• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1689)
سه شنبه 24/2/1387 - 13:44 -0 تشکر 39876
علت انفجار شیراز ؟؟

با سلام به دوستان عزیز

بالاخره پس از حدود سه هفته از انفجار در کانون رهپویان وصال شیراز، اعلام شد که حدود 10 نفر در این مورد دستگیر شدند 

این درحالی بود که مسولین امنیتی هم در روز حادثه و هم تا سه هفته بعد از آن مرتبا اعلام می کردند که این انفجارعمدی نبوده و حادثه تروریستی در کار نیست. تا اینکه هفته قبل آقای پور محمدی در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب این خبر را داد. شاید این خبر به دلیل مسائل امنیتی می خواستند بعد از سفر مقام معظم رهبری به شیراز اعلام کنند؟؟

مورد دوم که  دستگیری بدون سر و صدا تعدادی از تروریستها که قصد انفجار در نمایشگاه کتاب را داشتند که خوشبختانه دستگیر شدند.

 

نظر شما در مورد این انفجار ها چیه و آیا واقعا همانطور که گفته شده کار انگلیس می باشد؟؟ 

کار منافقین هستش ؟ که البته من بعید می دانم !!

یا کار آن گروه  وهابی؟؟

نظر شما در مورد این اطلاع رسانی ضعیف به مردم چیه؟

چهارشنبه 25/2/1387 - 7:13 - 0 تشکر 39938

سلام دوست عزیز...

ممنون که این تاپیک رو زدید .چند روز بعد از حادثه ،فیلماشو دیدم ولی ....نمی دونم... یه جوری بود!

خوشحال می شم این بحث به بررسی گذاشته شود.امیدوارم به نتایچ خوبی هم برسید.

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

چهارشنبه 25/2/1387 - 12:58 - 0 تشکر 39954

سلام

دوست عزیز

تا اونجایی که من میدونم انفجار کار تروریستها بوده و قصدشونم این بوده که بعد از شیراز یک بمب دیگر در تهران منفجر کنند و این علتی که مسئولین گفتن و عمدی نبودن انفجار به خاطر این بوده که اونها با خیال راحت فاز دوم عملیاتشون رو پیگیری کنند و این طوری مامورین هم بتونن اونها رو بگیرن.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


چهارشنبه 25/2/1387 - 16:52 - 0 تشکر 39970

 درود

 ضمن احترام به نظرات دوستان  ولی فكر نمی كنید كه این عملیات توسط بچه ها صورت نمی گیره كه مسئو لین بخوان با این مثلا شگردهای پیش پا افتاده اونا رو دستگیر كنن!(اعلام نكردن عملیات تروریستی تا اونا فاز دوم عملیا تشون رو انجام بدن .فكرشو كنید مسخرس )

 من شنیده بودم عده ای میگن كار بعضی اقلیت های مذهبی كه عدشون البته در شیراز كم نیسشت هستش  ونه وها بی ها.البته وقتی گروهك ها خودشون مسئولیت عملیات رو به عهده بگیرن دیگه حر فی نمی مونه. در ضمن اطلاع رسانی فوقالعاده ضعیف بود چرا شو نمی دونم!

پنج شنبه 26/2/1387 - 11:15 - 0 تشکر 40054

جزئیات بیشتر از عوامل انفجار تروریستى شیراز

عوامل انفجار تروریستى شیراز از سوى سلطنت طلبان مرتبط با سرویس هاى امنیتى آمریكا و انگلیس هدایت مى شدند. این گروهك تروریستى متشكل از شش نفر و دو نفر رابط محلى در شیراز بوده كه از طریق اینترنت با سایت سلطنت طلبان مستقر در آلمان ارتباط گرفته و آموزش هاى لازم را براى بمب گذارى فرا گرفته بودند. متوسط سنى اعضاى این گروهك زیر ۳۰ سال است و این افراد در قبال دریافت ۲۰ میلیون تومان به ازاى هر انفجار اقدام به مزدورى كرده اند. پس از انجام انفجار در حسینیه سیدالشهدا(ع) شیراز با فاصله زمانى كوتاهى خبر انفجار بر روى خروجى خبرگزارى آسوشیتدپرس (AP) قرار مى گیرد. همچنین عوامل انفجار فوراً رابط گروه در آلمان به نام «فربد» را از عملیات تروریستى خود آگاه مى كنند.

فربد از سلطنت طلبان گروهك راه آزادى است كه پس از این انفجار به این افراد وعده داده در صورتى كه انفجارهاى بعدى هم بازتاب هاى گسترده، علنى و عمومى داشته باشند، در ازاى هر انفجار تا ۱۰۰ میلیون تومان حق مزدورى پرداخت خواهد شد.

این سلطنت طلب سال ۸۰ به ایران سفر كرده بود كه توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد اما با پیگیرى هاى یك تیم امنیتى نزدیك به ریاست جمهورى وقت آزاد گردید. دوتن از بمب گذاران واقعه انفجار شیراز پس از انجام عملیات به تهران سفر كرده و قصد انجام عملیات در مكان هاى عمومى تهران را داشته اند اما در حال آماده سازى مواد انفجارى در یكى از هتل هاى تهران، انفجارى رخ داده و یكى از تروریست ها به هلاكت مى رسد. نفر دوم با فرار از تهران به ارومیه مى رود كه با پیگیرى و ردیابى هاى امنیتى دستگیر مى شود.

٢ نفر از این افراد دانشجوی شیمی بوده و بمب هایی را نیز از موادشیمیایی می ساختند.آنها پیشتر دو بمب در سد سیوند و سد دیگری خارج از شهر كار گذاشته و منفجر كردند كه بابت هر كدام، مبلغ 20 میلیون تومان از فربد دریافت كرده اند. قرار بود پس از شیراز  ، در نمایشگاه بین المللی كتاب در مصلی تهران بمبی كار گذاشته شود.

جمعه 27/2/1387 - 12:17 - 0 تشکر 40166

بنام خدا

این انفجار کار گروهی بوده که توسط عوامل خارجی آموزش دیده بودند و تجهیز شده بودند

دلیل عدم اعلام آن این بوده که عوامل بمب گذار با عجله از کشور خارج نشوند و بتوانند راحت تر آنها را دستگیر کنند

تا کنون 15 نفر از عوامل این باند دستگیر شده اند و بازجویی از آنها ادامه دارد

علت دیگر به نظر من جلوگیری از ایجاد رعب و وحشت در مردم شیراز بعلت تشریف فرمایی حضرت آقا بوده به نظر من عوامل بمب گذار قصد داشتند با این کارشان در آستانه سفر حضرت آقا در این سفر خلل ایجاد کنند که الحمد ا... ناکام ماندند

ان شا ال... بزودی سزای این کارشان را می بینند

خامنه اي رهبر ما     رهبر دين پرور ما

سايه حق بر سرتو      سايه تو بر سر ما

جمعه 3/3/1387 - 12:10 - 0 تشکر 40725

به نام خدا

سلام

السلام علیك یا فاطمة الزهرا (ع)

یاران چه غریبانه رفتند از این خانه

هم سوخته شمع ما هم سوخته پروانه

امروز چهلمین روزی است كه پروانه های عاشق در كانون رهپویان وصال شیراز غریبانه به شهادت رسیدند.خوشا به سعادتشان گه در حال ذكر امام حسین(ع) و مهدی(عج) گویان به دیدار حق نائل گشتند. برای تعجیل در ظهور مولا امام زمان(عج) و شادی این شهیدان مظلوم و شفای مجروحان همه با هم صلوات بفرستیم.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

دوشنبه 24/1/1388 - 21:40 - 0 تشکر 105786

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
یا قاضی‌الحاجات
سلام
و مكرو و مكروالله والله خیر‌الماكرین
 عاملین بمب گذاری حسینیه سیدالشهداء اعدام شدند.

صبح روز جمعه 21 فروردین 1388 و در آستانه سالروز بمب گذاری حسینیه سیدالشهداء (ع)، در حضور خانواده محترم شهداء، جانبازان، تعدادی از مسئولین کشوری و استانی و جمعی از اعضای کادر کانون فرهنگی رهپویان وصال، حکم اعدام عاملین بمب گذاری اجرا گردید.

بنا به گزارش خبرنگار رهپویان وصال، طبق حکم صادره توسط مقام قضایی، عاملین بمب گذاری با مشخصات زیر اعدام شدند :


1- محسن اسلامیان فرزند محمد با نام مستعار فرمانده بهمن (یار دوم) دارای سابقه كیفری در امر نگهداری اسلحه دائر بر محاربه و افساد فی‌الارض از طریق عضویت و همكاری موثر در گروهك محارب، ملحد و ضد حكومت اسلامی انجمن پادشاهی ایران با علم و اطلاع از موضع‌ گروه و طراحی و اقدام جهت براندازی حكومت اسلامی و تهیه سلاح و مهمات و ساخت بمب در این راستا و مشاركت در انفجار تروریستی حسینیه سیدالشهداء رهپویان وصال شیراز كه منجر به شهید و زخمی شدن 222 نفر گردید و همچنین مشاركت در طراحی انفجار در سایر نقاط كشور و ساخت بمب مایرولی در این راستا و طراحی طرح ترور مسئولین نظام.


2- علی اصغر پشتر فرزند كرم با نام مستعار آراسب (یار سوم) و علی و احمد دائر بر محاربه و افساد فی‌الارض از طریق عضویت و همكاری موثر در گروهك محارب و ملحد و ضد حكومت اسلامی انجمن پادشاهی ایران با علم و اطلاع از موضع گروه و مشاركت در طراحی و اقدام برای براندازی حكومت اسلامی از طریق مشاركت در تهیه مهمات و ساخت بمب بكار رفته در انفجار تروریستی 24 فروردین ماه سال جاری حسینیه سیدالشهداء شیراز و مشاركت در طراحی انفجار در سایر نقاط كشور و ساخت بمب مایرولی در این راستا و طراحی طرح ترور مسئولین نظام.


3- روزبه یحیی‌زاده فرزند مجید با نام مستعار روزبهان و صادق افراسیابی دارای سابقه كیفری دائر بر محاربه و افساد فی‌الارض از طریق عضویت و همكاری موثر در گروهك محارب و ملحد و ضد حكومت اسلامی انجمن پادشاهی ایران با علم و اطلاع از موضع گروه مزبور و طراحی و اقدام جهت براندازی حكومت اسلامی از طریق مشاركت در تهیه بمب جهت كار‌گذاری در مراكز شناسایی شده در رشت و تهیه وسایل كار و امكانات مالی موثر در این راستا و طراحی ترور استاندار رشت و اعتیاد به مواد مخدر.

متن کیفرخواست دادستان علیه متهمان شیراز ( 2/09/1387 - 13:35 ) جلسه رسیدگی به اتهامات سه نفر از عوامل اصلی انفجار حسینیه سیدالشهدا (ع) وابسته به كانون رهپویان وصال شیراز در شعبه‌ی ‌١٥ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی برگزار شد. در ابتدای جلسه رسیدگی پس از قرائت تبصره ‌٢ ماده ‌١٨٨ قانون آیین دادرسی كیفری از سوی رییس شعبه ‌١٥ دادگاه انقلاب اسلامی، قاضی علی‌اكبر حیدری‌فر به قرائت كیفرخواست صادره علیه متهمان از سوی دادسرای امنیت تهران پرداخت و تصریح كرد: در این حادثه‌ی تروریستی عده‌ای از هموطنان در یك مراسم مذهبی در وضعیتی قتل‌عام شدند كه این امر در كنار بی‌مایه بودن هدف ترور و كور بودن نوع آن در اصطلاح امنیتی در بدو امر و به اشتباه باعث غیرعامدانه و حادثه‌ای تلقی شدن انفجار توسط بعضی از مسوولان شد. هرچند از همان ابتدا دستگاه هوشمند قضایی استان فارس و مسوولین قوه‌ی قضاییه حادثه را عمدی تلقی و بر این ایده اصرار ورزیدند. وی افزود: دیری نپایید كه دست امدادی صاحب عصر (عج) بار دیگر بر رخ طمع‌ورزان به ساحت این ملت و انقلاب سیلی ادب فرود آورد و با انفجار بمب ساخته شده توسط عامل اصلی حادثه در هتل جهان تهران، پرده از واقعیات برافتاد و این‌چنین شد كه بار دیگر شاهد تجلی عینی آیه‌ی شریفه‌ی «مكرو و مكرالله والله خیرالماكرین» در برابر دیده‌ی جهانیان بودیم. نماینده‌ی دادستان تهران در بیان گردش كار موجود در كیفرخواست اظهار كرد: پس از شروع به كار شبكه‌ی معاند و ضدانقلاب یورو تی‌وی كه همانند سایر شبكه‌های رادیویی و تلویزیونی مشابه با طراحی و پشتیبانی مالی و اطلاعاتی سازمان‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی آمریكا و سایر كشورهای غربی عملیات تبلیغی و روانی خود را به مرحله‌ی اجرا درآورد و در سطح افراطی اقدام به تضعیف باورهای دینی و انقلابی مخاطبان خود می‌كرد، به طور همزمان طرح جذب و هدایت مخاطبان مستعد جهت تشكیل هسته‌ها و گروه‌های تروریستی در دستور كار این گروه قرار می‌گیرد و بر این اساس فردی با نام مستعار «فرود فولادوند» با تمسك به باستان‌گرایی افراطی و نفی مسلمات و اعتقادات دینی، گروه ملحد و محارب انجمن پادشاهی ایران را تشكیل و با استفاده از ارتباط اینترنتی اقدام به جذب عناصر داوطلب و عضوگیری از بین هموطنان داخل و خارج از كشور می‌كند. حیدری‌فر ادامه داد: در این راستا عناصر جذب شده عمدتا با هدف و كاربرد پشتیبانی‌كننده‌ی مالی، تبلیغی و ترویجی، عوامل عملیاتی تحت عنوان گروه یا هسته‌های تندر و عوامل اطلاعاتی در ساختار این انجمن یارگیری و ساماندهی می‌شوند. انجمن مزبور در ادامه موفق به جذب عناصر مورد نیاز خود عمدتا از مراكز استان‌ها و شهرهایی نظیر شیراز، تهران و رشت می‌شود و متهم معدوم «مجید.ر» عامل اصلی بمب‌گذاری مورخ ‌٢٤/١/٨٧ حسینیه سیدالشهدای شیراز به عنوان مسوول هسته‌ی عملیاتی تندر شیراز تعیین می‌شود. این متهم كه از جمله عناصر فعال در راستای اهداف انجمن پادشاهی ایران بوده است بر اساس آموزش‌های ارایه شده از طریق اینترنت و جزوات تهیه شده با روش ساخت بمب دست‌ساز و با استفاده از ماده‌ی مایرول آشنا می‌شود. در ادامه پس از پیوستن متهم «علی‌اصغر.پ» به انجمن و آشنایی او با مجید، به ارتباط مستمر و مداوم آموزشی آنها با فردی به هویت «جمشید» كه از طریق ارتباط تلفنی و ایمیل وظیفه‌ی هدایت انجمن و گروه تندر را به عهده داشته است توسط «علی‌اصغر» متهم «محسن» با «مجید» آشنا و به عضویت انجمن از طریق اعلام آمادگی اینترنتی و برقراری ارتباط با جمشید در خارج از كشور درمی‌آید و پس از اولین ملاقات «محسن» و «مجید» در دی‌ماه سال گذشته در پارك خلد برین شیراز، نامبردگان با طرح دیدگاه‌های اعتقادی و ضد دینی و حكومتی خود طرح فعالیت در گروه تندر پایه‌ریزی و جهت اجرای عملیات‌های تروریستی و براندازانه علیه حكومت اسلامی، خود را به مرور آماده ساخته و در همین راستا سه متهم یاد شده با سفر به شهرستان پاسارگاد در استان فارس و صرف مشروبات الكلی در مقابل مقبره كوروش سجده كرده و سپس در بازگشت اقدام به شناسایی مكان‌های مورد هدف عملیات‌های تروریستی می‌كند. حیدری‌فر گفت: متهمان طرح‌هایی نظیری بمب‌گذاری در حوزه‌ی علمیه‌ی امامزاده شاه قیس شیراز، مسجد دانشگاه شیراز، حسینیه سیدالشهدای شیراز، سد سیوند، اتوبوس‌های حامل نیروهای سپاه و شخصیت‌های روحانی از جمله نماینده‌ی ولی فقیه در استان فارس و ترور مقام معظم رهبری در سفر به استان فارس را بررسی و در این راستا اقدام به جمع‌آوری اطلاعات عملیاتی لازم می‌كنند و در ادامه با تهیه‌ی یك بمب مایرولی دست‌ساز توسط متهمان یاد شده و دخالت مستقیم «مجید» طرح انفجار در حسینیه‌ی سیدالشهدای شیراز به عنوان اولین هدف تروریستی تعیین می‌شود. متهمان در تعیین اهداف خود با هدایت «جمشید» عامل خارج از كشور اهداف براندازانه‌ی حكومتی را برنامه‌ریزی و ملاك عمل قرار می‌دهند. متهمان اقرار كرده‌اند كه هدفشان از این عملیات تروریستی و سایر عملیات‌هایی كه برنامه‌ریزی كرده بودند براندازی حكومت اسلامی از طریق ایجاد اختلاف فرقه‌ای، تضعیف حضور مردم در صحنه‌های مذهبی، متزلزل كردن جایگاه ایران در عرصه‌ی بین‌المللی و ایجاد هرج و مرج در داخل كشور بوده است. نماینده‌ی دادستان تهران افزود: در تاریخ ‌٢٤/١/٨٧ «مجید» و «محسن» با انتقال بمب تهیه شده به محل حسینیه‌ی سیدالشهدای شیراز طرح انفجار را به مرحله‌ی اجرا درمی‌آورند. ابتدا محسن در محل حسینیه حاضر و با حضور در صف نمازگزاران در حالی كه به ائمه معصومین و پیامبر اهانت می‌كرده حضور می‌یابد و با توجه به اطلاع متهمان از خاموشی ‌٣٠ دقیقه‌ای چراغ‌های حسینیه پس از نماز، مراتب را به «مجید» اطلاع می‌دهد و مجید با روشن نمودن تایمر بمب در سرویس‌های بهداشتی حسینیه وارد حسینیه شده و محسن با هماهنگی قبلی از حسینیه خارج می‌شود و با تلفن همراه مجید تماس می‌گیرد و مجید به بهانه‌ی پاسخگویی به تلفن از حسینیه خارج و پس از دقایقی انفجار صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این انفجار ‌١٤ تن از هموطنان شهید و حدود ‌٢٠٨ نفر زخمی می‌شوند، سپس متهمان به منزل خود مراجعه و مراتب اجرای عملیات را به جمشید عامل CIA در آمریكا و علی‌اصغر كه در آن زمان در شهرستان استهبان و در خوابگاه دانشجویی حضور داشته اطلاع می‌دهد. وقتی علی‌اصغر از اجرای موفقیت‌آمیز عملیات تروریستی مطلع می‌شود در خوابگاه دانشجویی یك مجلس صرف مشروبات الكلی به افتخار اجرای عملیات با دوستانش برگزار می‌كند كه عینا اقرار كرده است. هم‌چنین متهمان «مهدی.الف» و «علی.ز» نیز كه از دیگر اعضای انجمن و همفكران عقیدتی متهمان مجری انفجار بودند توسط «محسن» ساعتی پس از وقوع انفجار از اجرای عملیات توسط گروه مطلع می‌شوند. سپس به لحاظ بیم از دستگیری و جهت ادامه و اجرای سایر عملیات‌های تروریستی كه دستور اجرای آن از سوی جمشید و از خارج از كشور یعنی آمریكا صادر شده است، ابتدا مجید به شهرستان استهبان فرار كرده و پس از چند روز اختفا در خوابگاه علی‌اصغر به شیراز مراجعه و با واگذاری مسوولیت گروه تندر به علی‌اصغر و با همكاری متهمان «علی.ز» و «مهدی.الف» پس از تهیه‌ی دومین بمب مایرولی كه از قبل وسایل مورد نیاز آن توسط گروه مزبور تهیه و در یك مزرعه متعلق به عموی محسن پنهان شده است به شهرستان فیروزآباد مراجعه و با خرید سلاح از متهم «حیدرعلی.ح» كه در دفعات قبل نیز از او سلاح در جهت اجرای عملیات براندازانه خریداری شده است به سمت بندر گناوه حركت می‌كنند و در یك مهمان‌پذیر ساكن می‌شوند.

منابع: http://rahpouyan.com/monasebat/88/shohada/

http://www.rahpouyan.com/shohada/

امشب سالگرد این شهیدان مظلوم است.آنان كه پروازی غرور‌آفرین داشتند.آنان كه الآن در محضر سیدالشهداء علیه‌السلام هستند، روحشان شاد باد.
(ختم صلوات) به یاد شهدای...  
اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك
اللهم عجل لولیك‌الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

سه شنبه 25/1/1388 - 8:40 - 0 تشکر 105866

ای کاش مسوولین شیراز یک کم به خودشون بیان

اگه اعلام نشده بود که حادثه تروریستی بوذه بعضی  افراد بخاطر خصومت های شخصی می خواستند با چند دلیل واهی درب کانون رهپویان وصال که مجلاس مذهبی برگذار میکنه و میون جوونها خیلی جا باز کرده رو ببندند

پنا بر خدا که بخاطر سیاست به امام حسین هم رحم نمشه  

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

دوشنبه 23/1/1389 - 15:36 - 0 تشکر 194287

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا بقیه الله الاعظم (عج)

سلام

امشب دومین سالگرد خدایی شدن پروانگان کوی دوست است.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا) شعبه فارس، «احد پاریابی» مدیر روابط عمومی كانون رهپویان وصال شیراز، روز یكشنبه 22 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران و در آستانه دومین سالگرد شهدای رهپویان وصال شیراز با اشاره به 12سال سابقه فعالیت‌های مختلف فرهنگی این كانون گفت: كانون رهپویان وصال شیراز یكی ازبزرگترین مجموعه‌های فرهنگی كشور است به طوری كه مخاطبان آن از مرزهای كشور نیز گذشته است.
وی با بیان اینكه این مجموعه فرهنگی فعالیت‌های خود را در 60 واحد فعال فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ قرآن و اهلبیت(ع) دنبال می‌كند، ادامه داد: اردوهای سالانه هزار و 500 نفری مشهد مقدس و اعتكاف‌های 25 هزار نفری جوانان در استان از جمله برنامه‌های این كانون در هر سال است كه از دو سال پیش و بعد از واقعه بمب گذاری استقبال از مجموعه كانون و برنامه‌ها دو برابر شد.
پاریابی با اشاره به حادثه تروریستی سال 87 و شهادت و مجروحیت ده‌ها نفر از اعضای كانون رهپویان وصال اظهار كرد: گروه انجمن پادشاهی ایران دو سال پیش در مراسم هفتگی این كانون در حسینیه سیدالشهداء شیراز، نخستین اقدام تروریستی خود را با انفجار بمب آغاز كرد.
مدیر روابط عمومی كانون رهپویان وصال شیراز، با اشاره به تلاش‌های اطلاعاتی و انتظامی برای دستگیری اعضای این گروه تروریستی ادامه داد: اعضای این گروه تروریستی در همان سال 87 دستگیر شدند و در اولین سالگرد شهدای كانون 3 نفر از آنها اعدام شدند.
پاریابی اضافه كرد: دو نفر دیگر از اعضای این گروه نیز كه در فتنه‌های اخیر دستگیر شدند، پس از مراحل دادرسی اعدام شدند و مراحل دادگاهی دیگر متهمان این حادثه بمب‌گذاری صورت گرفته و به حبس‌های طولانی مدت محكوم شدند.
وی بیان كرد: پرونده این واقعه بمب‌گذاری چند متهم خارجی دارد كه پرونده آنها توسط دولت جمهوری اسلامی در از طریق دادگاه لاهه پیگیری می‌شود و پرونده «جمشید» كه سردسته این گروه تروریستی، جزو آنها است.
حادثه بمب گذاری كانون رهپویان وصال شیراز 14 شهید و 214 مجروح برجای گذاشت كه از این تعداد 14 نفر جانباز شناخته شدند و هنوز درمان آنها ادامه دارد.

خبر گزاری قرآنی ایکنا واحد استان فارس

(ختم صلوات) به یاد شهدای...  

اللهم عجـــل لولیک الفـــرج 

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.