرین روزنامه رسمی حامی اسامی مدیران را ارائه دهند.

برپایه این گزارش، طبق اعلام كمیته اجرایی هیات موسس بورس انرژی، پذیره‌نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم از طریق 14 شعبه بانك در تهران و 29 شعبه استان‌ها انجام خواهد شد.

شعب منتخب بانك ملی در تهران شامل شعبه مركزی (خیابان فردوسی)، بورس اوراق بهادار (خیابان حافظ، ساختمان بورس)، فردوسی، اسكان، ایثار، میدان هفت‌تیر، باغ فردوس، كاشف، فدك، ورامین، میدان امام حسین، استاد معین، صادقیه و امیرآباد هستند.

شعب شهرستان‌ها مشتمل بر مركزی كرج، مركزی قم ، اراك، مركزی اصفهان، شهركرد، مركزی رشت، مركزی زنجان، تبریز، مركزی اردبیل، ارومیه، سنندج، مركزی كرمانشاه، مركزی ایلام، مركزی همدان؛ خرم‌آباد، مركزی اهواز، یاسوج، مركزی شیراز، گلشن، بندرعباس، مركزی قشم، مركزی كیش، مركزی كرمان، زاهدان، مشهد، بجنورد، بیرجند، گرگان و مركزی ساری خواهند بود.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی