انجمن ها > انجمن بورس > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
بورس (بازدید: 341)
چهارشنبه 16/9/1390 - 13:44 -0 تشکر 397470
.:.آخرین وضعیت بازارهای جهانی.:.

سلام

در این بحث آخرین وضعیت بازارهای جهانی نظیر بازار سهام ، فلزات گرانبها طلا و ... را بررسی و پیگیری میکنیم

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 16/9/1390 - 13:46 - 0 تشکر 397472

با سلام

آخرین وضعیت بازارهای جهانی
چهارشنبه 16 آذر 1390 | 07 دسامبر 2011 | هفته 49
کارگزاری مفید، 08:49 تهران:در فاصله یک روز مانده به آغاز نشست سران اروپا برای مهار بحران و در پی افزایش امیدها به نتایج احتمالی این نشست، شاخص های سهام در بورس های آسیا افزایش یافته و مواد اولیه نظیر فلزات صنعتی افزایش قیمت را تجربه می کنند. همچنین به دنبال کاهش نسبی ارزش دلار امریکا، قیمت جهانی طلا نیز اندکی از افت های دو روز اخیر خود را جبران کرده است.امیدواری به برنامه جدید اروپا برای مهار بحران
با گذشت بیش از دو سال از آغاز بحران مالی در اروپا، سران کشورهای اروپایی به رهبری آلمان و فرانسه از فردا نشست دو روزه ای را آغاز می کنند تا در مورد تازه ترین گزینه ها برای جلوگیری از سرایت بحران به رای زنی بپردازند.
موضوع پیشنهاد آلمان برای تشکیل یک "اتحادیه مالی" با هدف نظم بخشیدن به دخل و خرج های دولت های عضو از محورهای اصلی مذاکرات خواهد. در همین راستا، محتوای گفتگوهای روز دوشنبه رهبران فرانسه و آلمان نشان می دهد که موضع دو کشور بیش از هر زمانی به یکدیگر نزدیک شده است.
اکنون به نظر می رسد در مورد بخش اصلی این پیشنهاد، یعنی جریمه کردن کشورهایی که در زمینه کسری بودجه و بدهی ملی محدودیت های مالی را زیر پا می گذارند، توافقات اولیه حاصل شده است. به عنوان نشانه ای از امیدواری نسبت به نتیجه بخش بودن این اقدامات، شب گذشته تیم گایتنر، وزیر خزانه داری امریکا، در دیدار با وزیر دارایی آلمان از پشتیبانی خود از توافق اخیر فرانسه و آلمان خبر داد.آمار امیدوار کننده رشد اقتصادی در استرالیا
اوایل صبح امروز در استرالیا، اداره آمار این کشور گزارش رشد اقتصادی در سه ماهه سوم (تابستان) را منتشر کرد. بر اساس گزارش، تولید ناخالص داخلی استرالیا طی سه ماه منتهی به ماه سپتامبر (شهریور) با نرخ سالانه 1 درصد افزایش یافته است. همچنین نرخ رشد اقتصادی برای سه ماه پیش از آن نیز، پس از تعدیل مثبت، 1.4 درصد اعلام شد که بیشترین میزان طی چهار سال اخیر محسوب می شود.
آمار رشد اقتصادی استرالیا بهتر از پیش بینی ها بود و اقدام اخیر بانک مرکزی استرالیا برای کاهش نرخ بهره نیز موجب شده تا سرمایه گذاران بیش از گذشته نسبت به دورنمای اقتصادی در این بخش از آسیا امیدوار باشند. بانک مرکزی استرالیا اوایل صبح سه شنبه به وقت تهران، و با هدف تشویق رشد اقتصادی و در امان ماندن از پیامدهای بحران مالی در اروپا، نرخ بهره را برای دومین بار 0.25 درصد کاهش داد.

رشد قیمت سهام در آسیا
به دنبال افزایش امیدها به نتایج تلاش های تازه اروپا برای مهار بحران، قیمت سهام از صبح امروز در بورس های آسیایی افزایش یافته بطوری که شاخص جهانی msci برای آسیای پاسیفیک (جنوب و شرق) تا نیم روز توکیو افزایش 0.9 درصدی را تجربه کرد.
هم اکنون شاخص های سهام در بورس های سیدنی، توکیو، هنگ کنگ، و سئول بین 0.7 تا 0.9 درصد مثبت است و افزایش ارزش قراردادهای آتی برای شاخص های سهام اروپا و امریکا از رشد احتمالی قیمت ها در ساعات بازگشایی بازارها خبر می دهد.افزایش قیمت مس، یورو، و طلا
در پی افزایش قیمت سهام و کاهش ریسک در بازارهای مالی، ارزش دلار امریکا در برابر رقبا از جمله یورو کاهش یافته و قیمت مواد اولیه از جمله نفت خام و برخی فلزات صنعتی افزایش ارزش را تجربه می کنند.
در بازار فلزات غیر آهنی، مس در بازار نقدی با 0.5 درصد افزایش در قیمت 3.5797 دلار در هر پوند (7891 دلار در هر تن) معامله می شود در حالی که قیمت نیکل و روی به ترتیب 0.3 و 0.2 درصد کاهش نشان می دهند. همچنین در بازار انرژی، قیمت نفت خام سبک امریکا برای تحویل در ماه ژانویه با 0.2 درصد افزایش نسبت به روز گذشته در قیمت 101.5 دلار در هر بشکه داد و ستد می شود.
در بازار طلا و ارز، ارزش یورو بعد از افت روز سه شنبه اکنون 0.14 درصد در برابر دلار افزایش یافته است. همچنین طلا پس از اینکه روز گذشته تا مرز 1700 دلار کاهش یافت از اوایل عصر دیروز رو به افزایش گذاشته بطوری که هم اکنون هر اونس طلا با 16 دلار کاهش نسبت قیمت پایانی هفته گذشته در قیمت 1730 دلار در هر اونس معامله می شود.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 4/10/1390 - 9:49 - 0 تشکر 406154

بررسی بازارهای جهانی در یک خبر

به نقل از رویترز قیمت سنگ آهن با توجه به افزایش تقاضا از سوی بزرگترین مصرف کننده این محصول، چین، با افزایش همراه بود. این روند رو به رشد برای چهارمین روز متوالی ادامه یافته است.

بنا بر اظهار نظر کارشناسان کارگزاری مهرآفرین به نقل از رویترز قیمت مس با اندکی افزایش در آخرین روز معاملاتی هفته همراه بود. این امر در پی بهبود اخبار اقتصادی رسیده از آمریکا رخ داده است. به این ترتیب ارزش مس برای تحویل سه ماهه در بورس کالای لندن، با 1 درصد افزایش به 540ر7 دلار در هر تن رسید.

اعتماد در میان سرمایه گذاران بازگشته است و به نظر می رسد در روزهای پایانی سال، این روند ادامه یابد اما این امر برای کوتاه مدت خواهد بود و حتی انتظار رسیدن قیمت مس به سطح 000ر8 دلار در اوایل سال آینده میلادی نیز وجود دارد.

اما دیدگاه تحلیل گران نسبت به بلند مدت همچنان با تردید همراه است زیرا هنوز عوامل عدم اطمینان در بازار وجود دارد. همچنین در بورس کالای شانگهای ارزش قرارداد آتی در مس برای تحویل سه ماهه به 870ر54 یوان در هر تن رسید.

افزایش قیمت نفت

به نقل از بلومبرگ در معاملات روز جمعه بورس نیویورک قیمت نفت خام برای تحویل در ماه فوریه سال 2012 به میزان 23 سنت افزایش یافت و به 99.76 دلار در هر بشکه رسید. این در حالیست که قیمت نفت خام دریای برنت با افت همراه بود و در قیمت 107.85 دلار در هر بشکه معامله شد.

دلیل این افزایش در قیمت ها وجود نشانه‌هایی از بهبود هر چند آرام اما پایدار اقتصاد آمریکا عنوان شده است. لازم به ذکر است با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات سال نو میلادی انتظار می رود حجم معاملات در هفته جاری با کاهش همراه باشد.

افزایش متوالی قیمت سنگ آهن

به نقل از رویترز قیمت سنگ آهن با توجه به افزایش تقاضا از سوی بزرگترین مصرف کننده این محصول، چین، با افزایش همراه بود. این روند رو به رشد برای چهارمین روز متوالی ادامه یافته است.

اما تجار همچنان بر این باورند که این روند برای کوتاه مدت خواهد بود و تحلیل گران عنوان کرده اند که برای سال جدید میلادی نمی توانند پیش بینی خاصی را ارائه بدهند. به این ترتیب ارزش سنگ آهن با خلوص 62 درصد به ترتیب در شاخص های PLATTS، STEEL INDEX و METAL BULLETIN به میزان 1 درصد افزایش قیمت داشته و به 137 دلار، 135.2 دلار و 135.51 دلار رسید.

ثبات در قیمت طلا

به نقل از بلومبرگ با توجه به بهبود شرایط اقتصادی در آمریکا و همچنین افزایش ارزش یورو قیمت طلا با افزایش اندکی معادل 0.1 درصد همراه بود به نحوی که ارزش نقدی این فلز گران بها به 607ر1 دلار در ازاری هر اونس رسید. به گفته تحلیل گران، بازارها در حال حاضر به شرایط ثبات قیمتی رسیده اند و به نظر می رسد در کوتاه مدت قیمت طلا می تواند متاثر از دیگر عوامل پرریسک قرار بگیرد.


شرکت کارگزاری مهرآفرین

واحد امور بین الملل

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 1/5/1391 - 23:24 - 0 تشکر 476973

افزایش 2 برابری حجم معاملات فیزیکی بورس کالا 
حجم معاملات فیزیکی بورس کالای ایران طی هفته گذشته ( از بیست و چهارم تا بیست و نهم تیرماه) با افزایش دو برابری نسبت به هفته قبل از آن روبرو شد.
به گزارش ایسنا ، طی هفته گذشته بیش از 523 هزار و 588 تن کالا در تالار معاملات بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت. این میزان معاملات نشانگر رشد 104در صدی نسبت به هفته قبل از آن است.

همچنین، ارزش معاملات فیزیکی نیز طی هفته یادشده، به رقمی افزون بر 5 هزار و 783 میلیارد ریال بالغ شد که 72 درصد بیشتر از هفته ماقبل است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی