فرهنگ پایداری (بازدید: 1738)
دوشنبه 23/2/1387 - 11:47 -0 تشکر 39790
مشق عشق

یک هزار اثر خوشنویسی فاخر در جشنواره مشق عشق عرضه خواهد شد

  

دبیر اولین جشنواره، کشوری خوشنویسی مشق عشق گفت: قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی در کشور برگزار کننده اولین جشنواره خوشنویسی مشق عشق با هدف تجلیل از شهدای خوشنویس وهمچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صورت کشوری می باشد.


به گزارش کمیته اطلاع رسانی جشنواره سید مهدی شهروش در نشت مطبوعاتی اولین جشنواره خوشنویسی مشق عشق با اعلام این خبر افزود: این جشنواره در نوع خود کار نو وتازه ای است که تا کنون ۲۷۲ هنرمند باارسال ۵۱۶ اثر در اولین جشنواره خوشنویسی مشق عشق شرکت کرده اند.


وی با اشاره به شناسایی بیش از ۵۰ شهید خوشنویس در سراسر کشور بیان کرد: بیش از ۳۰۰ اثر از شهدای خوشنویس به دبیرخانه رسیده است که طی برنامه ای در روز جشنواره از خانواده های این شهدا تجلیل خواهد شد.
شهروش ادامه داد با توجه به اینکه شهدای هنرمند زیادی در کشور وجود دارند،گفت: امیدواریم جشنواره به صورت دوسالانه برگزار گردد تا فرصت کافی برای شناسایی و جمع آوری آثار این شهدا که بسیاری از اینها در سطح بسیار عالی نیز قرار دارند، فراهم گردد.


وی اظهار کردهمزمان با برگزاری جشنواره نمایشگاه بزرگ خوشنویسان با ارائه بیش از یکهزار اثر ارزشمند در سه بخش آثارهنرمندان شاهد، آثارهنرمندان خوشنویس معاصر و نمایش آثار اساتید خوشنویس برگزار می گردد .


شهروش در ادامه خاطر نشان کرد:آثار در دو بخش توسط داوران کمیته فنی جشنواره استان قزوین بررسی می شوند که آثار ضعیف در مرحله اول حذف و در مرحله دوم اساتید خوشنویس کشور، برترین آثار را انتخاب خواهند کرد.
دبیر اولین جشنواره خوشنویسی مشق عشق برگزاری نمایشگاه آثار خوشنویسان در قزوین و
۶ استان کشور، شب شعر، شب خاطره، نمایش فیلم ، اجرای تئاتر ، چاپ کتاب و سی دی از آثار برتر را از برنامه های جانبی اولین جشنواره خوشنویسی مشق عشق بیان کرد. www.mashqeeshq.ir

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


دوشنبه 23/2/1387 - 11:51 - 0 تشکر 39791

برنامه های اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق
۲۶ اردیبهشت تا ۳ خرداد ۱۳۸۷/ قزوین(پایتخت خوشنویسی ایران)


• همایش جشنواره:
جمعه سوم خرداد ماه ۱۳۸۷

قزوین سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه بین المللی حضرت امام خمینی (س)
• نمایشگاه:
۱- نمایشگاه بزرگ آثار راه یافته به نمایشگاه /آثار شهدای خوشنویس و اساتید خوشنویسی، همراه با نمایشگاه کتاب تخصصی شهید و شهادت
قزوین/ از ۲۶/۲/۸۷ تا۳/۳/۸۷/ قزوین/ سرای سعدالسلطنه
-نمایشگاه آثار استاد میرعماد حسنی قزوینی استاد بزرگ خط نستعلیق 

نمایشگاه ۵۰ اثر برگزیده، همزمان با قزوین در استان های:
اصفهان، نگارخانه فرشچیان/ رودخانه زاینده رود/ نبش توحید
• خوزستان/ خرمشهر/ نگارخانه کتابخانه عمومی/ فلکه فرمانداری
• خراسان/ مشهد/ فرهنگ سرای بهشت- بلوار شهید مدرس
• فارس/شیراز/ نگار خانه ملی/ ۴راه حافظیه/ باغ ملی
• آذربایجان شرقی/ تبریز/ مقبره الشعرا
• تهران/ موزه شهدا/ خیابان طالقانی
• چاپ کتاب
چاپ مجموعه آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه در قالب یک جلد کتاب نفیس
چاپ مجموعه آثار شهدای خوشنویس در قالب یک جلد کتاب نفیس

• چاپ ویژه نامه
مجموعه مقالات، مصاحبه ها، معرفی خوشنویسان و شهدای خوشنویس، گزارش و رویدادهای جشنواره و توزیع آن همراه با روزنامه جام جم در سراسر کشور

• تولید :C.D
-تولید
cdاز مجموعه آثار خوشنویسان و شهدای خوشنویس با معرفی آنان
- تولید کلیپ ویژه جشنواره

• شبهای مشق عشق
- برپایی نشست های تخصصی با حضور اساتید خوشنویسی
- برگزاری شب شعر و شب خاطره
- نمایش تاتر به مدت
۱۰روز
- نمایش فیلم سینمایی به مدت
۱۰روز

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


سه شنبه 24/2/1387 - 15:47 - 0 تشکر 39888

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

برگزاری اولین جشنواره مشق عشق در پایتخت خوشنویسی کشور، قدمی ماندگار است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قزوین در مجلس از آثار رسیده به دبیرخانه اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق بازدید کرد.


به گزارش کمیته اطلاع رسانی جشنواره، سید محمد ابوترابی با حضور در محل دبیرخانه اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق از بیش ۱۰۰۰ اثر رسیده از سوی شهدا و هنرمندان خوشنویس به جشنواره دیدن کرد و در جریان روند برگزاری و برنامه های جشنواره قرار گرفت.


در جریان این بازدید ابوترابی به خبرنگار ما گفت: برگزاری اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق با مضامین ایثار و شهادت در قزوین پایتخت خوشنویسی کشور، یک قدم ماندگار و موثر خواهد شد.


وی در ادامه افزود: هنر خوشنویسی یکی از هنرهای ماندگاری است که نقش ارزنده ای در بزرگداشت مقام شهید، به ویژه هنرمندان شهید و گسترش هنرخوشنویسی و پیوند این هنر با ارزش های والای دینی و هنری دارد.


ابوترابی با اشاره به استقبال بی نظیر خوشنویسان کشور بیان کرد: برگزاری این جشنواره برای اولین بار نشان از اهمیت آن داشته و امیدی برای تداوم اینگونه حرکت ها و فرهنگ سازی این هنر می باشد.


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، برگزاری این نوع جشنواره ها را با مضامین ایثار و شهادت در سطح قاره آسیا پیشنهاد کرد و گفت: امیدواریم دبیرخانه جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق به صورت دائمی به فعالیت های ارزشمند هنری خود در قزوین ادامه دهد.


وی اظهار کرد: با توجه به گستردگی برگزاری این جشنواره، استان قزوین آمادگی برگزاری جشنواره خوشنویسی قاره آسیا را دارد.
ابوترابی در پایان اظهار امیدواری کرد با استفاده از تجربه برگزاری این جشنواره، بتوانیم جشنواره خوشنویسی آسیا را نیز با موفقیت در قزوین برگزار نمائیم.


در این دیدار سید محمد مهدی شهروش، دبیر اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق به ارائه توضیحاتی درباره روند برگزاری این جشنواره پرداخت و بیان کرد: با توجه به آثار رسیده به جشنواره و اینکه آثار از کیفیت بسار خوبی برخوردار است پیش بینی می شود جشنواره در سطح خوبی برگزار گردد.


گفتنی است: مهمترین برنامه های این جشنواره، برپایی نمایشگاه بزرگ خوشنویسان در سرای سعدالسلطنه و برگزاری همایش بزرگ خوشنویسان در روز سوم خرداد، همزمان با روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) می باشد.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


چهارشنبه 25/2/1387 - 19:25 - 0 تشکر 39987

زبان هنر در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بسیار تاثیرگذار است

زبان هنر در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بسیار تاثیرگذار بوده و به وسیله هنر در زمینه فرهنگی حرف برای گفتن زیاد وجود دارد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق محمد اسماعیل رضایی، مدیر کل امورهنری و نمایشی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیر گروه تلویزیونی شاهد در بازدید از آثار خوشنویسان در دبیرخانه جشنواره با بیان این مطلب گفت: در زمینه هنر توانمندی های زیادی در ایران وجود دارد و یاید از این فرصت برای فرهنگ سازی استفاده شود.


رضایی ادامه داد: برگزاری جشنواره های هنری با موضوعات خاص نیز حرکتی تاثیرگذار است که باید استمرار داشته باشد.


وی با اشاره به اینکه جشنواره مشق عشق برای بار اول در سطح ملی برگزار می شود، بیان کرد: آثار با ارزشی به جشنواره رسیده و چون تا بحال در بحث شهدا کار نشده است برگزاری این جشنواره کار جالب و تاثیرگذاری خواهد بود.


رضایی معرفی هنرمندان شاهد و ایثارگر را به نسل جوان ضروری دانست و اظهار کرد: باید یک خرد جمعی شکل بگیرد و همه با تمام توان در این زمینه کار کنند.


در این دیدار سید محمد مهدی شهروش، دبیر اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق به ارائه توضیحاتی از روند برگزاری جشنواره پرداخت و بیان کرد: در برگزاری این جشنواره تمام تلاش همکاران ما برای برگزاری با کیفیت و ملی آن می باشد و با توجه به کیفیت آثار رسیده پیش بینی می شود نمایشگاه و جشنواره خوبی برگزار شود.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


پنج شنبه 26/2/1387 - 23:50 - 0 تشکر 40139

تاپیک خبری هم تاپیکیه برای خودش

موفق باشید

يکشنبه 29/2/1387 - 14:18 - 0 تشکر 40215

نمایشگاه اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق در قزوین گشایش یافت

نمایشگاه اولین جشنواره کشوری خوشنویسی "مشق عشق" همزمان با شهرهای خرمشهر، تبریز، اصفهان، تهران، شیراز و مشهد، عصر روز پنج‌شنبه در مجموعه تاریخی سعدالسلطنه قزوین گشایش یافت

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق، نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در مراسم آغاز به کار نخستین نمایشگاه خوشنویسی کشوری مشق عشق گفت: خوشنویسی با قلم و قلم با علم همراه است از این رو مورد تشویق و تاکید نیز قرار گرفته است.


وی ادامه داد: قلم ابزاری است که انسان ها را به حقایق، معارف، معنویات، داستان ها و هزاران مطلب ارزشمند می رساند.


نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مفهومی از قلم نیز داشتن خطی زیبا است که هنرمندان با استفاده از قلم آثاری ماندگار خلق می کنند و زیبایی آیات شریفه و اشعار مختلف را با استفاده از قلم دوچندان می کنند.


وی افزود: خط خوب زیباست از این رو جلب توجه می کند و خداوند نیز زیباست و زیبایی را دوست دارد لذا کسانی که دست آنها با قلم توانسته است هنرهای زیبا را خلق کند در اذهان ماندگار می گردند.


باریک بین یادآور شد: زیبایی موجب بالا بردن ارزش کار می شود لذا هنرمندان باید سعی کنند آثاری زیبا خلق کنند.


در ادامه دبیر اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره اظهار داشت: نمایشگاه خوشنویسی مشق عشق با پیشنهاد بنیاد شهید و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان استان قزوین برگزار شده است که با توجه به فراخوان آثار شهدا، ششصد و بیست اثر از پنجاه و دو شهید شناسایی و جمع آوری شده است.
محمد مهدی شهروش تصریح کرد: ۲۹۰ نفر از هنرمندان خوشنویس سراسر کشور نیز۵۷۵ اثر با مضمون شهید و شهادت را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده اند و از ۲۵ نفر از اساتید مطرح کشور نیز ۲۰۰ اثرخوشنویسی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.


رئیس سازمان بنیاد شهید و امروز ایثارگران استان قزوین توضیح داد: در مجموع یکهزار و ۳۹۵ اثر خوشنویسی نفیس به دبیرخانه جشنواره مشق عشق ارسال شده است و امروز به صورت همزمان آثار خوشنویسی برگزیده در شش شهر اهواز، اصفهان، مشهد، تهران، خراسان و خرمشهر به نمایش گذاشته شده است.

شهروش ادامه داد: همچنین قرار است تا سه ماه دیگر اثار برگزیده ی جشنواره در کشور لبنان نیز به نمایش گذاشته شود.
وی گفت: همزمان ‪ ۹۵ اثر هنری از آثار میرعماد قزوینی و هنرمندان خوشنویس جهان اسلام از کشورهای پاکستان، مصر، لبنان، عراق و ترکیه در موزه خوشنویسی چهلستون به نمایش در آمده است.


شهروش اعلام کرد: درصدد هستیم تا این نمایشگاه و جشنواره را به صورت دوسالانه برگزار کنیم و این آثار را در کشورهای اسلامی نیز به نمایش بگذاریم.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امروز ایثارگران استان قزوین بیان کرد: با توجه به همزمانی برگزاری این جشنواره با سالروز آزاد سازی خرمشهر، نمایشگاهی از۲۷۰ تابلو عکس از عکاسان سراسر کشور در سه بخش خرمشهر قبل از جنگ، در جنگ و بعد از جنگ در بازار وزیر نیز به نمایش گذاشته شده است .


در ادامه ابوالحسن محصص مستشاری عضو شورای مرکزی انجمن خوشنویسان ایران بیان داشت: ما امروز در این نمایشگاه شاهد به نمایش گذاشتن آثار شهدای هنرمند نیز هستیم شهدایی که با فداکاری دیروز آنها امنیت امروز حاصل شده و هنرمند برای خلق آثار ماندگار نیاز به امنیت دارد چراکه آثار ماندگار در محیطی امن خلق می شود.


ابوالحسن محصص مستشاری ادامه داد: این نمایشگاه نشان می دهد که خوشنویسان ارادت خاصی به شهید و شهادت دارند و قدردان فداکاری آنها هستند.


وی با اشاره به اهمیت خط و خوشنویسی اضافه کرد: خط برای تبدیل گفتار به نوشتار به وجود آمده و مهمترین پدیده ای است که توسط بشر ایجاد شده لذا اگر خط نبود تمدنی نیز وجود نداشت.


این استاد خوشنویسی عنوان داشت: در دنیای بعد از اسلام، خوشنویسی به عنوان هنری ظریف در میان مردم جلوه کرد و خوشنویسان با الهام از مسائل عرفانی، کلام وحی و گفتار بزرگان، آثار و شاهکار هنری را خلق کردند که مورد توجه مردم دنیا قرار گرفت.


وی تصریح کرد: خوشنویسان بزرگترین نقش را در گسترش و تعالی فرهنگ اسلامی داشتند
لذا باید این هنرمندان وارسته بیش از پیش در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مورد توجه قرار گیرند.


محصص مستشاری تأکید کرد: هنرمندان هنوز در کشور ما در جایگاهی که شایسته آنهاست قرار نگرفته اند و لازم است توجه بیشتری به این موضوع شود.


گفتنی است همایش اولین جشنواره خوشنویسی باعنوان "مشق عشق" و با موضوع "شهید و شهادت" سوم خردادماه سال‌جاری مصادف با روز مقاومت، ایثار و پیروزی با حضور مسوولان کشوری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گشایش می‌یابد.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


يکشنبه 29/2/1387 - 14:23 - 0 تشکر 40217

به نام خدا

سلام

خوب آقا مهدی اگه دوست دارین می تونیم تبدیل به بحثش كنیم.

به نظر شما بعد از این همه سال كه از جنگ گذشته چرا باید به فكر بیفتیم چرا سالها قبل چنین جشنواره هایی نبوده؟

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


جمعه 3/3/1387 - 21:23 - 0 تشکر 40771

همایش اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق برگزار شد

نماینده ولی فقیه در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بهره گیری از ظرفیت هنر برای انتقال مفهوم شهید و شهادت را بسیار تاثیر گذار بیان کرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق حجت السلام رحیمیان در همایش اولین جشنواره کشوری خوشنویسی مشق عشق با بیان این مطلب گفت: این جشنواره بسیار غریبانه و بدون هیچ گونه تبلیغات رسانه ای برگزار گردید.


وی افزود: با این حال از طریق فراخوان جشنواره، خوشنویسان و اساتید برجسته زیادی در این جشنواره شرکت کردند که این نشانه ارزشمداری و گرایش خوشنویسان به مسایل معنوی و ارزشی است .


رحیمیان با بیان اینکه در عصر معاصر استاد مشق عشق حضرت امام خمینی (ره) بوده است افزود: امروز جهان اسلام و جوانان ما از مشق عشق امام و شهدا سرمشق گرفتند که در حا ل حاضر در لبنان جوانان در جنگ ۳۳ روزه معجزه می آفرینند.


در ادامه ی این همایش، سید احمد نصری استاندار قزوین گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی در استان قزوین روز به روز توسعه پیدا می کند و این نشان از عظم مردم برای استقبال از برنامه های فرهنگی دارد.


وی افزود: در چند ماه گذشته در استان قزوین نمایشگاه ها، بزرگداشت و جشنواره های بسیاری برگزار شده است که این روند باید در این استان ادامه یابد.


در ادامه نیز سید مهدی شهروش، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، جمع آوری آثار شهدای خوشنویس و جمع آوری آثار هرمندانی که با مضامین ایثار و شهادت اثر خلق کرده اند را از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره بیان کرد.


وی گفت: تاکنون ۵۰ شهید خوشنویس در سراسر کشور شناسایی شده که پیش بینی می شود این تعداد افزایش یابد.


شهروش افزود: در این جشنواره ۵۵۷ اثر از هنرمندان خوشنویس جمع آوری گردیده که در مجموعه ۲۹۰ نفر آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال کرده اند.


وی با بیان اینکه در نظر داریم این جشنواره را بصورت دو سالانه برگزار کنیم اظهار کرد: چاپ کتاب آثار خوشنویسان برتر و دایر کردن یک مکان دائمی برای آثار شهدای خوشنویس از دیگر برنامه های این جشنواره است.


حجت السلام سید محمد ابوترابی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه این مراسم گفت: برگزاری اولین جشنواره خوشنویسی با مضمون ایثار و شهادت در قزوین پایتخت خوشنویسی کار بسیار ارزشمند در سال جاری بود.


وی افزود: این برنامه ها باید به صورت مداوم ادامه یابد تا تاثیرگذاری واقعی خود را داشته باشد.


ابوترابی بیان کرد: اعتقاد و مدیریت است که مشق عشق نوشته می شود تا بتوانیم برای آیندگان راه پر افتخار ترسیم کنیم.


وی افزود: ما در همه افتخارات این نظام مدیون شهدا هستیم که باید همیشه راه این شهدای اسلام را ادامه دهیم.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


شنبه 4/3/1387 - 17:35 - 0 تشکر 40841

هو العزیز

سلام

ممنون از تاپیک خبری بسیار زیباتون

««« تبیان »»»

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.